pondelok, 30. júla 2012

Knižný týždeň a seriálový víkend

Posledný týždeň som bola veľmi zaneprázdnená. Niežeby som robila niečo veľmi dôležité alebo užitočné. Božeuchovaj, nie. Ja som si celý týždeň čítala. Teda čítala som od pondelka do piatku. Stihla som prečítať 3 knihy, jednu dočítať a jednu som začala čítať (ešte som ju nedočítala, pretože ma zatiaľ veľmi nebaví).

 V utorok som dočítala Výnimočnú, prvú knihu trilógie od Kristin Cashmore. Knihu som začala čítať v sobotu neskoro večer a úplne ma uchvátila. Bolo to niečo iné ako mám vo zvyku čítať (som skôr vampire-werewolf-witch fantasy girl), ale nadchlo ma to, a tak som v nedeľu prečítala hádam polovicu knihy. Príbeh sa mi páčil a už sa neviem dočkať kedy sa mi do rúk dostane pokračovanie, pretože som zvedavá ako to bude pokračovať.

Ešte v utorok večer som začala čítať Pascu od Lauren DeStefano. Kniha je tiež prvou z trilógie Záhrada večnosti. Musím sa priznať, najprv som nebola nadšená. Hlavná hrdinka sa mi zdala apatická a akási pasívna. Nemyslím si, že by sa hrdinka zmenila, ale príbeh naberal grády a kniha sa tak stala zaujímavejšou. Ale ten koniec, to bolo nejaké veľmi ľahké. Knihe som na goodreads.com dala 4*hviezdičky, a to hlavne preto, lebo som ju prečítala veľmi rýchlo. Bola čítavá a zaujímavá, ale tá hlavná hrdinka, proste bola taká nemastná- neslaná.

Po tejto knihe som sa rozhodla prečítať si Krídla, debut americkej autorky A. Pike. Kniha je tiež prvou z trilógie (mám rozčítaných veľa sérií, práve som si uvedomila:). Je to príbeh o vílach, troloch a samozrejme, kedže sme v revíri YA fantasy, aj o láske. Hlavná hrdinka je sympatická, nie je pasívna, a celkovo príbeh plynie nerušene od začiatku do konca. Kniha má trocha pomalé tempo, ale neskôr sa pekne rozbehne. Na debut to vôbec nie je zlé. Autorka jasne vymedzila pravidlá hry a treba len dúfať, že ich nebude v ďalších častiach meniť. Druhý diel série má v slovenčine názov Kúzla a teším sa ako si ho prečítam.

Ďalšou knihou, ktorú som minulý týždeň prečítala boli Charlieho malé tajomstvá. Po knihe som siahla hlavne preto, lebo na jeseň sa do kín dostane jeho filmová adaptácia, v ktorej hrá aj Emma "Hermiona" Watson. Kniha je útla, malá, ale neskutočne dobre a vtipne napísaná. A miestami mi pripomínala Kto chytá v žite od Salingera, čo nie je vôbec na škodu. Pre zaujímavosť: kniha je napísaná vo forme listov, ktoré hlavná postava, Charlie, píše a posiela svojmu priateľovi. Tak dobrú a inteligentne napísanú knihu som nečítala už dávno.

A po tejto knihe som sa akosi zasekla. Alebo som si vybrala knihu, ktorá ma nezaujala ako tie predtým. Sama neviem, ale cez víkend som radšej dopozerala seriály, ako siahla po knihe. Konečne som si po dvoch týždňoch pozrela True Blood. Už mi chýbal Eric. Šiesta epizóda bola veľmi dobrá. Meloni bol geniálny a Denis O´Hare je ako Russel skvelý. Ale potom prišla siedma časť a celé to spadlo ako domček z kariet. Prečo True Blood niekedy vyznieva ako paródia seba samej? Niekedy netreba tak tlačiť na pílu.
Dopozerala som aj Pretty Little Liars a Bunheads, milý seriál od tvorkyne Gilmore Girls. Už mi chýba len dopozerať The Newsroom, ale to si šetrím. Veď čo budem pozerať kým začne Revenge (30.09.2012) a The Walking Dead (14.10.2012)?


