Preskočiť na hlavný obsah

Fall 2014

Povedala som si, že keď už tak túžobne očakávam kedy mi konečne príde Heir of Fire, rozhodla som sa, že je načase dať dokopy tento post. Počasie vonku sa v poslednom čase podobá skôr na leto, ale ja už mám jeseň. V pondelok som bola na zápise do školy, budúci utorok začíname. Tiež sa blížia moje narodky, takže pre mňa je už jeseň. Počasie-nepočasie :)

Knihy: Nové knihy, voňavučké knihy, všetky chcem. Všetky!
Veľké množstvo sérií túto jeseň končí. Unwind, Mara, Heroes of Olympus. Okrem nich vychádza aj niekoľko pokračovaní, ktorých sa už mesiace neviem dočkať. K tomu slovenské vydania peciek, ktoré si chcem už dlho prečítať. A recept na prázdny bankový účet je na svete.

 • Heir of Fire by Sarah J. Maas - Tretí diel Throne of Glass série. Minulý mesiac som prečítala dvojku, tento mesiac som už stihla prečítať zbierku noviel, ktoré sa odohrávajú pred udalosťami prvej knihy. Navnadená som poriadne. A najlepšie na tom je, že trojka má takmer 600 strán. Už nech je tu! (podľa mojich výpočtov by to mohlo byť už zajtra, najneskôr v piatok).
 • Undivided  by Neal Shusterman- Posledný diel Unwind série, ktorá je pravdepodobne mojou najobľúbenejšou dystopickou záležitosťou vôbec. Prvý diel ma zničil, dvojka a trojka ma dorazili a novela UnStrung ma dostala do kolien. Som zvedavá ako sa to celé uzavrie. Stupeň očakávanosti: vysoký!
 • Blue Lily, Lily Blue by Maggie Stiefvater - Maggie Stiefvater píše nádherne a čudne zároveň. Raven Cycle je podľa mňa jej najlepšia séria. Teším sa na tretí diel (samé tretie diely), a to nielen z povinnosti. Očakávaná je vysoká dávka čudných vecí a nádherne zvláštnych metafor!
 • The Retribution of Mara Dyer by Michelle Hodkin - Jednotka Mary bola dokonalá, dvojka ma mierne sklamala (kebyže je to pokračovanie akejkoľvek inej série tak by som sklamaná nebola, ale toto bola Mara), no na trojku (znova tretí diel) sa teším. Minule som však niekde čítala, že trojka v slovenčine nebude, čo je veľká škoda. Už len pre tie vymakané omakané obálky. 
 • Blood of Olympus by Rick Riordan - Záverečná časť spin-off série k Percymu Jacksonovi, ktorá je oveľa lepšia ako Percy Jackson. Teším sa, ale sa aj bojím. Hlavne toho koľko postáv prežije. A prežije tá moja obľúbená? Prežije vôbec niekto? Bude ešte nejaká spin-off séria?
 • Ashes to Ashes  by Jenny Han a Siobhan Vivian - Po tom ako skončila dvojka som na záver série zvedavá. Čakala som čokoľvek, ale toto teda nie... Preto od tejto série neočakávam už radšej nič, lebo ma prekvapila tak, ako to dokázalo len veľmi málo kníh pred ňou.


Čo si nedám ujsť v slovenčine:
Metalurg by Brandon Sanderson- Ritmatik bol super. Moje srdce knižného fetišistu bolo nadšené. Svet, mágia, postavy, všetko bolo veľmi originálne. O sérii Steelheart, tiež od Sandersona, som počula len samé chvály, takže si ho určite nenechám ujsť. Myslím, že nahovorím brata, keď už budem mať tie narodeniny, všakže....
Sabriel by Garth Nix- Alebo by som ho nahovorila na túto knihu? (Neviem či bude až taký dobrý brat, aby boli obe... o 3 mesiace sú Vianoce). Sabriel som registrovala už dlhšie, potom však prišiel zlom, ktorý ma presvedčil, že túto knihu musím čítať. Zlomom bol rozhovor s prekladateľom knihy Erikom Fazekašom, z ktorého sa na mňa nalepilo jeho nadšenie pre túto knihu. Hlavnou postavou je baba a je to o oživovaní mŕtvych. Nemusíte mi hovoriť dvakrát :)


Seriály: Nielen knihami je človek živý, teším sa aj na nové seriály. Veľmi veľa z noviniek je adaptáciou komixu. Nesťažujem sa, len konštatujem.

