Preskočiť na hlavný obsah

10 knižných sérií, ktoré nemám v pláne dočítať

Na blogu som už písala o sériách, ktoré som dočítala. O tých dokonca niekoľkokrát. Písala som aj o knižných sériách, ktoré chcem začať čítať. Aj o sériách, v ktorých čítaní budem jednoznačne pokračovať. A asi by sa našiel ešte aspoň jeden článok s nejakých podobných názvom. Ale o sériách, v ktorých čítaní nebudem pokračovať, k tým som sa ešte nedostala. Až doteraz. Takže tu je zoznam sérií, ktoré neplánujem dočítať dokonca. Ani keď v jednom prípade mi chýba doslova asi len pol knihy...

Zavrhnutý
autorka: Becca Fitzpatrick
počet dielov: 4
počet dielov, ktoré som prečítala: 2
Z jednotky som bola namäkko. Z dvojky tiež, ale k trojke som sa nedostala. Potom to predĺžili ešte o jednu knihu, a aj keď to nedávno dostali u nás v knižnici, za to euro či koľko by stáli dve rezervácie (3.+4. kniha) si rezervujem radšej niečo iné. Tiež som počula, že o veľa človek nepríde.

Živí mrtví
autori: Robert Kirkman a Tony Moore
počet dielov: 20 vydaných, ešte sa píše
počet dielov, ktoré som prečítala: 1
Komix, podľa ktorého je natočený jeden z mojich najobľúbenejší seriál, som chcela čítať taaaak dlho. A potom keď som ho prečítala som si povedala, že tak toto nie je pre mňa. Myslím, že by to nebolo pre mňa ani ak by som nepoznala seriál. A ani v tom prípade ak by bol v komixe Daryl Dixon... Toto nie je moja šálka kávy.

The Diviners
autorka: Libba Bray
počet dielov: 1 vydaná, ešte sa píše
počet dielov, ktoré som prečítala: 1
Joj, toto je zase jedna z tých kníh, ktorú som chcela čítať hrozne dlho, ale keď som si ju prečítala, neskákala som meter päťdesiat. Hlavná postava mi bola nesympatická, dej dosť predvídateľný, len to prostredie to zachraňovalo (New York, 20-te roky, downtonabbey-ovský nádych). S dvojkou to ružovo nevidím, aj keď nikdy nehovor nikdy, všakže...

Kronika prekliatych zaklínačov
autorky: Kami Garcia a Margaret Stohl
počet kníh: 4
počet kníh, ktoré som prečítala: 1
K tomuto, len toľko, že všeobecne mám trochu problém, keď je hlavnou postavou chalan a autorom je žena. Lebo mám potom pocit, že tí chalani sú nejako veľmi precitlivelí, ukňučaní a všetko analyzujú ako baby. Viete, keď je to o chalanovi, ktorý začne randiť s babou, ktorá je čarodejnica, tak by mal mať väčšie gule, nie? Podobný problém som mala aj s Cassom z Anny krví oděné, ale ten mal predsa len väčšiu šťavu ako hrdina tejto série.

Fifty Shades of Grey
autorka: E. L. James
počet dielov: 3
počet dielov, ktoré som prečítala: 1
Na jednotke sa mi páčil ten koniec, že to neskončili happyendom. Tak som začala čítať aj dvojku, ale keď im ten super koniec z jednotky vydržal len prvých 20 strán, tak som to nechala tak. Aj keď odznak I <3 Christian Grey si ešte stále opatrujem :)

Záhrada nesmrteľnosti
autorka: Lauren De Stefano
počet dielov: 3
počet dielov, ktoré som prečítala: 2
Nebudem vravieť, že som prvé dva diely neprečítala za jeden deň každý. A že som si ich neužila. Ale trojku nejdú prekladať. S angličtinou nemám problém, ale až tak zase tú sériu dočítať nepotrebujem. Počula som, že to aj tak za veľa nestojí...

Delirium
autorka: Lauren Oliver
počet kníh: 3
počet kníh, ktoré som prečítala: 2
Jednotka, Delirium,  bola skvelá. Človek, na rozdiel od iných dystopických kníh, aj pochopil, prečo bola spoločnosť v tejto knihe taká ako bola. Ale dočítať dvojku, Pandemonium, som mala veľký problém. Prišla mi hrozne rozťahaná, na to že sa tam takmer nič nestalo. Na trojku som zase počula zmiešané reakcie a tiež, že ten koniec nie je bohvieaký. Takže sa budeme hrať, že to jednotkou skončilo, dobre?

Naprieč vesmírom
autorka: Beth Revis
počet kníh: 3
počet kníh, ktoré som prečítala: 1
Jednotku som mala požičanú od svojej kamošky Lucie z Teaspoon of Books. A bola super. No zároveň som to čítala tak dávno, že si z toho nič nepamätám a nemám sa ako dostať k pokračovaniam. Ale ak sa raz rozhodnem nejakú sériu z tohto zoznamu dočítať, bude to takmer na 100% táto.