 Trailer na adaptáciu Charlieho malé tajomstvá (The Perks of Being a Wallflower):


piatok, 27. júla 2012

Čo by ste určite mali vedieť

 • Už vyšla anotácia na tretí diel série Bloodlines americkej autorky Richelle Mead. Anotáciu na knihu The Indigo Spell nájdete tu (http://www.goodreads.com/book/show/8709526-the-indigo-spell). Prečítajte si ju však len v prípade, ak ste už stihli prečítať The Golden Lilly, ktorá vyšla celosvetovo 12. júna tohto roku, aby ste si knihu nepokazili spoilerom. The Indigo Spell by mala vyjsť 12. februára 2013.

 • Cassandra Clare svojich followerov na miniblogovacej sieti twitter denne zásobuje novinkami z príprav filmovej adaptácie prvej knihy zo série The Mortal Instruments, City of Bones. Obsadenie hlavných postáv je známe už dávnejšie, Lily Collins a Jamie Campbell Bower. K obsadeniu sa pridá aj Lena Headley, známa zo seriálu Game of Thrones či Robert Sheehan z britských Misfits. Najnovším prírastkom do obsadenia je Kevin Zegers, ktorý si zahrá Aleca (oznámený bol len včera:). Celé známe (potvrdené alebo len tzv. rumored) obsadenie jednej z najočakávanejších filmových adaptácií poslednej dekády nájdete tu (http://www.imdb.com/title/tt1538403/)
 • Letné prázdniny sú  takmer v polovici, čo znamená nielen menej času na oddych pre školákov, ale aj začiatok príprav a natáčania nových sérií seriálov, ktoré sa na obrazovkách objavia na jeseň. Tvorcovia amerického seriálu Revenge, stanice ABC, oznámili, že druhá séria začne v nedeľu 30. septembra. Do nedeľného bloku zdedeného po Zúfalých manželkách sa Revenge presúva zo stredy. Na twitterovom účte herca Gabriela Manna, predstaviteľ Nolana Rossa, sa objavil aj názov prvej časti, Bound.
 • A ďalší Misfits guy v novinkách: Predstaviteľ Simona, Iwan Rheon, bude účinkovať v tretej sérii Game of Thrones.
 • V noci z nedele na pondelok udeľovali ceny Teen Choice Awards. Najúspešnejšie boli seriály Pretty Little Liars, The Vampire Diaries a Glee.
 • V druhej sérii sci-fi seriálu Alphas sa objaví aj Summer Glau, ktorá sa v seriáli objavila už v jeho prvej sérii. Druhá séria Alphas začala 23. júla.
 • Premiéra 9. série Grey´s Anatomy bola stanovená na 27. septembra. Vzápätí vyšla informácia, že herec Eric Dane (Mark Sloan) opúšťa seriál. Objaví sa však v niekoľkých častiach deviatej série.

pondelok, 23. júla 2012

Shopping Day


Nezačalo to ako nákupný deň, ale pekne budíkom ráno o 5:35, pretože pes sa sám nevyvenčí (aj keď Bibs by to možno aj zvládla, len my ju rozmaznávame). Potom ako sme obišli pol ulice a vrátili sa domov, som zase zaliezla do postele a hybernovala, kým nezačal deň, čo bolo tak do pol deviatej, pretože pre mňa osobne je pol šiestej hlboká noc.

A po raňajkách začalo upratovanie, lebo moja mamina nepozná lepší spôsob ako si užiť dovolenku, len upratať celý byt od podlahy po plafón. Keď sme sa dopracovali k obedu, bola som celá od leštičky na nábytok. Ale po obede začal život...

Najprv sme išli s maminou ku kaderníčke. Teda ona sa išla ostrihať a ja som sa vtrela, a pri tejto príležitosti som sa tiež dala ostrihať.Vlastne len tak podstrihnúť. Ale som rada, že som šla, pretože to čo sa dialo u kaderníčky, to bolo ako scéna z nejakého amerického filmu, ktorý sa odohráva v zapadákove. Všetci všetkých poznali, stále tam niekto chodil a prinášal informácie čerstvejšie ako chlieb z domácej pekárničky. Ako som tam sedela s hlavou pod sušičom, napadlo ma aspoň desať titulov americkej produkcie, v ktorých som niečo podobné už videla. Minimálne v Neveste na úteku. Napriek všetkej tej slepačej pachuti, to bola jedna z naj návštev kaderníctva, ktoré som kedy zažila.

