Preskočiť na hlavný obsah

Reading Update (13.1. - 26.1.2013)

Za posledné dva týždne som dočítala jednu knihu, prečítala ďalšie tri celé a jednu knihu som rozčítala. A asi sa stane niečo čo tu už takmer dva mesiace nebolo. Rozčítam knihu pred dočítaním "currently reading", lebo Kvety v podkrví nie sú niečo po čom momentálne moje srdce piští.

V update pred dvomi týždňami som písala o tom, že čítam Iskrivú od Kristin Cashore. Knihu som dočítala. ale zanechala vo mne veľmi zmiešané pocity. Od poslednej knihy v trilógii som čakala viac. Príbeh bol zbytočne rozťahaný. O 200 strán menej by knihe dodalo tempo. Nakoniec to bol taký lepší priemer.

Po Iskrivej som prečítala Meno hviezdy od Maureen Johnson. Knihu som zhltla za dva dni. Pri čítaní som sa aj bála (prečo mám šťastie na strašidelné časti pred spaním?). Hlavná hrdinka mi bola sympatická a na opisoch obyvateľov jej rodného mestečka som sa aj zasmiala. Toto bola prvá kniha, ktorú som od autorky čítala, ale určite nebola posledná. Odporúčam.

Búrku som zaregistrovala už keď vychádzala v angličtine. Anotácia znela dobre a tak som si ju u nás v knižnici rezervovala. Ako ma nadšenie opustilo už po niekoľkých kapitolách. Čakala som niečo iné. Nemuseli to by ďalší Jazdci časom či Drahokamy, ale mohlo to byť záživnejšie. Hlavný hrdina bol nesympatický. Jeho myšlienkové pochody som absolútne nechápala. Vrcholom bolo, keď si spomenul na to, ako ponížil mŕtvu sestru, keď kamarátovi o nej povedal, že z nervozity má vetry. To už bola naozaj posledná kvapka. Zle, celé zle.

Po tak obohacujúcom čítaní aké mi priniesla Búrka (irónia), som si napravila chuť Benediktovou tajomnou spoločnosťou. Mám rada prvé diely v sériách, keď sa buduje svet, jeho pravidlá, odhaľuje sa záporák. BTS mi dala toto všetko a ešte viac. Plejádu naozaj jedinečných postáv, ktoré si navzájom nepomýlite a viete ich rozlíšiť. Kniha ma na konci príjemne prekvapila. To som nečakala :)

Momentálne čítam, ako som už napísala hore, Kvety v podkroví. Keď som túto knihu našla v knižnici, hneď som ju podľa obálky spoznala. Patrí totiž do kedysi veľmi populárnej série. Pamätám si ako ju všetky tety u nás na dvore doradu čítali. Aj keď po prvej tretine knihy neviem prečo. Áno, téma je šokujúca, a celé je to temné, podľa skutočnej udalosti, bla-bla-bla, ale mňa tam všetky postavy do jednej (možno okrem starého otca, ten sa tam zatiaľ fyzicky neobjavil) hrozne rozčuľujú. Dvojčatá sú nádherné a krásne, ako by im mohol niekto ublížiť? No, ale že stále len mravčia ako náš pes keď chce piškótu, dobre že sa nehádžu zadkom o zem, to je v poriadku. Starí rodičia sú viac ako len pošahaní a matka.... škoda reči. Je len o trochu menej umrnčaná ako tie jej decká. Momentálne, knihu asi odložím a začnem niečo nové, lebo na toto teraz nemám... psychické rozpoloženie, ak ste si všimli. Ešte stále musím (nemusím, ale chcem!) z januárového TBR prečítať Allegiant. Tam aspoň nebude nijaké podkrovie, však?

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Môj 2016

Rok 2016 bol najlepším rokom môjho života. Som si vedomá, že z hľadiska správ a svetových udalostí to nebolo dobré, ale pre mňa osobne bol rok 2016 skvelým, jedinečným a úžasným.
Začala som diplomovkou. To bol môj hlavný projekt v prvých mesiacoch roka. Bol to boj, naučila som sa veľa nielen o blogoch, ale aj sama o sebe. Popri usilovnej práci som pozerala The 100. Ako odmenu, väčšinou. V tomto období som sa zamilovala do piesní z muzikálu Hamilton a tiež som sa namotala na podcasty (*spoiler: v poslednom čase som sa odmotala). Po diplomovke prišlo na rad učenie sa na štátnice a príprava na prijímacie skúšky na doktorandské štúdium. Neraz som si kládla otázku na čo som sa to dala, keď som nevedela ani prihlášku vypísať... stáva sa aj lepším.
Niekedy na jar vyšla v slovenčine kniha Patricka Ness  The Rest of Us Just Live Here a moja GR reakcia na knihu sa dostala na jej obálku! Ešte stále sa z toho vytešujem a kniha ma v noci straší, lebo jej chrbát (a predná strana, ale ja vidím z p…

MOJE NAJ: Knihy 2016

Znova je tu, ten čas, keď sa začal nový rok a ja mám potrebu uzavrieť ten minulý kopou článkov o knihách, ktoré som v uplynulom roku prečítala. Pre rok 2016 som sa rozhodla pre top osem, nie pre napr. 16. Dôvodov je niekoľko, začínajúc tým, že som neprečítala veľa kníh, a určiť top 16 zo 66 sa mi zdalo priveľa. Druhým dôvodom bolo, že tento rok vo mne ostala tých kníh pomenej. O to sú však tieto lepšie :) TOP 8 roku 2016 je:
Crooked Kingdom by Leigh Bardugo - Posledná kniha, ktorú som v roku 2016 prečítala bola tým najlepším, čo som v minulom roku prečítala. Poradie kníh je skôr podľa toho ako som ich čítala, ale Crooked Kingdom sa mi čítalo a páčilo jednoznačne najviac. Kniha mala všetko čo mám rada: akciu, vzťahy, skvelé prepracované postavy, atmosféru, krásnu obálku, sarkazmus. A preto je, aj keď sa nehráme na favoritov, tým najlepším čo som v roku 2016 čítala. A keby len v minulom roku...We Should All Be Feminist by Chimamanda Ngozi Adichie - Táto kniha, myslím si, nepotrebuje žiad…

June and July Wrap Up + Catch Up

Dvojmesačný výpadok na blogu tu už dávno nebol. A prečo k nemu prišlo? Ani sama neviem, dôvodov je viac, hlavným asi moja lenivosť. Potom toho bolo dosť do školy, znova som robila semináre, písala seminárky a pomáhala organizovať konferenciu (pri čom som prišla minimálne o 6 mesiacov života a všetky ilúzie ohľadne dospelých ľudí s titulmi, hrôza). Veľa som toho ani nečítala, skôr som pozerala seriály, ale aj to také... veď vám nižšie napíšem :) Celkovo boli jún a júl také nejaké lenivé neslané mesiace. Môj momentálny stav nazývam letný mozog a už je z toho pomaly diagnóza, ktorú musím začať liečiť, lebo už je po polke prázdnin a ja som ešte nezačala písať minimovku.
Reading Wrap UpPaula Hawkins: Do vody- Nie som veľkou fanynkou autorkinej prvej knihy, táto mi sadla viac. Ale aj tak nechápem čo na nej všetci vidia - je to tuctové, nezapamätateľné. No dobre, rýchlo sa to číta, len tých pohľadov tam je vždy nejako príliš veľa.  3*Cassandra Clare: Polnočná dáma - Oddychovka, ale mám otázku…