Preskočiť na hlavný obsah

September

Milujem jeseň. Je mojím najobľúbenejším ročným obdobím. Mala som ju rada už ako dieťa, a to nielen kvôli tomu, že mám na jeseň narodeniny, ale aj preto, lebo v septembri začínala škola. Tá sa mi tento rok vyhla, resp. ja som sa vyhla jej, no narodeniny som mala aj tak :) A okrem oslavovania  narodenín som prečítala 7 kníh a vypočula som si jednu audioknihu. A nakupovala som knihy. Celý mesiac. Boli zľavy... :)

V septembri som prečítala tieto knihy:

Rick Riordan: Vojna bohov (Percy Jackson #5)
Rick Riordan: Ohnivý trón (Carter Kane #2)
John Green: An Abundance of Katherines
Kevin Hearne: Prohnaný (Kroniky železného druida #1)
Stephanie Perkins: Anna and the French Kiss (Anna and the French Kiss #1)
Kerstin Gierová: Rudá jako rubín (Drahokamy #1)
Ellen Degeneres: Seriously... I´m kidding (audiokniha)
Jamie McGuire: Beautiful Disaster (Beautiful #1)

Teším sa najmä z toho, že som prečítala 3 knihy v angličtine, a pohla som trocha aj s knihami, ktoré sa mi neprečítané hromadia v polici (a smutne na mňa pozerajú). Keď už sme pri tých smutných pohľadoch, tento mesiac ich pribudlo do police presne 20. Pri rôznych príležitostiach a z rôznych miest, takže poporiadku:

Z Book Depository som si ešte v auguste, ale prišli až tento mesiac, objednala týchto 6 kníh:


Victor Hugo: Les Misérables
Elle and Blair Fowler: Beneath the Glitter
J.M. Barrie: Peter Pan
Neal Shusterman: Unwind
Maggie Stiefvater: The Raven Boys
Libba Bray: The Diviners
Počas prvého septembrového týždňa prišla na návštevu Lucia z Teaspoon of Words. Boli sme spolu v kine na Meste kostí a spravili sme nejaké to nakupovanie. Ako inak, nakupovali sme knihy. No a prišla som na to, že v tom našom Panta Rei (v ktorom majú Krásnu katastrofu v sekcii "Detská literatúra"...) majú zľavy ako hrom. Takže som sa tam vracala počas mesiaca pravidelne a mám z tade:

Katheryn Stocketová: Farba citov
Paul Auster: Brooklynské panoptikum
Paul Auster: Muž ve tmě
Zizou Corder: Lionboy
Jane Austenová: Láska a přátelství a jiné prózy
Terry Pratchett: Magický prazdroj, Soudné sestry
Alfonz Bednár: Sklený vrch
Orham Pamuk: Jmenuji se Červená
(Ceny boli skvelé, najlacnejšia kniha ma stála 1,36 eura, najdrahšia 8 eur, a aj to bola len tretina pôvodnej ceny!)

A vo Zvolene máme aj výpredaj kníh, ktorý sme navštívili spolu s Luciou. A priznávam sa, raz som sa tam ešte vrátila. Tie ceny sú fantastické! Z tade mám:


Gillian Flynnová: Ostré predmety
David Benioff: Mesto zlodejov
Markus Zusak: Posol
Gemma Malleyová: Nadbytoční (prvé vydanie v pevnej väzbe)
Brian Selznick: Veľký objav Huga Cabreta
Na narodeniny som dostala od brata Little Dorrit od Charlesa Dickensa so slovami: Pôjdeme do PR, ale ak začneš pišťať, tak odchádzame. Mám to ja ale dobrého brata :)


Teraz mi ostáva len jediné, a to knihy prečítať. Bože, ale ktorú ako prvú? Dúfam, že aj váš september bol skvelý, a nech je október ešte lepší.

