Preskočiť na hlavný obsah

5+1 obľúbené rozčítané série

Na blogu som už písala o sériách, ktoré som prečítala (TU a TU). Aj o tých, ktoré sa chystám prečítať TU. Ale o tých, ktoré mám rozčítané, o tých som ešte nepísala. Takže dnes to bude o rozčítaných sériách, ktoré určite dočítam, lebo sú super a hrozne ma bavia. Bodka!

A Song of Ice and Fire by George R.R: Martin
Momentálne čítam štvrtú knihu a nemám dosť. Svet je prepracovaný a baví ma to aj keď v štvorke nie je žiadny Tyrion (lebo 4. kniha je prakticky prvou časťou päťky, a obe sa zaoberajú inými lokáciami, ako keby to už aj tak nebolo komplikované, všakže). Knihy sú hrubé, ale stoja za to. Prvé dve som čítala v češtine, trojku a štvorku v angličtine (americké vydanie), a musím povedať, že je to oveľa lepšie v origináli, ako inak. Nejako to k tomu ide lepšie. Asi preto, že mám napozeraný aj seriál v angličtine. Ale či už v češtine, či v angličtine, určite skúste. Alebo počkajte ešte trochu, chystá sa aj slovenský preklad. Už bolo načase...

Heroes of Olympus by Rick Riordan
Pred Vianocami som prvé štyri knihy zhltla rýchlejšie ako tanier vianočnej kaputnice. Percy Jackson je veľmi dobrá séria, ktorú som prečítala na jedno posedenie (ten font v slovenčine), ale spin off sa mi páči viac. Nové postavy, nová mytológia, viac rozprávačov. Geniálna kombinácia. Na knihách je super to, že Riordan zobral niečo čo ho urobilo slávnym, trochu to vypolíroval a pustil znova do sveta. A ono to stále funguje. Aspoň na mňa.

Kronika kráľovraha by Patrick Rothfuss
Keď som čítala jednotku, vôbec som nepostrehla, že tá kniha má viac ako 600 strán. Tak rýchlo ušla. Dvojku si chcem tiež v dohľadnej dobe pečítať. Musím sa priznať, že som ju už mala doma z knižnice, ale vrátila som ju. Lebo kto bude potom čakať na trojku?

Raven Cycle by Maggie Stiefvater
Triaška bola napísaná nádherne, Váhanie bolo také,..., váhavé, k trojke som sa ešte neprepracovala. Ale Raven Boys, to je už iná káva. Taká mierne creepy atmosféra a mierne creepy chlapci, to ja môžem. Dvojku mám už nachystanú v poličke.

Mara Dyerová by Michellen Hodkin
Toto sú veľmi čudné knihy. Ale naozaj veľmi. No sú také dobré, že im odpustím aj to, že vlastne stále neviem o čo ide. Slovenské vydanie je ešte k tomu také fajnové na dotyk.

Malé klamárky by Sara Shepard
Seriál som prestala pozerať v polovici predposledného dielu tretej série, pretože som to už nezvládla. Bolo to veľmi prekomplikované. Prišlo mi, že už ani autori nevedia kde to smeruje. Ale knihy. Knihy mi prídu jednoduchšie, kratšie, a jednu dokážem prečítať za pol dňa. Jednohubky. Budem čítať kým to budú k nám do knižnice kupovať. Nechcem písať, že je to moje guilty pleasure, ale tak každý z času na čas potrebuje nejakú tú oddychovku.

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Naj knihy 2017

Tento zoznam créme de la créme kníh, ktoré som prečítala v roku 2017 by sa mohol volať aj:
Patrick Ness, Star Wars a to ostatné!  Možno je trochu prehnané, aby som mala medzi top knihami hneď 20% prečítaných kníh, ale toto je môj zoznam, takže to bude 10 kníh (za rok som prečítala 50, na chlp som splnila svoju goodreads challenge).

Language of ThornsV prvom rade, toto je veľmi pekná kniha. Ale čo je ešte dôležitejšie, nie je to len tak nejaké doplnenie Grisha sveta. Každá "rozprávka" má isté posolstvo, a verte mi, vo väčšine prípadov to nie je také jednoznačné ako by sa od retellingu mohlo zdať. A spomínala som, že je to krásna kniha?


History is All You Left MePrvá časť tejto knihy je dokonalá, škoda, že tá druhá to tej prvej trochu kazí. Ale nevadí. Lebo toto bola jedna z najkrajších kníh o odpustení, láske a medziľudských vzťahoch, akú si pamätám, že som čítala. A bol to taký silný zážitok, že sa bojím čítať od Silveru niečo iné... píše týždeň po tom ako si objednala They bo…

June and July Wrap Up + Catch Up

Dvojmesačný výpadok na blogu tu už dávno nebol. A prečo k nemu prišlo? Ani sama neviem, dôvodov je viac, hlavným asi moja lenivosť. Potom toho bolo dosť do školy, znova som robila semináre, písala seminárky a pomáhala organizovať konferenciu (pri čom som prišla minimálne o 6 mesiacov života a všetky ilúzie ohľadne dospelých ľudí s titulmi, hrôza). Veľa som toho ani nečítala, skôr som pozerala seriály, ale aj to také... veď vám nižšie napíšem :) Celkovo boli jún a júl také nejaké lenivé neslané mesiace. Môj momentálny stav nazývam letný mozog a už je z toho pomaly diagnóza, ktorú musím začať liečiť, lebo už je po polke prázdnin a ja som ešte nezačala písať minimovku.
Reading Wrap UpPaula Hawkins: Do vody- Nie som veľkou fanynkou autorkinej prvej knihy, táto mi sadla viac. Ale aj tak nechápem čo na nej všetci vidia - je to tuctové, nezapamätateľné. No dobre, rýchlo sa to číta, len tých pohľadov tam je vždy nejako príliš veľa.  3*Cassandra Clare: Polnočná dáma - Oddychovka, ale mám otázku…

Môj 2017

OMG, where to start?
Rok 2017 bol jedným slovom... dobre, tak viacerými slovami, rokom prvých vecí - prvé more, prvá zahraničná konferencia, prvé stretnutie so zahraničným autorom, prvýkrát som bola svedkyňou na svadbe. A pretože mám väčšinu týchto udalostí fotograficky zdokumentovanú (zo stretnutia s Patrickom Nessom mám zdokumentovanú každú sekundu, lebo mám skvelú kamošku:), a tiež sa hovorí, že obraz povie viac ako tisíc slov, tak tu to je. My 2017 in pictures!
V januári som si spravila radosť novou čítačkou a investovala som do muža svojho života, Amazon Kindle Voyage, ktorý dostal meno Roger (lebo som si myslela, že je to Voyager...).

Koncom marca som bola v Bratislave a stretla som Patricka Nessa! Najlepší deň nielen uplynulého roku, ale vôbec!
Keď už bol človek v tej Bratislave, v Martinuse a mal peniaze... :)


Najcennejšie poklady!
Začiatkom mája som bola na konferencii v Poľsku, úplne na severe pri mori. Moje prvé more v živote! 
S Rogerom sme prednášali o reality TV.…