Preskočiť na hlavný obsah

Máj - lásky čas?

Ani zďaleka. Ku koncu mesiaca mi liezol na nervy ešte aj náš pes. Sorry, Bibi :) Mám taký pocit, že posledné dve-tri mesačné zhrunutia som začala tým, že som prečítala len jednu knihu. Dôvodom bola škola. V máji som sa nezmohla ani na tú úbohú jednu knihu. Celý mesiac som sa učila na štátnice. Spravila som. To je hlavné. Takže idem čítať. Inak, to bola prvá myšlienka, ktorá mi napadla, keď som sa dozvedela, že som spravila: Môžem čítať...

Napriek tomu, že som nečítala, nakupovala som zase statočne. To je dobré na internetových kníhkupectvách  (sú otvorené 24 hodín a vytrhnú človeka z nechutnej predštátnicovej depky). Kúpila som si 7 nových kníh: Tieň noci, pokračovanie Príbehu čarodejnice od Deborah Harknessovej, Krásnych od Westerfelda (najmä preto že mám doma prvý diel a pekne spolu ladia :), Karantému od Lexa Thomasa, Čo sa stalo Mare Dyerovej od Michelle Hodkinovej, nové vydanie Veľkého Gatsbyho (film sa mi veľmi nepáčil, ale knihu som čítala pred rokmi, a tá sa páčila), Jonathana Stranga a pána Norella (bola som prekvapená, aká je tá kniha lacná a počula som na ňu samé chvály) a An Abundance of Katherines od Greena, ktorú som musela mať hneď ako som zistila, že sa dá objednať cez martinus. Pretože JOHN GREEN...

A ako som sa tak veľmi tešila, že budem čítať, zrazu sa mi vôbec, ale vôbec nechce. Celý deň maratónujem Suits. Skvelý seriál, ktorý mi pripomína White Collar, ale je v ňom viac popkultúrnych referencií a skrytých vtipov.

O letné čítanie mám postarané: momentálne vlastním 29 neprečítaných kníh. Šesť z nich som začala čítať, no po čase som ich odložila (nemala som na ne náladu alebo čas). S nakupovaním som, ale neskončila. Už aspoň rok chcem objednať z Book Depository. Ale ešte nikdy som to nespravila. Hádam, tento mesiac... Pretože majú naozaj skvelé ceny :) A, samozrejme, že už som si zarezervovala knihy u nás v knižnici. Aj dnes som tam bola, po Enderovu hru. Do kín sa chystá film, v češtine je vypredaná a na BD ju majú buď lacnú a škaredú, alebo peknú a drahú. Tak som si bola požičať.

Do prečítania :)

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Naj knihy 2017

Tento zoznam créme de la créme kníh, ktoré som prečítala v roku 2017 by sa mohol volať aj:
Patrick Ness, Star Wars a to ostatné!  Možno je trochu prehnané, aby som mala medzi top knihami hneď 20% prečítaných kníh, ale toto je môj zoznam, takže to bude 10 kníh (za rok som prečítala 50, na chlp som splnila svoju goodreads challenge).

Language of ThornsV prvom rade, toto je veľmi pekná kniha. Ale čo je ešte dôležitejšie, nie je to len tak nejaké doplnenie Grisha sveta. Každá "rozprávka" má isté posolstvo, a verte mi, vo väčšine prípadov to nie je také jednoznačné ako by sa od retellingu mohlo zdať. A spomínala som, že je to krásna kniha?


History is All You Left MePrvá časť tejto knihy je dokonalá, škoda, že tá druhá to tej prvej trochu kazí. Ale nevadí. Lebo toto bola jedna z najkrajších kníh o odpustení, láske a medziľudských vzťahoch, akú si pamätám, že som čítala. A bol to taký silný zážitok, že sa bojím čítať od Silveru niečo iné... píše týždeň po tom ako si objednala They bo…

June and July Wrap Up + Catch Up

Dvojmesačný výpadok na blogu tu už dávno nebol. A prečo k nemu prišlo? Ani sama neviem, dôvodov je viac, hlavným asi moja lenivosť. Potom toho bolo dosť do školy, znova som robila semináre, písala seminárky a pomáhala organizovať konferenciu (pri čom som prišla minimálne o 6 mesiacov života a všetky ilúzie ohľadne dospelých ľudí s titulmi, hrôza). Veľa som toho ani nečítala, skôr som pozerala seriály, ale aj to také... veď vám nižšie napíšem :) Celkovo boli jún a júl také nejaké lenivé neslané mesiace. Môj momentálny stav nazývam letný mozog a už je z toho pomaly diagnóza, ktorú musím začať liečiť, lebo už je po polke prázdnin a ja som ešte nezačala písať minimovku.
Reading Wrap UpPaula Hawkins: Do vody- Nie som veľkou fanynkou autorkinej prvej knihy, táto mi sadla viac. Ale aj tak nechápem čo na nej všetci vidia - je to tuctové, nezapamätateľné. No dobre, rýchlo sa to číta, len tých pohľadov tam je vždy nejako príliš veľa.  3*Cassandra Clare: Polnočná dáma - Oddychovka, ale mám otázku…

Môj 2017

OMG, where to start?
Rok 2017 bol jedným slovom... dobre, tak viacerými slovami, rokom prvých vecí - prvé more, prvá zahraničná konferencia, prvé stretnutie so zahraničným autorom, prvýkrát som bola svedkyňou na svadbe. A pretože mám väčšinu týchto udalostí fotograficky zdokumentovanú (zo stretnutia s Patrickom Nessom mám zdokumentovanú každú sekundu, lebo mám skvelú kamošku:), a tiež sa hovorí, že obraz povie viac ako tisíc slov, tak tu to je. My 2017 in pictures!
V januári som si spravila radosť novou čítačkou a investovala som do muža svojho života, Amazon Kindle Voyage, ktorý dostal meno Roger (lebo som si myslela, že je to Voyager...).

Koncom marca som bola v Bratislave a stretla som Patricka Nessa! Najlepší deň nielen uplynulého roku, ale vôbec!
Keď už bol človek v tej Bratislave, v Martinuse a mal peniaze... :)


Najcennejšie poklady!
Začiatkom mája som bola na konferencii v Poľsku, úplne na severe pri mori. Moje prvé more v živote! 
S Rogerom sme prednášali o reality TV.…