Preskočiť na hlavný obsah

Winter is coming

But spring is not.... Dosť bolo sťažovania sa na zlé počasie. Dosť bolo statusov o snehu, ktoré by asi aj nevidomého dokázali pripraviť o zrak. Pretože: Brace yourself, Winter is coming

Konkrétne v nedeľu v noci nášho krásneho stredoeurópskeho času. Nášho krásneho letného :) stredoeuróskeho času. Pár faktov o tom prečo je Game of Thrones také dobré. Okrem toho, že je to Game of Thrones:

1. Ja vlastne ani neviem ako som sa k tomu dostala, ale začala som pozerať a nevedela som prestať. A čo je ešte čudnejšie, páči sa to aj mojej mamine, aj keď musí čítať titulky. Jeden z jej naj seriálov. Spolu so Sherlockom.
2. Je to zvrhlé, je tam sex, násilie, nadávky, incest, alebo dva. Proste všetky tie super veci, ktoré na Markíze vo Víne neuvidíte.
3. Je to HBO show. Explains itself
4. Stojí za tým David Benioff, autor scenára k môjmu najobľúbenejšiemu filmu The 25th Hour a milióna ďalších vecí o ktorých nikto nikdy nepočul, ale stojí za GoT. Spolu s D.B.Weissom, o ktorom na moje prekvapenie neviem nič. Zase som sa o sebe niečo naučila.
5. Hrá tam Sean Bean, teda hral. A matka Johna Connora z tohto seriálu o Johnovi Connorovi, ktorý rýchlo zrušili. A reportér z Penelope. A slúžka z Downton Abbey. A záchranár z Baywatch: Honolulu. A ešte kopec ľudí, ktorých mená asi nikto nikdy nevyslovil správne. A všetko to spolu funguje lepšie ako švajčiarske hodinky.
6. Je to adaptácia knižnej série, ktorej jedna kniha by Peterovi Jacksonovi vydržala tak na minimálne 12 filmom (prepočítané z hlavy na základe Hobita). V seriáli je všetko podstatné, niečo zmenené. Režíruje napr. aj Daniel Minaham.
7. Hrá v tom aj grázel z Downton Abbey. A ten maličký chlapček z Love Actually. Ale už ho asi nikto nebude volať maličkým.
8. Sú tam draky :)

Ešte stále nič? Tak si to proste len pozrite :)

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Naj knihy 2017

Tento zoznam créme de la créme kníh, ktoré som prečítala v roku 2017 by sa mohol volať aj:
Patrick Ness, Star Wars a to ostatné!  Možno je trochu prehnané, aby som mala medzi top knihami hneď 20% prečítaných kníh, ale toto je môj zoznam, takže to bude 10 kníh (za rok som prečítala 50, na chlp som splnila svoju goodreads challenge).

Language of ThornsV prvom rade, toto je veľmi pekná kniha. Ale čo je ešte dôležitejšie, nie je to len tak nejaké doplnenie Grisha sveta. Každá "rozprávka" má isté posolstvo, a verte mi, vo väčšine prípadov to nie je také jednoznačné ako by sa od retellingu mohlo zdať. A spomínala som, že je to krásna kniha?


History is All You Left MePrvá časť tejto knihy je dokonalá, škoda, že tá druhá to tej prvej trochu kazí. Ale nevadí. Lebo toto bola jedna z najkrajších kníh o odpustení, láske a medziľudských vzťahoch, akú si pamätám, že som čítala. A bol to taký silný zážitok, že sa bojím čítať od Silveru niečo iné... píše týždeň po tom ako si objednala They bo…

June and July Wrap Up + Catch Up

Dvojmesačný výpadok na blogu tu už dávno nebol. A prečo k nemu prišlo? Ani sama neviem, dôvodov je viac, hlavným asi moja lenivosť. Potom toho bolo dosť do školy, znova som robila semináre, písala seminárky a pomáhala organizovať konferenciu (pri čom som prišla minimálne o 6 mesiacov života a všetky ilúzie ohľadne dospelých ľudí s titulmi, hrôza). Veľa som toho ani nečítala, skôr som pozerala seriály, ale aj to také... veď vám nižšie napíšem :) Celkovo boli jún a júl také nejaké lenivé neslané mesiace. Môj momentálny stav nazývam letný mozog a už je z toho pomaly diagnóza, ktorú musím začať liečiť, lebo už je po polke prázdnin a ja som ešte nezačala písať minimovku.
Reading Wrap UpPaula Hawkins: Do vody- Nie som veľkou fanynkou autorkinej prvej knihy, táto mi sadla viac. Ale aj tak nechápem čo na nej všetci vidia - je to tuctové, nezapamätateľné. No dobre, rýchlo sa to číta, len tých pohľadov tam je vždy nejako príliš veľa.  3*Cassandra Clare: Polnočná dáma - Oddychovka, ale mám otázku…

Môj 2017

OMG, where to start?
Rok 2017 bol jedným slovom... dobre, tak viacerými slovami, rokom prvých vecí - prvé more, prvá zahraničná konferencia, prvé stretnutie so zahraničným autorom, prvýkrát som bola svedkyňou na svadbe. A pretože mám väčšinu týchto udalostí fotograficky zdokumentovanú (zo stretnutia s Patrickom Nessom mám zdokumentovanú každú sekundu, lebo mám skvelú kamošku:), a tiež sa hovorí, že obraz povie viac ako tisíc slov, tak tu to je. My 2017 in pictures!
V januári som si spravila radosť novou čítačkou a investovala som do muža svojho života, Amazon Kindle Voyage, ktorý dostal meno Roger (lebo som si myslela, že je to Voyager...).

Koncom marca som bola v Bratislave a stretla som Patricka Nessa! Najlepší deň nielen uplynulého roku, ale vôbec!
Keď už bol človek v tej Bratislave, v Martinuse a mal peniaze... :)


Najcennejšie poklady!
Začiatkom mája som bola na konferencii v Poľsku, úplne na severe pri mori. Moje prvé more v živote! 
S Rogerom sme prednášali o reality TV.…