Preskočiť na hlavný obsah

Knižný týždeň a seriálový víkend

Posledný týždeň som bola veľmi zaneprázdnená. Niežeby som robila niečo veľmi dôležité alebo užitočné. Božeuchovaj, nie. Ja som si celý týždeň čítala. Teda čítala som od pondelka do piatku. Stihla som prečítať 3 knihy, jednu dočítať a jednu som začala čítať (ešte som ju nedočítala, pretože ma zatiaľ veľmi nebaví).

 V utorok som dočítala Výnimočnú, prvú knihu trilógie od Kristin Cashmore. Knihu som začala čítať v sobotu neskoro večer a úplne ma uchvátila. Bolo to niečo iné ako mám vo zvyku čítať (som skôr vampire-werewolf-witch fantasy girl), ale nadchlo ma to, a tak som v nedeľu prečítala hádam polovicu knihy. Príbeh sa mi páčil a už sa neviem dočkať kedy sa mi do rúk dostane pokračovanie, pretože som zvedavá ako to bude pokračovať.

Ešte v utorok večer som začala čítať Pascu od Lauren DeStefano. Kniha je tiež prvou z trilógie Záhrada večnosti. Musím sa priznať, najprv som nebola nadšená. Hlavná hrdinka sa mi zdala apatická a akási pasívna. Nemyslím si, že by sa hrdinka zmenila, ale príbeh naberal grády a kniha sa tak stala zaujímavejšou. Ale ten koniec, to bolo nejaké veľmi ľahké. Knihe som na goodreads.com dala 4*hviezdičky, a to hlavne preto, lebo som ju prečítala veľmi rýchlo. Bola čítavá a zaujímavá, ale tá hlavná hrdinka, proste bola taká nemastná- neslaná.

Po tejto knihe som sa rozhodla prečítať si Krídla, debut americkej autorky A. Pike. Kniha je tiež prvou z trilógie (mám rozčítaných veľa sérií, práve som si uvedomila:). Je to príbeh o vílach, troloch a samozrejme, kedže sme v revíri YA fantasy, aj o láske. Hlavná hrdinka je sympatická, nie je pasívna, a celkovo príbeh plynie nerušene od začiatku do konca. Kniha má trocha pomalé tempo, ale neskôr sa pekne rozbehne. Na debut to vôbec nie je zlé. Autorka jasne vymedzila pravidlá hry a treba len dúfať, že ich nebude v ďalších častiach meniť. Druhý diel série má v slovenčine názov Kúzla a teším sa ako si ho prečítam.

Ďalšou knihou, ktorú som minulý týždeň prečítala boli Charlieho malé tajomstvá. Po knihe som siahla hlavne preto, lebo na jeseň sa do kín dostane jeho filmová adaptácia, v ktorej hrá aj Emma "Hermiona" Watson. Kniha je útla, malá, ale neskutočne dobre a vtipne napísaná. A miestami mi pripomínala Kto chytá v žite od Salingera, čo nie je vôbec na škodu. Pre zaujímavosť: kniha je napísaná vo forme listov, ktoré hlavná postava, Charlie, píše a posiela svojmu priateľovi. Tak dobrú a inteligentne napísanú knihu som nečítala už dávno.

A po tejto knihe som sa akosi zasekla. Alebo som si vybrala knihu, ktorá ma nezaujala ako tie predtým. Sama neviem, ale cez víkend som radšej dopozerala seriály, ako siahla po knihe. Konečne som si po dvoch týždňoch pozrela True Blood. Už mi chýbal Eric. Šiesta epizóda bola veľmi dobrá. Meloni bol geniálny a Denis O´Hare je ako Russel skvelý. Ale potom prišla siedma časť a celé to spadlo ako domček z kariet. Prečo True Blood niekedy vyznieva ako paródia seba samej? Niekedy netreba tak tlačiť na pílu.
Dopozerala som aj Pretty Little Liars a Bunheads, milý seriál od tvorkyne Gilmore Girls. Už mi chýba len dopozerať The Newsroom, ale to si šetrím. Veď čo budem pozerať kým začne Revenge (30.09.2012) a The Walking Dead (14.10.2012)?


