Preskočiť na hlavný obsah

Jún - Reading Monster

Posledných niekoľko mesačných zhrnutí bolo viac o knihách, ktoré som si kúpila, a teda plánujem čítať, ako o tých, ktoré som naozaj prečítala. Ale škola skončila a ja som mohla konečne čítať. (Takmer) Od rána do večera. A za celý mesiac som prečítala 10, slovom DESAŤ, kníh. Krásne číslo. Desať kníh. Toľko som prečítala dokopy za posledného polroka. Nielenže to pomohlo mojemu po štátniciach vycicanému mozgu, ale aj mojej 2013 Reading Challenge na Goodreads. Už som pozadu len 4 knihy :)

Hneď po štátniciach som ale čítať nemohla. Proste som mala akýsi čítací blok, ktorý som si vyliečila knihou Báječný svět shopaholiků. Kinsellu som dovtedy nečítala, ale túto knihu som si užila ako už dávno nič (veď som dávno nič nečítala, všakže...). No a potom som sa už rozbehla a dokonca to ku koncu mesiaca ešte gradovalo, keď som prečítala prvé dve časti série o Percym Jacksonovi. Tie knihy sa ľahko čítajú, a to nielen kvôli tomu obrovskému písmu.

V júni som prečítala aj jednu z najlepších a zároveň najzvláštnejších kníh môjho života, prvý diel trilógie o Mare Dyerovej. Nielenže má kniha krásnu obálku, ktorá je na dotyk úplne skvelá, ale ešte má aj skvelý príbeh a proste celá je úžasná. Bežte čítať, oplatí sa.

No keď už boli tie štátnice a bola aj posledná výplata, tak bolo, samozrejme, aj nakupovanie kníh. Tento mesiac to bolo 5 kníh, 4 anglické a jedna slovenská, dokonca taká, ktorú som už čítala, no bola za 3 eurá, tak som ju v tom výpredaji kníh nemohla nechať.

Tak to bol môj jún. Najlepší mesiac tohto roku čo sa kníh týka. Bolo super zase čítať len tak pre radosť a nie pre niečo iné. V júli by som mohla prečítať viac kníh z mojej knihovničky, a nielen stále znášať knihy z knižnice. Teším sa najmä na moju poslednú objednávku, ktorá je plná druhých dielov, ktorých sa neviem dočkať (Mechanický princ, Jazdci časom, Dívka z nočných můr).

Dúfam, že ste mali aj vy skvelý jún, a nech je júl ešte krajší. Do prečítanie :)

Knihy, ktoré som prečítala:
Báječný svět shopaholiků (S. Kinsella)
Pandemonium (L. Oliver)
Čo sa stalo Mare Dyerovej? (M. Hodkin)
Vieš udržať tajomstvo? (S. Kinsella)
Crowfieldska kliatba (P. Walsh)
Obyčajná tvár (R. Palacio)
Horúčka (L. DeStefano)
Anna krví oděná (K. Blake)
Percy Jackson: Zlodej blesku (R.Riordan)
Percy Jackson: More oblúd (R. Riordan)

Knihy, ktoré som si tento mesiac kúpila:
The Catcher in the rye (J. D. Salinger)
1984 (G. Orwell)
The Curious incident of the dog in the night-time (M. Haddon)
The Hundred-year-old man who climbed out of the window and disappeared (J. Jonasson)
Žihadlá: Nákaza (G. del Toro, C. Hogan)

Komentáre

  1. Annu krví oděnou jsem četla a docela hodně se mi líbila.. :))

    OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

June and July Wrap Up + Catch Up

Dvojmesačný výpadok na blogu tu už dávno nebol. A prečo k nemu prišlo? Ani sama neviem, dôvodov je viac, hlavným asi moja lenivosť. Potom toho bolo dosť do školy, znova som robila semináre, písala seminárky a pomáhala organizovať konferenciu (pri čom som prišla minimálne o 6 mesiacov života a všetky ilúzie ohľadne dospelých ľudí s titulmi, hrôza). Veľa som toho ani nečítala, skôr som pozerala seriály, ale aj to také... veď vám nižšie napíšem :) Celkovo boli jún a júl také nejaké lenivé neslané mesiace. Môj momentálny stav nazývam letný mozog a už je z toho pomaly diagnóza, ktorú musím začať liečiť, lebo už je po polke prázdnin a ja som ešte nezačala písať minimovku.
Reading Wrap UpPaula Hawkins: Do vody- Nie som veľkou fanynkou autorkinej prvej knihy, táto mi sadla viac. Ale aj tak nechápem čo na nej všetci vidia - je to tuctové, nezapamätateľné. No dobre, rýchlo sa to číta, len tých pohľadov tam je vždy nejako príliš veľa.  3*Cassandra Clare: Polnočná dáma - Oddychovka, ale mám otázku…

Naj knihy 2017

Tento zoznam créme de la créme kníh, ktoré som prečítala v roku 2017 by sa mohol volať aj:
Patrick Ness, Star Wars a to ostatné!  Možno je trochu prehnané, aby som mala medzi top knihami hneď 20% prečítaných kníh, ale toto je môj zoznam, takže to bude 10 kníh (za rok som prečítala 50, na chlp som splnila svoju goodreads challenge).

Language of ThornsV prvom rade, toto je veľmi pekná kniha. Ale čo je ešte dôležitejšie, nie je to len tak nejaké doplnenie Grisha sveta. Každá "rozprávka" má isté posolstvo, a verte mi, vo väčšine prípadov to nie je také jednoznačné ako by sa od retellingu mohlo zdať. A spomínala som, že je to krásna kniha?


History is All You Left MePrvá časť tejto knihy je dokonalá, škoda, že tá druhá to tej prvej trochu kazí. Ale nevadí. Lebo toto bola jedna z najkrajších kníh o odpustení, láske a medziľudských vzťahoch, akú si pamätám, že som čítala. A bol to taký silný zážitok, že sa bojím čítať od Silveru niečo iné... píše týždeň po tom ako si objednala They bo…

Nákupný zoznam

...alebo wishlist? Nie, skôr nákupný zoznam.


Máte aj vy knihy, ktoré musíte mať aj keby na chleba nebolo? A aj u vás to väčšinou skončí tak, že na chleba nie je, ale knihy sú (alebo to sa stáva len mne?). Máj je permanentne mesiacom, v ktorom vychádza veľa titulov, ktoré chcem prečítať (a potom sa to len nabaľuje ako snehová guľa). A keby len prečítať, ale musím bezpodmienečne mať! Ale treba mať plán! Plán pre mňa znamená zoznam. Takže dnes bude reč o knihách, ktoré vyšli alebo ešte len vyjdú, a ktoré sú na mojom „must buy books“ zozname. Tiež známy ako akčný plán na budúci polrok. Čo nevyjde, pôjde na vianočný zoznam. Keby s knihami predávali aj čas na ich čítanie, všakže?

Mŕtve dievča neklame – vyšlo v slovenčine už koncom marca. Podľa kultovej knihy prednedávnom vyšiel aj seriál (ktorý som ešte nevidela, lebo chcem najprv čítať knihu). Jedna z mojich nákupných priorít! (najmä aby som si mohla spraviť názor, lebo podľa reakcií internetu [a najmä ľudí, ktorí ešte veria v politickú kore…