Preskočiť na hlavný obsah

Summer is over. Life (school) starts now.

( Life Starts Now by Three Days Grace )

Leto už oficiálne skončilo. Škola začína. Už zajtra. Môj posledný rok. Ešte si síce nie som definitívne istá, ale myslím, že bude posledný. Ďalej už nepôjdem. Nevidím v tom zmysel. Aj keď študentský život mi bude chýbať. Akurát včera som sa sťahovala na internát. Posledný krát. Chytila ma nostalgia. Tak som sa vybaľovala pomaly:)


Moje leto bola skvelé. Veľa som čítala, napozerala som veľa nových seriálov, stala sa posadnutá Mattom Bomerom. Také moje typické leto.

Dnes idem konečne osláviť svoje minulotýždňové narodeniny. Včera som sama sebe kúpila darček. Ako inak knihu. Dvanáctu Sookie Stackhousovú. Keď už mám doma tých 11 predošlých dielov... Aj keď jedenácty ma veľmi nebavil. No Erica si predstavujem ako Alexa Skarsgarda, takže sa to dá.

Tento týždeň začínajú vysielať nové série mojich obľúbených seriálov. Vo štvrtok začína deviata séria Grey´s Anatomy. Celkom sa teším ako tam po páde lietadla všetkým prepne :) V nedeľu štartuje nová séria Revenge. Teším sa a veľmi. Nolan Ross for president :)


Včera v noci udeľovali televízne ceny Emmy. V dramatických kategóriách triumfoval Homeland. Damian aj Claire dostali sošku Emmy za najlepší výkon v hlavnej úlohe v dramatickom seriáli. Skáčem meter päťdesiat. Milujem ten seriál. A už sa teším na jeho druhú sériu, ktorá začína, ako Revenge, budúcu nedeľu.

Ja proste milujem jeseň. Mám narodeniny, začína škola, končí leto, všetko naokolo mení farbu a začína jesenná televízna sezóna. Tú mám zo všetkého najradšej :)
Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Môj 2016

Rok 2016 bol najlepším rokom môjho života. Som si vedomá, že z hľadiska správ a svetových udalostí to nebolo dobré, ale pre mňa osobne bol rok 2016 skvelým, jedinečným a úžasným.
Začala som diplomovkou. To bol môj hlavný projekt v prvých mesiacoch roka. Bol to boj, naučila som sa veľa nielen o blogoch, ale aj sama o sebe. Popri usilovnej práci som pozerala The 100. Ako odmenu, väčšinou. V tomto období som sa zamilovala do piesní z muzikálu Hamilton a tiež som sa namotala na podcasty (*spoiler: v poslednom čase som sa odmotala). Po diplomovke prišlo na rad učenie sa na štátnice a príprava na prijímacie skúšky na doktorandské štúdium. Neraz som si kládla otázku na čo som sa to dala, keď som nevedela ani prihlášku vypísať... stáva sa aj lepším.
Niekedy na jar vyšla v slovenčine kniha Patricka Ness  The Rest of Us Just Live Here a moja GR reakcia na knihu sa dostala na jej obálku! Ešte stále sa z toho vytešujem a kniha ma v noci straší, lebo jej chrbát (a predná strana, ale ja vidím z p…

MOJE NAJ: Knihy 2016

Znova je tu, ten čas, keď sa začal nový rok a ja mám potrebu uzavrieť ten minulý kopou článkov o knihách, ktoré som v uplynulom roku prečítala. Pre rok 2016 som sa rozhodla pre top osem, nie pre napr. 16. Dôvodov je niekoľko, začínajúc tým, že som neprečítala veľa kníh, a určiť top 16 zo 66 sa mi zdalo priveľa. Druhým dôvodom bolo, že tento rok vo mne ostala tých kníh pomenej. O to sú však tieto lepšie :) TOP 8 roku 2016 je:
Crooked Kingdom by Leigh Bardugo - Posledná kniha, ktorú som v roku 2016 prečítala bola tým najlepším, čo som v minulom roku prečítala. Poradie kníh je skôr podľa toho ako som ich čítala, ale Crooked Kingdom sa mi čítalo a páčilo jednoznačne najviac. Kniha mala všetko čo mám rada: akciu, vzťahy, skvelé prepracované postavy, atmosféru, krásnu obálku, sarkazmus. A preto je, aj keď sa nehráme na favoritov, tým najlepším čo som v roku 2016 čítala. A keby len v minulom roku...We Should All Be Feminist by Chimamanda Ngozi Adichie - Táto kniha, myslím si, nepotrebuje žiad…

June and July Wrap Up + Catch Up

Dvojmesačný výpadok na blogu tu už dávno nebol. A prečo k nemu prišlo? Ani sama neviem, dôvodov je viac, hlavným asi moja lenivosť. Potom toho bolo dosť do školy, znova som robila semináre, písala seminárky a pomáhala organizovať konferenciu (pri čom som prišla minimálne o 6 mesiacov života a všetky ilúzie ohľadne dospelých ľudí s titulmi, hrôza). Veľa som toho ani nečítala, skôr som pozerala seriály, ale aj to také... veď vám nižšie napíšem :) Celkovo boli jún a júl také nejaké lenivé neslané mesiace. Môj momentálny stav nazývam letný mozog a už je z toho pomaly diagnóza, ktorú musím začať liečiť, lebo už je po polke prázdnin a ja som ešte nezačala písať minimovku.
Reading Wrap UpPaula Hawkins: Do vody- Nie som veľkou fanynkou autorkinej prvej knihy, táto mi sadla viac. Ale aj tak nechápem čo na nej všetci vidia - je to tuctové, nezapamätateľné. No dobre, rýchlo sa to číta, len tých pohľadov tam je vždy nejako príliš veľa.  3*Cassandra Clare: Polnočná dáma - Oddychovka, ale mám otázku…