Preskočiť na hlavný obsah

April Wrap Up, Book Haul and May TBR

April Wrap Up

 • Marissa Meyer: Scarlet (The Lunar Chronicles #2) 4* - Wolf, Thorne. Minimálne o triedu lepšie ako Cinder.
 • Marissa Meyer: Cress (The Lunar Chronicles #3) 4* - Dokonalé. Cress sa okamžite stala mojou najobľúbenejou postavou v celej sérii. Prvá polovica knihy bola síce pomalšia, no ku koncu to nabralo na tempe. A postavy, tie boli dokonalé. Na tejto sérii sa mi páči najmä to akú majú medzi sebou postavy chémiu. Nielen páry medzi sebou, ale doslova každá s každou.
 • Gail Carriger: Etiquette & Espionage (Finishing School #1) 3* - Vtipné, steampunkové, ale hlavná postava mi veľmi nesadla. No v sérii budem pokračovať.
 • Stephanie Perkins: Lola and the Boy-Next Door (Anna and the French Kiss #2) 3* - Odviate vetrom ma nebralo, tak som sa pustilo do tohto. Bolo to milé, čarovné, ale neviem. Lola ma miestami rozčuľvala, Max sa veľmi rýchlo zmenil a počas troch kapitol sa z toho stala rozprávka. Taký priveľmi americký koniec to malo.
 • Gayle Forman: Where She Went (If I stay #2) 4* - If I stay som čítala dávno, na jedno posedenie. Krásna kniha. A potom ako som videla trailer na jej filmovú adaptáciu, som proste musela prečítať dvojku. Krásne. Ďalšia séria dočítaná :)
 • Robyn Schneider: The Beginning of Everything 5* - Mám rada keď sa pri knihe smejem. Mám rada sarkazmus. Mám rada keď sa kniha číta sama. Toto bola jedna z najlepších kníh aké som kedy čítala. A tiež ma vytiahla z takej nijakej nálady. Odporúčam!
 • Cassandra Clare: What Really Happened in Peru (The Bane Chronicles #1) - Vďaka bohu to bolo krátke, lebo to bolo hrozne nudné. Teda nie celé, jedna časť, myslím tretia, bola vtipná, inak katastrofa. Tak v tomto pokračovať nebudem. Aj keď Magnus...
 • Malcolm Gladwell: David and Goliath: The Triumph of  the Underdog  3* - Knihu som počúvala ako audioknihu, ktorú čítal sám autor. Príbehy, ktorými autor svoju teóriu podopieral, sa mi páčili. Ak sa ma však spýtate o čo autorovi šlo, tak to vám nepoviem. Pretože som to ani sama nejako nepochopila. Ale tie príbehy, tie boli dobré. Celé mi to však z hľadiska dokazovania prišlo ako moja BP, čo nebola teda žiadna sláva... Ale tak aspoň už môžem povedať (síce neviem pri akej príležitosti), že som prečítala niečo od Gladwella. K autorovi sa už asi nebudem vracať, ale ako vybočenie z comfort zone to bolo fajn. A Gladwell má pekný, príjemne znejúci hlas :)
Predsavzatia: Tak si to zhrňme: Tento mesiac som neprečítala ani jednu knihu, ktorá by mala viac ako 600 strán, a ani jednu klasiku. Chcela som si to spojiť dokopy a prečítať Odviate vetrom, čo je aj klasika, aj má viac ako 600 strán, ale nepodarilo sa. Z toho mi vyplýva, že niektoré veci by sa nemali dávať dokopy. Ale Cress mala k 600 strán blízko :)


April Book Haul

 • Carlos Ruiz Zafón: Anjelska hra - už dávno som nespomínala svoje obľúbené zľavové kníhkupectvo, však? No tak minule som tam bola. Len som sa tam prechádzala a našla som túto knihu za 50! centov. Jasné, že som ju tam nenechala. A čo ak je to druhý diel. Je to kniha o knihách. A k tomu tá cena... Už si to prestanem viac ospravedlňovať. Poznáme své lidi....

May TBR

Dočítať to čo mám rozčítané a, samozrejme, čítať ďalšie knihy. Ale rozhodnem sa podľa nálady. Vtedy sa mi dobre číta. A prečítam toho viac.
Aký bol Váš apríl? Prečítali ste to čo ste chceli? Alebo len to čo ste mali?

