Preskočiť na hlavný obsah

April Wrap Up, Book Haul and May TBR

April Wrap Up

 • Marissa Meyer: Scarlet (The Lunar Chronicles #2) 4* - Wolf, Thorne. Minimálne o triedu lepšie ako Cinder.
 • Marissa Meyer: Cress (The Lunar Chronicles #3) 4* - Dokonalé. Cress sa okamžite stala mojou najobľúbenejou postavou v celej sérii. Prvá polovica knihy bola síce pomalšia, no ku koncu to nabralo na tempe. A postavy, tie boli dokonalé. Na tejto sérii sa mi páči najmä to akú majú medzi sebou postavy chémiu. Nielen páry medzi sebou, ale doslova každá s každou.
 • Gail Carriger: Etiquette & Espionage (Finishing School #1) 3* - Vtipné, steampunkové, ale hlavná postava mi veľmi nesadla. No v sérii budem pokračovať.
 • Stephanie Perkins: Lola and the Boy-Next Door (Anna and the French Kiss #2) 3* - Odviate vetrom ma nebralo, tak som sa pustilo do tohto. Bolo to milé, čarovné, ale neviem. Lola ma miestami rozčuľvala, Max sa veľmi rýchlo zmenil a počas troch kapitol sa z toho stala rozprávka. Taký priveľmi americký koniec to malo.
 • Gayle Forman: Where She Went (If I stay #2) 4* - If I stay som čítala dávno, na jedno posedenie. Krásna kniha. A potom ako som videla trailer na jej filmovú adaptáciu, som proste musela prečítať dvojku. Krásne. Ďalšia séria dočítaná :)
 • Robyn Schneider: The Beginning of Everything 5* - Mám rada keď sa pri knihe smejem. Mám rada sarkazmus. Mám rada keď sa kniha číta sama. Toto bola jedna z najlepších kníh aké som kedy čítala. A tiež ma vytiahla z takej nijakej nálady. Odporúčam!
 • Cassandra Clare: What Really Happened in Peru (The Bane Chronicles #1) - Vďaka bohu to bolo krátke, lebo to bolo hrozne nudné. Teda nie celé, jedna časť, myslím tretia, bola vtipná, inak katastrofa. Tak v tomto pokračovať nebudem. Aj keď Magnus...
 • Malcolm Gladwell: David and Goliath: The Triumph of  the Underdog  3* - Knihu som počúvala ako audioknihu, ktorú čítal sám autor. Príbehy, ktorými autor svoju teóriu podopieral, sa mi páčili. Ak sa ma však spýtate o čo autorovi šlo, tak to vám nepoviem. Pretože som to ani sama nejako nepochopila. Ale tie príbehy, tie boli dobré. Celé mi to však z hľadiska dokazovania prišlo ako moja BP, čo nebola teda žiadna sláva... Ale tak aspoň už môžem povedať (síce neviem pri akej príležitosti), že som prečítala niečo od Gladwella. K autorovi sa už asi nebudem vracať, ale ako vybočenie z comfort zone to bolo fajn. A Gladwell má pekný, príjemne znejúci hlas :)
Predsavzatia: Tak si to zhrňme: Tento mesiac som neprečítala ani jednu knihu, ktorá by mala viac ako 600 strán, a ani jednu klasiku. Chcela som si to spojiť dokopy a prečítať Odviate vetrom, čo je aj klasika, aj má viac ako 600 strán, ale nepodarilo sa. Z toho mi vyplýva, že niektoré veci by sa nemali dávať dokopy. Ale Cress mala k 600 strán blízko :)


April Book Haul

 • Carlos Ruiz Zafón: Anjelska hra - už dávno som nespomínala svoje obľúbené zľavové kníhkupectvo, však? No tak minule som tam bola. Len som sa tam prechádzala a našla som túto knihu za 50! centov. Jasné, že som ju tam nenechala. A čo ak je to druhý diel. Je to kniha o knihách. A k tomu tá cena... Už si to prestanem viac ospravedlňovať. Poznáme své lidi....

May TBR

Dočítať to čo mám rozčítané a, samozrejme, čítať ďalšie knihy. Ale rozhodnem sa podľa nálady. Vtedy sa mi dobre číta. A prečítam toho viac.
Aký bol Váš apríl? Prečítali ste to čo ste chceli? Alebo len to čo ste mali?

