Preskočiť na hlavný obsah

Môj rok 2012...

... bol plný nových vecí. Objavila som veľa nových seriálov a filmov, na ktorých som sa stala závislá, však White Collar a Elementary. Počúvala som kopu novej hudby, prečítala kopu nových kníh. A začala som blogovať. Tak to by bol môj rok 2012 v skratke. Teraz si to trochu rozvedieme:

Seriály:


Začala som pozerať Homeland, Revenge, White Collar, Elementary, Arrow, Bunheads, Girls, Continuum, Newsroom a asi ešte niekoľko ďalších serálov, ktoré zrejme nestáli za veľa kedže si na ne napamätám. Mojimi najobľúbenejšími sú Revenge, lebo Nolan, White Collar, lebo Neall a Elementary. Práve som znova pozerala 10 epizód, ktoré zatiaľ vyšli a užívala som si to ešte viac ako prvýkrát. Lebo Jonny Lee Miller :)
Okrem nových seriálov, som závisláčila, a to dosť kvalitne, aj na svojich stáliciach: Walking Dead. K tomu len vetu: Ak zomrie Daryl, prestanem to pozerať. True Blood, ktoré bolo ešte podivnejšie ako zvyčajne, čo je už čo povedať. Game of Thrones, Grey´s Anatomy, American Horror Story, Nikita či Misfits sú už základ. No čo vám poviem, som závislá. Závislá od seriálov (a sexi chlapov čo v nich hrajú :).


Filmy: 


Tento rok sa mi nepodarilo to čo pred rokom. Pozrieť si všetky na Oscara nominované filmy. Nenapozerala som ich doteraz. Ale videla som Nedotknuteľných. Krásny, dojemne vtipný film o živote v jeho (s)prostej podobe. Videla som Moonrise Kingdom a Edwarda Nortona v šortkách nebudem ešte dlho vedieť vypudiť z hlavy. No a závisláčim na Pitch Perfect. Lebo je vtipný, svieži, drzý a hudba nemá chybu. A Skylar Astin je proste ... (už som písala akú má slabosť na pekných, charizmatických, a hlavne talentovaných?)Knihy:


V čase písania tohto článku bolo moje skóre 64 kníh, ktoré mali dopkopy niečo okolo 24-tisíc strán.  Dobré, nie? Mohlo byť aj lepšie, ale život nie je len o čítaní. Kebyže je... Prečítala som prvé dve knihy z Martinovej série Songs of Ice and Fire, Marcelo objavuje skutočný svet, a aj hit Fifty Shades of Grey (Matt Bomer for Christian Grey). Okrem toho sa znova snažím o Annu Kareninu, prečítala som Doktora Živaga a asi dve knihy z povinnej literatúry na skúšku z literatúry. V roku 2012 som objavila krásnu poetiku písania Kristin Cashore. Výnimočnú a Ohnivú vrelo odporúčam, na Iskrivú sa ešte len teším. A ak chcete skvelú zombie knihu o láske, ale nie len o nej a už vôbec nie o zombie láske(uff), tak odporúčam Les kostí. Pobrežie hrôzy je geniálne a na Temné diery (krásny názov) sa ešte len chystám. Hoci som v to nikdy nedúfala, našla som knihu a autora, ktorý sa vyrovná Kto chytá v žite a Jeromovi Davidovi Salingerovi. John Green a jeho Looking for Alaska je proste geniálne napísané, jednoduché, ale zároveň veľmi komplexné a nádherné. No, a mám nového obľúbeného autora. Odporúčam aj The Fault in Our Stars. Celý zoznam kníh, ktoré som tento rok prečítala, aj s hodnotením nájdete TU.

Papierové knihy sú super, ale niekedy sa v našich zemepisných končinách nedá dostať k niektorým titulom alebo sú vypredané. A tiež moja spotreba kníh, no niekedy je to drsné. Aj preto som sa rozhodla zakúpiť si čítačku. Je super, ale nečítala som na nej už asi 3 mesiace, a vôbec mi nechýba. Tak som ju požičala bratovi. Viac o mojich e-book skúsenostiach si prečítajte tu

Okrem čítačky som, samozrejme, nakupovala aj knihy papierové. No pre zachovanie vlastného psychického zdravia a pokoja v rodine, radšej nechcem vedieť presné číslo. Pretože zo mňa by Marx nemal radosť. Najprv druhotné potreby a potom možno aj nejaké to jedlo či niečo na seba :)Hudba:


