Preskočiť na hlavný obsah

MOJE NAJ: Knižné série

Dnes sú série v móde. Väčšinou na pultoch kníhkupectiev nájdete len série. Niekedy je to na škodu, no sú aj prípady keď to nevadí. Ani trochu...

Žihadlá 

napísali: Guillermo Del Toro, Chuck Hogan
počet častí: 3 (Žihadlá, Nákaza, Večná noc)
o čom: O upíroch. Ale nie o trblietavých, ani o tých, čo pijú ľudskú krv. Vampirizmus je v tejto sérii niečo ako novodobý mor. Vírus mení ľudí na príšery, ktoré sa nepodobajú na svoje minulé ja. Trilógia vizionárskeho režiséra je geniálna. Knihy sú napínavé, majú spád, zaujímavé postavy. Upozornenie: Nestáva sa mi to často, ale z týchto kníh som mala nočné mory a pri niektorých opisoch mi bolo fyzicky zle. Tomu sa hovorí sila písaného slova.


Nočný tieň

napísala: Andrea Cremer
počet častí: 3 (Nočný tieň, Prekliatie vlkov, Krvavá ruža)
o čom: O vlkolakoch. O čarodejníkoch, zvláštnej strednej, divnej dedine, jaskyni a milostnom trojuholníku. Ako inak :) Tieto knihy sa čítajú sami. Príbeh je zaujímavý, napriek vlčej téme inovatívny, preklad je dobrý, kniha čítavá. A postavy majú jedny z najkrajších mien: Calla, Reno... Nezamiluj sa :)Upírska (Vampýrska) akadémia 

napísala: Richelle Mead
počet častí: 6 (Vampýrska akademie, Mrazivý polibek, Stínem políbená, Krvavý slib, Spoutáni magií, Poslední oběť)
o čom: Zase pre zmenu, o upíroch. Strednej škole, zakázanej láske, priateľstve, zrade. O problémoch všetkých tínedžeriek, ale s vampýrskym twistom. Moja najobľúbenejšia postava je Adrian. Sarkazmus vydychuje namiesto oxidu uhličitého a je fešák. Ja som sériu čítala v češtine, ale v Slovarte vyšla ako Upírska akadémia a vyzerá nádherne. Oriezka je skvostná a má to nádhernú anglickú obálku s ružou. Masterpiece. Slovart je v tomto proste naj.


Harry Potter

napísala: J.K.Rowling
počet častí: 7 (Kameň mudrcov, Tajomná komnata, Väzeň z Azkabanu, Ohnivá čaša, Fénixov rád, Polovičný princ, Dary smrti)
o čom: Treba ešte niekomu po toľkých rokoch, knihách a filmoch vysvetľovať kto je to Harry Potter? Som z generácie Harryho Pottera. Čítala som všetky knihy, videla všetky filmy. Aj ja som čakala na svoj list z Rokfortu (aj Nina Dobrev naň stále čaká :), chcela vedieť lietať na metle a čarovať. Aspoň, že som ochutnala čokoládovú žabu a fazuľky všetkých chutí. Čarovný svet Harryho Pottera navždy ostane spojený s veľkou časťou môjho detstva. I <3 Remus Lupin


Hry o život

napísala: Suzanne Collins
počet častí: 3 (Hry o život, Skúška ohňom, Drozdajka)
o čom: Dystopický svet. Reality šou. Deti sa zabíjajú navzájom. K tomu skvelá autorka, ktorá vie písať, vystavať napätie a vytvoriť skvelé postavy. Každú inú, každú výnimočnú. Knižky som zhltla za 4 dni. Samozrejme, sa podľa bestselleru natáčajú filmy. Prvý je už na svete a je skvelý. Lebo Jennifer Lawrence...