Po tom ako som si nechala zastrihnúť svoje kadere, som samozrejme potrebovala ísť do dm-ky, pretože kozmetika sa míňa rýchlejšie ako čokoľvek iné :D Ako odmenu sme si s maminou dali osviežujúcu zmrlinu. Už tak dávno som nemala kopčekovú zmrzlinu v pohári.

Pekný "shopping and girl´s day" som zakončila ako inak v knižnici, kde mi na moje počudovanie nikto nepripomenul koľko kníh mám doma.

Vynakupovaná a ostrihaná som tak konečne prišla na to o čom bude dnešný článok. O tom aké je občas dobré len tak vypnúť, nechať psa na brata a užívať si zmrzlinu na terase so slnkom vo vlasoch (dnes nefúkal vietor). Nemyslieť na nič iné len na seba, pretože si to zaslúžime (ja a mamina, a všetky ženy bez rozdielu). A to nielen preto, že sme vyriadili celý byt :D

 

piatok, 20. júla 2012

64th Primetime Emmy Nominations


Televízne ceny EMMY sú niečo ako televízne Oscary. Vo svete televíznych seriálov, filmov a minisérií ide o jedno z najcennejších a najvýznamnejších ocenení. A v strede tohto týždňa konečne uverejnili nominácie na toto významné ocenenie. V nomináciách dominujú Homeland, Game of thrones, Mad Men a American Horror Story medzi dramatickými, a 30 Rocks, Modern Family medzi komediálnymi seriálmi.

Outstanding Drama Series (Najlepší dramatický seriál)
Mad Men
Homeland
Downton Abbey
Breaking Bad
Boardwalk Empire
Game of Thrones

Outstanding Lead Actor in a Drama Series (Najlepší herec v hlavnej úlohe v dramatickom seriáli)
Bryan Cranston, Breaking Bad
Jon Hamm,
Mad Men
Steve Buscemi,
Boardwalk Empire
Hugh Bonneville,
Downton Abbey
Damian Lewis,
Homeland
Michael C. Hall,
Dexter

Outstanding Lead Actress in a Drama Series (Najlepšia herečka v hlavnej úlohe v dramatickom seriáli)
Claire Danes, Homeland
Julianna Margulies,
The Good Wife
Elisabeth Moss,
Mad Men
Glenn Close,
Damages
Michelle Dockery,
Downton Abbey
Kathy Bates,
Harry's Law

Outstanding Supporting Actor in a Drama Series (Najlepší herec vo vedľajšej úlohe v dramatickom seriáli)
Peter Dinklage, Game of Thrones
Aaron Paul,
Breaking Bad
Giancarlo Esposito,
Breaking Bad
Brendan Coyle,
Downton Abbey
Jim Carter,
Downton Abbey
Jared Harris,
Mad Men

Outstanding Supporting Actress in a Drama Series (Najlepšia herečka vo vedľajšej úlohe v dramatickom seriáli)
Christina Hendricks, Mad Men
Maggie Smith,
Downton Abbey
Christine Baranski,
The Good Wife
Joanne Froggatt,
Downton Abbey
Archie Panjabi,
The Good Wife
Anna Gunn,
Breaking Bad

Outstanding Guest Actor in a Drama (Najlepší hosťujúci herec v dramatickom seriáli)
Mark Margolis, Breaking Bad
Jeremy Davies,
Justified
Jason Ritter,
Parenthood
Ben Feldman,
Mad Men
Dylan Baker,
The Good Wife
Michael J. Fox,
The Good Wife

Outstanding Guest Actress in a Drama (Najlepšia hosťujúca herečka v dramatickom seriáli)
Joan Cusack, Shameless
Uma Thurman,
Smash
Julia Ormond,
Mad Men
Loretta Devina,
Grey's Anatomy
Jean Smart,
Harry's Law
Martha Plimpton,
The Good Wife

