Preskočiť na hlavný obsah

George R.R. Martin: A Feast for Crows (A Song of Ice and Fire: Book Four)

Tento článok obsahuje spoilery! O štvrtej knihe sa nedá písať bez spoilerov. Teda aspoň ja to neviem :)
Epická fantasy séria nepoľavila zo svojho tempa ani vo štvrtej časti!
zdroj
  • Žiadny Tyrion! Lebo ten sa v čase knihy nenachádzal v King´s Landing, Riverrun, Iron Isles alebo Dorne, kde sa odohráva štvrtá kniha. Príbehu to neuškodilo, práve naopak. Pôsobilo to kompaktnejšie. Aj keď no ten Tyrion... Ale zato tam bolo veľľľľa Jaimeho. Jaime "Bad gone Good" Lannister. Posledná veta jeho poslednej kapitoly, to bolo GENIÁLNE.
  • Cersei je špina. Špina na entú. Ale pretože bola celú knihu naložená vo víne, bola veľmi vtipná. Ale aj tak je to špina. To ako skončil jej príbeh bolo naplnením porekadla "na každú sviňu raz voda zovrie". Hrozne som sa zabávala (evil smiech).
  • Celkovo sa mi kniha veľmi páčila. Nie až tak ako trojka (lebo Tyrion), ale tak pripitá Cersei, veľa Jaimeho a Brienne, no málo Arye (vôbec ma nebaví o nej čítať, stále to isté), to vynahradilo. 
  • Teraz si dám trochu pauzu od kníh. Ale 6. apríla začína nová séria seriálu. All Men Must Die!
CITÁTY:

"The man is useless as nipples on breastplate."

"...though Maester Aemon would no doubt understand. Before he had lost his sight, the Maester had loved book as much as Samwell Tarly did."

"He never wanted love, though. You cannot eat love, nor buy a horse with it, nor warm your halls on a cold night."

"Best not let her grandfather host the wedding..."

"The women are the strong ones"

"The gods made men to fight, and women to bear children. A woman´s war is in the birthing bed."

"The war of the Ninepenny Kings?
So they called it, though I never saw a king, nor earned a penny. It was a war, though. That it was."

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Naj knihy 2017

Tento zoznam créme de la créme kníh, ktoré som prečítala v roku 2017 by sa mohol volať aj:
Patrick Ness, Star Wars a to ostatné!  Možno je trochu prehnané, aby som mala medzi top knihami hneď 20% prečítaných kníh, ale toto je môj zoznam, takže to bude 10 kníh (za rok som prečítala 50, na chlp som splnila svoju goodreads challenge).

Language of ThornsV prvom rade, toto je veľmi pekná kniha. Ale čo je ešte dôležitejšie, nie je to len tak nejaké doplnenie Grisha sveta. Každá "rozprávka" má isté posolstvo, a verte mi, vo väčšine prípadov to nie je také jednoznačné ako by sa od retellingu mohlo zdať. A spomínala som, že je to krásna kniha?


History is All You Left MePrvá časť tejto knihy je dokonalá, škoda, že tá druhá to tej prvej trochu kazí. Ale nevadí. Lebo toto bola jedna z najkrajších kníh o odpustení, láske a medziľudských vzťahoch, akú si pamätám, že som čítala. A bol to taký silný zážitok, že sa bojím čítať od Silveru niečo iné... píše týždeň po tom ako si objednala They bo…

June and July Wrap Up + Catch Up

Dvojmesačný výpadok na blogu tu už dávno nebol. A prečo k nemu prišlo? Ani sama neviem, dôvodov je viac, hlavným asi moja lenivosť. Potom toho bolo dosť do školy, znova som robila semináre, písala seminárky a pomáhala organizovať konferenciu (pri čom som prišla minimálne o 6 mesiacov života a všetky ilúzie ohľadne dospelých ľudí s titulmi, hrôza). Veľa som toho ani nečítala, skôr som pozerala seriály, ale aj to také... veď vám nižšie napíšem :) Celkovo boli jún a júl také nejaké lenivé neslané mesiace. Môj momentálny stav nazývam letný mozog a už je z toho pomaly diagnóza, ktorú musím začať liečiť, lebo už je po polke prázdnin a ja som ešte nezačala písať minimovku.
Reading Wrap UpPaula Hawkins: Do vody- Nie som veľkou fanynkou autorkinej prvej knihy, táto mi sadla viac. Ale aj tak nechápem čo na nej všetci vidia - je to tuctové, nezapamätateľné. No dobre, rýchlo sa to číta, len tých pohľadov tam je vždy nejako príliš veľa.  3*Cassandra Clare: Polnočná dáma - Oddychovka, ale mám otázku…

Môj 2017

OMG, where to start?
Rok 2017 bol jedným slovom... dobre, tak viacerými slovami, rokom prvých vecí - prvé more, prvá zahraničná konferencia, prvé stretnutie so zahraničným autorom, prvýkrát som bola svedkyňou na svadbe. A pretože mám väčšinu týchto udalostí fotograficky zdokumentovanú (zo stretnutia s Patrickom Nessom mám zdokumentovanú každú sekundu, lebo mám skvelú kamošku:), a tiež sa hovorí, že obraz povie viac ako tisíc slov, tak tu to je. My 2017 in pictures!
V januári som si spravila radosť novou čítačkou a investovala som do muža svojho života, Amazon Kindle Voyage, ktorý dostal meno Roger (lebo som si myslela, že je to Voyager...).

Koncom marca som bola v Bratislave a stretla som Patricka Nessa! Najlepší deň nielen uplynulého roku, ale vôbec!
Keď už bol človek v tej Bratislave, v Martinuse a mal peniaze... :)


Najcennejšie poklady!
Začiatkom mája som bola na konferencii v Poľsku, úplne na severe pri mori. Moje prvé more v živote! 
S Rogerom sme prednášali o reality TV.…