Preskočiť na hlavný obsah

Prečítané série #1

Trendu knižných sérií podľahli najmä knihy fantasy žánru. Dnes už ťažko narazíte na stand alone knihu. Preto som sa rozhodla s vami podeliť o série, ktoré sa mi podarilo dočítať. No a tých rozčítaných je ešte oveľa viac...

Harry Potter - klasika. Vo svojom okolí nepoznám veľa ľudí, ktorí by sériu nečítali. Alebo aspoň nemali rozčítanú.

Hry o život - ďalší must-have. Najmä teraz, keď o nejaké dva mesiace prichádza do kín filmové spracovanie druhej knihy.

Vampírska akadémia - upíri, upíri, upíri. Ale títo patria k najlepším :)

Žihadlá - temné, strašidelné. Napísané tak dobre, že mi v niektorých pasážach prišlo až fyzicky zle a bála som sa aj v noci. Odporúčam. A k tomu nejaký film od Guillerma Del Tora :)

Trilógia Millenium - mi otvorila dvere do sveta škandinávskych detektívok. A dodnes tento žáner milujem. Séria predstavila svetu jednu z najlepších ženských postáv, Lisbeth Salander. Filmové spracovania (najmä to americké) sú len slabým odvarom toho, čo ponúka kniha.

Percy Jackson - Rick Riordan dal svetu polobohov, ktorí sú v tínedžerskom veku, čo znamená len jediné: úspech. Knihy sú napísané svižne a sviežo, filmy (teda videla som našťastie len ten prvý, a zaspala som) sú hanbou, ktorú by som zakázala. A to tam hrá Logan Lerman!

Nočný tieň - séria o vlkolakoch, ktorú som čítala minulé leto. Mne sa páčila a užila som si každú knihu. Tie mená nemali chybu, aj keď ten koniec sme všetci tušili už od prvej knihy :)

Les kostí - som fanušíčkou seriálu Walking Dead (Daryl), no toto je v mnohých ohľadoch lepšie ako WD. Každá kniha má inú hlavnú hrdinku. Jednotka je trochu pomalšia, ale dvojka a trojka určite stoja za trochu zdržania v úvode.

Metro 2033 - dualógia, ktorá sa odohráva v moskovskom metre po atómovej katastrofe. Knihy sú dobre napísané. Dokonca tak dobre, že som skoro začala hrať hru, ktorá je založená na knihách, no som skôr The Sims girl :). Aj keď väčšina ľudí má radšej jednotku, mne sa dvojka páčila viac!
Komentáre

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

June and July Wrap Up + Catch Up

Dvojmesačný výpadok na blogu tu už dávno nebol. A prečo k nemu prišlo? Ani sama neviem, dôvodov je viac, hlavným asi moja lenivosť. Potom toho bolo dosť do školy, znova som robila semináre, písala seminárky a pomáhala organizovať konferenciu (pri čom som prišla minimálne o 6 mesiacov života a všetky ilúzie ohľadne dospelých ľudí s titulmi, hrôza). Veľa som toho ani nečítala, skôr som pozerala seriály, ale aj to také... veď vám nižšie napíšem :) Celkovo boli jún a júl také nejaké lenivé neslané mesiace. Môj momentálny stav nazývam letný mozog a už je z toho pomaly diagnóza, ktorú musím začať liečiť, lebo už je po polke prázdnin a ja som ešte nezačala písať minimovku.
Reading Wrap UpPaula Hawkins: Do vody- Nie som veľkou fanynkou autorkinej prvej knihy, táto mi sadla viac. Ale aj tak nechápem čo na nej všetci vidia - je to tuctové, nezapamätateľné. No dobre, rýchlo sa to číta, len tých pohľadov tam je vždy nejako príliš veľa.  3*Cassandra Clare: Polnočná dáma - Oddychovka, ale mám otázku…

Naj knihy 2017

Tento zoznam créme de la créme kníh, ktoré som prečítala v roku 2017 by sa mohol volať aj:
Patrick Ness, Star Wars a to ostatné!  Možno je trochu prehnané, aby som mala medzi top knihami hneď 20% prečítaných kníh, ale toto je môj zoznam, takže to bude 10 kníh (za rok som prečítala 50, na chlp som splnila svoju goodreads challenge).

Language of ThornsV prvom rade, toto je veľmi pekná kniha. Ale čo je ešte dôležitejšie, nie je to len tak nejaké doplnenie Grisha sveta. Každá "rozprávka" má isté posolstvo, a verte mi, vo väčšine prípadov to nie je také jednoznačné ako by sa od retellingu mohlo zdať. A spomínala som, že je to krásna kniha?


History is All You Left MePrvá časť tejto knihy je dokonalá, škoda, že tá druhá to tej prvej trochu kazí. Ale nevadí. Lebo toto bola jedna z najkrajších kníh o odpustení, láske a medziľudských vzťahoch, akú si pamätám, že som čítala. A bol to taký silný zážitok, že sa bojím čítať od Silveru niečo iné... píše týždeň po tom ako si objednala They bo…

Nákupný zoznam

...alebo wishlist? Nie, skôr nákupný zoznam.


Máte aj vy knihy, ktoré musíte mať aj keby na chleba nebolo? A aj u vás to väčšinou skončí tak, že na chleba nie je, ale knihy sú (alebo to sa stáva len mne?). Máj je permanentne mesiacom, v ktorom vychádza veľa titulov, ktoré chcem prečítať (a potom sa to len nabaľuje ako snehová guľa). A keby len prečítať, ale musím bezpodmienečne mať! Ale treba mať plán! Plán pre mňa znamená zoznam. Takže dnes bude reč o knihách, ktoré vyšli alebo ešte len vyjdú, a ktoré sú na mojom „must buy books“ zozname. Tiež známy ako akčný plán na budúci polrok. Čo nevyjde, pôjde na vianočný zoznam. Keby s knihami predávali aj čas na ich čítanie, všakže?

Mŕtve dievča neklame – vyšlo v slovenčine už koncom marca. Podľa kultovej knihy prednedávnom vyšiel aj seriál (ktorý som ešte nevidela, lebo chcem najprv čítať knihu). Jedna z mojich nákupných priorít! (najmä aby som si mohla spraviť názor, lebo podľa reakcií internetu [a najmä ľudí, ktorí ešte veria v politickú kore…