Preskočiť na hlavný obsah

5+1 obľúbené rozčítané série

Na blogu som už písala o sériách, ktoré som prečítala (TU a TU). Aj o tých, ktoré sa chystám prečítať TU. Ale o tých, ktoré mám rozčítané, o tých som ešte nepísala. Takže dnes to bude o rozčítaných sériách, ktoré určite dočítam, lebo sú super a hrozne ma bavia. Bodka!

A Song of Ice and Fire by George R.R: Martin
Momentálne čítam štvrtú knihu a nemám dosť. Svet je prepracovaný a baví ma to aj keď v štvorke nie je žiadny Tyrion (lebo 4. kniha je prakticky prvou časťou päťky, a obe sa zaoberajú inými lokáciami, ako keby to už aj tak nebolo komplikované, všakže). Knihy sú hrubé, ale stoja za to. Prvé dve som čítala v češtine, trojku a štvorku v angličtine (americké vydanie), a musím povedať, že je to oveľa lepšie v origináli, ako inak. Nejako to k tomu ide lepšie. Asi preto, že mám napozeraný aj seriál v angličtine. Ale či už v češtine, či v angličtine, určite skúste. Alebo počkajte ešte trochu, chystá sa aj slovenský preklad. Už bolo načase...

Heroes of Olympus by Rick Riordan
Pred Vianocami som prvé štyri knihy zhltla rýchlejšie ako tanier vianočnej kaputnice. Percy Jackson je veľmi dobrá séria, ktorú som prečítala na jedno posedenie (ten font v slovenčine), ale spin off sa mi páči viac. Nové postavy, nová mytológia, viac rozprávačov. Geniálna kombinácia. Na knihách je super to, že Riordan zobral niečo čo ho urobilo slávnym, trochu to vypolíroval a pustil znova do sveta. A ono to stále funguje. Aspoň na mňa.

Kronika kráľovraha by Patrick Rothfuss
Keď som čítala jednotku, vôbec som nepostrehla, že tá kniha má viac ako 600 strán. Tak rýchlo ušla. Dvojku si chcem tiež v dohľadnej dobe pečítať. Musím sa priznať, že som ju už mala doma z knižnice, ale vrátila som ju. Lebo kto bude potom čakať na trojku?

Raven Cycle by Maggie Stiefvater
Triaška bola napísaná nádherne, Váhanie bolo také,..., váhavé, k trojke som sa ešte neprepracovala. Ale Raven Boys, to je už iná káva. Taká mierne creepy atmosféra a mierne creepy chlapci, to ja môžem. Dvojku mám už nachystanú v poličke.

Mara Dyerová by Michellen Hodkin
Toto sú veľmi čudné knihy. Ale naozaj veľmi. No sú také dobré, že im odpustím aj to, že vlastne stále neviem o čo ide. Slovenské vydanie je ešte k tomu také fajnové na dotyk.

Malé klamárky by Sara Shepard
Seriál som prestala pozerať v polovici predposledného dielu tretej série, pretože som to už nezvládla. Bolo to veľmi prekomplikované. Prišlo mi, že už ani autori nevedia kde to smeruje. Ale knihy. Knihy mi prídu jednoduchšie, kratšie, a jednu dokážem prečítať za pol dňa. Jednohubky. Budem čítať kým to budú k nám do knižnice kupovať. Nechcem písať, že je to moje guilty pleasure, ale tak každý z času na čas potrebuje nejakú tú oddychovku.

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Môj 2016

Rok 2016 bol najlepším rokom môjho života. Som si vedomá, že z hľadiska správ a svetových udalostí to nebolo dobré, ale pre mňa osobne bol rok 2016 skvelým, jedinečným a úžasným.
Začala som diplomovkou. To bol môj hlavný projekt v prvých mesiacoch roka. Bol to boj, naučila som sa veľa nielen o blogoch, ale aj sama o sebe. Popri usilovnej práci som pozerala The 100. Ako odmenu, väčšinou. V tomto období som sa zamilovala do piesní z muzikálu Hamilton a tiež som sa namotala na podcasty (*spoiler: v poslednom čase som sa odmotala). Po diplomovke prišlo na rad učenie sa na štátnice a príprava na prijímacie skúšky na doktorandské štúdium. Neraz som si kládla otázku na čo som sa to dala, keď som nevedela ani prihlášku vypísať... stáva sa aj lepším.
Niekedy na jar vyšla v slovenčine kniha Patricka Ness  The Rest of Us Just Live Here a moja GR reakcia na knihu sa dostala na jej obálku! Ešte stále sa z toho vytešujem a kniha ma v noci straší, lebo jej chrbát (a predná strana, ale ja vidím z p…

MOJE NAJ: Knihy 2016

Znova je tu, ten čas, keď sa začal nový rok a ja mám potrebu uzavrieť ten minulý kopou článkov o knihách, ktoré som v uplynulom roku prečítala. Pre rok 2016 som sa rozhodla pre top osem, nie pre napr. 16. Dôvodov je niekoľko, začínajúc tým, že som neprečítala veľa kníh, a určiť top 16 zo 66 sa mi zdalo priveľa. Druhým dôvodom bolo, že tento rok vo mne ostala tých kníh pomenej. O to sú však tieto lepšie :) TOP 8 roku 2016 je:
Crooked Kingdom by Leigh Bardugo - Posledná kniha, ktorú som v roku 2016 prečítala bola tým najlepším, čo som v minulom roku prečítala. Poradie kníh je skôr podľa toho ako som ich čítala, ale Crooked Kingdom sa mi čítalo a páčilo jednoznačne najviac. Kniha mala všetko čo mám rada: akciu, vzťahy, skvelé prepracované postavy, atmosféru, krásnu obálku, sarkazmus. A preto je, aj keď sa nehráme na favoritov, tým najlepším čo som v roku 2016 čítala. A keby len v minulom roku...We Should All Be Feminist by Chimamanda Ngozi Adichie - Táto kniha, myslím si, nepotrebuje žiad…

June and July Wrap Up + Catch Up

Dvojmesačný výpadok na blogu tu už dávno nebol. A prečo k nemu prišlo? Ani sama neviem, dôvodov je viac, hlavným asi moja lenivosť. Potom toho bolo dosť do školy, znova som robila semináre, písala seminárky a pomáhala organizovať konferenciu (pri čom som prišla minimálne o 6 mesiacov života a všetky ilúzie ohľadne dospelých ľudí s titulmi, hrôza). Veľa som toho ani nečítala, skôr som pozerala seriály, ale aj to také... veď vám nižšie napíšem :) Celkovo boli jún a júl také nejaké lenivé neslané mesiace. Môj momentálny stav nazývam letný mozog a už je z toho pomaly diagnóza, ktorú musím začať liečiť, lebo už je po polke prázdnin a ja som ešte nezačala písať minimovku.
Reading Wrap UpPaula Hawkins: Do vody- Nie som veľkou fanynkou autorkinej prvej knihy, táto mi sadla viac. Ale aj tak nechápem čo na nej všetci vidia - je to tuctové, nezapamätateľné. No dobre, rýchlo sa to číta, len tých pohľadov tam je vždy nejako príliš veľa.  3*Cassandra Clare: Polnočná dáma - Oddychovka, ale mám otázku…