Preskočiť na hlavný obsah

Prečítané série #1

Trendu knižných sérií podľahli najmä knihy fantasy žánru. Dnes už ťažko narazíte na stand alone knihu. Preto som sa rozhodla s vami podeliť o série, ktoré sa mi podarilo dočítať. No a tých rozčítaných je ešte oveľa viac...

Harry Potter - klasika. Vo svojom okolí nepoznám veľa ľudí, ktorí by sériu nečítali. Alebo aspoň nemali rozčítanú.

Hry o život - ďalší must-have. Najmä teraz, keď o nejaké dva mesiace prichádza do kín filmové spracovanie druhej knihy.

Vampírska akadémia - upíri, upíri, upíri. Ale títo patria k najlepším :)

Žihadlá - temné, strašidelné. Napísané tak dobre, že mi v niektorých pasážach prišlo až fyzicky zle a bála som sa aj v noci. Odporúčam. A k tomu nejaký film od Guillerma Del Tora :)

Trilógia Millenium - mi otvorila dvere do sveta škandinávskych detektívok. A dodnes tento žáner milujem. Séria predstavila svetu jednu z najlepších ženských postáv, Lisbeth Salander. Filmové spracovania (najmä to americké) sú len slabým odvarom toho, čo ponúka kniha.

Percy Jackson - Rick Riordan dal svetu polobohov, ktorí sú v tínedžerskom veku, čo znamená len jediné: úspech. Knihy sú napísané svižne a sviežo, filmy (teda videla som našťastie len ten prvý, a zaspala som) sú hanbou, ktorú by som zakázala. A to tam hrá Logan Lerman!

Nočný tieň - séria o vlkolakoch, ktorú som čítala minulé leto. Mne sa páčila a užila som si každú knihu. Tie mená nemali chybu, aj keď ten koniec sme všetci tušili už od prvej knihy :)

Les kostí - som fanušíčkou seriálu Walking Dead (Daryl), no toto je v mnohých ohľadoch lepšie ako WD. Každá kniha má inú hlavnú hrdinku. Jednotka je trochu pomalšia, ale dvojka a trojka určite stoja za trochu zdržania v úvode.

Metro 2033 - dualógia, ktorá sa odohráva v moskovskom metre po atómovej katastrofe. Knihy sú dobre napísané. Dokonca tak dobre, že som skoro začala hrať hru, ktorá je založená na knihách, no som skôr The Sims girl :). Aj keď väčšina ľudí má radšej jednotku, mne sa dvojka páčila viac!
Komentáre

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Môj 2016

Rok 2016 bol najlepším rokom môjho života. Som si vedomá, že z hľadiska správ a svetových udalostí to nebolo dobré, ale pre mňa osobne bol rok 2016 skvelým, jedinečným a úžasným.
Začala som diplomovkou. To bol môj hlavný projekt v prvých mesiacoch roka. Bol to boj, naučila som sa veľa nielen o blogoch, ale aj sama o sebe. Popri usilovnej práci som pozerala The 100. Ako odmenu, väčšinou. V tomto období som sa zamilovala do piesní z muzikálu Hamilton a tiež som sa namotala na podcasty (*spoiler: v poslednom čase som sa odmotala). Po diplomovke prišlo na rad učenie sa na štátnice a príprava na prijímacie skúšky na doktorandské štúdium. Neraz som si kládla otázku na čo som sa to dala, keď som nevedela ani prihlášku vypísať... stáva sa aj lepším.
Niekedy na jar vyšla v slovenčine kniha Patricka Ness  The Rest of Us Just Live Here a moja GR reakcia na knihu sa dostala na jej obálku! Ešte stále sa z toho vytešujem a kniha ma v noci straší, lebo jej chrbát (a predná strana, ale ja vidím z p…

MOJE NAJ: Knihy 2016

Znova je tu, ten čas, keď sa začal nový rok a ja mám potrebu uzavrieť ten minulý kopou článkov o knihách, ktoré som v uplynulom roku prečítala. Pre rok 2016 som sa rozhodla pre top osem, nie pre napr. 16. Dôvodov je niekoľko, začínajúc tým, že som neprečítala veľa kníh, a určiť top 16 zo 66 sa mi zdalo priveľa. Druhým dôvodom bolo, že tento rok vo mne ostala tých kníh pomenej. O to sú však tieto lepšie :) TOP 8 roku 2016 je:
Crooked Kingdom by Leigh Bardugo - Posledná kniha, ktorú som v roku 2016 prečítala bola tým najlepším, čo som v minulom roku prečítala. Poradie kníh je skôr podľa toho ako som ich čítala, ale Crooked Kingdom sa mi čítalo a páčilo jednoznačne najviac. Kniha mala všetko čo mám rada: akciu, vzťahy, skvelé prepracované postavy, atmosféru, krásnu obálku, sarkazmus. A preto je, aj keď sa nehráme na favoritov, tým najlepším čo som v roku 2016 čítala. A keby len v minulom roku...We Should All Be Feminist by Chimamanda Ngozi Adichie - Táto kniha, myslím si, nepotrebuje žiad…

June and July Wrap Up + Catch Up

Dvojmesačný výpadok na blogu tu už dávno nebol. A prečo k nemu prišlo? Ani sama neviem, dôvodov je viac, hlavným asi moja lenivosť. Potom toho bolo dosť do školy, znova som robila semináre, písala seminárky a pomáhala organizovať konferenciu (pri čom som prišla minimálne o 6 mesiacov života a všetky ilúzie ohľadne dospelých ľudí s titulmi, hrôza). Veľa som toho ani nečítala, skôr som pozerala seriály, ale aj to také... veď vám nižšie napíšem :) Celkovo boli jún a júl také nejaké lenivé neslané mesiace. Môj momentálny stav nazývam letný mozog a už je z toho pomaly diagnóza, ktorú musím začať liečiť, lebo už je po polke prázdnin a ja som ešte nezačala písať minimovku.
Reading Wrap UpPaula Hawkins: Do vody- Nie som veľkou fanynkou autorkinej prvej knihy, táto mi sadla viac. Ale aj tak nechápem čo na nej všetci vidia - je to tuctové, nezapamätateľné. No dobre, rýchlo sa to číta, len tých pohľadov tam je vždy nejako príliš veľa.  3*Cassandra Clare: Polnočná dáma - Oddychovka, ale mám otázku…