Preskočiť na hlavný obsah

Môj rok 2012...

... bol plný nových vecí. Objavila som veľa nových seriálov a filmov, na ktorých som sa stala závislá, však White Collar a Elementary. Počúvala som kopu novej hudby, prečítala kopu nových kníh. A začala som blogovať. Tak to by bol môj rok 2012 v skratke. Teraz si to trochu rozvedieme:

Seriály:


Začala som pozerať Homeland, Revenge, White Collar, Elementary, Arrow, Bunheads, Girls, Continuum, Newsroom a asi ešte niekoľko ďalších serálov, ktoré zrejme nestáli za veľa kedže si na ne napamätám. Mojimi najobľúbenejšími sú Revenge, lebo Nolan, White Collar, lebo Neall a Elementary. Práve som znova pozerala 10 epizód, ktoré zatiaľ vyšli a užívala som si to ešte viac ako prvýkrát. Lebo Jonny Lee Miller :)
Okrem nových seriálov, som závisláčila, a to dosť kvalitne, aj na svojich stáliciach: Walking Dead. K tomu len vetu: Ak zomrie Daryl, prestanem to pozerať. True Blood, ktoré bolo ešte podivnejšie ako zvyčajne, čo je už čo povedať. Game of Thrones, Grey´s Anatomy, American Horror Story, Nikita či Misfits sú už základ. No čo vám poviem, som závislá. Závislá od seriálov (a sexi chlapov čo v nich hrajú :).


Filmy: 


Tento rok sa mi nepodarilo to čo pred rokom. Pozrieť si všetky na Oscara nominované filmy. Nenapozerala som ich doteraz. Ale videla som Nedotknuteľných. Krásny, dojemne vtipný film o živote v jeho (s)prostej podobe. Videla som Moonrise Kingdom a Edwarda Nortona v šortkách nebudem ešte dlho vedieť vypudiť z hlavy. No a závisláčim na Pitch Perfect. Lebo je vtipný, svieži, drzý a hudba nemá chybu. A Skylar Astin je proste ... (už som písala akú má slabosť na pekných, charizmatických, a hlavne talentovaných?)Knihy:


V čase písania tohto článku bolo moje skóre 64 kníh, ktoré mali dopkopy niečo okolo 24-tisíc strán.  Dobré, nie? Mohlo byť aj lepšie, ale život nie je len o čítaní. Kebyže je... Prečítala som prvé dve knihy z Martinovej série Songs of Ice and Fire, Marcelo objavuje skutočný svet, a aj hit Fifty Shades of Grey (Matt Bomer for Christian Grey). Okrem toho sa znova snažím o Annu Kareninu, prečítala som Doktora Živaga a asi dve knihy z povinnej literatúry na skúšku z literatúry. V roku 2012 som objavila krásnu poetiku písania Kristin Cashore. Výnimočnú a Ohnivú vrelo odporúčam, na Iskrivú sa ešte len teším. A ak chcete skvelú zombie knihu o láske, ale nie len o nej a už vôbec nie o zombie láske(uff), tak odporúčam Les kostí. Pobrežie hrôzy je geniálne a na Temné diery (krásny názov) sa ešte len chystám. Hoci som v to nikdy nedúfala, našla som knihu a autora, ktorý sa vyrovná Kto chytá v žite a Jeromovi Davidovi Salingerovi. John Green a jeho Looking for Alaska je proste geniálne napísané, jednoduché, ale zároveň veľmi komplexné a nádherné. No, a mám nového obľúbeného autora. Odporúčam aj The Fault in Our Stars. Celý zoznam kníh, ktoré som tento rok prečítala, aj s hodnotením nájdete TU.

Papierové knihy sú super, ale niekedy sa v našich zemepisných končinách nedá dostať k niektorým titulom alebo sú vypredané. A tiež moja spotreba kníh, no niekedy je to drsné. Aj preto som sa rozhodla zakúpiť si čítačku. Je super, ale nečítala som na nej už asi 3 mesiace, a vôbec mi nechýba. Tak som ju požičala bratovi. Viac o mojich e-book skúsenostiach si prečítajte tu

Okrem čítačky som, samozrejme, nakupovala aj knihy papierové. No pre zachovanie vlastného psychického zdravia a pokoja v rodine, radšej nechcem vedieť presné číslo. Pretože zo mňa by Marx nemal radosť. Najprv druhotné potreby a potom možno aj nejaké to jedlo či niečo na seba :)Hudba:


