Preskočiť na hlavný obsah

Winter is coming

But spring is not.... Dosť bolo sťažovania sa na zlé počasie. Dosť bolo statusov o snehu, ktoré by asi aj nevidomého dokázali pripraviť o zrak. Pretože: Brace yourself, Winter is coming

Konkrétne v nedeľu v noci nášho krásneho stredoeurópskeho času. Nášho krásneho letného :) stredoeuróskeho času. Pár faktov o tom prečo je Game of Thrones také dobré. Okrem toho, že je to Game of Thrones:

1. Ja vlastne ani neviem ako som sa k tomu dostala, ale začala som pozerať a nevedela som prestať. A čo je ešte čudnejšie, páči sa to aj mojej mamine, aj keď musí čítať titulky. Jeden z jej naj seriálov. Spolu so Sherlockom.
2. Je to zvrhlé, je tam sex, násilie, nadávky, incest, alebo dva. Proste všetky tie super veci, ktoré na Markíze vo Víne neuvidíte.
3. Je to HBO show. Explains itself
4. Stojí za tým David Benioff, autor scenára k môjmu najobľúbenejšiemu filmu The 25th Hour a milióna ďalších vecí o ktorých nikto nikdy nepočul, ale stojí za GoT. Spolu s D.B.Weissom, o ktorom na moje prekvapenie neviem nič. Zase som sa o sebe niečo naučila.
5. Hrá tam Sean Bean, teda hral. A matka Johna Connora z tohto seriálu o Johnovi Connorovi, ktorý rýchlo zrušili. A reportér z Penelope. A slúžka z Downton Abbey. A záchranár z Baywatch: Honolulu. A ešte kopec ľudí, ktorých mená asi nikto nikdy nevyslovil správne. A všetko to spolu funguje lepšie ako švajčiarske hodinky.
6. Je to adaptácia knižnej série, ktorej jedna kniha by Peterovi Jacksonovi vydržala tak na minimálne 12 filmom (prepočítané z hlavy na základe Hobita). V seriáli je všetko podstatné, niečo zmenené. Režíruje napr. aj Daniel Minaham.
7. Hrá v tom aj grázel z Downton Abbey. A ten maličký chlapček z Love Actually. Ale už ho asi nikto nebude volať maličkým.
8. Sú tam draky :)

Ešte stále nič? Tak si to proste len pozrite :)

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Môj 2016

Rok 2016 bol najlepším rokom môjho života. Som si vedomá, že z hľadiska správ a svetových udalostí to nebolo dobré, ale pre mňa osobne bol rok 2016 skvelým, jedinečným a úžasným.
Začala som diplomovkou. To bol môj hlavný projekt v prvých mesiacoch roka. Bol to boj, naučila som sa veľa nielen o blogoch, ale aj sama o sebe. Popri usilovnej práci som pozerala The 100. Ako odmenu, väčšinou. V tomto období som sa zamilovala do piesní z muzikálu Hamilton a tiež som sa namotala na podcasty (*spoiler: v poslednom čase som sa odmotala). Po diplomovke prišlo na rad učenie sa na štátnice a príprava na prijímacie skúšky na doktorandské štúdium. Neraz som si kládla otázku na čo som sa to dala, keď som nevedela ani prihlášku vypísať... stáva sa aj lepším.
Niekedy na jar vyšla v slovenčine kniha Patricka Ness  The Rest of Us Just Live Here a moja GR reakcia na knihu sa dostala na jej obálku! Ešte stále sa z toho vytešujem a kniha ma v noci straší, lebo jej chrbát (a predná strana, ale ja vidím z p…

MOJE NAJ: Knihy 2016

Znova je tu, ten čas, keď sa začal nový rok a ja mám potrebu uzavrieť ten minulý kopou článkov o knihách, ktoré som v uplynulom roku prečítala. Pre rok 2016 som sa rozhodla pre top osem, nie pre napr. 16. Dôvodov je niekoľko, začínajúc tým, že som neprečítala veľa kníh, a určiť top 16 zo 66 sa mi zdalo priveľa. Druhým dôvodom bolo, že tento rok vo mne ostala tých kníh pomenej. O to sú však tieto lepšie :) TOP 8 roku 2016 je:
Crooked Kingdom by Leigh Bardugo - Posledná kniha, ktorú som v roku 2016 prečítala bola tým najlepším, čo som v minulom roku prečítala. Poradie kníh je skôr podľa toho ako som ich čítala, ale Crooked Kingdom sa mi čítalo a páčilo jednoznačne najviac. Kniha mala všetko čo mám rada: akciu, vzťahy, skvelé prepracované postavy, atmosféru, krásnu obálku, sarkazmus. A preto je, aj keď sa nehráme na favoritov, tým najlepším čo som v roku 2016 čítala. A keby len v minulom roku...We Should All Be Feminist by Chimamanda Ngozi Adichie - Táto kniha, myslím si, nepotrebuje žiad…

June and July Wrap Up + Catch Up

Dvojmesačný výpadok na blogu tu už dávno nebol. A prečo k nemu prišlo? Ani sama neviem, dôvodov je viac, hlavným asi moja lenivosť. Potom toho bolo dosť do školy, znova som robila semináre, písala seminárky a pomáhala organizovať konferenciu (pri čom som prišla minimálne o 6 mesiacov života a všetky ilúzie ohľadne dospelých ľudí s titulmi, hrôza). Veľa som toho ani nečítala, skôr som pozerala seriály, ale aj to také... veď vám nižšie napíšem :) Celkovo boli jún a júl také nejaké lenivé neslané mesiace. Môj momentálny stav nazývam letný mozog a už je z toho pomaly diagnóza, ktorú musím začať liečiť, lebo už je po polke prázdnin a ja som ešte nezačala písať minimovku.
Reading Wrap UpPaula Hawkins: Do vody- Nie som veľkou fanynkou autorkinej prvej knihy, táto mi sadla viac. Ale aj tak nechápem čo na nej všetci vidia - je to tuctové, nezapamätateľné. No dobre, rýchlo sa to číta, len tých pohľadov tam je vždy nejako príliš veľa.  3*Cassandra Clare: Polnočná dáma - Oddychovka, ale mám otázku…