Preskočiť na hlavný obsah

Reading Update (13.1. - 26.1.2013)

Za posledné dva týždne som dočítala jednu knihu, prečítala ďalšie tri celé a jednu knihu som rozčítala. A asi sa stane niečo čo tu už takmer dva mesiace nebolo. Rozčítam knihu pred dočítaním "currently reading", lebo Kvety v podkrví nie sú niečo po čom momentálne moje srdce piští.

V update pred dvomi týždňami som písala o tom, že čítam Iskrivú od Kristin Cashore. Knihu som dočítala. ale zanechala vo mne veľmi zmiešané pocity. Od poslednej knihy v trilógii som čakala viac. Príbeh bol zbytočne rozťahaný. O 200 strán menej by knihe dodalo tempo. Nakoniec to bol taký lepší priemer.

Po Iskrivej som prečítala Meno hviezdy od Maureen Johnson. Knihu som zhltla za dva dni. Pri čítaní som sa aj bála (prečo mám šťastie na strašidelné časti pred spaním?). Hlavná hrdinka mi bola sympatická a na opisoch obyvateľov jej rodného mestečka som sa aj zasmiala. Toto bola prvá kniha, ktorú som od autorky čítala, ale určite nebola posledná. Odporúčam.

Búrku som zaregistrovala už keď vychádzala v angličtine. Anotácia znela dobre a tak som si ju u nás v knižnici rezervovala. Ako ma nadšenie opustilo už po niekoľkých kapitolách. Čakala som niečo iné. Nemuseli to by ďalší Jazdci časom či Drahokamy, ale mohlo to byť záživnejšie. Hlavný hrdina bol nesympatický. Jeho myšlienkové pochody som absolútne nechápala. Vrcholom bolo, keď si spomenul na to, ako ponížil mŕtvu sestru, keď kamarátovi o nej povedal, že z nervozity má vetry. To už bola naozaj posledná kvapka. Zle, celé zle.

Po tak obohacujúcom čítaní aké mi priniesla Búrka (irónia), som si napravila chuť Benediktovou tajomnou spoločnosťou. Mám rada prvé diely v sériách, keď sa buduje svet, jeho pravidlá, odhaľuje sa záporák. BTS mi dala toto všetko a ešte viac. Plejádu naozaj jedinečných postáv, ktoré si navzájom nepomýlite a viete ich rozlíšiť. Kniha ma na konci príjemne prekvapila. To som nečakala :)

Momentálne čítam, ako som už napísala hore, Kvety v podkroví. Keď som túto knihu našla v knižnici, hneď som ju podľa obálky spoznala. Patrí totiž do kedysi veľmi populárnej série. Pamätám si ako ju všetky tety u nás na dvore doradu čítali. Aj keď po prvej tretine knihy neviem prečo. Áno, téma je šokujúca, a celé je to temné, podľa skutočnej udalosti, bla-bla-bla, ale mňa tam všetky postavy do jednej (možno okrem starého otca, ten sa tam zatiaľ fyzicky neobjavil) hrozne rozčuľujú. Dvojčatá sú nádherné a krásne, ako by im mohol niekto ublížiť? No, ale že stále len mravčia ako náš pes keď chce piškótu, dobre že sa nehádžu zadkom o zem, to je v poriadku. Starí rodičia sú viac ako len pošahaní a matka.... škoda reči. Je len o trochu menej umrnčaná ako tie jej decká. Momentálne, knihu asi odložím a začnem niečo nové, lebo na toto teraz nemám... psychické rozpoloženie, ak ste si všimli. Ešte stále musím (nemusím, ale chcem!) z januárového TBR prečítať Allegiant. Tam aspoň nebude nijaké podkrovie, však?

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Naj knihy 2017

Tento zoznam créme de la créme kníh, ktoré som prečítala v roku 2017 by sa mohol volať aj:
Patrick Ness, Star Wars a to ostatné!  Možno je trochu prehnané, aby som mala medzi top knihami hneď 20% prečítaných kníh, ale toto je môj zoznam, takže to bude 10 kníh (za rok som prečítala 50, na chlp som splnila svoju goodreads challenge).

Language of ThornsV prvom rade, toto je veľmi pekná kniha. Ale čo je ešte dôležitejšie, nie je to len tak nejaké doplnenie Grisha sveta. Každá "rozprávka" má isté posolstvo, a verte mi, vo väčšine prípadov to nie je také jednoznačné ako by sa od retellingu mohlo zdať. A spomínala som, že je to krásna kniha?


History is All You Left MePrvá časť tejto knihy je dokonalá, škoda, že tá druhá to tej prvej trochu kazí. Ale nevadí. Lebo toto bola jedna z najkrajších kníh o odpustení, láske a medziľudských vzťahoch, akú si pamätám, že som čítala. A bol to taký silný zážitok, že sa bojím čítať od Silveru niečo iné... píše týždeň po tom ako si objednala They bo…

June and July Wrap Up + Catch Up

Dvojmesačný výpadok na blogu tu už dávno nebol. A prečo k nemu prišlo? Ani sama neviem, dôvodov je viac, hlavným asi moja lenivosť. Potom toho bolo dosť do školy, znova som robila semináre, písala seminárky a pomáhala organizovať konferenciu (pri čom som prišla minimálne o 6 mesiacov života a všetky ilúzie ohľadne dospelých ľudí s titulmi, hrôza). Veľa som toho ani nečítala, skôr som pozerala seriály, ale aj to také... veď vám nižšie napíšem :) Celkovo boli jún a júl také nejaké lenivé neslané mesiace. Môj momentálny stav nazývam letný mozog a už je z toho pomaly diagnóza, ktorú musím začať liečiť, lebo už je po polke prázdnin a ja som ešte nezačala písať minimovku.
Reading Wrap UpPaula Hawkins: Do vody- Nie som veľkou fanynkou autorkinej prvej knihy, táto mi sadla viac. Ale aj tak nechápem čo na nej všetci vidia - je to tuctové, nezapamätateľné. No dobre, rýchlo sa to číta, len tých pohľadov tam je vždy nejako príliš veľa.  3*Cassandra Clare: Polnočná dáma - Oddychovka, ale mám otázku…

Nákupný zoznam

...alebo wishlist? Nie, skôr nákupný zoznam.


Máte aj vy knihy, ktoré musíte mať aj keby na chleba nebolo? A aj u vás to väčšinou skončí tak, že na chleba nie je, ale knihy sú (alebo to sa stáva len mne?). Máj je permanentne mesiacom, v ktorom vychádza veľa titulov, ktoré chcem prečítať (a potom sa to len nabaľuje ako snehová guľa). A keby len prečítať, ale musím bezpodmienečne mať! Ale treba mať plán! Plán pre mňa znamená zoznam. Takže dnes bude reč o knihách, ktoré vyšli alebo ešte len vyjdú, a ktoré sú na mojom „must buy books“ zozname. Tiež známy ako akčný plán na budúci polrok. Čo nevyjde, pôjde na vianočný zoznam. Keby s knihami predávali aj čas na ich čítanie, všakže?

Mŕtve dievča neklame – vyšlo v slovenčine už koncom marca. Podľa kultovej knihy prednedávnom vyšiel aj seriál (ktorý som ešte nevidela, lebo chcem najprv čítať knihu). Jedna z mojich nákupných priorít! (najmä aby som si mohla spraviť názor, lebo podľa reakcií internetu [a najmä ľudí, ktorí ešte veria v politickú kore…