Preskočiť na hlavný obsah

Summer is over. Life (school) starts now.

( Life Starts Now by Three Days Grace )

Leto už oficiálne skončilo. Škola začína. Už zajtra. Môj posledný rok. Ešte si síce nie som definitívne istá, ale myslím, že bude posledný. Ďalej už nepôjdem. Nevidím v tom zmysel. Aj keď študentský život mi bude chýbať. Akurát včera som sa sťahovala na internát. Posledný krát. Chytila ma nostalgia. Tak som sa vybaľovala pomaly:)


Moje leto bola skvelé. Veľa som čítala, napozerala som veľa nových seriálov, stala sa posadnutá Mattom Bomerom. Také moje typické leto.

Dnes idem konečne osláviť svoje minulotýždňové narodeniny. Včera som sama sebe kúpila darček. Ako inak knihu. Dvanáctu Sookie Stackhousovú. Keď už mám doma tých 11 predošlých dielov... Aj keď jedenácty ma veľmi nebavil. No Erica si predstavujem ako Alexa Skarsgarda, takže sa to dá.

Tento týždeň začínajú vysielať nové série mojich obľúbených seriálov. Vo štvrtok začína deviata séria Grey´s Anatomy. Celkom sa teším ako tam po páde lietadla všetkým prepne :) V nedeľu štartuje nová séria Revenge. Teším sa a veľmi. Nolan Ross for president :)


Včera v noci udeľovali televízne ceny Emmy. V dramatických kategóriách triumfoval Homeland. Damian aj Claire dostali sošku Emmy za najlepší výkon v hlavnej úlohe v dramatickom seriáli. Skáčem meter päťdesiat. Milujem ten seriál. A už sa teším na jeho druhú sériu, ktorá začína, ako Revenge, budúcu nedeľu.

Ja proste milujem jeseň. Mám narodeniny, začína škola, končí leto, všetko naokolo mení farbu a začína jesenná televízna sezóna. Tú mám zo všetkého najradšej :)
Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Naj knihy 2017

Tento zoznam créme de la créme kníh, ktoré som prečítala v roku 2017 by sa mohol volať aj:
Patrick Ness, Star Wars a to ostatné!  Možno je trochu prehnané, aby som mala medzi top knihami hneď 20% prečítaných kníh, ale toto je môj zoznam, takže to bude 10 kníh (za rok som prečítala 50, na chlp som splnila svoju goodreads challenge).

Language of ThornsV prvom rade, toto je veľmi pekná kniha. Ale čo je ešte dôležitejšie, nie je to len tak nejaké doplnenie Grisha sveta. Každá "rozprávka" má isté posolstvo, a verte mi, vo väčšine prípadov to nie je také jednoznačné ako by sa od retellingu mohlo zdať. A spomínala som, že je to krásna kniha?


History is All You Left MePrvá časť tejto knihy je dokonalá, škoda, že tá druhá to tej prvej trochu kazí. Ale nevadí. Lebo toto bola jedna z najkrajších kníh o odpustení, láske a medziľudských vzťahoch, akú si pamätám, že som čítala. A bol to taký silný zážitok, že sa bojím čítať od Silveru niečo iné... píše týždeň po tom ako si objednala They bo…

June and July Wrap Up + Catch Up

Dvojmesačný výpadok na blogu tu už dávno nebol. A prečo k nemu prišlo? Ani sama neviem, dôvodov je viac, hlavným asi moja lenivosť. Potom toho bolo dosť do školy, znova som robila semináre, písala seminárky a pomáhala organizovať konferenciu (pri čom som prišla minimálne o 6 mesiacov života a všetky ilúzie ohľadne dospelých ľudí s titulmi, hrôza). Veľa som toho ani nečítala, skôr som pozerala seriály, ale aj to také... veď vám nižšie napíšem :) Celkovo boli jún a júl také nejaké lenivé neslané mesiace. Môj momentálny stav nazývam letný mozog a už je z toho pomaly diagnóza, ktorú musím začať liečiť, lebo už je po polke prázdnin a ja som ešte nezačala písať minimovku.
Reading Wrap UpPaula Hawkins: Do vody- Nie som veľkou fanynkou autorkinej prvej knihy, táto mi sadla viac. Ale aj tak nechápem čo na nej všetci vidia - je to tuctové, nezapamätateľné. No dobre, rýchlo sa to číta, len tých pohľadov tam je vždy nejako príliš veľa.  3*Cassandra Clare: Polnočná dáma - Oddychovka, ale mám otázku…

Môj 2017

OMG, where to start?
Rok 2017 bol jedným slovom... dobre, tak viacerými slovami, rokom prvých vecí - prvé more, prvá zahraničná konferencia, prvé stretnutie so zahraničným autorom, prvýkrát som bola svedkyňou na svadbe. A pretože mám väčšinu týchto udalostí fotograficky zdokumentovanú (zo stretnutia s Patrickom Nessom mám zdokumentovanú každú sekundu, lebo mám skvelú kamošku:), a tiež sa hovorí, že obraz povie viac ako tisíc slov, tak tu to je. My 2017 in pictures!
V januári som si spravila radosť novou čítačkou a investovala som do muža svojho života, Amazon Kindle Voyage, ktorý dostal meno Roger (lebo som si myslela, že je to Voyager...).

Koncom marca som bola v Bratislave a stretla som Patricka Nessa! Najlepší deň nielen uplynulého roku, ale vôbec!
Keď už bol človek v tej Bratislave, v Martinuse a mal peniaze... :)


Najcennejšie poklady!
Začiatkom mája som bola na konferencii v Poľsku, úplne na severe pri mori. Moje prvé more v živote! 
S Rogerom sme prednášali o reality TV.…