Preskočiť na hlavný obsah

Knižný týždeň a seriálový víkend

Posledný týždeň som bola veľmi zaneprázdnená. Niežeby som robila niečo veľmi dôležité alebo užitočné. Božeuchovaj, nie. Ja som si celý týždeň čítala. Teda čítala som od pondelka do piatku. Stihla som prečítať 3 knihy, jednu dočítať a jednu som začala čítať (ešte som ju nedočítala, pretože ma zatiaľ veľmi nebaví).

 V utorok som dočítala Výnimočnú, prvú knihu trilógie od Kristin Cashmore. Knihu som začala čítať v sobotu neskoro večer a úplne ma uchvátila. Bolo to niečo iné ako mám vo zvyku čítať (som skôr vampire-werewolf-witch fantasy girl), ale nadchlo ma to, a tak som v nedeľu prečítala hádam polovicu knihy. Príbeh sa mi páčil a už sa neviem dočkať kedy sa mi do rúk dostane pokračovanie, pretože som zvedavá ako to bude pokračovať.

Ešte v utorok večer som začala čítať Pascu od Lauren DeStefano. Kniha je tiež prvou z trilógie Záhrada večnosti. Musím sa priznať, najprv som nebola nadšená. Hlavná hrdinka sa mi zdala apatická a akási pasívna. Nemyslím si, že by sa hrdinka zmenila, ale príbeh naberal grády a kniha sa tak stala zaujímavejšou. Ale ten koniec, to bolo nejaké veľmi ľahké. Knihe som na goodreads.com dala 4*hviezdičky, a to hlavne preto, lebo som ju prečítala veľmi rýchlo. Bola čítavá a zaujímavá, ale tá hlavná hrdinka, proste bola taká nemastná- neslaná.

Po tejto knihe som sa rozhodla prečítať si Krídla, debut americkej autorky A. Pike. Kniha je tiež prvou z trilógie (mám rozčítaných veľa sérií, práve som si uvedomila:). Je to príbeh o vílach, troloch a samozrejme, kedže sme v revíri YA fantasy, aj o láske. Hlavná hrdinka je sympatická, nie je pasívna, a celkovo príbeh plynie nerušene od začiatku do konca. Kniha má trocha pomalé tempo, ale neskôr sa pekne rozbehne. Na debut to vôbec nie je zlé. Autorka jasne vymedzila pravidlá hry a treba len dúfať, že ich nebude v ďalších častiach meniť. Druhý diel série má v slovenčine názov Kúzla a teším sa ako si ho prečítam.

Ďalšou knihou, ktorú som minulý týždeň prečítala boli Charlieho malé tajomstvá. Po knihe som siahla hlavne preto, lebo na jeseň sa do kín dostane jeho filmová adaptácia, v ktorej hrá aj Emma "Hermiona" Watson. Kniha je útla, malá, ale neskutočne dobre a vtipne napísaná. A miestami mi pripomínala Kto chytá v žite od Salingera, čo nie je vôbec na škodu. Pre zaujímavosť: kniha je napísaná vo forme listov, ktoré hlavná postava, Charlie, píše a posiela svojmu priateľovi. Tak dobrú a inteligentne napísanú knihu som nečítala už dávno.

A po tejto knihe som sa akosi zasekla. Alebo som si vybrala knihu, ktorá ma nezaujala ako tie predtým. Sama neviem, ale cez víkend som radšej dopozerala seriály, ako siahla po knihe. Konečne som si po dvoch týždňoch pozrela True Blood. Už mi chýbal Eric. Šiesta epizóda bola veľmi dobrá. Meloni bol geniálny a Denis O´Hare je ako Russel skvelý. Ale potom prišla siedma časť a celé to spadlo ako domček z kariet. Prečo True Blood niekedy vyznieva ako paródia seba samej? Niekedy netreba tak tlačiť na pílu.
Dopozerala som aj Pretty Little Liars a Bunheads, milý seriál od tvorkyne Gilmore Girls. Už mi chýba len dopozerať The Newsroom, ale to si šetrím. Veď čo budem pozerať kým začne Revenge (30.09.2012) a The Walking Dead (14.10.2012)?


