Preskočiť na hlavný obsah

Vianočné nákupy

Vianoce si už pár rokov neviem predstaviť bez toho aby som pod rozsvieteným stromčekom nenašla nejakú tú knihu, či dve. A keď už som taký knihomoľ, snažím sa svoju vášeň pre písané slovo trochu preniesť aj na svojich blízkych. No a čo je lepšie ako im rovno nejakú tú knihu kúpiť?

Pre ocina:

Ako malá si pamätám ako ocino veľa čítal, no v priebehu rokov nejako prestal. Stále čítal noviny, ale s knihou v ruke som ho nevidela už veľmi dávno. Až ostal mesiac doma a nemal čo robiť. Tak sa rozhodol prečítať celú moju knižnicu (v tom čase to  nebolo také ťažké). Prečítal Cormacka McCarthyho (Tahle země není pro starý), Keplerovho Hypnotyzéra, Hvoreckého Dunaj v Amerike, a dokonca aj Cabotovej Typické americké dievča, lebo ho zmiatla obálka. Doma má už všetkých Dobrovodov, obľubuje škandinávske detektívky a Karikove mafiánske romány. No čo už je lepším darčekom ako nová Karikova kniha Na smrť? Ocino bol vždy tým najľahším, pokiaľ išlo o vyberanie darčekov.


Pre maminu:

S maminou je to vždy ťažšie. Hovorí, že má všetko a čo potrebuje to si kúpi. Ale aj tak každý rok prídem na niečo čo sa jej bude páčiť. Tento rok som sa rozhodla pre knihu Chatrč. Čítala som ju a je veľmi zaujímavá. Myslím, že sa mamine bude páčiť. Nie je to ezoterická kniha (to sa páči mne) a má akýsi náboženský podtext (čo sa páči mamine). Tak už len dúfam, že poteší.

Pre brata:


Chcel Silu prítomného okamihu. No povedzme si na rovinu: Prečo mi toto robí? Ešte, že som prišla s niečím iným, s čím nakoniec súhlasil. KeepCup. Ekologický pohár, ktorý šetrí životné prostredie, ale čo je ešte lepšie, skvelo vyzerá. Brat povedal YES, ja som zašla do takej útulnej čokoládovne a L-ko kúpila bratovi, M-ko sebe. Už sú zabalené, akurát ich dať pod stromček. To sa bude čajík dobre chlipkať pri čítaní, cestovaní, na prednáške alebo len tak coolovo sa prejsť po námestí :)

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Naj knihy 2017

Tento zoznam créme de la créme kníh, ktoré som prečítala v roku 2017 by sa mohol volať aj:
Patrick Ness, Star Wars a to ostatné!  Možno je trochu prehnané, aby som mala medzi top knihami hneď 20% prečítaných kníh, ale toto je môj zoznam, takže to bude 10 kníh (za rok som prečítala 50, na chlp som splnila svoju goodreads challenge).

Language of ThornsV prvom rade, toto je veľmi pekná kniha. Ale čo je ešte dôležitejšie, nie je to len tak nejaké doplnenie Grisha sveta. Každá "rozprávka" má isté posolstvo, a verte mi, vo väčšine prípadov to nie je také jednoznačné ako by sa od retellingu mohlo zdať. A spomínala som, že je to krásna kniha?


History is All You Left MePrvá časť tejto knihy je dokonalá, škoda, že tá druhá to tej prvej trochu kazí. Ale nevadí. Lebo toto bola jedna z najkrajších kníh o odpustení, láske a medziľudských vzťahoch, akú si pamätám, že som čítala. A bol to taký silný zážitok, že sa bojím čítať od Silveru niečo iné... píše týždeň po tom ako si objednala They bo…

June and July Wrap Up + Catch Up

Dvojmesačný výpadok na blogu tu už dávno nebol. A prečo k nemu prišlo? Ani sama neviem, dôvodov je viac, hlavným asi moja lenivosť. Potom toho bolo dosť do školy, znova som robila semináre, písala seminárky a pomáhala organizovať konferenciu (pri čom som prišla minimálne o 6 mesiacov života a všetky ilúzie ohľadne dospelých ľudí s titulmi, hrôza). Veľa som toho ani nečítala, skôr som pozerala seriály, ale aj to také... veď vám nižšie napíšem :) Celkovo boli jún a júl také nejaké lenivé neslané mesiace. Môj momentálny stav nazývam letný mozog a už je z toho pomaly diagnóza, ktorú musím začať liečiť, lebo už je po polke prázdnin a ja som ešte nezačala písať minimovku.
Reading Wrap UpPaula Hawkins: Do vody- Nie som veľkou fanynkou autorkinej prvej knihy, táto mi sadla viac. Ale aj tak nechápem čo na nej všetci vidia - je to tuctové, nezapamätateľné. No dobre, rýchlo sa to číta, len tých pohľadov tam je vždy nejako príliš veľa.  3*Cassandra Clare: Polnočná dáma - Oddychovka, ale mám otázku…

Môj 2017

OMG, where to start?
Rok 2017 bol jedným slovom... dobre, tak viacerými slovami, rokom prvých vecí - prvé more, prvá zahraničná konferencia, prvé stretnutie so zahraničným autorom, prvýkrát som bola svedkyňou na svadbe. A pretože mám väčšinu týchto udalostí fotograficky zdokumentovanú (zo stretnutia s Patrickom Nessom mám zdokumentovanú každú sekundu, lebo mám skvelú kamošku:), a tiež sa hovorí, že obraz povie viac ako tisíc slov, tak tu to je. My 2017 in pictures!
V januári som si spravila radosť novou čítačkou a investovala som do muža svojho života, Amazon Kindle Voyage, ktorý dostal meno Roger (lebo som si myslela, že je to Voyager...).

Koncom marca som bola v Bratislave a stretla som Patricka Nessa! Najlepší deň nielen uplynulého roku, ale vôbec!
Keď už bol človek v tej Bratislave, v Martinuse a mal peniaze... :)


Najcennejšie poklady!
Začiatkom mája som bola na konferencii v Poľsku, úplne na severe pri mori. Moje prvé more v živote! 
S Rogerom sme prednášali o reality TV.…