Outstanding Comedy Series (Najlepší komediálny seriál)
Modern Family
30 Rock
The Big Bang Theory
Curb Your Enthusiasm
Girls
Veep

Outstanding Lead Actor in a Comedy (Najlepší herec v hlavnej úlohe v komediálnom seriáli)
Jim Parsons, The Big Bang Theory
Alec Baldwin,
30 Rock
Jon Cryer,
Two and a Half Men
Louis C.K.,
Louie
Larry David,
Curb Your Enthusiasm
Don Cheadle,
House of Lies

Outstanding Lead Actress in a Comedy (Najlepšia herečka v hlavnej úlohe v komediálnom seriáli)
Julia Louis-Dreyfus, Veep
Melissa McCarthy,
Mike & Molly
Amy Poehler,
Parks and Recreation
Tina Fey,
30 Rock
Edie Falco,
Nurse Jackie
Zooey Deschanel,
New Girl
Lena Dunham,
Girls

Outstanding Supporting Actor in a Comedy (Najlepší herec vo vedľajšej úlohe v komediálnom seriáli)
Ty Burrell, Modern Family
Eric Stonestreet,
Modern Family
Ed O'Neill,
Modern Family
Jesse Tyler Ferguson,
Modern Family
Max Greenfield,
New Girl
Bill Hader,
Saturday Night Live

Outstanding Supporting Actress in a Comedy (Najlepšia herečka vo vedľajšej úlohe v komediálnom seriáli)
Julie Bowen, Modern Family
Sofia Vergara,
Modern Family
Kristen Wiig,
Saturday Night Live
Kathryn Joosten,
Desperate Housewives
Mayim Bialik,
The Big Bang Theory
Merritt Wever,
Nurse Jackie

Outstanding Guest Actor in a Comedy (Najlepší hosťujúci herec v komediálnom seriáli)
Michael J. Fox, Curb Your Enthusiasm
Jimmy Fallon,
Saturday Night Live
Will Arnett,
30 Rock
Greg Kinnear,
Modern Family
Jon Hamm,
30 Rock
Bobby Cannavale,
Nurse Jackie

Outstanding Guest Actress in a Comedy (Najlepšia hosťujúca herečka v komedilánom seriáli)
Kathy Bates, Two and a Half Men
Maya Rudolph,
Saturday Night Live
Elizabeth Banks,
30 Rock
Melissa McCarthy,
Saturday Night Live
Margaret Cho,
30 Rock
Dot-Marie Jones,
Glee

Outstanding Reality Competition Program (Najlepšia reality šou)
So You Think You Can Dance
Dancing with the Stars
The Voice
The Amazing Race
Project Runway
Top Chef

Outstanding Reality Host (Najlepší moderátor reality šou)
Cat Deeley, So You Think You Can Dance
Tom Bergeron,
Dancing with the Stars
Ryan Seacrest,
American Idol
Phil Keoghan,
The Amazing Race
Betty White, Betty White's Off Their Rockers

Outstanding Variety Series (neviem ako to najlepšie preložiť:)
The Daily Show with Jon Stewart
The Colbert Report
Late Night with Jimmy Fallon
Real Time with Bill Maher
Saturday Night Live  
Jimmy Kimmel Live

Outstanding Miniseries or Movie (Najlepšia miniséria alebo TV film)
Game Change, HBO 
American Horror Story, FX 
Hemingway & Gellhorn, HBO 
Sherlock: A Scandal In Belgravia (Masterpiece), PBS 
Luther, BBC America 
Hatfields & McCoys, History

Outstanding Lead Actor in a Miniseries or Movie (Najlepší herec v hlavnej úlohe v minisérii alebo v TV filme)
Woody Harrelson, Game Change
Clive Owen,
Hemingway & Gellhorn
Benedict Cumberbatch,
Sherlock: A Scandal In Belgravia (Masterpiece)
Idris Elba,
Luther
Kevin Costner,
Hatfields & McCoys
Bill Paxton,
Hatfields & McCoys

Outstanding Lead Actress in a Miniseries or Movie (Najlepšia herečka v hlavnej úlohe v minisérii alebo v TV filme)
Julianne Moore, Game Change
Connie Britten,
American Horror Story
Nicole Kidman,
Hemingway & Gellhorn
Emma Thompson,
The Song of Lunch (Masterpiece)
Ashley Judd,
Missing

