Preskočiť na hlavný obsah

Vianočné nákupy

Vianoce si už pár rokov neviem predstaviť bez toho aby som pod rozsvieteným stromčekom nenašla nejakú tú knihu, či dve. A keď už som taký knihomoľ, snažím sa svoju vášeň pre písané slovo trochu preniesť aj na svojich blízkych. No a čo je lepšie ako im rovno nejakú tú knihu kúpiť?

Pre ocina:

Ako malá si pamätám ako ocino veľa čítal, no v priebehu rokov nejako prestal. Stále čítal noviny, ale s knihou v ruke som ho nevidela už veľmi dávno. Až ostal mesiac doma a nemal čo robiť. Tak sa rozhodol prečítať celú moju knižnicu (v tom čase to  nebolo také ťažké). Prečítal Cormacka McCarthyho (Tahle země není pro starý), Keplerovho Hypnotyzéra, Hvoreckého Dunaj v Amerike, a dokonca aj Cabotovej Typické americké dievča, lebo ho zmiatla obálka. Doma má už všetkých Dobrovodov, obľubuje škandinávske detektívky a Karikove mafiánske romány. No čo už je lepším darčekom ako nová Karikova kniha Na smrť? Ocino bol vždy tým najľahším, pokiaľ išlo o vyberanie darčekov.


Pre maminu:

S maminou je to vždy ťažšie. Hovorí, že má všetko a čo potrebuje to si kúpi. Ale aj tak každý rok prídem na niečo čo sa jej bude páčiť. Tento rok som sa rozhodla pre knihu Chatrč. Čítala som ju a je veľmi zaujímavá. Myslím, že sa mamine bude páčiť. Nie je to ezoterická kniha (to sa páči mne) a má akýsi náboženský podtext (čo sa páči mamine). Tak už len dúfam, že poteší.

Pre brata:


Chcel Silu prítomného okamihu. No povedzme si na rovinu: Prečo mi toto robí? Ešte, že som prišla s niečím iným, s čím nakoniec súhlasil. KeepCup. Ekologický pohár, ktorý šetrí životné prostredie, ale čo je ešte lepšie, skvelo vyzerá. Brat povedal YES, ja som zašla do takej útulnej čokoládovne a L-ko kúpila bratovi, M-ko sebe. Už sú zabalené, akurát ich dať pod stromček. To sa bude čajík dobre chlipkať pri čítaní, cestovaní, na prednáške alebo len tak coolovo sa prejsť po námestí :)

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Môj 2016

Rok 2016 bol najlepším rokom môjho života. Som si vedomá, že z hľadiska správ a svetových udalostí to nebolo dobré, ale pre mňa osobne bol rok 2016 skvelým, jedinečným a úžasným.
Začala som diplomovkou. To bol môj hlavný projekt v prvých mesiacoch roka. Bol to boj, naučila som sa veľa nielen o blogoch, ale aj sama o sebe. Popri usilovnej práci som pozerala The 100. Ako odmenu, väčšinou. V tomto období som sa zamilovala do piesní z muzikálu Hamilton a tiež som sa namotala na podcasty (*spoiler: v poslednom čase som sa odmotala). Po diplomovke prišlo na rad učenie sa na štátnice a príprava na prijímacie skúšky na doktorandské štúdium. Neraz som si kládla otázku na čo som sa to dala, keď som nevedela ani prihlášku vypísať... stáva sa aj lepším.
Niekedy na jar vyšla v slovenčine kniha Patricka Ness  The Rest of Us Just Live Here a moja GR reakcia na knihu sa dostala na jej obálku! Ešte stále sa z toho vytešujem a kniha ma v noci straší, lebo jej chrbát (a predná strana, ale ja vidím z p…

MOJE NAJ: Knihy 2016

Znova je tu, ten čas, keď sa začal nový rok a ja mám potrebu uzavrieť ten minulý kopou článkov o knihách, ktoré som v uplynulom roku prečítala. Pre rok 2016 som sa rozhodla pre top osem, nie pre napr. 16. Dôvodov je niekoľko, začínajúc tým, že som neprečítala veľa kníh, a určiť top 16 zo 66 sa mi zdalo priveľa. Druhým dôvodom bolo, že tento rok vo mne ostala tých kníh pomenej. O to sú však tieto lepšie :) TOP 8 roku 2016 je:
Crooked Kingdom by Leigh Bardugo - Posledná kniha, ktorú som v roku 2016 prečítala bola tým najlepším, čo som v minulom roku prečítala. Poradie kníh je skôr podľa toho ako som ich čítala, ale Crooked Kingdom sa mi čítalo a páčilo jednoznačne najviac. Kniha mala všetko čo mám rada: akciu, vzťahy, skvelé prepracované postavy, atmosféru, krásnu obálku, sarkazmus. A preto je, aj keď sa nehráme na favoritov, tým najlepším čo som v roku 2016 čítala. A keby len v minulom roku...We Should All Be Feminist by Chimamanda Ngozi Adichie - Táto kniha, myslím si, nepotrebuje žiad…

June and July Wrap Up + Catch Up

Dvojmesačný výpadok na blogu tu už dávno nebol. A prečo k nemu prišlo? Ani sama neviem, dôvodov je viac, hlavným asi moja lenivosť. Potom toho bolo dosť do školy, znova som robila semináre, písala seminárky a pomáhala organizovať konferenciu (pri čom som prišla minimálne o 6 mesiacov života a všetky ilúzie ohľadne dospelých ľudí s titulmi, hrôza). Veľa som toho ani nečítala, skôr som pozerala seriály, ale aj to také... veď vám nižšie napíšem :) Celkovo boli jún a júl také nejaké lenivé neslané mesiace. Môj momentálny stav nazývam letný mozog a už je z toho pomaly diagnóza, ktorú musím začať liečiť, lebo už je po polke prázdnin a ja som ešte nezačala písať minimovku.
Reading Wrap UpPaula Hawkins: Do vody- Nie som veľkou fanynkou autorkinej prvej knihy, táto mi sadla viac. Ale aj tak nechápem čo na nej všetci vidia - je to tuctové, nezapamätateľné. No dobre, rýchlo sa to číta, len tých pohľadov tam je vždy nejako príliš veľa.  3*Cassandra Clare: Polnočná dáma - Oddychovka, ale mám otázku…