Preskočiť na hlavný obsah

Čo by ste určite mali vedieť

  • Už vyšla anotácia na tretí diel série Bloodlines americkej autorky Richelle Mead. Anotáciu na knihu The Indigo Spell nájdete tu (http://www.goodreads.com/book/show/8709526-the-indigo-spell). Prečítajte si ju však len v prípade, ak ste už stihli prečítať The Golden Lilly, ktorá vyšla celosvetovo 12. júna tohto roku, aby ste si knihu nepokazili spoilerom. The Indigo Spell by mala vyjsť 12. februára 2013.

  • Cassandra Clare svojich followerov na miniblogovacej sieti twitter denne zásobuje novinkami z príprav filmovej adaptácie prvej knihy zo série The Mortal Instruments, City of Bones. Obsadenie hlavných postáv je známe už dávnejšie, Lily Collins a Jamie Campbell Bower. K obsadeniu sa pridá aj Lena Headley, známa zo seriálu Game of Thrones či Robert Sheehan z britských Misfits. Najnovším prírastkom do obsadenia je Kevin Zegers, ktorý si zahrá Aleca (oznámený bol len včera:). Celé známe (potvrdené alebo len tzv. rumored) obsadenie jednej z najočakávanejších filmových adaptácií poslednej dekády nájdete tu (http://www.imdb.com/title/tt1538403/)
  • Letné prázdniny sú  takmer v polovici, čo znamená nielen menej času na oddych pre školákov, ale aj začiatok príprav a natáčania nových sérií seriálov, ktoré sa na obrazovkách objavia na jeseň. Tvorcovia amerického seriálu Revenge, stanice ABC, oznámili, že druhá séria začne v nedeľu 30. septembra. Do nedeľného bloku zdedeného po Zúfalých manželkách sa Revenge presúva zo stredy. Na twitterovom účte herca Gabriela Manna, predstaviteľ Nolana Rossa, sa objavil aj názov prvej časti, Bound.
  • A ďalší Misfits guy v novinkách: Predstaviteľ Simona, Iwan Rheon, bude účinkovať v tretej sérii Game of Thrones.
  • V noci z nedele na pondelok udeľovali ceny Teen Choice Awards. Najúspešnejšie boli seriály Pretty Little Liars, The Vampire Diaries a Glee.
  • V druhej sérii sci-fi seriálu Alphas sa objaví aj Summer Glau, ktorá sa v seriáli objavila už v jeho prvej sérii. Druhá séria Alphas začala 23. júla.
  • Premiéra 9. série Grey´s Anatomy bola stanovená na 27. septembra. Vzápätí vyšla informácia, že herec Eric Dane (Mark Sloan) opúšťa seriál. Objaví sa však v niekoľkých častiach deviatej série.

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Môj 2016

Rok 2016 bol najlepším rokom môjho života. Som si vedomá, že z hľadiska správ a svetových udalostí to nebolo dobré, ale pre mňa osobne bol rok 2016 skvelým, jedinečným a úžasným.
Začala som diplomovkou. To bol môj hlavný projekt v prvých mesiacoch roka. Bol to boj, naučila som sa veľa nielen o blogoch, ale aj sama o sebe. Popri usilovnej práci som pozerala The 100. Ako odmenu, väčšinou. V tomto období som sa zamilovala do piesní z muzikálu Hamilton a tiež som sa namotala na podcasty (*spoiler: v poslednom čase som sa odmotala). Po diplomovke prišlo na rad učenie sa na štátnice a príprava na prijímacie skúšky na doktorandské štúdium. Neraz som si kládla otázku na čo som sa to dala, keď som nevedela ani prihlášku vypísať... stáva sa aj lepším.
Niekedy na jar vyšla v slovenčine kniha Patricka Ness  The Rest of Us Just Live Here a moja GR reakcia na knihu sa dostala na jej obálku! Ešte stále sa z toho vytešujem a kniha ma v noci straší, lebo jej chrbát (a predná strana, ale ja vidím z p…

MOJE NAJ: Knihy 2016

Znova je tu, ten čas, keď sa začal nový rok a ja mám potrebu uzavrieť ten minulý kopou článkov o knihách, ktoré som v uplynulom roku prečítala. Pre rok 2016 som sa rozhodla pre top osem, nie pre napr. 16. Dôvodov je niekoľko, začínajúc tým, že som neprečítala veľa kníh, a určiť top 16 zo 66 sa mi zdalo priveľa. Druhým dôvodom bolo, že tento rok vo mne ostala tých kníh pomenej. O to sú však tieto lepšie :) TOP 8 roku 2016 je:
Crooked Kingdom by Leigh Bardugo - Posledná kniha, ktorú som v roku 2016 prečítala bola tým najlepším, čo som v minulom roku prečítala. Poradie kníh je skôr podľa toho ako som ich čítala, ale Crooked Kingdom sa mi čítalo a páčilo jednoznačne najviac. Kniha mala všetko čo mám rada: akciu, vzťahy, skvelé prepracované postavy, atmosféru, krásnu obálku, sarkazmus. A preto je, aj keď sa nehráme na favoritov, tým najlepším čo som v roku 2016 čítala. A keby len v minulom roku...We Should All Be Feminist by Chimamanda Ngozi Adichie - Táto kniha, myslím si, nepotrebuje žiad…

Sarah J. Maas: A Court of Mist and Fury

*Ide o recenziu druhej časti v sérii, preto článok obsahuje spoilery pre prvú časť. Článok obsahuje spoilery aj pre recenzovanú knihu, lebo som sa nevedela udržať na uzde. Čítajte na vlastné riziko.*

“I was not a pet, not a doll, not an animal.
I was a survivor, and I was strong.
I would not be weak, or helpless again
I would not, could not be broken. Tamed.”


Moja láska pre SJM a jej knihy nie je tajomstvom. Ešte aj moja mamina vie, ktoré knihy myslím ak spomeniem "tú sériu" (tak je u nás doma známa Throne of Glass séria). A ako správna fanúšička som sa pustila aj do čítania jej druhej série, ktorá má veľmi dlhý názov, preto ho napíšem len raz, potom budem používať skratku. Tou sériou je A Court of Thorns and Roses, inak známa ako ACOTAR.

Prvá kniha sa mi páčila. Aj recenziu som na ňu napísala. Kniha sa mi páčila aj keď hlavná hrdinka mi liezla na nervy, hlavný hrdina bol nezaujímavý, jeho priateľ, ale najmä záporák mali viac charizmy. Ale aj tak sa mi kniha páčila. Veľa vecí,…