Doprečítania :)

PS: Môj predbežný čítací plán na október je dočítať knihy, ktoré mám rozčítané už veľmi dlho (in-progess polička na GR). A tiež dočítať nejakú tú sériu, napr. Cartera Kana. Čo plánujete na október vy?
Komentáre

 1. Raven Boys *_*
  Ten výpredaj Nadbytočných bude nejaký nákazlivý, tiež som si jedných v septembri kúpila :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Na Raven Boys sa hrozne teším, myslím, že to bude ďalšia kniha, ktorú si prečítam :)

   Odstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Môj 2016

Rok 2016 bol najlepším rokom môjho života. Som si vedomá, že z hľadiska správ a svetových udalostí to nebolo dobré, ale pre mňa osobne bol rok 2016 skvelým, jedinečným a úžasným.
Začala som diplomovkou. To bol môj hlavný projekt v prvých mesiacoch roka. Bol to boj, naučila som sa veľa nielen o blogoch, ale aj sama o sebe. Popri usilovnej práci som pozerala The 100. Ako odmenu, väčšinou. V tomto období som sa zamilovala do piesní z muzikálu Hamilton a tiež som sa namotala na podcasty (*spoiler: v poslednom čase som sa odmotala). Po diplomovke prišlo na rad učenie sa na štátnice a príprava na prijímacie skúšky na doktorandské štúdium. Neraz som si kládla otázku na čo som sa to dala, keď som nevedela ani prihlášku vypísať... stáva sa aj lepším.
Niekedy na jar vyšla v slovenčine kniha Patricka Ness  The Rest of Us Just Live Here a moja GR reakcia na knihu sa dostala na jej obálku! Ešte stále sa z toho vytešujem a kniha ma v noci straší, lebo jej chrbát (a predná strana, ale ja vidím z p…

MOJE NAJ: Knihy 2016

Znova je tu, ten čas, keď sa začal nový rok a ja mám potrebu uzavrieť ten minulý kopou článkov o knihách, ktoré som v uplynulom roku prečítala. Pre rok 2016 som sa rozhodla pre top osem, nie pre napr. 16. Dôvodov je niekoľko, začínajúc tým, že som neprečítala veľa kníh, a určiť top 16 zo 66 sa mi zdalo priveľa. Druhým dôvodom bolo, že tento rok vo mne ostala tých kníh pomenej. O to sú však tieto lepšie :) TOP 8 roku 2016 je:
Crooked Kingdom by Leigh Bardugo - Posledná kniha, ktorú som v roku 2016 prečítala bola tým najlepším, čo som v minulom roku prečítala. Poradie kníh je skôr podľa toho ako som ich čítala, ale Crooked Kingdom sa mi čítalo a páčilo jednoznačne najviac. Kniha mala všetko čo mám rada: akciu, vzťahy, skvelé prepracované postavy, atmosféru, krásnu obálku, sarkazmus. A preto je, aj keď sa nehráme na favoritov, tým najlepším čo som v roku 2016 čítala. A keby len v minulom roku...We Should All Be Feminist by Chimamanda Ngozi Adichie - Táto kniha, myslím si, nepotrebuje žiad…

June and July Wrap Up + Catch Up

Dvojmesačný výpadok na blogu tu už dávno nebol. A prečo k nemu prišlo? Ani sama neviem, dôvodov je viac, hlavným asi moja lenivosť. Potom toho bolo dosť do školy, znova som robila semináre, písala seminárky a pomáhala organizovať konferenciu (pri čom som prišla minimálne o 6 mesiacov života a všetky ilúzie ohľadne dospelých ľudí s titulmi, hrôza). Veľa som toho ani nečítala, skôr som pozerala seriály, ale aj to také... veď vám nižšie napíšem :) Celkovo boli jún a júl také nejaké lenivé neslané mesiace. Môj momentálny stav nazývam letný mozog a už je z toho pomaly diagnóza, ktorú musím začať liečiť, lebo už je po polke prázdnin a ja som ešte nezačala písať minimovku.
Reading Wrap UpPaula Hawkins: Do vody- Nie som veľkou fanynkou autorkinej prvej knihy, táto mi sadla viac. Ale aj tak nechápem čo na nej všetci vidia - je to tuctové, nezapamätateľné. No dobre, rýchlo sa to číta, len tých pohľadov tam je vždy nejako príliš veľa.  3*Cassandra Clare: Polnočná dáma - Oddychovka, ale mám otázku…