 Trailer na adaptáciu Charlieho malé tajomstvá (The Perks of Being a Wallflower):


Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Naj knihy 2017

Tento zoznam créme de la créme kníh, ktoré som prečítala v roku 2017 by sa mohol volať aj:
Patrick Ness, Star Wars a to ostatné!  Možno je trochu prehnané, aby som mala medzi top knihami hneď 20% prečítaných kníh, ale toto je môj zoznam, takže to bude 10 kníh (za rok som prečítala 50, na chlp som splnila svoju goodreads challenge).

Language of ThornsV prvom rade, toto je veľmi pekná kniha. Ale čo je ešte dôležitejšie, nie je to len tak nejaké doplnenie Grisha sveta. Každá "rozprávka" má isté posolstvo, a verte mi, vo väčšine prípadov to nie je také jednoznačné ako by sa od retellingu mohlo zdať. A spomínala som, že je to krásna kniha?


History is All You Left MePrvá časť tejto knihy je dokonalá, škoda, že tá druhá to tej prvej trochu kazí. Ale nevadí. Lebo toto bola jedna z najkrajších kníh o odpustení, láske a medziľudských vzťahoch, akú si pamätám, že som čítala. A bol to taký silný zážitok, že sa bojím čítať od Silveru niečo iné... píše týždeň po tom ako si objednala They bo…

June and July Wrap Up + Catch Up

Dvojmesačný výpadok na blogu tu už dávno nebol. A prečo k nemu prišlo? Ani sama neviem, dôvodov je viac, hlavným asi moja lenivosť. Potom toho bolo dosť do školy, znova som robila semináre, písala seminárky a pomáhala organizovať konferenciu (pri čom som prišla minimálne o 6 mesiacov života a všetky ilúzie ohľadne dospelých ľudí s titulmi, hrôza). Veľa som toho ani nečítala, skôr som pozerala seriály, ale aj to také... veď vám nižšie napíšem :) Celkovo boli jún a júl také nejaké lenivé neslané mesiace. Môj momentálny stav nazývam letný mozog a už je z toho pomaly diagnóza, ktorú musím začať liečiť, lebo už je po polke prázdnin a ja som ešte nezačala písať minimovku.
Reading Wrap UpPaula Hawkins: Do vody- Nie som veľkou fanynkou autorkinej prvej knihy, táto mi sadla viac. Ale aj tak nechápem čo na nej všetci vidia - je to tuctové, nezapamätateľné. No dobre, rýchlo sa to číta, len tých pohľadov tam je vždy nejako príliš veľa.  3*Cassandra Clare: Polnočná dáma - Oddychovka, ale mám otázku…

Môj 2017

OMG, where to start?
Rok 2017 bol jedným slovom... dobre, tak viacerými slovami, rokom prvých vecí - prvé more, prvá zahraničná konferencia, prvé stretnutie so zahraničným autorom, prvýkrát som bola svedkyňou na svadbe. A pretože mám väčšinu týchto udalostí fotograficky zdokumentovanú (zo stretnutia s Patrickom Nessom mám zdokumentovanú každú sekundu, lebo mám skvelú kamošku:), a tiež sa hovorí, že obraz povie viac ako tisíc slov, tak tu to je. My 2017 in pictures!
V januári som si spravila radosť novou čítačkou a investovala som do muža svojho života, Amazon Kindle Voyage, ktorý dostal meno Roger (lebo som si myslela, že je to Voyager...).

Koncom marca som bola v Bratislave a stretla som Patricka Nessa! Najlepší deň nielen uplynulého roku, ale vôbec!
Keď už bol človek v tej Bratislave, v Martinuse a mal peniaze... :)


Najcennejšie poklady!
Začiatkom mája som bola na konferencii v Poľsku, úplne na severe pri mori. Moje prvé more v živote! 
S Rogerom sme prednášali o reality TV.…