Preskočiť na hlavný obsah

Mesačné zhrnutie

Tento mesiac som väčšinou čítala pseudoumelecké výplody "chorých" študentských myslí. Bakalárka zabila celý mesiac. Ale už je to za mnou. Teda aspoň PART I. Ok, tak toto bolo prvých cca 19 dní mesiaca. A potom to začalo. Začala som viac čítať, veľmi popracovala na Storm of Swords. Čím ďalej, tým viac mám chuť preskakovať Catlyn a Davosa a čítať si len o Jaimem (videli ste koniec 3. časti? I didn´t see THAT coming) a o Tyrionovi.

V apríli som dočítala The Host. Yeah, konečne. Mala som z toho lepšie pocity ako z filmu, ktorý mi prišiel nejaký nijaký, na rýchlo (ale nie až tak na rýchlo, kedže kniha vyšla už v roku 2008) zbúchaný. Bez emócie. Teda vyvolával vo mne emócie, akurát si nie som istá či pocit, že mi chýba možnosť pretáčať nudné časti (prvých cca 20 minút) bol žiadaný.

Síce som nečítala nejako extra veľa, za to som nakupovala statočne. Ako odmena za písanie, behanie po všetkých tlačiarňach a čakania na štúdijnom. Výhovorku na nakupovanie kníh nemusím hľadať dlho. Kúpila som si 3 knihy v Pantha Rei. Nechodím tam často, takmer nikdy, ale majú tam super výber "bazárových" kníh, za asi 2 eurá, ktorým dokopy nič nie je. Stalo som sa hrdou majiteľkou Homer and Langley od chlapíka menom Doctorow. Neviem o tej knihe nič, ale odohráva sa to v New Yorku, na obálke je NY, a stála dve éčka. Ďalší úlovok sa volá Blood and Ice. Nejaký krvilačný horový thriler. Alebo thrilerový horor? Neviem, zaujala ma obálka a cena. Nakoniec to najlepšie z mojich PR úlovkov: R.U.R. od Čapka, ktoré mi milá pani pri pokladni dala tiež za 2 eurá, aj keď pôvodne bola len za polovicu (musela som sa pochváliť). Ďakujem tetuša :)

No a keď som už bola v tom PR, prechádzala som sa aj inde ako len do anglickej a do akcií. A naďabila som na .... Amerických Bohov Neila Gaimana v slovenčine! Nevedela som na nich prestať myslieť, tak som si ich jednoducho kúpila :) Milujem Neila Gaimana. Milujem jeho štýl, jeho humor, jeho jazyk. Ok, čítala som síce len Nikdykde a Knihu o cintoríne, alebo ako sa volá to o tom chlapcovi, ale aj tak ho milujem. Skrz jeho knihy, a twitter, a tumblr. A slovenská verzia je nádherná. Super obálka, autentický preklad. Nádherná bichľa je to. Nie som v nej ďaleko, ale veľmi sa mi páči.

A ešte som si kúpila Hrušadótir, ktorý mi odporučila kolegyňa a mala som ho asi mesiac v robote pod pokladňou. Je to taká malá, útla, moderne vyzerajúca knížočka. Teším sa, keď si budem môcť vyložiť nohy a prečítať ju. Vidím to tak na sobotné popoludnie niekedy v júli. Keď už bude po štátniciach, a všetkom tom humbuku a stroji na peniaze pre tlačiarne. Keď chcete zarábať ťažké prachy, založte si firmu na tlač diplomoviek blízko FF :) Určite budete mať natrieskané minimálne posledný deň pred odovzdaním. Ale žarty na bok, toto je vážna téma. Keď si pomyslím, na všetky tie hnusné literatúry, tak mám chuť... na niečo chladené, aby ma to udrelo do hlavy. Našťastie, mám tento semester len jednu skúšku. Ako inak, literatúru. Takú rozprávkovú. Doslova. Literatúra pre deti a mládež ma hlboko..., nenapíšem obohatila, skôr poznačila. Rozprávky sú rozprávky. Bodka. Nič viac, a nič menej. Len chlapík menom Propp sa jednej dlhej, studenej ruskej zimy nudil a musel sa v nich začať vŕtať. A ja sa to teraz musím učiť.

