Preskočiť na hlavný obsah

ADD YOURS: Knižná edícia (Máj)

ADD YOURS je reťazovka, s ktorou prišla Judit z MAWOB

Autor, pri ktorého cliffhangeroch si idem vytrhať vlasy
Rick Riordan. Myslím, že ten chlap nevie napísať knihu, ktorá by neskončila cliffhangerom. Respektíve, ktorá by skončila poriadnym koncom koncovatým.
Autor, ktorý by mohol vydávať knihy ČASTEJŠIE
Asi každý autor, ktorý píše sériu, na koniec každej knihy dá cliffhanger ako hovädo, sorry za výraz, a ja potom musím čakať rok (aj viac) na pokračovanie. Riordana som dnes už spomenula. Tak Marissa Meyer. Páči sa mi ako vo svojej sérii The Lunar Chronicles zobrala rozprávkové postavy, ale dala im taký hi-tech scifi feeling. Mám rada svet, ktorý vytvorila a jej postavy sú vtipné. A majú chémiu. Myslím, že som už spomínala ako mám rada chémiu medzi postavami. Jediná chémia, ktorú mám rada, robí mi radosť a ktorej rozumiem. A záverečný diel série v nedohľadne...
Kniha, ktorú každý vychvaľuje a ja vôbec nechápem prečo
Beatiful Disaster. Čítalo sa to dobre. Hlavný fešák bol bad boy gone good. A sexi, a potetovaný, a všetky tie fajnové veci, ale celé mi to prišlo také... Naťahovali sa a potom zrazu bum. Koniec. Taký americký koniec. Hlavná ženská postava mi prišla hrozne umravčaná.
Kniha, ktorá je v mojej knižnici najcennejším úlovkom
Mapa času. Aj keď som ju ešte nečítala. Bol to dar od mojich rodičov k bakalárskym štátniciam. Pre mňa najcennejšia vec v mojej knižnici.
Postava, ktorá by si zaslúžila vlastnú knihu
Grover z Percyho Jackson. Keď nie sériu, tak aspoň kuchársku knihu 100 a 1 hliníkových delikates :)
Postava, ktorú z celej duše nenávidím
Kráľovná Levana. Zimomriavky mám už len z pomyslenia na ňu.
Hrdina, ktorý si môže dovoliť nevyzerať perfektne
Jamie Lannister zo série A Song of Ice and Fire. V tretej knihe je špinavý prakticky stále. A v štvrtej sa vykúpe a je už úplne dokonalý :)
Hrdinka, ktorú obdivujem
Brienne of Tarth zo série A Song of Ice and Fire. Lebo sa nebojí byť tým kým je. Lebo sa nedá zastrašiť žiadnym mužom. A je lojálna. A má meč!
Najlepší nie hlavný knižný pár
Jane Bennet a pán Bingley. Vždy mi prišli veľmi zlatí a milí spolu.
HOT TOPIC: Videorecenzia alebo klasická recenzia? Ktorú z nich si prečítam/pozriem radšej?
Pozerám veľa videorecenzií, ale len v angličtine. Hovorím si, že si trénujem posluch. Po 4 hodinách počúvania hokejových analýz a dedinských klebiet mi trochu angličtiny vždy urobí dobre. Ale čítam aj klasické recenzie. Najmä na knihy, ktoré si chcem kúpiť či prečítať. Väčšinou si robím taký svoj malý prieskum. Takže u mňa je to asi tak 50/50 medzi videom a klasikou.
Otázka na telo: Ja a spoilery - Používam ich v svojich recenziách? Čítam ich niekedy alebo sa im vyhýbam ako čert krížu?
Vo svojich "recenziách" (ja recenzie veľmi nepíšem, lebo je to úžasné a všetci to choďte čítať, sa asi nepočíta. či hej?) sa im snažím vyvarovať. Neviem nakoľko sa mi to darí. Raz som si googlila Twilight, ale ten som nakoniec ani nedočítala. Ale viem ako to skončí. A pretože skôr ako som čítala knihy som pozerala seriál Game of Thrones, vedela som čo sa v knihách stane tak po polku tretej knihy. Potom som seriál predbehla, ale tam v poslednom čase nejdú podľa kníh. Inak sa spoilerom snažím vyvarovať. Myslím, že sa mi to darí. No nečítam napríklad ani anotácie na knihách, lebo potom čakám na "okamih, ktorý zmenil ich životy" a nič nepríchádza. Otázkou je aj to čo sa považuje za spoiler a čo je už skôr všeobecná znalosť. Myslím, že väčšina ľudí vie ako skončila napríklad taká Anna Karenina...


Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Môj 2016

Rok 2016 bol najlepším rokom môjho života. Som si vedomá, že z hľadiska správ a svetových udalostí to nebolo dobré, ale pre mňa osobne bol rok 2016 skvelým, jedinečným a úžasným.
Začala som diplomovkou. To bol môj hlavný projekt v prvých mesiacoch roka. Bol to boj, naučila som sa veľa nielen o blogoch, ale aj sama o sebe. Popri usilovnej práci som pozerala The 100. Ako odmenu, väčšinou. V tomto období som sa zamilovala do piesní z muzikálu Hamilton a tiež som sa namotala na podcasty (*spoiler: v poslednom čase som sa odmotala). Po diplomovke prišlo na rad učenie sa na štátnice a príprava na prijímacie skúšky na doktorandské štúdium. Neraz som si kládla otázku na čo som sa to dala, keď som nevedela ani prihlášku vypísať... stáva sa aj lepším.
Niekedy na jar vyšla v slovenčine kniha Patricka Ness  The Rest of Us Just Live Here a moja GR reakcia na knihu sa dostala na jej obálku! Ešte stále sa z toho vytešujem a kniha ma v noci straší, lebo jej chrbát (a predná strana, ale ja vidím z p…

MOJE NAJ: Knihy 2016

Znova je tu, ten čas, keď sa začal nový rok a ja mám potrebu uzavrieť ten minulý kopou článkov o knihách, ktoré som v uplynulom roku prečítala. Pre rok 2016 som sa rozhodla pre top osem, nie pre napr. 16. Dôvodov je niekoľko, začínajúc tým, že som neprečítala veľa kníh, a určiť top 16 zo 66 sa mi zdalo priveľa. Druhým dôvodom bolo, že tento rok vo mne ostala tých kníh pomenej. O to sú však tieto lepšie :) TOP 8 roku 2016 je:
Crooked Kingdom by Leigh Bardugo - Posledná kniha, ktorú som v roku 2016 prečítala bola tým najlepším, čo som v minulom roku prečítala. Poradie kníh je skôr podľa toho ako som ich čítala, ale Crooked Kingdom sa mi čítalo a páčilo jednoznačne najviac. Kniha mala všetko čo mám rada: akciu, vzťahy, skvelé prepracované postavy, atmosféru, krásnu obálku, sarkazmus. A preto je, aj keď sa nehráme na favoritov, tým najlepším čo som v roku 2016 čítala. A keby len v minulom roku...We Should All Be Feminist by Chimamanda Ngozi Adichie - Táto kniha, myslím si, nepotrebuje žiad…

Sarah J. Maas: A Court of Mist and Fury

*Ide o recenziu druhej časti v sérii, preto článok obsahuje spoilery pre prvú časť. Článok obsahuje spoilery aj pre recenzovanú knihu, lebo som sa nevedela udržať na uzde. Čítajte na vlastné riziko.*

“I was not a pet, not a doll, not an animal.
I was a survivor, and I was strong.
I would not be weak, or helpless again
I would not, could not be broken. Tamed.”


Moja láska pre SJM a jej knihy nie je tajomstvom. Ešte aj moja mamina vie, ktoré knihy myslím ak spomeniem "tú sériu" (tak je u nás doma známa Throne of Glass séria). A ako správna fanúšička som sa pustila aj do čítania jej druhej série, ktorá má veľmi dlhý názov, preto ho napíšem len raz, potom budem používať skratku. Tou sériou je A Court of Thorns and Roses, inak známa ako ACOTAR.

Prvá kniha sa mi páčila. Aj recenziu som na ňu napísala. Kniha sa mi páčila aj keď hlavná hrdinka mi liezla na nervy, hlavný hrdina bol nezaujímavý, jeho priateľ, ale najmä záporák mali viac charizmy. Ale aj tak sa mi kniha páčila. Veľa vecí,…