Preskočiť na hlavný obsah

September

Milujem jeseň. Je mojím najobľúbenejším ročným obdobím. Mala som ju rada už ako dieťa, a to nielen kvôli tomu, že mám na jeseň narodeniny, ale aj preto, lebo v septembri začínala škola. Tá sa mi tento rok vyhla, resp. ja som sa vyhla jej, no narodeniny som mala aj tak :) A okrem oslavovania  narodenín som prečítala 7 kníh a vypočula som si jednu audioknihu. A nakupovala som knihy. Celý mesiac. Boli zľavy... :)

V septembri som prečítala tieto knihy:

Rick Riordan: Vojna bohov (Percy Jackson #5)
Rick Riordan: Ohnivý trón (Carter Kane #2)
John Green: An Abundance of Katherines
Kevin Hearne: Prohnaný (Kroniky železného druida #1)
Stephanie Perkins: Anna and the French Kiss (Anna and the French Kiss #1)
Kerstin Gierová: Rudá jako rubín (Drahokamy #1)
Ellen Degeneres: Seriously... I´m kidding (audiokniha)
Jamie McGuire: Beautiful Disaster (Beautiful #1)

Teším sa najmä z toho, že som prečítala 3 knihy v angličtine, a pohla som trocha aj s knihami, ktoré sa mi neprečítané hromadia v polici (a smutne na mňa pozerajú). Keď už sme pri tých smutných pohľadoch, tento mesiac ich pribudlo do police presne 20. Pri rôznych príležitostiach a z rôznych miest, takže poporiadku:

Z Book Depository som si ešte v auguste, ale prišli až tento mesiac, objednala týchto 6 kníh:


Victor Hugo: Les Misérables
Elle and Blair Fowler: Beneath the Glitter
J.M. Barrie: Peter Pan
Neal Shusterman: Unwind
Maggie Stiefvater: The Raven Boys
Libba Bray: The Diviners
Počas prvého septembrového týždňa prišla na návštevu Lucia z Teaspoon of Words. Boli sme spolu v kine na Meste kostí a spravili sme nejaké to nakupovanie. Ako inak, nakupovali sme knihy. No a prišla som na to, že v tom našom Panta Rei (v ktorom majú Krásnu katastrofu v sekcii "Detská literatúra"...) majú zľavy ako hrom. Takže som sa tam vracala počas mesiaca pravidelne a mám z tade:

Katheryn Stocketová: Farba citov
Paul Auster: Brooklynské panoptikum
Paul Auster: Muž ve tmě
Zizou Corder: Lionboy
Jane Austenová: Láska a přátelství a jiné prózy
Terry Pratchett: Magický prazdroj, Soudné sestry
Alfonz Bednár: Sklený vrch
Orham Pamuk: Jmenuji se Červená
(Ceny boli skvelé, najlacnejšia kniha ma stála 1,36 eura, najdrahšia 8 eur, a aj to bola len tretina pôvodnej ceny!)

A vo Zvolene máme aj výpredaj kníh, ktorý sme navštívili spolu s Luciou. A priznávam sa, raz som sa tam ešte vrátila. Tie ceny sú fantastické! Z tade mám:


Gillian Flynnová: Ostré predmety
David Benioff: Mesto zlodejov
Markus Zusak: Posol
Gemma Malleyová: Nadbytoční (prvé vydanie v pevnej väzbe)
Brian Selznick: Veľký objav Huga Cabreta
Na narodeniny som dostala od brata Little Dorrit od Charlesa Dickensa so slovami: Pôjdeme do PR, ale ak začneš pišťať, tak odchádzame. Mám to ja ale dobrého brata :)


Teraz mi ostáva len jediné, a to knihy prečítať. Bože, ale ktorú ako prvú? Dúfam, že aj váš september bol skvelý, a nech je október ešte lepší.