V roku 2012 som objavila niekoľko skvelých interpretov. Objavila som nádhernú poetiku Marcusa Mumforda z Mumford and Sons, viac tu a tu. Okrem Mumfordov som objavila svoju novú obľúbenú kapelu fun. We are young a Some Nights sú len špičkou ľadovca. One foot a Carry on are the best.Okrem tohto som počúvala Marina and The Diamonds, Lights, Pitch Perfect OST a veľa iného. A tiež som prišla na chuť audioknihám. Ale len niektorým.Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Môj 2016

Rok 2016 bol najlepším rokom môjho života. Som si vedomá, že z hľadiska správ a svetových udalostí to nebolo dobré, ale pre mňa osobne bol rok 2016 skvelým, jedinečným a úžasným.
Začala som diplomovkou. To bol môj hlavný projekt v prvých mesiacoch roka. Bol to boj, naučila som sa veľa nielen o blogoch, ale aj sama o sebe. Popri usilovnej práci som pozerala The 100. Ako odmenu, väčšinou. V tomto období som sa zamilovala do piesní z muzikálu Hamilton a tiež som sa namotala na podcasty (*spoiler: v poslednom čase som sa odmotala). Po diplomovke prišlo na rad učenie sa na štátnice a príprava na prijímacie skúšky na doktorandské štúdium. Neraz som si kládla otázku na čo som sa to dala, keď som nevedela ani prihlášku vypísať... stáva sa aj lepším.
Niekedy na jar vyšla v slovenčine kniha Patricka Ness  The Rest of Us Just Live Here a moja GR reakcia na knihu sa dostala na jej obálku! Ešte stále sa z toho vytešujem a kniha ma v noci straší, lebo jej chrbát (a predná strana, ale ja vidím z p…

MOJE NAJ: Knihy 2016

Znova je tu, ten čas, keď sa začal nový rok a ja mám potrebu uzavrieť ten minulý kopou článkov o knihách, ktoré som v uplynulom roku prečítala. Pre rok 2016 som sa rozhodla pre top osem, nie pre napr. 16. Dôvodov je niekoľko, začínajúc tým, že som neprečítala veľa kníh, a určiť top 16 zo 66 sa mi zdalo priveľa. Druhým dôvodom bolo, že tento rok vo mne ostala tých kníh pomenej. O to sú však tieto lepšie :) TOP 8 roku 2016 je:
Crooked Kingdom by Leigh Bardugo - Posledná kniha, ktorú som v roku 2016 prečítala bola tým najlepším, čo som v minulom roku prečítala. Poradie kníh je skôr podľa toho ako som ich čítala, ale Crooked Kingdom sa mi čítalo a páčilo jednoznačne najviac. Kniha mala všetko čo mám rada: akciu, vzťahy, skvelé prepracované postavy, atmosféru, krásnu obálku, sarkazmus. A preto je, aj keď sa nehráme na favoritov, tým najlepším čo som v roku 2016 čítala. A keby len v minulom roku...We Should All Be Feminist by Chimamanda Ngozi Adichie - Táto kniha, myslím si, nepotrebuje žiad…

June and July Wrap Up + Catch Up

Dvojmesačný výpadok na blogu tu už dávno nebol. A prečo k nemu prišlo? Ani sama neviem, dôvodov je viac, hlavným asi moja lenivosť. Potom toho bolo dosť do školy, znova som robila semináre, písala seminárky a pomáhala organizovať konferenciu (pri čom som prišla minimálne o 6 mesiacov života a všetky ilúzie ohľadne dospelých ľudí s titulmi, hrôza). Veľa som toho ani nečítala, skôr som pozerala seriály, ale aj to také... veď vám nižšie napíšem :) Celkovo boli jún a júl také nejaké lenivé neslané mesiace. Môj momentálny stav nazývam letný mozog a už je z toho pomaly diagnóza, ktorú musím začať liečiť, lebo už je po polke prázdnin a ja som ešte nezačala písať minimovku.
Reading Wrap UpPaula Hawkins: Do vody- Nie som veľkou fanynkou autorkinej prvej knihy, táto mi sadla viac. Ale aj tak nechápem čo na nej všetci vidia - je to tuctové, nezapamätateľné. No dobre, rýchlo sa to číta, len tých pohľadov tam je vždy nejako príliš veľa.  3*Cassandra Clare: Polnočná dáma - Oddychovka, ale mám otázku…