štvrtok, 4. júla 2013

Jún - Reading Monster

Posledných niekoľko mesačných zhrnutí bolo viac o knihách, ktoré som si kúpila, a teda plánujem čítať, ako o tých, ktoré som naozaj prečítala. Ale škola skončila a ja som mohla konečne čítať. (Takmer) Od rána do večera. A za celý mesiac som prečítala 10, slovom DESAŤ, kníh. Krásne číslo. Desať kníh. Toľko som prečítala dokopy za posledného polroka. Nielenže to pomohlo mojemu po štátniciach vycicanému mozgu, ale aj mojej 2013 Reading Challenge na Goodreads. Už som pozadu len 4 knihy :)

Hneď po štátniciach som ale čítať nemohla. Proste som mala akýsi čítací blok, ktorý som si vyliečila knihou Báječný svět shopaholiků. Kinsellu som dovtedy nečítala, ale túto knihu som si užila ako už dávno nič (veď som dávno nič nečítala, všakže...). No a potom som sa už rozbehla a dokonca to ku koncu mesiaca ešte gradovalo, keď som prečítala prvé dve časti série o Percym Jacksonovi. Tie knihy sa ľahko čítajú, a to nielen kvôli tomu obrovskému písmu.

V júni som prečítala aj jednu z najlepších a zároveň najzvláštnejších kníh môjho života, prvý diel trilógie o Mare Dyerovej. Nielenže má kniha krásnu obálku, ktorá je na dotyk úplne skvelá, ale ešte má aj skvelý príbeh a proste celá je úžasná. Bežte čítať, oplatí sa.

No keď už boli tie štátnice a bola aj posledná výplata, tak bolo, samozrejme, aj nakupovanie kníh. Tento mesiac to bolo 5 kníh, 4 anglické a jedna slovenská, dokonca taká, ktorú som už čítala, no bola za 3 eurá, tak som ju v tom výpredaji kníh nemohla nechať.

Tak to bol môj jún. Najlepší mesiac tohto roku čo sa kníh týka. Bolo super zase čítať len tak pre radosť a nie pre niečo iné. V júli by som mohla prečítať viac kníh z mojej knihovničky, a nielen stále znášať knihy z knižnice. Teším sa najmä na moju poslednú objednávku, ktorá je plná druhých dielov, ktorých sa neviem dočkať (Mechanický princ, Jazdci časom, Dívka z nočných můr).

Dúfam, že ste mali aj vy skvelý jún, a nech je júl ešte krajší. Do prečítanie :)

Knihy, ktoré som prečítala:
Báječný svět shopaholiků (S. Kinsella)
Pandemonium (L. Oliver)
Čo sa stalo Mare Dyerovej? (M. Hodkin)
Vieš udržať tajomstvo? (S. Kinsella)
Crowfieldska kliatba (P. Walsh)
Obyčajná tvár (R. Palacio)
Horúčka (L. DeStefano)
Anna krví oděná (K. Blake)
Percy Jackson: Zlodej blesku (R.Riordan)
Percy Jackson: More oblúd (R. Riordan)

Knihy, ktoré som si tento mesiac kúpila:
The Catcher in the rye (J. D. Salinger)
1984 (G. Orwell)
The Curious incident of the dog in the night-time (M. Haddon)
The Hundred-year-old man who climbed out of the window and disappeared (J. Jonasson)
Žihadlá: Nákaza (G. del Toro, C. Hogan)