Doprečítania :)

PS: Môj predbežný čítací plán na október je dočítať knihy, ktoré mám rozčítané už veľmi dlho (in-progess polička na GR). A tiež dočítať nejakú tú sériu, napr. Cartera Kana. Čo plánujete na október vy?
Komentáre

 1. Raven Boys *_*
  Ten výpredaj Nadbytočných bude nejaký nákazlivý, tiež som si jedných v septembri kúpila :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Na Raven Boys sa hrozne teším, myslím, že to bude ďalšia kniha, ktorú si prečítam :)

   Odstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Naj knihy 2017

Tento zoznam créme de la créme kníh, ktoré som prečítala v roku 2017 by sa mohol volať aj:
Patrick Ness, Star Wars a to ostatné!  Možno je trochu prehnané, aby som mala medzi top knihami hneď 20% prečítaných kníh, ale toto je môj zoznam, takže to bude 10 kníh (za rok som prečítala 50, na chlp som splnila svoju goodreads challenge).

Language of ThornsV prvom rade, toto je veľmi pekná kniha. Ale čo je ešte dôležitejšie, nie je to len tak nejaké doplnenie Grisha sveta. Každá "rozprávka" má isté posolstvo, a verte mi, vo väčšine prípadov to nie je také jednoznačné ako by sa od retellingu mohlo zdať. A spomínala som, že je to krásna kniha?


History is All You Left MePrvá časť tejto knihy je dokonalá, škoda, že tá druhá to tej prvej trochu kazí. Ale nevadí. Lebo toto bola jedna z najkrajších kníh o odpustení, láske a medziľudských vzťahoch, akú si pamätám, že som čítala. A bol to taký silný zážitok, že sa bojím čítať od Silveru niečo iné... píše týždeň po tom ako si objednala They bo…

June and July Wrap Up + Catch Up

Dvojmesačný výpadok na blogu tu už dávno nebol. A prečo k nemu prišlo? Ani sama neviem, dôvodov je viac, hlavným asi moja lenivosť. Potom toho bolo dosť do školy, znova som robila semináre, písala seminárky a pomáhala organizovať konferenciu (pri čom som prišla minimálne o 6 mesiacov života a všetky ilúzie ohľadne dospelých ľudí s titulmi, hrôza). Veľa som toho ani nečítala, skôr som pozerala seriály, ale aj to také... veď vám nižšie napíšem :) Celkovo boli jún a júl také nejaké lenivé neslané mesiace. Môj momentálny stav nazývam letný mozog a už je z toho pomaly diagnóza, ktorú musím začať liečiť, lebo už je po polke prázdnin a ja som ešte nezačala písať minimovku.
Reading Wrap UpPaula Hawkins: Do vody- Nie som veľkou fanynkou autorkinej prvej knihy, táto mi sadla viac. Ale aj tak nechápem čo na nej všetci vidia - je to tuctové, nezapamätateľné. No dobre, rýchlo sa to číta, len tých pohľadov tam je vždy nejako príliš veľa.  3*Cassandra Clare: Polnočná dáma - Oddychovka, ale mám otázku…

Môj 2017

OMG, where to start?
Rok 2017 bol jedným slovom... dobre, tak viacerými slovami, rokom prvých vecí - prvé more, prvá zahraničná konferencia, prvé stretnutie so zahraničným autorom, prvýkrát som bola svedkyňou na svadbe. A pretože mám väčšinu týchto udalostí fotograficky zdokumentovanú (zo stretnutia s Patrickom Nessom mám zdokumentovanú každú sekundu, lebo mám skvelú kamošku:), a tiež sa hovorí, že obraz povie viac ako tisíc slov, tak tu to je. My 2017 in pictures!
V januári som si spravila radosť novou čítačkou a investovala som do muža svojho života, Amazon Kindle Voyage, ktorý dostal meno Roger (lebo som si myslela, že je to Voyager...).

Koncom marca som bola v Bratislave a stretla som Patricka Nessa! Najlepší deň nielen uplynulého roku, ale vôbec!
Keď už bol človek v tej Bratislave, v Martinuse a mal peniaze... :)


Najcennejšie poklady!
Začiatkom mája som bola na konferencii v Poľsku, úplne na severe pri mori. Moje prvé more v živote! 
S Rogerom sme prednášali o reality TV.…