Preskočiť na hlavný obsah

Weekly Wrap Up (3.3 - 9.3. 2014)

Tento týždeň som prečítala 2 knihy. Prvou knihou boli The Diviners od Libby Bray a druhou Putovanie večnou nocou, pokračovanie Pod vražednou oblohou, od Veronicy Rossiovej. Prvá spomínaná kniha ma sklamala. Rozbiehalo sa to síce pomaly, ale malo to zaujímavú myšlienku, odohrávala sa to v New Yorku po prvej svetovej vojne, všetky dievčatá boli flapperky (ako z Gatsbyho), takmer všetky postavy mali zvláštne schopnosti. No ako hovorím, kniha sa rozbiehala super. Aj to tak pokračovalo a ja som bola schopná prehliadať, že Evie, hlavná postava, sa viac ako často správa ako rozmaznaný spratek, ktorý si myslí, že svet sa krúti iba okolo neho a že všetci na svete sa spiskli proti nej. Veľkolepé, niekoľko kapitolové finále bolo tiež super, no do konca knihy bolo ešte zhruba 40 strán a ja som si hovorila: Čo dopekla sa bude diať teraz? No čo asi, je to prvá kniha v sérii, takže sa to všetko ešte viac zamotalo, prestalo dávať zmysel a celé sa to, podľa mňa, hrozne pokašľalo. Na knihe sa mi páčilo aj to, že tam nebola takmer žiadna scéna typu "uvidel ju prvýkrát v živote a vedel že bez nej nemôže žiť" (bola asi jedna :), ani žiadny milostný geometrický útvar. Nebolo to presladené, ale posledná veta ma zabila. Zabila skoro všetko čo sa mi na knihe páčilo. Akokoľvek sa mi prvé 2/3 knihy páčili, jednoducho tá posledná časť poslala knihu do neba troch (lepších) hviezdičiek. S pokračovaním si to ešte rozmyslím...

Druhou knihou, ktorú som prečítala tento týždeň, vlastne dnes, je Putovanie večnou nocou. Posledné 2 knihy, ktoré som prečítala boli v angličtine a riadne bichle, takže som potrebovala niečo tenšie, v slovenčine a z knižnice. Kniha ma príjemne prekvapila, stále sa v nej niečo dialo a, samozrejme, skončila cliffhangerom. Chvíľu som si musela zvykať na mená ako Sokol, Huncút, Potôčik, ale dalo sa (aj v jednotke ma to rušilo, no dáva to zmysel :). Nebola to nejaká prevratne kniha, ale veľmi dobrá druhá kniha v sérii. Oddychovka, prakticky prečítaná za nedeľu (prvých 25 strán v piatok večer, v sobotu nič). Dala som jej 4 hviezdičky. Fičala ako naspeedovaná veverička :)

Medzi The Diviners a Putovaním som začala čítať Feast for Crows, ktorá mi prišla v stredu. a neodolala som jej. Zatiaľ som prečítala len nezvyčajne dlhý úvod a dve kapitoly, ale vyzerá to dobre. Po malej slovenskej vsuvke sa do nej plánujem dnes znova pustiť.

Inak som cez týždeň pozerala všetko možné:
  • True Detective - najlepší seriál, ktorý momentálne pozerám. Kvalitný kus filmárskej roboty. Dnes je finále prvej série a dúfam, že sa dozvieme kto je vrah.
  • Arrow - môže to byť ešte lepšie? Akože naozaj? Môže? Lebo toto je... neverím, že je to od CW
  • Oscars 2014 - po minuloročnom fiasku a tých troch hodinách života, ktoré mi už nikto nevráti, bolo tohtoročné udeľovanie cien akadémie závanom príjemného sviežeho vánku (a nielen preto, že som ultimate fangirl Ellen DeGeneres). Po Golden Globes druhý najlepší ceremoniál. V tesnom závese sú BAFTY a Stephen Fry.
  • epizóda Walking Dead z minulého týždňa - dokonalosť (celá s Darylom :)
  • snažím sa aby som tumblr využívala aj na niečo iné ako na reblogovanie gifs so seriálmi, takže počnúc minulým piatkom sa na ňom bude objavovať (prvý TU) Friday Reads post (ak nezabudnem) = to čo budem cez víkend čítať. Môj tumblr: http://vertulovesbooks.tumblr.com/