Outstanding Supporting Actor in a Miniseries or Movie (Najlepší herec vo vedľajšej úlohe v minisérii alebo v TV filme)
Ed Harris, Game Change
Denis O'Hare,
American Horror Story
David Straithairn,
Hemingway & Gellhorn
Martin Freeman,
Sherlock: A Scandal In Belgravia (Masterpiece)
Tom Berenger,
Hatfields & McCoys

Outstanding Supporting Actress in a Miniseries or Movie (Najlepšia herečka vo vedľajšej úlohe v minisérii alebo v TV film)
Sarah Paulson, Game Change
Frances Conroy,
American Horror Story
Jessica Lange,
American Horror Story
Judy Davis,
Page Eight (Masterpiece)
Mare Winningham,
Hatfields & McCoys


Toto sú len nominácie v hereckých kategóriách. Pre viac informácií navštívte oficiálnu stránku televíznych cien EMMY (http://www.emmys.com/nominations).

Moji favoriti sú Homeland v kategórii najlepší dramatický seriál, Claire Danes a Damien Lewis ako najlepší herci v hlavných úlohách v dramatickom seriály a Peter „Tyrion“ Dinklage by mohol získať cenu pre najlepšieho herca vo vedľajšej úlohe v dramatickom seriály už po druhýkrát. Kto sleduje Game of Thrones, ten určite vie, že je to možné.

Zaujímavosťou je, že seriál American Horror Story je nominovaný v kategórii najlepšia miniséria alebo TV film. Jedným z hlavných dôvodov je, že jedna séria je príbehom jednej rodiny, preto AHS môže byť nominované ako naj. miniséria. A v tejto kategórii je aj menšia konkurencia, to len tak na okraj :D

Informácie som čerpala zo stránky tv.com (http://www.tv.com/news/emmys-2012-downton-abbey-modern-family-mad-men-lead-ho-hum-nominees-video-29147/). Tu nájdete okrem zoznamu nominovaných v hereckých kategóriách aj video z oznámenia nominácií na EMMY 2012. 

Slávnosné vyhlásenie víťazov bude 23. septembra 2012.pondelok, 16. júla 2012

San Diego Comic Con 2012

 Tento víkend sa v slnečnom americkom San Diegu uskutočnil každoročný Comic Con. Ako každý rok, aj tento ročník bol bohatý na premiéry, ohlásenia a šokujúce odhalenia. A ja som si ako každý rok priala tam byť. Ale keď sa nedá, tak sa nedá (no raz sa tam dostanem, aj keby som mala ísť pešo :). Tento rok som teda zase odkázaná na YouTube a imdb.com. Tu je pár horúcich informácií a trailerov z tohto ročníka SDCC.

San Diego Comic Con 2012:
 • Devon Sawa bol potvrdený ako pravidelný účinkujúci v tretej sérii Nikity.
 • Na SDCC boli predstavení noví herci pre tretiu sériu Game of Thrones. Jednu z rolí si zahrá aj Thomas Brodie-Sangster, známy ako Sam z Lásky nebeskej.
 • Na SDCC boli premietané prvé trailery na mnoho filmov, ako napríklad Oz The Great and Powerful, Frankenweenie.
 • Desivý trailer na tretiu sériu predstavilo aj The Walking Dead. Tretia séria má premiéru 14. októbra tohto roku. 

 Predstavenie nových hercov, ktorí sa objavia v tretej sérii Game of Thrones.


Trailer na nové spracovanie čarodejníka zo zeme Oz v hlavnej úlohe s Jamesom Francom.
 

 Desivé promo na tretiu sériu The Walking Dead, ktorá štartuje na materskej stanici AMC 14 októbra tohto roku. Moja jeseň bude aj tento rok patriť zombie apokalypse :D

Zdroj: youtube.com a http://www.imdb.com/comic-con/

piatok, 13. júla 2012

The Golden Lilly a rezervácie

12. 6. 2012 som mala riadny termín z textológie a prvý opravný z literatúry. Oba som spravila :D, ale o to teraz nejde. 12. júna 2012 vyšla THE GOLDEN LILLY (Bloodlines 2). 13.6. som si ju objednala a o necelý mesiac prišla poštou. A už je aj prečítaná.

