Preskočiť na hlavný obsah

Weekly Wrap Up (6.1. - 12.1.2014)

Tento týždeň by sa dal považovať za veľmi dobrý začiatok nového roku. Dočítala som jednu knihu a dve som prečítala celé. Ďalšiu knihu som začala čítať. Tiež som čítavala až do polnoci, čo u mňa nie je zvykom. Nebývam dlho hore (máme veľmi vŕzgajúce parkety a mamina má veľmi ľahký spánok, nepríjemná komninácia), ale Meno vetra od Patricka Rothfussa ma udržala hore dlho niekoľko krát za sebou. Veľmi sa mi páčilo akým spôsobom sa rozpráva príbeh a ako to skončilo. Tak, akoby to ani nemalo koniec, proste prejdete na druhý diel :) Kvotheho životný príbeh ešte len naberá na obrátkach, takže si určite prečítam aj druhý diel. Mám ho už doma, ale najprv chcem prečítať moje TBR na január. No som na dobrej ceste.
Po Mene vetra som prečítala Dívku z nočních můr od Kendare Blake, poslednú knihu v Anna krví oděná sérii (Jéj, ďalšia dočítaná séria!). Kniha ma veľmi bavila. Prečítala som ju rýchlo (čo mohlo byť zapríčinené aj tým, že som chcela veľmi čítať Zlomyseľné). Páčilo sa mi, že autorka zmenila prostredie a nespadla do opakovania modelu prvej knihy. Aj keď prvá polovica bola veľmi umrnčaná. Cass bol na môj vkus až priveľká baba. Ale druhá to vynahradila, aj keď Cass bol ešte stále umrnčaný. Koniec ma však príjemne prekvapil.
Po tejto knihe som prečítala Zlomyseľné od Sary Shepard, piatu knihu v sérii Malé klamárky, po ktorú som doslova bežala do knižnice, keď som zistila, že ju konečne majú. Písala som už, ako mám rada našu zvolenskú knižnicu? Napíšem to teraz: VEĽMI. Majú plno nových kníh, majú plno kníh, ktoré si chcem prečítať, a už konečne kúpili aj Navždy (trojku Triašky). Ok, ale späť ku Zlomyseľným. Sériu Malé klamárky mám rada, knihy sú podľa mňa lepšie ako seriál (ktorý som prestala pozerať v polovici predposledného dielu 3. série). Pretože sú menej zamotané. Samozrejme, že sa tam dejú veci nad ktorými len krútim hlavou, ale väčšinou je to čistá zábava. Nie prostoduchá, na to pozor. A po tom ako skončila štvrtá kniha, som päťku jednoducho musela prečítať. Šestka je už rezervovaná.
V krátkom čase som prečítala 3 knihy, takže som si dala prestávku, kým som začala čítať Iskrivú od Kristin Cashore. Iskrivá je záverečnou časťou série Graceling Realm. Mojou obľúbenou časťou je dvojka (Ohnivá). Myslím, že ju Iskrivá nepredbehne, na to je v nej veľa politiky a Bitterblue mi oproti Katse a Vatre príde veľmi detská (jasné, veď je to dieťa, ale aj tak) a tiež taká, hmm, neviem. Katsa a Vatra boli (sú) silnými mladými ženami, ktoré sa nedajú ovládať nielen mužmi, ale ani spoločenskými konvenciami. Bitterblue mi zatiaľ príde ako ich slabý odvar. ale som len na strane 220 (alebo tak nejako), takže verím, že sa to ešte zlepší. No a to je môj knižný týždeň v kocke. Keď prečítam Iskrivú, už mi ostane na tento mesiac z TBR len Allegiant.

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Naj knihy 2017

Tento zoznam créme de la créme kníh, ktoré som prečítala v roku 2017 by sa mohol volať aj:
Patrick Ness, Star Wars a to ostatné!  Možno je trochu prehnané, aby som mala medzi top knihami hneď 20% prečítaných kníh, ale toto je môj zoznam, takže to bude 10 kníh (za rok som prečítala 50, na chlp som splnila svoju goodreads challenge).

Language of ThornsV prvom rade, toto je veľmi pekná kniha. Ale čo je ešte dôležitejšie, nie je to len tak nejaké doplnenie Grisha sveta. Každá "rozprávka" má isté posolstvo, a verte mi, vo väčšine prípadov to nie je také jednoznačné ako by sa od retellingu mohlo zdať. A spomínala som, že je to krásna kniha?


History is All You Left MePrvá časť tejto knihy je dokonalá, škoda, že tá druhá to tej prvej trochu kazí. Ale nevadí. Lebo toto bola jedna z najkrajších kníh o odpustení, láske a medziľudských vzťahoch, akú si pamätám, že som čítala. A bol to taký silný zážitok, že sa bojím čítať od Silveru niečo iné... píše týždeň po tom ako si objednala They bo…

June and July Wrap Up + Catch Up

Dvojmesačný výpadok na blogu tu už dávno nebol. A prečo k nemu prišlo? Ani sama neviem, dôvodov je viac, hlavným asi moja lenivosť. Potom toho bolo dosť do školy, znova som robila semináre, písala seminárky a pomáhala organizovať konferenciu (pri čom som prišla minimálne o 6 mesiacov života a všetky ilúzie ohľadne dospelých ľudí s titulmi, hrôza). Veľa som toho ani nečítala, skôr som pozerala seriály, ale aj to také... veď vám nižšie napíšem :) Celkovo boli jún a júl také nejaké lenivé neslané mesiace. Môj momentálny stav nazývam letný mozog a už je z toho pomaly diagnóza, ktorú musím začať liečiť, lebo už je po polke prázdnin a ja som ešte nezačala písať minimovku.
Reading Wrap UpPaula Hawkins: Do vody- Nie som veľkou fanynkou autorkinej prvej knihy, táto mi sadla viac. Ale aj tak nechápem čo na nej všetci vidia - je to tuctové, nezapamätateľné. No dobre, rýchlo sa to číta, len tých pohľadov tam je vždy nejako príliš veľa.  3*Cassandra Clare: Polnočná dáma - Oddychovka, ale mám otázku…

Môj 2017

OMG, where to start?
Rok 2017 bol jedným slovom... dobre, tak viacerými slovami, rokom prvých vecí - prvé more, prvá zahraničná konferencia, prvé stretnutie so zahraničným autorom, prvýkrát som bola svedkyňou na svadbe. A pretože mám väčšinu týchto udalostí fotograficky zdokumentovanú (zo stretnutia s Patrickom Nessom mám zdokumentovanú každú sekundu, lebo mám skvelú kamošku:), a tiež sa hovorí, že obraz povie viac ako tisíc slov, tak tu to je. My 2017 in pictures!
V januári som si spravila radosť novou čítačkou a investovala som do muža svojho života, Amazon Kindle Voyage, ktorý dostal meno Roger (lebo som si myslela, že je to Voyager...).

Koncom marca som bola v Bratislave a stretla som Patricka Nessa! Najlepší deň nielen uplynulého roku, ale vôbec!
Keď už bol človek v tej Bratislave, v Martinuse a mal peniaze... :)


Najcennejšie poklady!
Začiatkom mája som bola na konferencii v Poľsku, úplne na severe pri mori. Moje prvé more v živote! 
S Rogerom sme prednášali o reality TV.…