Preskočiť na hlavný obsah

Suits - Two lawyers. One degree.

Začať tento seriál pozerať v čase prípravy na štátnice nie je práve najlepší nápad. Po A: jedna z hlavných postáv má fotografickú pamäť, všetko čo si raz prečíta sa jej uloží do mozgovne, a bude tam navždy. Z čoho ma miestami chytali ťažké depky. Po B: učíte sa na štátnice. To je už dôvod sám o sebe, nie? Ale to sú jediné mínusové body pre tento veľmi, veľmi vydarený seriál.


Hlavnými postavami Suits sú: jeden z najlepších právnikov v New Yorku, Harvey Specter, a nedoštudovaný právnik, Mike Ross. Stretnú sa vďaka nevydarenému predaju drog. A ostali spolu už dve série. V Štátoch za chvíľu začína tretia (16. august).

Zo začiatku mi to pripomínalo White Collar. Tá istá stanica (USA Network), ten istý setting (New York), zhruba tá istá premisa (ale naozaj veľmi zhruba). A podobná hudba. ALE, a to ale je naozaj veľké: množstvo popkultúrnych odkazov, filmových citátov a skrytých vtipov (Keď sa Harvey pýta Mika či je skrytý Kanaďan. Predstaviteľ Mika, Patrick J. Adams, je Kanaďan) je nenormálne. Vrchol to dosiahlo, keď vo finále druhej série herec, ktorý hrá postavu Varysa v Game of Thrones (v ktorom som 3 časti pozadu:) diskutuje Downton Abbey s Mikom. Bola som vo vytržení. Hobit, Top Gun, Krstný otec, Zopár dobrých chlapov. K tomu skvelá džezová hudba, zopár športových metafor a máte Suits.

Ďalším veľkým plusom seriálu je casting. Bromance medzi dvoma hlavnými postavami a ich predstaviteľmi je priam ukážková. Obaja, ako Gabriel Macht, tak aj Patrick J. Adams, odvádzajú obrovský kus práce. Podobnú chémiu ako má Macht s Adamsom, má aj s predstaviteľkou Harveyho asistentky Donny, Sarah Rafferty (Donna vie všetko. Naozaj všetko). Skvelý casting je poznávacím znamením seriálov z dielne USA Network. Bože, ako dobre sa to potom pozerá.

Takže, ak hľadáte niečo pri čom sa zasmejete, uroníte nejakú tú slzu (aj to bolo...), a budete bezducho slintať nad obomi hlavnými predstaviteľmi, neváhajte. Suits určite stoja za to. A poníky už nikdy nebudú čo bývali...Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

June and July Wrap Up + Catch Up

Dvojmesačný výpadok na blogu tu už dávno nebol. A prečo k nemu prišlo? Ani sama neviem, dôvodov je viac, hlavným asi moja lenivosť. Potom toho bolo dosť do školy, znova som robila semináre, písala seminárky a pomáhala organizovať konferenciu (pri čom som prišla minimálne o 6 mesiacov života a všetky ilúzie ohľadne dospelých ľudí s titulmi, hrôza). Veľa som toho ani nečítala, skôr som pozerala seriály, ale aj to také... veď vám nižšie napíšem :) Celkovo boli jún a júl také nejaké lenivé neslané mesiace. Môj momentálny stav nazývam letný mozog a už je z toho pomaly diagnóza, ktorú musím začať liečiť, lebo už je po polke prázdnin a ja som ešte nezačala písať minimovku.
Reading Wrap UpPaula Hawkins: Do vody- Nie som veľkou fanynkou autorkinej prvej knihy, táto mi sadla viac. Ale aj tak nechápem čo na nej všetci vidia - je to tuctové, nezapamätateľné. No dobre, rýchlo sa to číta, len tých pohľadov tam je vždy nejako príliš veľa.  3*Cassandra Clare: Polnočná dáma - Oddychovka, ale mám otázku…

Naj knihy 2017

Tento zoznam créme de la créme kníh, ktoré som prečítala v roku 2017 by sa mohol volať aj:
Patrick Ness, Star Wars a to ostatné!  Možno je trochu prehnané, aby som mala medzi top knihami hneď 20% prečítaných kníh, ale toto je môj zoznam, takže to bude 10 kníh (za rok som prečítala 50, na chlp som splnila svoju goodreads challenge).

Language of ThornsV prvom rade, toto je veľmi pekná kniha. Ale čo je ešte dôležitejšie, nie je to len tak nejaké doplnenie Grisha sveta. Každá "rozprávka" má isté posolstvo, a verte mi, vo väčšine prípadov to nie je také jednoznačné ako by sa od retellingu mohlo zdať. A spomínala som, že je to krásna kniha?


History is All You Left MePrvá časť tejto knihy je dokonalá, škoda, že tá druhá to tej prvej trochu kazí. Ale nevadí. Lebo toto bola jedna z najkrajších kníh o odpustení, láske a medziľudských vzťahoch, akú si pamätám, že som čítala. A bol to taký silný zážitok, že sa bojím čítať od Silveru niečo iné... píše týždeň po tom ako si objednala They bo…

Nákupný zoznam

...alebo wishlist? Nie, skôr nákupný zoznam.


Máte aj vy knihy, ktoré musíte mať aj keby na chleba nebolo? A aj u vás to väčšinou skončí tak, že na chleba nie je, ale knihy sú (alebo to sa stáva len mne?). Máj je permanentne mesiacom, v ktorom vychádza veľa titulov, ktoré chcem prečítať (a potom sa to len nabaľuje ako snehová guľa). A keby len prečítať, ale musím bezpodmienečne mať! Ale treba mať plán! Plán pre mňa znamená zoznam. Takže dnes bude reč o knihách, ktoré vyšli alebo ešte len vyjdú, a ktoré sú na mojom „must buy books“ zozname. Tiež známy ako akčný plán na budúci polrok. Čo nevyjde, pôjde na vianočný zoznam. Keby s knihami predávali aj čas na ich čítanie, všakže?

Mŕtve dievča neklame – vyšlo v slovenčine už koncom marca. Podľa kultovej knihy prednedávnom vyšiel aj seriál (ktorý som ešte nevidela, lebo chcem najprv čítať knihu). Jedna z mojich nákupných priorít! (najmä aby som si mohla spraviť názor, lebo podľa reakcií internetu [a najmä ľudí, ktorí ešte veria v politickú kore…