Preskočiť na hlavný obsah

Suits - Two lawyers. One degree.

Začať tento seriál pozerať v čase prípravy na štátnice nie je práve najlepší nápad. Po A: jedna z hlavných postáv má fotografickú pamäť, všetko čo si raz prečíta sa jej uloží do mozgovne, a bude tam navždy. Z čoho ma miestami chytali ťažké depky. Po B: učíte sa na štátnice. To je už dôvod sám o sebe, nie? Ale to sú jediné mínusové body pre tento veľmi, veľmi vydarený seriál.


Hlavnými postavami Suits sú: jeden z najlepších právnikov v New Yorku, Harvey Specter, a nedoštudovaný právnik, Mike Ross. Stretnú sa vďaka nevydarenému predaju drog. A ostali spolu už dve série. V Štátoch za chvíľu začína tretia (16. august).

Zo začiatku mi to pripomínalo White Collar. Tá istá stanica (USA Network), ten istý setting (New York), zhruba tá istá premisa (ale naozaj veľmi zhruba). A podobná hudba. ALE, a to ale je naozaj veľké: množstvo popkultúrnych odkazov, filmových citátov a skrytých vtipov (Keď sa Harvey pýta Mika či je skrytý Kanaďan. Predstaviteľ Mika, Patrick J. Adams, je Kanaďan) je nenormálne. Vrchol to dosiahlo, keď vo finále druhej série herec, ktorý hrá postavu Varysa v Game of Thrones (v ktorom som 3 časti pozadu:) diskutuje Downton Abbey s Mikom. Bola som vo vytržení. Hobit, Top Gun, Krstný otec, Zopár dobrých chlapov. K tomu skvelá džezová hudba, zopár športových metafor a máte Suits.

Ďalším veľkým plusom seriálu je casting. Bromance medzi dvoma hlavnými postavami a ich predstaviteľmi je priam ukážková. Obaja, ako Gabriel Macht, tak aj Patrick J. Adams, odvádzajú obrovský kus práce. Podobnú chémiu ako má Macht s Adamsom, má aj s predstaviteľkou Harveyho asistentky Donny, Sarah Rafferty (Donna vie všetko. Naozaj všetko). Skvelý casting je poznávacím znamením seriálov z dielne USA Network. Bože, ako dobre sa to potom pozerá.

Takže, ak hľadáte niečo pri čom sa zasmejete, uroníte nejakú tú slzu (aj to bolo...), a budete bezducho slintať nad obomi hlavnými predstaviteľmi, neváhajte. Suits určite stoja za to. A poníky už nikdy nebudú čo bývali...Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Naj knihy 2017

Tento zoznam créme de la créme kníh, ktoré som prečítala v roku 2017 by sa mohol volať aj:
Patrick Ness, Star Wars a to ostatné!  Možno je trochu prehnané, aby som mala medzi top knihami hneď 20% prečítaných kníh, ale toto je môj zoznam, takže to bude 10 kníh (za rok som prečítala 50, na chlp som splnila svoju goodreads challenge).

Language of ThornsV prvom rade, toto je veľmi pekná kniha. Ale čo je ešte dôležitejšie, nie je to len tak nejaké doplnenie Grisha sveta. Každá "rozprávka" má isté posolstvo, a verte mi, vo väčšine prípadov to nie je také jednoznačné ako by sa od retellingu mohlo zdať. A spomínala som, že je to krásna kniha?


History is All You Left MePrvá časť tejto knihy je dokonalá, škoda, že tá druhá to tej prvej trochu kazí. Ale nevadí. Lebo toto bola jedna z najkrajších kníh o odpustení, láske a medziľudských vzťahoch, akú si pamätám, že som čítala. A bol to taký silný zážitok, že sa bojím čítať od Silveru niečo iné... píše týždeň po tom ako si objednala They bo…

June and July Wrap Up + Catch Up

Dvojmesačný výpadok na blogu tu už dávno nebol. A prečo k nemu prišlo? Ani sama neviem, dôvodov je viac, hlavným asi moja lenivosť. Potom toho bolo dosť do školy, znova som robila semináre, písala seminárky a pomáhala organizovať konferenciu (pri čom som prišla minimálne o 6 mesiacov života a všetky ilúzie ohľadne dospelých ľudí s titulmi, hrôza). Veľa som toho ani nečítala, skôr som pozerala seriály, ale aj to také... veď vám nižšie napíšem :) Celkovo boli jún a júl také nejaké lenivé neslané mesiace. Môj momentálny stav nazývam letný mozog a už je z toho pomaly diagnóza, ktorú musím začať liečiť, lebo už je po polke prázdnin a ja som ešte nezačala písať minimovku.
Reading Wrap UpPaula Hawkins: Do vody- Nie som veľkou fanynkou autorkinej prvej knihy, táto mi sadla viac. Ale aj tak nechápem čo na nej všetci vidia - je to tuctové, nezapamätateľné. No dobre, rýchlo sa to číta, len tých pohľadov tam je vždy nejako príliš veľa.  3*Cassandra Clare: Polnočná dáma - Oddychovka, ale mám otázku…

Môj 2017

OMG, where to start?
Rok 2017 bol jedným slovom... dobre, tak viacerými slovami, rokom prvých vecí - prvé more, prvá zahraničná konferencia, prvé stretnutie so zahraničným autorom, prvýkrát som bola svedkyňou na svadbe. A pretože mám väčšinu týchto udalostí fotograficky zdokumentovanú (zo stretnutia s Patrickom Nessom mám zdokumentovanú každú sekundu, lebo mám skvelú kamošku:), a tiež sa hovorí, že obraz povie viac ako tisíc slov, tak tu to je. My 2017 in pictures!
V januári som si spravila radosť novou čítačkou a investovala som do muža svojho života, Amazon Kindle Voyage, ktorý dostal meno Roger (lebo som si myslela, že je to Voyager...).

Koncom marca som bola v Bratislave a stretla som Patricka Nessa! Najlepší deň nielen uplynulého roku, ale vôbec!
Keď už bol človek v tej Bratislave, v Martinuse a mal peniaze... :)


Najcennejšie poklady!
Začiatkom mája som bola na konferencii v Poľsku, úplne na severe pri mori. Moje prvé more v živote! 
S Rogerom sme prednášali o reality TV.…