V roku 2012 som objavila niekoľko skvelých interpretov. Objavila som nádhernú poetiku Marcusa Mumforda z Mumford and Sons, viac tu a tu. Okrem Mumfordov som objavila svoju novú obľúbenú kapelu fun. We are young a Some Nights sú len špičkou ľadovca. One foot a Carry on are the best.Okrem tohto som počúvala Marina and The Diamonds, Lights, Pitch Perfect OST a veľa iného. A tiež som prišla na chuť audioknihám. Ale len niektorým.Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Naj knihy 2017

Tento zoznam créme de la créme kníh, ktoré som prečítala v roku 2017 by sa mohol volať aj:
Patrick Ness, Star Wars a to ostatné!  Možno je trochu prehnané, aby som mala medzi top knihami hneď 20% prečítaných kníh, ale toto je môj zoznam, takže to bude 10 kníh (za rok som prečítala 50, na chlp som splnila svoju goodreads challenge).

Language of ThornsV prvom rade, toto je veľmi pekná kniha. Ale čo je ešte dôležitejšie, nie je to len tak nejaké doplnenie Grisha sveta. Každá "rozprávka" má isté posolstvo, a verte mi, vo väčšine prípadov to nie je také jednoznačné ako by sa od retellingu mohlo zdať. A spomínala som, že je to krásna kniha?


History is All You Left MePrvá časť tejto knihy je dokonalá, škoda, že tá druhá to tej prvej trochu kazí. Ale nevadí. Lebo toto bola jedna z najkrajších kníh o odpustení, láske a medziľudských vzťahoch, akú si pamätám, že som čítala. A bol to taký silný zážitok, že sa bojím čítať od Silveru niečo iné... píše týždeň po tom ako si objednala They bo…

June and July Wrap Up + Catch Up

Dvojmesačný výpadok na blogu tu už dávno nebol. A prečo k nemu prišlo? Ani sama neviem, dôvodov je viac, hlavným asi moja lenivosť. Potom toho bolo dosť do školy, znova som robila semináre, písala seminárky a pomáhala organizovať konferenciu (pri čom som prišla minimálne o 6 mesiacov života a všetky ilúzie ohľadne dospelých ľudí s titulmi, hrôza). Veľa som toho ani nečítala, skôr som pozerala seriály, ale aj to také... veď vám nižšie napíšem :) Celkovo boli jún a júl také nejaké lenivé neslané mesiace. Môj momentálny stav nazývam letný mozog a už je z toho pomaly diagnóza, ktorú musím začať liečiť, lebo už je po polke prázdnin a ja som ešte nezačala písať minimovku.
Reading Wrap UpPaula Hawkins: Do vody- Nie som veľkou fanynkou autorkinej prvej knihy, táto mi sadla viac. Ale aj tak nechápem čo na nej všetci vidia - je to tuctové, nezapamätateľné. No dobre, rýchlo sa to číta, len tých pohľadov tam je vždy nejako príliš veľa.  3*Cassandra Clare: Polnočná dáma - Oddychovka, ale mám otázku…

Môj 2017

OMG, where to start?
Rok 2017 bol jedným slovom... dobre, tak viacerými slovami, rokom prvých vecí - prvé more, prvá zahraničná konferencia, prvé stretnutie so zahraničným autorom, prvýkrát som bola svedkyňou na svadbe. A pretože mám väčšinu týchto udalostí fotograficky zdokumentovanú (zo stretnutia s Patrickom Nessom mám zdokumentovanú každú sekundu, lebo mám skvelú kamošku:), a tiež sa hovorí, že obraz povie viac ako tisíc slov, tak tu to je. My 2017 in pictures!
V januári som si spravila radosť novou čítačkou a investovala som do muža svojho života, Amazon Kindle Voyage, ktorý dostal meno Roger (lebo som si myslela, že je to Voyager...).

Koncom marca som bola v Bratislave a stretla som Patricka Nessa! Najlepší deň nielen uplynulého roku, ale vôbec!
Keď už bol človek v tej Bratislave, v Martinuse a mal peniaze... :)


Najcennejšie poklady!
Začiatkom mája som bola na konferencii v Poľsku, úplne na severe pri mori. Moje prvé more v živote! 
S Rogerom sme prednášali o reality TV.…