Preskočiť na hlavný obsah

Jún - Reading Monster

Posledných niekoľko mesačných zhrnutí bolo viac o knihách, ktoré som si kúpila, a teda plánujem čítať, ako o tých, ktoré som naozaj prečítala. Ale škola skončila a ja som mohla konečne čítať. (Takmer) Od rána do večera. A za celý mesiac som prečítala 10, slovom DESAŤ, kníh. Krásne číslo. Desať kníh. Toľko som prečítala dokopy za posledného polroka. Nielenže to pomohlo mojemu po štátniciach vycicanému mozgu, ale aj mojej 2013 Reading Challenge na Goodreads. Už som pozadu len 4 knihy :)

Hneď po štátniciach som ale čítať nemohla. Proste som mala akýsi čítací blok, ktorý som si vyliečila knihou Báječný svět shopaholiků. Kinsellu som dovtedy nečítala, ale túto knihu som si užila ako už dávno nič (veď som dávno nič nečítala, všakže...). No a potom som sa už rozbehla a dokonca to ku koncu mesiaca ešte gradovalo, keď som prečítala prvé dve časti série o Percym Jacksonovi. Tie knihy sa ľahko čítajú, a to nielen kvôli tomu obrovskému písmu.

V júni som prečítala aj jednu z najlepších a zároveň najzvláštnejších kníh môjho života, prvý diel trilógie o Mare Dyerovej. Nielenže má kniha krásnu obálku, ktorá je na dotyk úplne skvelá, ale ešte má aj skvelý príbeh a proste celá je úžasná. Bežte čítať, oplatí sa.

No keď už boli tie štátnice a bola aj posledná výplata, tak bolo, samozrejme, aj nakupovanie kníh. Tento mesiac to bolo 5 kníh, 4 anglické a jedna slovenská, dokonca taká, ktorú som už čítala, no bola za 3 eurá, tak som ju v tom výpredaji kníh nemohla nechať.

Tak to bol môj jún. Najlepší mesiac tohto roku čo sa kníh týka. Bolo super zase čítať len tak pre radosť a nie pre niečo iné. V júli by som mohla prečítať viac kníh z mojej knihovničky, a nielen stále znášať knihy z knižnice. Teším sa najmä na moju poslednú objednávku, ktorá je plná druhých dielov, ktorých sa neviem dočkať (Mechanický princ, Jazdci časom, Dívka z nočných můr).

Dúfam, že ste mali aj vy skvelý jún, a nech je júl ešte krajší. Do prečítanie :)

Knihy, ktoré som prečítala:
Báječný svět shopaholiků (S. Kinsella)
Pandemonium (L. Oliver)
Čo sa stalo Mare Dyerovej? (M. Hodkin)
Vieš udržať tajomstvo? (S. Kinsella)
Crowfieldska kliatba (P. Walsh)
Obyčajná tvár (R. Palacio)
Horúčka (L. DeStefano)
Anna krví oděná (K. Blake)
Percy Jackson: Zlodej blesku (R.Riordan)
Percy Jackson: More oblúd (R. Riordan)

Knihy, ktoré som si tento mesiac kúpila:
The Catcher in the rye (J. D. Salinger)
1984 (G. Orwell)
The Curious incident of the dog in the night-time (M. Haddon)
The Hundred-year-old man who climbed out of the window and disappeared (J. Jonasson)
Žihadlá: Nákaza (G. del Toro, C. Hogan)

Komentáre

  1. Annu krví oděnou jsem četla a docela hodně se mi líbila.. :))

    OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Môj 2016

Rok 2016 bol najlepším rokom môjho života. Som si vedomá, že z hľadiska správ a svetových udalostí to nebolo dobré, ale pre mňa osobne bol rok 2016 skvelým, jedinečným a úžasným.
Začala som diplomovkou. To bol môj hlavný projekt v prvých mesiacoch roka. Bol to boj, naučila som sa veľa nielen o blogoch, ale aj sama o sebe. Popri usilovnej práci som pozerala The 100. Ako odmenu, väčšinou. V tomto období som sa zamilovala do piesní z muzikálu Hamilton a tiež som sa namotala na podcasty (*spoiler: v poslednom čase som sa odmotala). Po diplomovke prišlo na rad učenie sa na štátnice a príprava na prijímacie skúšky na doktorandské štúdium. Neraz som si kládla otázku na čo som sa to dala, keď som nevedela ani prihlášku vypísať... stáva sa aj lepším.
Niekedy na jar vyšla v slovenčine kniha Patricka Ness  The Rest of Us Just Live Here a moja GR reakcia na knihu sa dostala na jej obálku! Ešte stále sa z toho vytešujem a kniha ma v noci straší, lebo jej chrbát (a predná strana, ale ja vidím z p…

MOJE NAJ: Knihy 2016

Znova je tu, ten čas, keď sa začal nový rok a ja mám potrebu uzavrieť ten minulý kopou článkov o knihách, ktoré som v uplynulom roku prečítala. Pre rok 2016 som sa rozhodla pre top osem, nie pre napr. 16. Dôvodov je niekoľko, začínajúc tým, že som neprečítala veľa kníh, a určiť top 16 zo 66 sa mi zdalo priveľa. Druhým dôvodom bolo, že tento rok vo mne ostala tých kníh pomenej. O to sú však tieto lepšie :) TOP 8 roku 2016 je:
Crooked Kingdom by Leigh Bardugo - Posledná kniha, ktorú som v roku 2016 prečítala bola tým najlepším, čo som v minulom roku prečítala. Poradie kníh je skôr podľa toho ako som ich čítala, ale Crooked Kingdom sa mi čítalo a páčilo jednoznačne najviac. Kniha mala všetko čo mám rada: akciu, vzťahy, skvelé prepracované postavy, atmosféru, krásnu obálku, sarkazmus. A preto je, aj keď sa nehráme na favoritov, tým najlepším čo som v roku 2016 čítala. A keby len v minulom roku...We Should All Be Feminist by Chimamanda Ngozi Adichie - Táto kniha, myslím si, nepotrebuje žiad…

June and July Wrap Up + Catch Up

Dvojmesačný výpadok na blogu tu už dávno nebol. A prečo k nemu prišlo? Ani sama neviem, dôvodov je viac, hlavným asi moja lenivosť. Potom toho bolo dosť do školy, znova som robila semináre, písala seminárky a pomáhala organizovať konferenciu (pri čom som prišla minimálne o 6 mesiacov života a všetky ilúzie ohľadne dospelých ľudí s titulmi, hrôza). Veľa som toho ani nečítala, skôr som pozerala seriály, ale aj to také... veď vám nižšie napíšem :) Celkovo boli jún a júl také nejaké lenivé neslané mesiace. Môj momentálny stav nazývam letný mozog a už je z toho pomaly diagnóza, ktorú musím začať liečiť, lebo už je po polke prázdnin a ja som ešte nezačala písať minimovku.
Reading Wrap UpPaula Hawkins: Do vody- Nie som veľkou fanynkou autorkinej prvej knihy, táto mi sadla viac. Ale aj tak nechápem čo na nej všetci vidia - je to tuctové, nezapamätateľné. No dobre, rýchlo sa to číta, len tých pohľadov tam je vždy nejako príliš veľa.  3*Cassandra Clare: Polnočná dáma - Oddychovka, ale mám otázku…