Do prečítania... :)

Komentáre

 1. Zafóna si vychutnaj, ja ho milujem :)

  Silvia

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. ďakujem, len neviem kedy sa k nemu dostanem, no teším sa :)

   Odstrániť
 2. môžem sa opýtať na to zľavové kníhkupectvo? lebo ja som sa asi ešte nikdy nestrela s nejakými výhodnými zľavami v kníhkupectve, iba na bazoši :/

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. kníhkupectvo sa volá, myslím, výpredajové kníhkupectvo, je to sieť kníhkupectiev, u nás vo zvolene je v priore, majú nové knihy a skvelé ceny, dajú sa tam nájsť aj vypredané knihy, dúfam, že som pomohla :)

   Odstrániť
  2. poznáááám :) tam pravidelne chodím, nič lepšie nepoznám, minule som tam za 1 euro kúpila knihu :)

   Odstrániť
  3. moje najobľúbenejšie kníhkupectvo, len tam nemôžem chodiť často, lebo nemám nafukovacie poličky :)

   Odstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Naj knihy 2017

Tento zoznam créme de la créme kníh, ktoré som prečítala v roku 2017 by sa mohol volať aj:
Patrick Ness, Star Wars a to ostatné!  Možno je trochu prehnané, aby som mala medzi top knihami hneď 20% prečítaných kníh, ale toto je môj zoznam, takže to bude 10 kníh (za rok som prečítala 50, na chlp som splnila svoju goodreads challenge).

Language of ThornsV prvom rade, toto je veľmi pekná kniha. Ale čo je ešte dôležitejšie, nie je to len tak nejaké doplnenie Grisha sveta. Každá "rozprávka" má isté posolstvo, a verte mi, vo väčšine prípadov to nie je také jednoznačné ako by sa od retellingu mohlo zdať. A spomínala som, že je to krásna kniha?


History is All You Left MePrvá časť tejto knihy je dokonalá, škoda, že tá druhá to tej prvej trochu kazí. Ale nevadí. Lebo toto bola jedna z najkrajších kníh o odpustení, láske a medziľudských vzťahoch, akú si pamätám, že som čítala. A bol to taký silný zážitok, že sa bojím čítať od Silveru niečo iné... píše týždeň po tom ako si objednala They bo…

June and July Wrap Up + Catch Up

Dvojmesačný výpadok na blogu tu už dávno nebol. A prečo k nemu prišlo? Ani sama neviem, dôvodov je viac, hlavným asi moja lenivosť. Potom toho bolo dosť do školy, znova som robila semináre, písala seminárky a pomáhala organizovať konferenciu (pri čom som prišla minimálne o 6 mesiacov života a všetky ilúzie ohľadne dospelých ľudí s titulmi, hrôza). Veľa som toho ani nečítala, skôr som pozerala seriály, ale aj to také... veď vám nižšie napíšem :) Celkovo boli jún a júl také nejaké lenivé neslané mesiace. Môj momentálny stav nazývam letný mozog a už je z toho pomaly diagnóza, ktorú musím začať liečiť, lebo už je po polke prázdnin a ja som ešte nezačala písať minimovku.
Reading Wrap UpPaula Hawkins: Do vody- Nie som veľkou fanynkou autorkinej prvej knihy, táto mi sadla viac. Ale aj tak nechápem čo na nej všetci vidia - je to tuctové, nezapamätateľné. No dobre, rýchlo sa to číta, len tých pohľadov tam je vždy nejako príliš veľa.  3*Cassandra Clare: Polnočná dáma - Oddychovka, ale mám otázku…

Môj 2017

OMG, where to start?
Rok 2017 bol jedným slovom... dobre, tak viacerými slovami, rokom prvých vecí - prvé more, prvá zahraničná konferencia, prvé stretnutie so zahraničným autorom, prvýkrát som bola svedkyňou na svadbe. A pretože mám väčšinu týchto udalostí fotograficky zdokumentovanú (zo stretnutia s Patrickom Nessom mám zdokumentovanú každú sekundu, lebo mám skvelú kamošku:), a tiež sa hovorí, že obraz povie viac ako tisíc slov, tak tu to je. My 2017 in pictures!
V januári som si spravila radosť novou čítačkou a investovala som do muža svojho života, Amazon Kindle Voyage, ktorý dostal meno Roger (lebo som si myslela, že je to Voyager...).

Koncom marca som bola v Bratislave a stretla som Patricka Nessa! Najlepší deň nielen uplynulého roku, ale vôbec!
Keď už bol človek v tej Bratislave, v Martinuse a mal peniaze... :)


Najcennejšie poklady!
Začiatkom mája som bola na konferencii v Poľsku, úplne na severe pri mori. Moje prvé more v živote! 
S Rogerom sme prednášali o reality TV.…