 Trailer na adaptáciu Charlieho malé tajomstvá (The Perks of Being a Wallflower):


Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Môj 2016

Rok 2016 bol najlepším rokom môjho života. Som si vedomá, že z hľadiska správ a svetových udalostí to nebolo dobré, ale pre mňa osobne bol rok 2016 skvelým, jedinečným a úžasným.
Začala som diplomovkou. To bol môj hlavný projekt v prvých mesiacoch roka. Bol to boj, naučila som sa veľa nielen o blogoch, ale aj sama o sebe. Popri usilovnej práci som pozerala The 100. Ako odmenu, väčšinou. V tomto období som sa zamilovala do piesní z muzikálu Hamilton a tiež som sa namotala na podcasty (*spoiler: v poslednom čase som sa odmotala). Po diplomovke prišlo na rad učenie sa na štátnice a príprava na prijímacie skúšky na doktorandské štúdium. Neraz som si kládla otázku na čo som sa to dala, keď som nevedela ani prihlášku vypísať... stáva sa aj lepším.
Niekedy na jar vyšla v slovenčine kniha Patricka Ness  The Rest of Us Just Live Here a moja GR reakcia na knihu sa dostala na jej obálku! Ešte stále sa z toho vytešujem a kniha ma v noci straší, lebo jej chrbát (a predná strana, ale ja vidím z p…

MOJE NAJ: Knihy 2016

Znova je tu, ten čas, keď sa začal nový rok a ja mám potrebu uzavrieť ten minulý kopou článkov o knihách, ktoré som v uplynulom roku prečítala. Pre rok 2016 som sa rozhodla pre top osem, nie pre napr. 16. Dôvodov je niekoľko, začínajúc tým, že som neprečítala veľa kníh, a určiť top 16 zo 66 sa mi zdalo priveľa. Druhým dôvodom bolo, že tento rok vo mne ostala tých kníh pomenej. O to sú však tieto lepšie :) TOP 8 roku 2016 je:
Crooked Kingdom by Leigh Bardugo - Posledná kniha, ktorú som v roku 2016 prečítala bola tým najlepším, čo som v minulom roku prečítala. Poradie kníh je skôr podľa toho ako som ich čítala, ale Crooked Kingdom sa mi čítalo a páčilo jednoznačne najviac. Kniha mala všetko čo mám rada: akciu, vzťahy, skvelé prepracované postavy, atmosféru, krásnu obálku, sarkazmus. A preto je, aj keď sa nehráme na favoritov, tým najlepším čo som v roku 2016 čítala. A keby len v minulom roku...We Should All Be Feminist by Chimamanda Ngozi Adichie - Táto kniha, myslím si, nepotrebuje žiad…

June and July Wrap Up + Catch Up

Dvojmesačný výpadok na blogu tu už dávno nebol. A prečo k nemu prišlo? Ani sama neviem, dôvodov je viac, hlavným asi moja lenivosť. Potom toho bolo dosť do školy, znova som robila semináre, písala seminárky a pomáhala organizovať konferenciu (pri čom som prišla minimálne o 6 mesiacov života a všetky ilúzie ohľadne dospelých ľudí s titulmi, hrôza). Veľa som toho ani nečítala, skôr som pozerala seriály, ale aj to také... veď vám nižšie napíšem :) Celkovo boli jún a júl také nejaké lenivé neslané mesiace. Môj momentálny stav nazývam letný mozog a už je z toho pomaly diagnóza, ktorú musím začať liečiť, lebo už je po polke prázdnin a ja som ešte nezačala písať minimovku.
Reading Wrap UpPaula Hawkins: Do vody- Nie som veľkou fanynkou autorkinej prvej knihy, táto mi sadla viac. Ale aj tak nechápem čo na nej všetci vidia - je to tuctové, nezapamätateľné. No dobre, rýchlo sa to číta, len tých pohľadov tam je vždy nejako príliš veľa.  3*Cassandra Clare: Polnočná dáma - Oddychovka, ale mám otázku…