Ale o čom toto malo pôvodne byť? Jáj, o tom čo som tento mesiac čítala. The Host. To som prečítala. Storm of Swords stále čítam (snažím sa dobehnúť seriál, ale veľmi mi to nejde) a Amerických bohov. A zbieram knihy na letné čítanie. A neteším sa na začiatok júna. Toľko na dnes. O knihách, povinnostiach a úlovkoch mesiaca apríl, ktorý bol na polovicu chladný, na polovicu teplý.

Do prečítanie, priatelia :)

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Naj knihy 2017

Tento zoznam créme de la créme kníh, ktoré som prečítala v roku 2017 by sa mohol volať aj:
Patrick Ness, Star Wars a to ostatné!  Možno je trochu prehnané, aby som mala medzi top knihami hneď 20% prečítaných kníh, ale toto je môj zoznam, takže to bude 10 kníh (za rok som prečítala 50, na chlp som splnila svoju goodreads challenge).

Language of ThornsV prvom rade, toto je veľmi pekná kniha. Ale čo je ešte dôležitejšie, nie je to len tak nejaké doplnenie Grisha sveta. Každá "rozprávka" má isté posolstvo, a verte mi, vo väčšine prípadov to nie je také jednoznačné ako by sa od retellingu mohlo zdať. A spomínala som, že je to krásna kniha?


History is All You Left MePrvá časť tejto knihy je dokonalá, škoda, že tá druhá to tej prvej trochu kazí. Ale nevadí. Lebo toto bola jedna z najkrajších kníh o odpustení, láske a medziľudských vzťahoch, akú si pamätám, že som čítala. A bol to taký silný zážitok, že sa bojím čítať od Silveru niečo iné... píše týždeň po tom ako si objednala They bo…

June and July Wrap Up + Catch Up

Dvojmesačný výpadok na blogu tu už dávno nebol. A prečo k nemu prišlo? Ani sama neviem, dôvodov je viac, hlavným asi moja lenivosť. Potom toho bolo dosť do školy, znova som robila semináre, písala seminárky a pomáhala organizovať konferenciu (pri čom som prišla minimálne o 6 mesiacov života a všetky ilúzie ohľadne dospelých ľudí s titulmi, hrôza). Veľa som toho ani nečítala, skôr som pozerala seriály, ale aj to také... veď vám nižšie napíšem :) Celkovo boli jún a júl také nejaké lenivé neslané mesiace. Môj momentálny stav nazývam letný mozog a už je z toho pomaly diagnóza, ktorú musím začať liečiť, lebo už je po polke prázdnin a ja som ešte nezačala písať minimovku.
Reading Wrap UpPaula Hawkins: Do vody- Nie som veľkou fanynkou autorkinej prvej knihy, táto mi sadla viac. Ale aj tak nechápem čo na nej všetci vidia - je to tuctové, nezapamätateľné. No dobre, rýchlo sa to číta, len tých pohľadov tam je vždy nejako príliš veľa.  3*Cassandra Clare: Polnočná dáma - Oddychovka, ale mám otázku…

Môj 2017

OMG, where to start?
Rok 2017 bol jedným slovom... dobre, tak viacerými slovami, rokom prvých vecí - prvé more, prvá zahraničná konferencia, prvé stretnutie so zahraničným autorom, prvýkrát som bola svedkyňou na svadbe. A pretože mám väčšinu týchto udalostí fotograficky zdokumentovanú (zo stretnutia s Patrickom Nessom mám zdokumentovanú každú sekundu, lebo mám skvelú kamošku:), a tiež sa hovorí, že obraz povie viac ako tisíc slov, tak tu to je. My 2017 in pictures!
V januári som si spravila radosť novou čítačkou a investovala som do muža svojho života, Amazon Kindle Voyage, ktorý dostal meno Roger (lebo som si myslela, že je to Voyager...).

Koncom marca som bola v Bratislave a stretla som Patricka Nessa! Najlepší deň nielen uplynulého roku, ale vôbec!
Keď už bol človek v tej Bratislave, v Martinuse a mal peniaze... :)


Najcennejšie poklady!
Začiatkom mája som bola na konferencii v Poľsku, úplne na severe pri mori. Moje prvé more v živote! 
S Rogerom sme prednášali o reality TV.…