Preskočiť na hlavný obsah

Čo by ste určite mali vedieť

  • Už vyšla anotácia na tretí diel série Bloodlines americkej autorky Richelle Mead. Anotáciu na knihu The Indigo Spell nájdete tu (http://www.goodreads.com/book/show/8709526-the-indigo-spell). Prečítajte si ju však len v prípade, ak ste už stihli prečítať The Golden Lilly, ktorá vyšla celosvetovo 12. júna tohto roku, aby ste si knihu nepokazili spoilerom. The Indigo Spell by mala vyjsť 12. februára 2013.

  • Cassandra Clare svojich followerov na miniblogovacej sieti twitter denne zásobuje novinkami z príprav filmovej adaptácie prvej knihy zo série The Mortal Instruments, City of Bones. Obsadenie hlavných postáv je známe už dávnejšie, Lily Collins a Jamie Campbell Bower. K obsadeniu sa pridá aj Lena Headley, známa zo seriálu Game of Thrones či Robert Sheehan z britských Misfits. Najnovším prírastkom do obsadenia je Kevin Zegers, ktorý si zahrá Aleca (oznámený bol len včera:). Celé známe (potvrdené alebo len tzv. rumored) obsadenie jednej z najočakávanejších filmových adaptácií poslednej dekády nájdete tu (http://www.imdb.com/title/tt1538403/)
  • Letné prázdniny sú  takmer v polovici, čo znamená nielen menej času na oddych pre školákov, ale aj začiatok príprav a natáčania nových sérií seriálov, ktoré sa na obrazovkách objavia na jeseň. Tvorcovia amerického seriálu Revenge, stanice ABC, oznámili, že druhá séria začne v nedeľu 30. septembra. Do nedeľného bloku zdedeného po Zúfalých manželkách sa Revenge presúva zo stredy. Na twitterovom účte herca Gabriela Manna, predstaviteľ Nolana Rossa, sa objavil aj názov prvej časti, Bound.
  • A ďalší Misfits guy v novinkách: Predstaviteľ Simona, Iwan Rheon, bude účinkovať v tretej sérii Game of Thrones.
  • V noci z nedele na pondelok udeľovali ceny Teen Choice Awards. Najúspešnejšie boli seriály Pretty Little Liars, The Vampire Diaries a Glee.
  • V druhej sérii sci-fi seriálu Alphas sa objaví aj Summer Glau, ktorá sa v seriáli objavila už v jeho prvej sérii. Druhá séria Alphas začala 23. júla.
  • Premiéra 9. série Grey´s Anatomy bola stanovená na 27. septembra. Vzápätí vyšla informácia, že herec Eric Dane (Mark Sloan) opúšťa seriál. Objaví sa však v niekoľkých častiach deviatej série.

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Naj knihy 2017

Tento zoznam créme de la créme kníh, ktoré som prečítala v roku 2017 by sa mohol volať aj:
Patrick Ness, Star Wars a to ostatné!  Možno je trochu prehnané, aby som mala medzi top knihami hneď 20% prečítaných kníh, ale toto je môj zoznam, takže to bude 10 kníh (za rok som prečítala 50, na chlp som splnila svoju goodreads challenge).

Language of ThornsV prvom rade, toto je veľmi pekná kniha. Ale čo je ešte dôležitejšie, nie je to len tak nejaké doplnenie Grisha sveta. Každá "rozprávka" má isté posolstvo, a verte mi, vo väčšine prípadov to nie je také jednoznačné ako by sa od retellingu mohlo zdať. A spomínala som, že je to krásna kniha?


History is All You Left MePrvá časť tejto knihy je dokonalá, škoda, že tá druhá to tej prvej trochu kazí. Ale nevadí. Lebo toto bola jedna z najkrajších kníh o odpustení, láske a medziľudských vzťahoch, akú si pamätám, že som čítala. A bol to taký silný zážitok, že sa bojím čítať od Silveru niečo iné... píše týždeň po tom ako si objednala They bo…

June and July Wrap Up + Catch Up

Dvojmesačný výpadok na blogu tu už dávno nebol. A prečo k nemu prišlo? Ani sama neviem, dôvodov je viac, hlavným asi moja lenivosť. Potom toho bolo dosť do školy, znova som robila semináre, písala seminárky a pomáhala organizovať konferenciu (pri čom som prišla minimálne o 6 mesiacov života a všetky ilúzie ohľadne dospelých ľudí s titulmi, hrôza). Veľa som toho ani nečítala, skôr som pozerala seriály, ale aj to také... veď vám nižšie napíšem :) Celkovo boli jún a júl také nejaké lenivé neslané mesiace. Môj momentálny stav nazývam letný mozog a už je z toho pomaly diagnóza, ktorú musím začať liečiť, lebo už je po polke prázdnin a ja som ešte nezačala písať minimovku.
Reading Wrap UpPaula Hawkins: Do vody- Nie som veľkou fanynkou autorkinej prvej knihy, táto mi sadla viac. Ale aj tak nechápem čo na nej všetci vidia - je to tuctové, nezapamätateľné. No dobre, rýchlo sa to číta, len tých pohľadov tam je vždy nejako príliš veľa.  3*Cassandra Clare: Polnočná dáma - Oddychovka, ale mám otázku…

Môj 2017

OMG, where to start?
Rok 2017 bol jedným slovom... dobre, tak viacerými slovami, rokom prvých vecí - prvé more, prvá zahraničná konferencia, prvé stretnutie so zahraničným autorom, prvýkrát som bola svedkyňou na svadbe. A pretože mám väčšinu týchto udalostí fotograficky zdokumentovanú (zo stretnutia s Patrickom Nessom mám zdokumentovanú každú sekundu, lebo mám skvelú kamošku:), a tiež sa hovorí, že obraz povie viac ako tisíc slov, tak tu to je. My 2017 in pictures!
V januári som si spravila radosť novou čítačkou a investovala som do muža svojho života, Amazon Kindle Voyage, ktorý dostal meno Roger (lebo som si myslela, že je to Voyager...).

Koncom marca som bola v Bratislave a stretla som Patricka Nessa! Najlepší deň nielen uplynulého roku, ale vôbec!
Keď už bol človek v tej Bratislave, v Martinuse a mal peniaze... :)


Najcennejšie poklady!
Začiatkom mája som bola na konferencii v Poľsku, úplne na severe pri mori. Moje prvé more v živote! 
S Rogerom sme prednášali o reality TV.…