Do prečítania... :)

Komentáre

 1. Zafóna si vychutnaj, ja ho milujem :)

  Silvia

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. ďakujem, len neviem kedy sa k nemu dostanem, no teším sa :)

   Odstrániť
 2. môžem sa opýtať na to zľavové kníhkupectvo? lebo ja som sa asi ešte nikdy nestrela s nejakými výhodnými zľavami v kníhkupectve, iba na bazoši :/

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. kníhkupectvo sa volá, myslím, výpredajové kníhkupectvo, je to sieť kníhkupectiev, u nás vo zvolene je v priore, majú nové knihy a skvelé ceny, dajú sa tam nájsť aj vypredané knihy, dúfam, že som pomohla :)

   Odstrániť
  2. poznáááám :) tam pravidelne chodím, nič lepšie nepoznám, minule som tam za 1 euro kúpila knihu :)

   Odstrániť
  3. moje najobľúbenejšie kníhkupectvo, len tam nemôžem chodiť často, lebo nemám nafukovacie poličky :)

   Odstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Môj 2016

Rok 2016 bol najlepším rokom môjho života. Som si vedomá, že z hľadiska správ a svetových udalostí to nebolo dobré, ale pre mňa osobne bol rok 2016 skvelým, jedinečným a úžasným.
Začala som diplomovkou. To bol môj hlavný projekt v prvých mesiacoch roka. Bol to boj, naučila som sa veľa nielen o blogoch, ale aj sama o sebe. Popri usilovnej práci som pozerala The 100. Ako odmenu, väčšinou. V tomto období som sa zamilovala do piesní z muzikálu Hamilton a tiež som sa namotala na podcasty (*spoiler: v poslednom čase som sa odmotala). Po diplomovke prišlo na rad učenie sa na štátnice a príprava na prijímacie skúšky na doktorandské štúdium. Neraz som si kládla otázku na čo som sa to dala, keď som nevedela ani prihlášku vypísať... stáva sa aj lepším.
Niekedy na jar vyšla v slovenčine kniha Patricka Ness  The Rest of Us Just Live Here a moja GR reakcia na knihu sa dostala na jej obálku! Ešte stále sa z toho vytešujem a kniha ma v noci straší, lebo jej chrbát (a predná strana, ale ja vidím z p…

MOJE NAJ: Knihy 2016

Znova je tu, ten čas, keď sa začal nový rok a ja mám potrebu uzavrieť ten minulý kopou článkov o knihách, ktoré som v uplynulom roku prečítala. Pre rok 2016 som sa rozhodla pre top osem, nie pre napr. 16. Dôvodov je niekoľko, začínajúc tým, že som neprečítala veľa kníh, a určiť top 16 zo 66 sa mi zdalo priveľa. Druhým dôvodom bolo, že tento rok vo mne ostala tých kníh pomenej. O to sú však tieto lepšie :) TOP 8 roku 2016 je:
Crooked Kingdom by Leigh Bardugo - Posledná kniha, ktorú som v roku 2016 prečítala bola tým najlepším, čo som v minulom roku prečítala. Poradie kníh je skôr podľa toho ako som ich čítala, ale Crooked Kingdom sa mi čítalo a páčilo jednoznačne najviac. Kniha mala všetko čo mám rada: akciu, vzťahy, skvelé prepracované postavy, atmosféru, krásnu obálku, sarkazmus. A preto je, aj keď sa nehráme na favoritov, tým najlepším čo som v roku 2016 čítala. A keby len v minulom roku...We Should All Be Feminist by Chimamanda Ngozi Adichie - Táto kniha, myslím si, nepotrebuje žiad…

June and July Wrap Up + Catch Up

Dvojmesačný výpadok na blogu tu už dávno nebol. A prečo k nemu prišlo? Ani sama neviem, dôvodov je viac, hlavným asi moja lenivosť. Potom toho bolo dosť do školy, znova som robila semináre, písala seminárky a pomáhala organizovať konferenciu (pri čom som prišla minimálne o 6 mesiacov života a všetky ilúzie ohľadne dospelých ľudí s titulmi, hrôza). Veľa som toho ani nečítala, skôr som pozerala seriály, ale aj to také... veď vám nižšie napíšem :) Celkovo boli jún a júl také nejaké lenivé neslané mesiace. Môj momentálny stav nazývam letný mozog a už je z toho pomaly diagnóza, ktorú musím začať liečiť, lebo už je po polke prázdnin a ja som ešte nezačala písať minimovku.
Reading Wrap UpPaula Hawkins: Do vody- Nie som veľkou fanynkou autorkinej prvej knihy, táto mi sadla viac. Ale aj tak nechápem čo na nej všetci vidia - je to tuctové, nezapamätateľné. No dobre, rýchlo sa to číta, len tých pohľadov tam je vždy nejako príliš veľa.  3*Cassandra Clare: Polnočná dáma - Oddychovka, ale mám otázku…