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Naj knihy 2017

Tento zoznam créme de la créme kníh, ktoré som prečítala v roku 2017 by sa mohol volať aj:
Patrick Ness, Star Wars a to ostatné!  Možno je trochu prehnané, aby som mala medzi top knihami hneď 20% prečítaných kníh, ale toto je môj zoznam, takže to bude 10 kníh (za rok som prečítala 50, na chlp som splnila svoju goodreads challenge).

Language of ThornsV prvom rade, toto je veľmi pekná kniha. Ale čo je ešte dôležitejšie, nie je to len tak nejaké doplnenie Grisha sveta. Každá "rozprávka" má isté posolstvo, a verte mi, vo väčšine prípadov to nie je také jednoznačné ako by sa od retellingu mohlo zdať. A spomínala som, že je to krásna kniha?


History is All You Left MePrvá časť tejto knihy je dokonalá, škoda, že tá druhá to tej prvej trochu kazí. Ale nevadí. Lebo toto bola jedna z najkrajších kníh o odpustení, láske a medziľudských vzťahoch, akú si pamätám, že som čítala. A bol to taký silný zážitok, že sa bojím čítať od Silveru niečo iné... píše týždeň po tom ako si objednala They bo…

June and July Wrap Up + Catch Up

Dvojmesačný výpadok na blogu tu už dávno nebol. A prečo k nemu prišlo? Ani sama neviem, dôvodov je viac, hlavným asi moja lenivosť. Potom toho bolo dosť do školy, znova som robila semináre, písala seminárky a pomáhala organizovať konferenciu (pri čom som prišla minimálne o 6 mesiacov života a všetky ilúzie ohľadne dospelých ľudí s titulmi, hrôza). Veľa som toho ani nečítala, skôr som pozerala seriály, ale aj to také... veď vám nižšie napíšem :) Celkovo boli jún a júl také nejaké lenivé neslané mesiace. Môj momentálny stav nazývam letný mozog a už je z toho pomaly diagnóza, ktorú musím začať liečiť, lebo už je po polke prázdnin a ja som ešte nezačala písať minimovku.
Reading Wrap UpPaula Hawkins: Do vody- Nie som veľkou fanynkou autorkinej prvej knihy, táto mi sadla viac. Ale aj tak nechápem čo na nej všetci vidia - je to tuctové, nezapamätateľné. No dobre, rýchlo sa to číta, len tých pohľadov tam je vždy nejako príliš veľa.  3*Cassandra Clare: Polnočná dáma - Oddychovka, ale mám otázku…

Môj 2017

OMG, where to start?
Rok 2017 bol jedným slovom... dobre, tak viacerými slovami, rokom prvých vecí - prvé more, prvá zahraničná konferencia, prvé stretnutie so zahraničným autorom, prvýkrát som bola svedkyňou na svadbe. A pretože mám väčšinu týchto udalostí fotograficky zdokumentovanú (zo stretnutia s Patrickom Nessom mám zdokumentovanú každú sekundu, lebo mám skvelú kamošku:), a tiež sa hovorí, že obraz povie viac ako tisíc slov, tak tu to je. My 2017 in pictures!
V januári som si spravila radosť novou čítačkou a investovala som do muža svojho života, Amazon Kindle Voyage, ktorý dostal meno Roger (lebo som si myslela, že je to Voyager...).

Koncom marca som bola v Bratislave a stretla som Patricka Nessa! Najlepší deň nielen uplynulého roku, ale vôbec!
Keď už bol človek v tej Bratislave, v Martinuse a mal peniaze... :)


Najcennejšie poklady!
Začiatkom mája som bola na konferencii v Poľsku, úplne na severe pri mori. Moje prvé more v živote! 
S Rogerom sme prednášali o reality TV.…