Komentáre

  1. Harry Potter a Hunger Games sú jednoznačne najlepšie knižné série aké som kedy čítala :)

    OdpovedaťOdstrániť
  2. HP, VA, HG - úplne súhlasím. Tiež patria medzi moje naj. ˇZihadlá sú totálne hororové,to som večer čítať ani nemohla..a už taaak dlho sa chcem dostať k Nákaze, no v žiadnej knižnici ju neviem nájsť.
    Nočný tieň..no neviem. :D Ja som tomu na chuť vôbec neprišla, ledva som dočítala prvú časť. V mojom zozname by namiesto tejto série bol určite Artemis Fowl. :)

    OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Naj knihy 2017

Tento zoznam créme de la créme kníh, ktoré som prečítala v roku 2017 by sa mohol volať aj:
Patrick Ness, Star Wars a to ostatné!  Možno je trochu prehnané, aby som mala medzi top knihami hneď 20% prečítaných kníh, ale toto je môj zoznam, takže to bude 10 kníh (za rok som prečítala 50, na chlp som splnila svoju goodreads challenge).

Language of ThornsV prvom rade, toto je veľmi pekná kniha. Ale čo je ešte dôležitejšie, nie je to len tak nejaké doplnenie Grisha sveta. Každá "rozprávka" má isté posolstvo, a verte mi, vo väčšine prípadov to nie je také jednoznačné ako by sa od retellingu mohlo zdať. A spomínala som, že je to krásna kniha?


History is All You Left MePrvá časť tejto knihy je dokonalá, škoda, že tá druhá to tej prvej trochu kazí. Ale nevadí. Lebo toto bola jedna z najkrajších kníh o odpustení, láske a medziľudských vzťahoch, akú si pamätám, že som čítala. A bol to taký silný zážitok, že sa bojím čítať od Silveru niečo iné... píše týždeň po tom ako si objednala They bo…

Môj 2017

OMG, where to start?
Rok 2017 bol jedným slovom... dobre, tak viacerými slovami, rokom prvých vecí - prvé more, prvá zahraničná konferencia, prvé stretnutie so zahraničným autorom, prvýkrát som bola svedkyňou na svadbe. A pretože mám väčšinu týchto udalostí fotograficky zdokumentovanú (zo stretnutia s Patrickom Nessom mám zdokumentovanú každú sekundu, lebo mám skvelú kamošku:), a tiež sa hovorí, že obraz povie viac ako tisíc slov, tak tu to je. My 2017 in pictures!
V januári som si spravila radosť novou čítačkou a investovala som do muža svojho života, Amazon Kindle Voyage, ktorý dostal meno Roger (lebo som si myslela, že je to Voyager...).

Koncom marca som bola v Bratislave a stretla som Patricka Nessa! Najlepší deň nielen uplynulého roku, ale vôbec!
Keď už bol človek v tej Bratislave, v Martinuse a mal peniaze... :)


Najcennejšie poklady!
Začiatkom mája som bola na konferencii v Poľsku, úplne na severe pri mori. Moje prvé more v živote! 
S Rogerom sme prednášali o reality TV.…

Big Wrap Up! So I´m back....

Fúha, long time no see. Nemyslite si, že som na blog zabudla, ale škola, škola a škola boli tento polrok naozaj priotitou číslo 1 (aj keď to tak častokrát asi úplne nebolo, no keď som mala stále na rozume čo mi ešte treba spraviť, prečítať, napísať, na blog som buď po á, nepomyslela, alebo po bé, nechcela som si aj sem prenášať ten ťaživý pocit, že niečo musím). Posledné týždne som odovzdala minimovku, odučila posledné semináre, pozerala Čiaru, bola chorá, u lekára a niečo som čítala. A idú Vianoce a tento čas sa snažím venovať rodine. Tento víkend som mamine konečne pomohla s pečením a práve som po vyše dvoch týždňoch žehlila... prečo som si myslela, že 3 košele do týždňa sú dobrý nápad? 

Ale pekne poporiadku. Do 50 kníh mi treba prečítať ešte 2, no dala som do tohto článku aj knihy, ktoré som prečítala do dnešného dátumu (20.12.2017). Takže shall we begin?
Reading Wrap Up (august, september, október, november, čiastočne december) Lars Kepler – Ihrisko 2* Greg Rucka – Guardians of the…