Preskočiť na hlavný obsah

Weekly Wrap Up (6.1. - 12.1.2014)

Tento týždeň by sa dal považovať za veľmi dobrý začiatok nového roku. Dočítala som jednu knihu a dve som prečítala celé. Ďalšiu knihu som začala čítať. Tiež som čítavala až do polnoci, čo u mňa nie je zvykom. Nebývam dlho hore (máme veľmi vŕzgajúce parkety a mamina má veľmi ľahký spánok, nepríjemná komninácia), ale Meno vetra od Patricka Rothfussa ma udržala hore dlho niekoľko krát za sebou. Veľmi sa mi páčilo akým spôsobom sa rozpráva príbeh a ako to skončilo. Tak, akoby to ani nemalo koniec, proste prejdete na druhý diel :) Kvotheho životný príbeh ešte len naberá na obrátkach, takže si určite prečítam aj druhý diel. Mám ho už doma, ale najprv chcem prečítať moje TBR na január. No som na dobrej ceste.
Po Mene vetra som prečítala Dívku z nočních můr od Kendare Blake, poslednú knihu v Anna krví oděná sérii (Jéj, ďalšia dočítaná séria!). Kniha ma veľmi bavila. Prečítala som ju rýchlo (čo mohlo byť zapríčinené aj tým, že som chcela veľmi čítať Zlomyseľné). Páčilo sa mi, že autorka zmenila prostredie a nespadla do opakovania modelu prvej knihy. Aj keď prvá polovica bola veľmi umrnčaná. Cass bol na môj vkus až priveľká baba. Ale druhá to vynahradila, aj keď Cass bol ešte stále umrnčaný. Koniec ma však príjemne prekvapil.
Po tejto knihe som prečítala Zlomyseľné od Sary Shepard, piatu knihu v sérii Malé klamárky, po ktorú som doslova bežala do knižnice, keď som zistila, že ju konečne majú. Písala som už, ako mám rada našu zvolenskú knižnicu? Napíšem to teraz: VEĽMI. Majú plno nových kníh, majú plno kníh, ktoré si chcem prečítať, a už konečne kúpili aj Navždy (trojku Triašky). Ok, ale späť ku Zlomyseľným. Sériu Malé klamárky mám rada, knihy sú podľa mňa lepšie ako seriál (ktorý som prestala pozerať v polovici predposledného dielu 3. série). Pretože sú menej zamotané. Samozrejme, že sa tam dejú veci nad ktorými len krútim hlavou, ale väčšinou je to čistá zábava. Nie prostoduchá, na to pozor. A po tom ako skončila štvrtá kniha, som päťku jednoducho musela prečítať. Šestka je už rezervovaná.
V krátkom čase som prečítala 3 knihy, takže som si dala prestávku, kým som začala čítať Iskrivú od Kristin Cashore. Iskrivá je záverečnou časťou série Graceling Realm. Mojou obľúbenou časťou je dvojka (Ohnivá). Myslím, že ju Iskrivá nepredbehne, na to je v nej veľa politiky a Bitterblue mi oproti Katse a Vatre príde veľmi detská (jasné, veď je to dieťa, ale aj tak) a tiež taká, hmm, neviem. Katsa a Vatra boli (sú) silnými mladými ženami, ktoré sa nedajú ovládať nielen mužmi, ale ani spoločenskými konvenciami. Bitterblue mi zatiaľ príde ako ich slabý odvar. ale som len na strane 220 (alebo tak nejako), takže verím, že sa to ešte zlepší. No a to je môj knižný týždeň v kocke. Keď prečítam Iskrivú, už mi ostane na tento mesiac z TBR len Allegiant.

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Môj 2016

Rok 2016 bol najlepším rokom môjho života. Som si vedomá, že z hľadiska správ a svetových udalostí to nebolo dobré, ale pre mňa osobne bol rok 2016 skvelým, jedinečným a úžasným.
Začala som diplomovkou. To bol môj hlavný projekt v prvých mesiacoch roka. Bol to boj, naučila som sa veľa nielen o blogoch, ale aj sama o sebe. Popri usilovnej práci som pozerala The 100. Ako odmenu, väčšinou. V tomto období som sa zamilovala do piesní z muzikálu Hamilton a tiež som sa namotala na podcasty (*spoiler: v poslednom čase som sa odmotala). Po diplomovke prišlo na rad učenie sa na štátnice a príprava na prijímacie skúšky na doktorandské štúdium. Neraz som si kládla otázku na čo som sa to dala, keď som nevedela ani prihlášku vypísať... stáva sa aj lepším.
Niekedy na jar vyšla v slovenčine kniha Patricka Ness  The Rest of Us Just Live Here a moja GR reakcia na knihu sa dostala na jej obálku! Ešte stále sa z toho vytešujem a kniha ma v noci straší, lebo jej chrbát (a predná strana, ale ja vidím z p…

MOJE NAJ: Knihy 2016

Znova je tu, ten čas, keď sa začal nový rok a ja mám potrebu uzavrieť ten minulý kopou článkov o knihách, ktoré som v uplynulom roku prečítala. Pre rok 2016 som sa rozhodla pre top osem, nie pre napr. 16. Dôvodov je niekoľko, začínajúc tým, že som neprečítala veľa kníh, a určiť top 16 zo 66 sa mi zdalo priveľa. Druhým dôvodom bolo, že tento rok vo mne ostala tých kníh pomenej. O to sú však tieto lepšie :) TOP 8 roku 2016 je:
Crooked Kingdom by Leigh Bardugo - Posledná kniha, ktorú som v roku 2016 prečítala bola tým najlepším, čo som v minulom roku prečítala. Poradie kníh je skôr podľa toho ako som ich čítala, ale Crooked Kingdom sa mi čítalo a páčilo jednoznačne najviac. Kniha mala všetko čo mám rada: akciu, vzťahy, skvelé prepracované postavy, atmosféru, krásnu obálku, sarkazmus. A preto je, aj keď sa nehráme na favoritov, tým najlepším čo som v roku 2016 čítala. A keby len v minulom roku...We Should All Be Feminist by Chimamanda Ngozi Adichie - Táto kniha, myslím si, nepotrebuje žiad…

June and July Wrap Up + Catch Up

Dvojmesačný výpadok na blogu tu už dávno nebol. A prečo k nemu prišlo? Ani sama neviem, dôvodov je viac, hlavným asi moja lenivosť. Potom toho bolo dosť do školy, znova som robila semináre, písala seminárky a pomáhala organizovať konferenciu (pri čom som prišla minimálne o 6 mesiacov života a všetky ilúzie ohľadne dospelých ľudí s titulmi, hrôza). Veľa som toho ani nečítala, skôr som pozerala seriály, ale aj to také... veď vám nižšie napíšem :) Celkovo boli jún a júl také nejaké lenivé neslané mesiace. Môj momentálny stav nazývam letný mozog a už je z toho pomaly diagnóza, ktorú musím začať liečiť, lebo už je po polke prázdnin a ja som ešte nezačala písať minimovku.
Reading Wrap UpPaula Hawkins: Do vody- Nie som veľkou fanynkou autorkinej prvej knihy, táto mi sadla viac. Ale aj tak nechápem čo na nej všetci vidia - je to tuctové, nezapamätateľné. No dobre, rýchlo sa to číta, len tých pohľadov tam je vždy nejako príliš veľa.  3*Cassandra Clare: Polnočná dáma - Oddychovka, ale mám otázku…