Preskočiť na hlavný obsah

#CurrentlyReading: Sunday edition

Peknú nedeľu prajem! 

Moja nedeľa je presne taká akú ju mám najradšej: sama doma, čítanie na gauči, nohy na stole, pizza na obed. No a trochu prania, aby sa to nič nerobenie niečím vyvážilo :)

Momentálne čítam Unwholly od Neala Shustermana, ktoré mi prišlo vo štvrtok (spolu s pokračovaním Unsouled) a hneď som sa doňho musela pustiť. Páči sa mi, že je tam viac postáv ako v jednotke, aj keď Starkey mi lezie poriadne na nervy. No ostatné postavy, na čele s Connorom a Risou, sú super a Starkey tam je málo, takže je to v poriadku. Príbeh dvojky je komplexnejší ako v jednotke, pokrytého je viac priestoru a pomedzi text sú (miestami veľmi znepokojujúce) inzeráty propagujúce unwinding. Myslím, že aj z tejto knihy sa budem spamätávať minimálne tak dlho ako z prvého dielu. Jedna scéna z jednotky ma po nociach máta dodnes. Tomu sa hovorí, sila slova :)
Keď už hovoríme o štvrtku, cestou na prax som si kúpila nové číslo Pevnosti, ktoré má nádhernú obálku (zelená je moja obľúbená farba). Pevnost je môj najobľúbenejší časopis, kupujem si každé číslo (väčšinou po ceste do roboty, trochu na povzbudenie) a vždy v nej nájdem typ na nejakú dobrú knihu, film či seriál. 

Máte aj Vy nejaký časopis, ktorý si kupujete pravidelne? Do prečítania :) 

Komentáre

  1. Skvelé trávenie nedele, ja som sama doma už tak dlho, že mi aj pizza prestala chutiť :D :D Na augustové vydanie Pevnosti som sa tak tešila a nakoniec som ho dnes zabudla kúpiť ! Shame on me ! :) Dúfam, že je ako vždy skvelé !

    OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Naj knihy 2017

Tento zoznam créme de la créme kníh, ktoré som prečítala v roku 2017 by sa mohol volať aj:
Patrick Ness, Star Wars a to ostatné!  Možno je trochu prehnané, aby som mala medzi top knihami hneď 20% prečítaných kníh, ale toto je môj zoznam, takže to bude 10 kníh (za rok som prečítala 50, na chlp som splnila svoju goodreads challenge).

Language of ThornsV prvom rade, toto je veľmi pekná kniha. Ale čo je ešte dôležitejšie, nie je to len tak nejaké doplnenie Grisha sveta. Každá "rozprávka" má isté posolstvo, a verte mi, vo väčšine prípadov to nie je také jednoznačné ako by sa od retellingu mohlo zdať. A spomínala som, že je to krásna kniha?


History is All You Left MePrvá časť tejto knihy je dokonalá, škoda, že tá druhá to tej prvej trochu kazí. Ale nevadí. Lebo toto bola jedna z najkrajších kníh o odpustení, láske a medziľudských vzťahoch, akú si pamätám, že som čítala. A bol to taký silný zážitok, že sa bojím čítať od Silveru niečo iné... píše týždeň po tom ako si objednala They bo…

June and July Wrap Up + Catch Up

Dvojmesačný výpadok na blogu tu už dávno nebol. A prečo k nemu prišlo? Ani sama neviem, dôvodov je viac, hlavným asi moja lenivosť. Potom toho bolo dosť do školy, znova som robila semináre, písala seminárky a pomáhala organizovať konferenciu (pri čom som prišla minimálne o 6 mesiacov života a všetky ilúzie ohľadne dospelých ľudí s titulmi, hrôza). Veľa som toho ani nečítala, skôr som pozerala seriály, ale aj to také... veď vám nižšie napíšem :) Celkovo boli jún a júl také nejaké lenivé neslané mesiace. Môj momentálny stav nazývam letný mozog a už je z toho pomaly diagnóza, ktorú musím začať liečiť, lebo už je po polke prázdnin a ja som ešte nezačala písať minimovku.
Reading Wrap UpPaula Hawkins: Do vody- Nie som veľkou fanynkou autorkinej prvej knihy, táto mi sadla viac. Ale aj tak nechápem čo na nej všetci vidia - je to tuctové, nezapamätateľné. No dobre, rýchlo sa to číta, len tých pohľadov tam je vždy nejako príliš veľa.  3*Cassandra Clare: Polnočná dáma - Oddychovka, ale mám otázku…

Môj 2017

OMG, where to start?
Rok 2017 bol jedným slovom... dobre, tak viacerými slovami, rokom prvých vecí - prvé more, prvá zahraničná konferencia, prvé stretnutie so zahraničným autorom, prvýkrát som bola svedkyňou na svadbe. A pretože mám väčšinu týchto udalostí fotograficky zdokumentovanú (zo stretnutia s Patrickom Nessom mám zdokumentovanú každú sekundu, lebo mám skvelú kamošku:), a tiež sa hovorí, že obraz povie viac ako tisíc slov, tak tu to je. My 2017 in pictures!
V januári som si spravila radosť novou čítačkou a investovala som do muža svojho života, Amazon Kindle Voyage, ktorý dostal meno Roger (lebo som si myslela, že je to Voyager...).

Koncom marca som bola v Bratislave a stretla som Patricka Nessa! Najlepší deň nielen uplynulého roku, ale vôbec!
Keď už bol človek v tej Bratislave, v Martinuse a mal peniaze... :)


Najcennejšie poklady!
Začiatkom mája som bola na konferencii v Poľsku, úplne na severe pri mori. Moje prvé more v živote! 
S Rogerom sme prednášali o reality TV.…