Dcéra dymu a kostí
autorka: Laini Taylor
počet kníh: 3
počet kníh, ktoré som prečítala: 1
Túto sériu zbožňuje hádam každý booktuber, a ja ani v najmenšom netuším prečo. Postavy bleh, prostredie, Praha, bolo originálne, ale zápletka a ten zvyšok, bleh-bleh. Nebudem klamať keď poviem, že som čo-to ku koncu preskočila...

Twilight
autorka: Stephenie Meyer
počet kníh: 4
počet kníh, ktoré som prečítala: 3,5
Prvý diel tejto série sa objavil vo veľmi krátkom zozname kníh, ktoré som čítala viac ako raz. Prvá kniha je pre mňa vždy o niečo magickejšia, ako zvyšok série. Tu to platí tiež. No a v jednotke to ešte nebolo také znepokojujúce (to ako ju pozoroval v spánku, napríklad...). V tejto sérii som skončila v polovici štvrtej knihy a nemám ani najmenšiu chuť pokračovať a dokopať to do konca.

Zoznam sérií, ktoré neplánujem dočítať, je, samozrejme, dlhší. Ale nepíšem tu novú bibliu, takže toto je len taký "hrubý výber". Máte aj vy nejakú sériu, ktorú nemáte v pláne dočítať?

Do prečítania...




Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Naj knihy 2017

Tento zoznam créme de la créme kníh, ktoré som prečítala v roku 2017 by sa mohol volať aj:
Patrick Ness, Star Wars a to ostatné!  Možno je trochu prehnané, aby som mala medzi top knihami hneď 20% prečítaných kníh, ale toto je môj zoznam, takže to bude 10 kníh (za rok som prečítala 50, na chlp som splnila svoju goodreads challenge).

Language of ThornsV prvom rade, toto je veľmi pekná kniha. Ale čo je ešte dôležitejšie, nie je to len tak nejaké doplnenie Grisha sveta. Každá "rozprávka" má isté posolstvo, a verte mi, vo väčšine prípadov to nie je také jednoznačné ako by sa od retellingu mohlo zdať. A spomínala som, že je to krásna kniha?


History is All You Left MePrvá časť tejto knihy je dokonalá, škoda, že tá druhá to tej prvej trochu kazí. Ale nevadí. Lebo toto bola jedna z najkrajších kníh o odpustení, láske a medziľudských vzťahoch, akú si pamätám, že som čítala. A bol to taký silný zážitok, že sa bojím čítať od Silveru niečo iné... píše týždeň po tom ako si objednala They bo…

June and July Wrap Up + Catch Up

Dvojmesačný výpadok na blogu tu už dávno nebol. A prečo k nemu prišlo? Ani sama neviem, dôvodov je viac, hlavným asi moja lenivosť. Potom toho bolo dosť do školy, znova som robila semináre, písala seminárky a pomáhala organizovať konferenciu (pri čom som prišla minimálne o 6 mesiacov života a všetky ilúzie ohľadne dospelých ľudí s titulmi, hrôza). Veľa som toho ani nečítala, skôr som pozerala seriály, ale aj to také... veď vám nižšie napíšem :) Celkovo boli jún a júl také nejaké lenivé neslané mesiace. Môj momentálny stav nazývam letný mozog a už je z toho pomaly diagnóza, ktorú musím začať liečiť, lebo už je po polke prázdnin a ja som ešte nezačala písať minimovku.
Reading Wrap UpPaula Hawkins: Do vody- Nie som veľkou fanynkou autorkinej prvej knihy, táto mi sadla viac. Ale aj tak nechápem čo na nej všetci vidia - je to tuctové, nezapamätateľné. No dobre, rýchlo sa to číta, len tých pohľadov tam je vždy nejako príliš veľa.  3*Cassandra Clare: Polnočná dáma - Oddychovka, ale mám otázku…

Nákupný zoznam

...alebo wishlist? Nie, skôr nákupný zoznam.


Máte aj vy knihy, ktoré musíte mať aj keby na chleba nebolo? A aj u vás to väčšinou skončí tak, že na chleba nie je, ale knihy sú (alebo to sa stáva len mne?). Máj je permanentne mesiacom, v ktorom vychádza veľa titulov, ktoré chcem prečítať (a potom sa to len nabaľuje ako snehová guľa). A keby len prečítať, ale musím bezpodmienečne mať! Ale treba mať plán! Plán pre mňa znamená zoznam. Takže dnes bude reč o knihách, ktoré vyšli alebo ešte len vyjdú, a ktoré sú na mojom „must buy books“ zozname. Tiež známy ako akčný plán na budúci polrok. Čo nevyjde, pôjde na vianočný zoznam. Keby s knihami predávali aj čas na ich čítanie, všakže?

Mŕtve dievča neklame – vyšlo v slovenčine už koncom marca. Podľa kultovej knihy prednedávnom vyšiel aj seriál (ktorý som ešte nevidela, lebo chcem najprv čítať knihu). Jedna z mojich nákupných priorít! (najmä aby som si mohla spraviť názor, lebo podľa reakcií internetu [a najmä ľudí, ktorí ešte veria v politickú kore…