Milujem štýl akým Mead píše: ľahko, prirodzene, nič nepreháňa. Mám rada jej postavy: Sydney a jej strach zo sacharidov, Adrian má hlášky hodné Nolana Rossa, Dmitri je taký dobrý chlapec. Všetko ako celok to funguje neuveriteľne dobre a po prečítaní štyristostranovej knihy máte chuť kričať: "To už skončilo? Ja ešte chcem." Ale na tretí diel Bloodlines si počkám do 12. februára 2013 :( *sad face.

Dnes sa cez internet dá urobiť všetko: zaplatiť účty, objednať si pizzu, lístky do kina, urobiť si nákup. A aj rezervovať knižky z knižnice. Musím sa priznať: som závislá od rezervovania kníh v knižnici. Prakticky chodím do knižnice len si vyzdvihnúť knihy, ktoré som si rezervovala. Šetrí to čas, energiu a k mnohým knihám sa dá dostať oveľa rýchlejšie, ako keby som čakala, kým sa dostanú z kruhu rezevácií na police       v knižnici. U nás ma rezervácie nikdy nesklamali, raz ma kniha počkala dokonca dlhšie ako mala :) Ale to závisí určite od knižnice. Tá naša je v tomto spoľahlivá, preto sa z bludného kruhu rezervovania kníh pravdepodobne tak skoro nedostanem. Ale niežeby mi to vadilo.

Na záver pesnička, ktorú neviem dostať z hlavy:
Vertu :)

pondelok, 9. júla 2012

Goodreads, Drop Dead Diva a John Green

Posledný týždeň bolo teplo, veľmi teplo. Preto som väčšinu času trávila dnu a čítala knihy. A stala sa závislou od "facebooku pre knihomoľov" Goodreads.

Táto stránka je jednoducho úžasná: pridávaš knihy, ktoré si prečítala, chceš čítať alebo aktuálne čítaš. Teda máš neuveriteľný prehľad čo a kedy si čítala. Okrem všetkých možných autorov, knižiek a recenzií, tam vždy nájdem aj nejakú tú knihu, ku ktorej by som sa inak určite nedostala. A niekedy sa dostanem rovno k autorovi.

Takto som objavila aj geniálneho Johna Greena. Cez slovenské stránky sa dajú objednať dve jeho knihy: The Fault in Our Stars a Looking for Alaska. Obe som prečítala za tento predĺžený víkend a obe sú skvelé. Každá je iná, s inými postavami, zápletkou, posolstvom, ale zároveň sú obe veľmi podobné. A obidve knihy sú napísané fantasticky. Čítala som ich síce v angličtine, pretože ani jedna zatiaľ nevyšla v preklade (čo je škoda), ale vôbec mi to nevadilo a náležite som si ich užila.Len sa teraz musím nejako dopracovať aj k iným autorovým knihám.

No niekedy bolo predsa len veľmi teplo, a to tak, že som nevládala ani čítať. Vtedy som pozerala seriály. Dopozerala som prvú sériu amerického seriálu stanice Lifetime, Drop Dead Diva. Hlavnou postavou je začínajúca modelka, ktorá po tom ako zomrie, ale podarí sa jej vrátiť na Zem, skončí v tele niekoho iného. Utiahnutej, zaneprázdnenej právničky. Seriál je pohodová komédia, ktorej každý diel končí happyendom. Originálny americký seriál je tým pravým osviežením v týchto pekelných horúčavách. Druhým seriálom, ktorý sa mi veľmi páčil, ale videla som len jeho prvú časť, je nový seriál držiteľa Oscara Aarona Sorkina, The Newsroom. Názov hovorí za všetko. Ten seriál je dynamický, moderný, odborný. Pridanou hodnotou sú skvelé výkony všetkých hercov na čele s Jeffom Danielsom. Niečo také dobré sa nevidí tak často.

Zase začína byť teplo. Idem si na poštu po The Golden Lilly a žiadne teploty ma už nebudú zaujímať :)

Vertu