Preskočiť na hlavný obsah

Revenge

Už je to tu. Jesenná seriálová sezóna začala. A prichádza aj pomsta blonďavých ninjov :)


Emily Van Camp je slovenskému divákovi známa zo seriálových hitov Everwood či Bratia a sestry. V dramatickom seriály stanice ABC hrá mladú ženu túžiacu po pomste a spravodlivosti pre svojho mŕtveho otca. Na tejto tŕnistej ceste jej pomáha Gabriel Mann ako počítačový milionár Nolan Ross. Pre Manna je toto prvá väčšia úloha. Svoj "big break" v biznise zažil ako takmer 40-ročný po vyše dvadsaťročnom snažení sa na poli dabingu a malých bezvýznamných roličiek. Na druhej strane barikády im zdatne sekunduje, aj v päťdesiatke stále nádherná, Madeleine Stowe, známa z Posledného Mohykána. K tomu si pridajte Henryho Czerneho, Christu B. Allen a Britku Ashley Madekwe, a máte to najpodstatnejšie z jedného z najlepších televíznych seriálov, ktoré sa v Štátoch nevysielajú na kábli, ale celoplošne. Do odvysielania poslednej epizódy som si myslela, že niektoré veci sa dajú vidieť len na káblovke, ale Revenge a jej tvorca Mike Kelley ma vyviedli z môjho hlbokého omylu.


Nie som re-reader, ani re-watcher. Ani filmov, ani seriálov. Proste si to raz pozriem, a aj keď sa to ocitne v mojej zbierke, nesiahnem len tak znova po niečom čo som videla, resp. čítala. Na čo, keď na svete je toho ešte toľko čo som nevidela (nečítala)? Ale potom prišla Revenge. Keď som bola schopná za tri dni pozrieť kompletnú prvú sériu hneď ako som ju de facto dopozerala, sama som sa nespoznávala. No niet sa čo čudovať. Revenge je ideálna zmes toho čo mám rada na TV seriáloch:  je to dobre napísané, vtipné (Nolan má hlášky hodné Grega Housa:), má to drámu, clifhangery na konci epizód ako v seriáloch od HBO či AMC, sympatickú antihrdinku a je to bez zbytočnej vaty medzitým. Žiadny čas na vydýchnutie. A ešte to aj začína v strede deja a divák sa vracia naspäť. How cool is that?

Osobne milujem Nolana. Gabriel Mann je fascinujúci zjav a veľmi dobrý herec. Až mi je čudné, že musel čakať 20 rokov, kým mu niekto napísal rolu priamo na telo. Emily je v rozhovoroch sladká a  milá, ale ako Emily v seriály je chladnokrvná a temná. Chémia medzi ňou a Gabom to je niečo  na úrovni bromance medzi Mattom Bomerom a Timom DeKayom.

Vzťahy. To je to čo drží Revenge pokope. Nie sú čierne, ani biele, a ani šedé. Raz môžu byť postavy najlepší priatelia, inokedy by sa zavraždili. Už len na ústrednej dvojici Emily a Nolan to vidno veľmi dobre.

Mike Kelley urobil z Monte Christa oklamanú mladú dámu, s ktorou je neradno byť zazle. A urobil dobre. Pretože Revenge je miestami ostrejšia ako samurajské nože, no niekedy má scény roztomilejšie ako košík plný šteniatok. A presne to mám na nej rada. Nikdy totiž neviete, čo sa stane. Je to ako knihy Georga R. R. Martina: Žiadna postava to nemá isté.

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Naj knihy 2017

Tento zoznam créme de la créme kníh, ktoré som prečítala v roku 2017 by sa mohol volať aj:
Patrick Ness, Star Wars a to ostatné!  Možno je trochu prehnané, aby som mala medzi top knihami hneď 20% prečítaných kníh, ale toto je môj zoznam, takže to bude 10 kníh (za rok som prečítala 50, na chlp som splnila svoju goodreads challenge).

Language of ThornsV prvom rade, toto je veľmi pekná kniha. Ale čo je ešte dôležitejšie, nie je to len tak nejaké doplnenie Grisha sveta. Každá "rozprávka" má isté posolstvo, a verte mi, vo väčšine prípadov to nie je také jednoznačné ako by sa od retellingu mohlo zdať. A spomínala som, že je to krásna kniha?


History is All You Left MePrvá časť tejto knihy je dokonalá, škoda, že tá druhá to tej prvej trochu kazí. Ale nevadí. Lebo toto bola jedna z najkrajších kníh o odpustení, láske a medziľudských vzťahoch, akú si pamätám, že som čítala. A bol to taký silný zážitok, že sa bojím čítať od Silveru niečo iné... píše týždeň po tom ako si objednala They bo…

June and July Wrap Up + Catch Up

Dvojmesačný výpadok na blogu tu už dávno nebol. A prečo k nemu prišlo? Ani sama neviem, dôvodov je viac, hlavným asi moja lenivosť. Potom toho bolo dosť do školy, znova som robila semináre, písala seminárky a pomáhala organizovať konferenciu (pri čom som prišla minimálne o 6 mesiacov života a všetky ilúzie ohľadne dospelých ľudí s titulmi, hrôza). Veľa som toho ani nečítala, skôr som pozerala seriály, ale aj to také... veď vám nižšie napíšem :) Celkovo boli jún a júl také nejaké lenivé neslané mesiace. Môj momentálny stav nazývam letný mozog a už je z toho pomaly diagnóza, ktorú musím začať liečiť, lebo už je po polke prázdnin a ja som ešte nezačala písať minimovku.
Reading Wrap UpPaula Hawkins: Do vody- Nie som veľkou fanynkou autorkinej prvej knihy, táto mi sadla viac. Ale aj tak nechápem čo na nej všetci vidia - je to tuctové, nezapamätateľné. No dobre, rýchlo sa to číta, len tých pohľadov tam je vždy nejako príliš veľa.  3*Cassandra Clare: Polnočná dáma - Oddychovka, ale mám otázku…

Môj 2017

OMG, where to start?
Rok 2017 bol jedným slovom... dobre, tak viacerými slovami, rokom prvých vecí - prvé more, prvá zahraničná konferencia, prvé stretnutie so zahraničným autorom, prvýkrát som bola svedkyňou na svadbe. A pretože mám väčšinu týchto udalostí fotograficky zdokumentovanú (zo stretnutia s Patrickom Nessom mám zdokumentovanú každú sekundu, lebo mám skvelú kamošku:), a tiež sa hovorí, že obraz povie viac ako tisíc slov, tak tu to je. My 2017 in pictures!
V januári som si spravila radosť novou čítačkou a investovala som do muža svojho života, Amazon Kindle Voyage, ktorý dostal meno Roger (lebo som si myslela, že je to Voyager...).

Koncom marca som bola v Bratislave a stretla som Patricka Nessa! Najlepší deň nielen uplynulého roku, ale vôbec!
Keď už bol človek v tej Bratislave, v Martinuse a mal peniaze... :)


Najcennejšie poklady!
Začiatkom mája som bola na konferencii v Poľsku, úplne na severe pri mori. Moje prvé more v živote! 
S Rogerom sme prednášali o reality TV.…