Preskočiť na hlavný obsah

Prečítané série #1

Trendu knižných sérií podľahli najmä knihy fantasy žánru. Dnes už ťažko narazíte na stand alone knihu. Preto som sa rozhodla s vami podeliť o série, ktoré sa mi podarilo dočítať. No a tých rozčítaných je ešte oveľa viac...

Harry Potter - klasika. Vo svojom okolí nepoznám veľa ľudí, ktorí by sériu nečítali. Alebo aspoň nemali rozčítanú.

Hry o život - ďalší must-have. Najmä teraz, keď o nejaké dva mesiace prichádza do kín filmové spracovanie druhej knihy.

Vampírska akadémia - upíri, upíri, upíri. Ale títo patria k najlepším :)

Žihadlá - temné, strašidelné. Napísané tak dobre, že mi v niektorých pasážach prišlo až fyzicky zle a bála som sa aj v noci. Odporúčam. A k tomu nejaký film od Guillerma Del Tora :)

Trilógia Millenium - mi otvorila dvere do sveta škandinávskych detektívok. A dodnes tento žáner milujem. Séria predstavila svetu jednu z najlepších ženských postáv, Lisbeth Salander. Filmové spracovania (najmä to americké) sú len slabým odvarom toho, čo ponúka kniha.

Percy Jackson - Rick Riordan dal svetu polobohov, ktorí sú v tínedžerskom veku, čo znamená len jediné: úspech. Knihy sú napísané svižne a sviežo, filmy (teda videla som našťastie len ten prvý, a zaspala som) sú hanbou, ktorú by som zakázala. A to tam hrá Logan Lerman!

Nočný tieň - séria o vlkolakoch, ktorú som čítala minulé leto. Mne sa páčila a užila som si každú knihu. Tie mená nemali chybu, aj keď ten koniec sme všetci tušili už od prvej knihy :)

Les kostí - som fanušíčkou seriálu Walking Dead (Daryl), no toto je v mnohých ohľadoch lepšie ako WD. Každá kniha má inú hlavnú hrdinku. Jednotka je trochu pomalšia, ale dvojka a trojka určite stoja za trochu zdržania v úvode.

Metro 2033 - dualógia, ktorá sa odohráva v moskovskom metre po atómovej katastrofe. Knihy sú dobre napísané. Dokonca tak dobre, že som skoro začala hrať hru, ktorá je založená na knihách, no som skôr The Sims girl :). Aj keď väčšina ľudí má radšej jednotku, mne sa dvojka páčila viac!
Komentáre

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Naj knihy 2017

Tento zoznam créme de la créme kníh, ktoré som prečítala v roku 2017 by sa mohol volať aj:
Patrick Ness, Star Wars a to ostatné!  Možno je trochu prehnané, aby som mala medzi top knihami hneď 20% prečítaných kníh, ale toto je môj zoznam, takže to bude 10 kníh (za rok som prečítala 50, na chlp som splnila svoju goodreads challenge).

Language of ThornsV prvom rade, toto je veľmi pekná kniha. Ale čo je ešte dôležitejšie, nie je to len tak nejaké doplnenie Grisha sveta. Každá "rozprávka" má isté posolstvo, a verte mi, vo väčšine prípadov to nie je také jednoznačné ako by sa od retellingu mohlo zdať. A spomínala som, že je to krásna kniha?


History is All You Left MePrvá časť tejto knihy je dokonalá, škoda, že tá druhá to tej prvej trochu kazí. Ale nevadí. Lebo toto bola jedna z najkrajších kníh o odpustení, láske a medziľudských vzťahoch, akú si pamätám, že som čítala. A bol to taký silný zážitok, že sa bojím čítať od Silveru niečo iné... píše týždeň po tom ako si objednala They bo…

June and July Wrap Up + Catch Up

Dvojmesačný výpadok na blogu tu už dávno nebol. A prečo k nemu prišlo? Ani sama neviem, dôvodov je viac, hlavným asi moja lenivosť. Potom toho bolo dosť do školy, znova som robila semináre, písala seminárky a pomáhala organizovať konferenciu (pri čom som prišla minimálne o 6 mesiacov života a všetky ilúzie ohľadne dospelých ľudí s titulmi, hrôza). Veľa som toho ani nečítala, skôr som pozerala seriály, ale aj to také... veď vám nižšie napíšem :) Celkovo boli jún a júl také nejaké lenivé neslané mesiace. Môj momentálny stav nazývam letný mozog a už je z toho pomaly diagnóza, ktorú musím začať liečiť, lebo už je po polke prázdnin a ja som ešte nezačala písať minimovku.
Reading Wrap UpPaula Hawkins: Do vody- Nie som veľkou fanynkou autorkinej prvej knihy, táto mi sadla viac. Ale aj tak nechápem čo na nej všetci vidia - je to tuctové, nezapamätateľné. No dobre, rýchlo sa to číta, len tých pohľadov tam je vždy nejako príliš veľa.  3*Cassandra Clare: Polnočná dáma - Oddychovka, ale mám otázku…

Môj 2017

OMG, where to start?
Rok 2017 bol jedným slovom... dobre, tak viacerými slovami, rokom prvých vecí - prvé more, prvá zahraničná konferencia, prvé stretnutie so zahraničným autorom, prvýkrát som bola svedkyňou na svadbe. A pretože mám väčšinu týchto udalostí fotograficky zdokumentovanú (zo stretnutia s Patrickom Nessom mám zdokumentovanú každú sekundu, lebo mám skvelú kamošku:), a tiež sa hovorí, že obraz povie viac ako tisíc slov, tak tu to je. My 2017 in pictures!
V januári som si spravila radosť novou čítačkou a investovala som do muža svojho života, Amazon Kindle Voyage, ktorý dostal meno Roger (lebo som si myslela, že je to Voyager...).

Koncom marca som bola v Bratislave a stretla som Patricka Nessa! Najlepší deň nielen uplynulého roku, ale vôbec!
Keď už bol človek v tej Bratislave, v Martinuse a mal peniaze... :)


Najcennejšie poklady!
Začiatkom mája som bola na konferencii v Poľsku, úplne na severe pri mori. Moje prvé more v živote! 
S Rogerom sme prednášali o reality TV.…