Preskočiť na hlavný obsah

ADD YOURS: Knižná edícia (Máj)

ADD YOURS je reťazovka, s ktorou prišla Judit z MAWOB

Autor, pri ktorého cliffhangeroch si idem vytrhať vlasy
Rick Riordan. Myslím, že ten chlap nevie napísať knihu, ktorá by neskončila cliffhangerom. Respektíve, ktorá by skončila poriadnym koncom koncovatým.
Autor, ktorý by mohol vydávať knihy ČASTEJŠIE
Asi každý autor, ktorý píše sériu, na koniec každej knihy dá cliffhanger ako hovädo, sorry za výraz, a ja potom musím čakať rok (aj viac) na pokračovanie. Riordana som dnes už spomenula. Tak Marissa Meyer. Páči sa mi ako vo svojej sérii The Lunar Chronicles zobrala rozprávkové postavy, ale dala im taký hi-tech scifi feeling. Mám rada svet, ktorý vytvorila a jej postavy sú vtipné. A majú chémiu. Myslím, že som už spomínala ako mám rada chémiu medzi postavami. Jediná chémia, ktorú mám rada, robí mi radosť a ktorej rozumiem. A záverečný diel série v nedohľadne...
Kniha, ktorú každý vychvaľuje a ja vôbec nechápem prečo
Beatiful Disaster. Čítalo sa to dobre. Hlavný fešák bol bad boy gone good. A sexi, a potetovaný, a všetky tie fajnové veci, ale celé mi to prišlo také... Naťahovali sa a potom zrazu bum. Koniec. Taký americký koniec. Hlavná ženská postava mi prišla hrozne umravčaná.
Kniha, ktorá je v mojej knižnici najcennejším úlovkom
Mapa času. Aj keď som ju ešte nečítala. Bol to dar od mojich rodičov k bakalárskym štátniciam. Pre mňa najcennejšia vec v mojej knižnici.
Postava, ktorá by si zaslúžila vlastnú knihu
Grover z Percyho Jackson. Keď nie sériu, tak aspoň kuchársku knihu 100 a 1 hliníkových delikates :)
Postava, ktorú z celej duše nenávidím
Kráľovná Levana. Zimomriavky mám už len z pomyslenia na ňu.
Hrdina, ktorý si môže dovoliť nevyzerať perfektne
Jamie Lannister zo série A Song of Ice and Fire. V tretej knihe je špinavý prakticky stále. A v štvrtej sa vykúpe a je už úplne dokonalý :)
Hrdinka, ktorú obdivujem
Brienne of Tarth zo série A Song of Ice and Fire. Lebo sa nebojí byť tým kým je. Lebo sa nedá zastrašiť žiadnym mužom. A je lojálna. A má meč!
Najlepší nie hlavný knižný pár
Jane Bennet a pán Bingley. Vždy mi prišli veľmi zlatí a milí spolu.
HOT TOPIC: Videorecenzia alebo klasická recenzia? Ktorú z nich si prečítam/pozriem radšej?
Pozerám veľa videorecenzií, ale len v angličtine. Hovorím si, že si trénujem posluch. Po 4 hodinách počúvania hokejových analýz a dedinských klebiet mi trochu angličtiny vždy urobí dobre. Ale čítam aj klasické recenzie. Najmä na knihy, ktoré si chcem kúpiť či prečítať. Väčšinou si robím taký svoj malý prieskum. Takže u mňa je to asi tak 50/50 medzi videom a klasikou.
Otázka na telo: Ja a spoilery - Používam ich v svojich recenziách? Čítam ich niekedy alebo sa im vyhýbam ako čert krížu?
Vo svojich "recenziách" (ja recenzie veľmi nepíšem, lebo je to úžasné a všetci to choďte čítať, sa asi nepočíta. či hej?) sa im snažím vyvarovať. Neviem nakoľko sa mi to darí. Raz som si googlila Twilight, ale ten som nakoniec ani nedočítala. Ale viem ako to skončí. A pretože skôr ako som čítala knihy som pozerala seriál Game of Thrones, vedela som čo sa v knihách stane tak po polku tretej knihy. Potom som seriál predbehla, ale tam v poslednom čase nejdú podľa kníh. Inak sa spoilerom snažím vyvarovať. Myslím, že sa mi to darí. No nečítam napríklad ani anotácie na knihách, lebo potom čakám na "okamih, ktorý zmenil ich životy" a nič nepríchádza. Otázkou je aj to čo sa považuje za spoiler a čo je už skôr všeobecná znalosť. Myslím, že väčšina ľudí vie ako skončila napríklad taká Anna Karenina...


Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Naj knihy 2017

Tento zoznam créme de la créme kníh, ktoré som prečítala v roku 2017 by sa mohol volať aj:
Patrick Ness, Star Wars a to ostatné!  Možno je trochu prehnané, aby som mala medzi top knihami hneď 20% prečítaných kníh, ale toto je môj zoznam, takže to bude 10 kníh (za rok som prečítala 50, na chlp som splnila svoju goodreads challenge).

Language of ThornsV prvom rade, toto je veľmi pekná kniha. Ale čo je ešte dôležitejšie, nie je to len tak nejaké doplnenie Grisha sveta. Každá "rozprávka" má isté posolstvo, a verte mi, vo väčšine prípadov to nie je také jednoznačné ako by sa od retellingu mohlo zdať. A spomínala som, že je to krásna kniha?


History is All You Left MePrvá časť tejto knihy je dokonalá, škoda, že tá druhá to tej prvej trochu kazí. Ale nevadí. Lebo toto bola jedna z najkrajších kníh o odpustení, láske a medziľudských vzťahoch, akú si pamätám, že som čítala. A bol to taký silný zážitok, že sa bojím čítať od Silveru niečo iné... píše týždeň po tom ako si objednala They bo…

June and July Wrap Up + Catch Up

Dvojmesačný výpadok na blogu tu už dávno nebol. A prečo k nemu prišlo? Ani sama neviem, dôvodov je viac, hlavným asi moja lenivosť. Potom toho bolo dosť do školy, znova som robila semináre, písala seminárky a pomáhala organizovať konferenciu (pri čom som prišla minimálne o 6 mesiacov života a všetky ilúzie ohľadne dospelých ľudí s titulmi, hrôza). Veľa som toho ani nečítala, skôr som pozerala seriály, ale aj to také... veď vám nižšie napíšem :) Celkovo boli jún a júl také nejaké lenivé neslané mesiace. Môj momentálny stav nazývam letný mozog a už je z toho pomaly diagnóza, ktorú musím začať liečiť, lebo už je po polke prázdnin a ja som ešte nezačala písať minimovku.
Reading Wrap UpPaula Hawkins: Do vody- Nie som veľkou fanynkou autorkinej prvej knihy, táto mi sadla viac. Ale aj tak nechápem čo na nej všetci vidia - je to tuctové, nezapamätateľné. No dobre, rýchlo sa to číta, len tých pohľadov tam je vždy nejako príliš veľa.  3*Cassandra Clare: Polnočná dáma - Oddychovka, ale mám otázku…

Môj 2017

OMG, where to start?
Rok 2017 bol jedným slovom... dobre, tak viacerými slovami, rokom prvých vecí - prvé more, prvá zahraničná konferencia, prvé stretnutie so zahraničným autorom, prvýkrát som bola svedkyňou na svadbe. A pretože mám väčšinu týchto udalostí fotograficky zdokumentovanú (zo stretnutia s Patrickom Nessom mám zdokumentovanú každú sekundu, lebo mám skvelú kamošku:), a tiež sa hovorí, že obraz povie viac ako tisíc slov, tak tu to je. My 2017 in pictures!
V januári som si spravila radosť novou čítačkou a investovala som do muža svojho života, Amazon Kindle Voyage, ktorý dostal meno Roger (lebo som si myslela, že je to Voyager...).

Koncom marca som bola v Bratislave a stretla som Patricka Nessa! Najlepší deň nielen uplynulého roku, ale vôbec!
Keď už bol človek v tej Bratislave, v Martinuse a mal peniaze... :)


Najcennejšie poklady!
Začiatkom mája som bola na konferencii v Poľsku, úplne na severe pri mori. Moje prvé more v živote! 
S Rogerom sme prednášali o reality TV.…