 • Gotham - Nemusím Supermana či Spidermana, mojim komixovým hrdinom numero uno je Batman. Gotham je niečo ako Batmanov Smallville, len hlavnou postavou nebude Bruce, ale poručík (kapitán?) Gordon. Toho hrá Benjamin McKenzie z The O.C. Vyzerá to zaujímavo a dostatočne temne. ako sa na Temného rytiera patrí...
 • Flash - Flash je spin-off k seriálu Arrow stanice CW (ktorej sa s týmto typom seriálu darí prekvapivo dobre). Podľa traileru to vyzerá sľubne, a keď tam sem-tam zavíta Felicity z Arrow na návštevu za Barrym, budem mať zase o obľúbený seriál naviac.
 • Constantine - Keď sme pri Supermanovi a jemu podobným, po Batmanovi mám rada X-Menov a Constantina. Film s Keanu Reevesom som vedela citovať na počkanie (najmä dokonalého Lucifera v podaní démonického Petra Stormarea). Tento Constantine vyzerá síce viac ako ten komixový (blonďák a myslím, že je aj Angličan), no nie som si ním veľmi istá. Dúfam, že moje obavy nie sú na mieste a ja budem príjemne prekvapená. 
 • American Horror Story: Freak Show - American Horror Story bude zase iná. Tentoraz cirkusová. Nie som veľký cirkusový fanúšik, ale toto je AHS, takže tu sa nebude jednať o nejaký obyčajný cirkus. Fúzaté dámy, dvojhlavá Sarah Paulson, a samozrejme, kráľovnou toto všetkého bude Jessica Lange. Plus môj miláčik Matt Bomer bude hosťovať v jednej epizóde. Zase nebudem vedieť spávať...


Filmy: 

 • The Hunger Games: Mockingjay Part I - Keď pôjdem tento rok do kina len na jeden film, tak to bude tento. Plagáty a teasery sú namakané. A povedzme si to na rovinu: Povinná jazda pre fanúškov knihy. Plus do podoby scenára knihu zadaptoval Danny THE Strong (Doyle z Gilmoriek) držiteľ EMMY, Glóbusu a neviem čoho všetkého za adaptáciu Game Change. A k tomu svetové zlatíčko JLaw. Teším sa!
 • The Maze Runner - Do svetovej premiéry už len týždeň a ja som ešte nečítala knihu. Ale tie plagáty čo kolujú po twitteri, hmmm, na film ma nebudete musieť dlho prehovárať.
A na čo sa tešíte vy? Máte niečo na čo sa tešíte ako malé dieťa na Vianoce? Do prečítania... :)

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Môj 2016

Rok 2016 bol najlepším rokom môjho života. Som si vedomá, že z hľadiska správ a svetových udalostí to nebolo dobré, ale pre mňa osobne bol rok 2016 skvelým, jedinečným a úžasným.
Začala som diplomovkou. To bol môj hlavný projekt v prvých mesiacoch roka. Bol to boj, naučila som sa veľa nielen o blogoch, ale aj sama o sebe. Popri usilovnej práci som pozerala The 100. Ako odmenu, väčšinou. V tomto období som sa zamilovala do piesní z muzikálu Hamilton a tiež som sa namotala na podcasty (*spoiler: v poslednom čase som sa odmotala). Po diplomovke prišlo na rad učenie sa na štátnice a príprava na prijímacie skúšky na doktorandské štúdium. Neraz som si kládla otázku na čo som sa to dala, keď som nevedela ani prihlášku vypísať... stáva sa aj lepším.
Niekedy na jar vyšla v slovenčine kniha Patricka Ness  The Rest of Us Just Live Here a moja GR reakcia na knihu sa dostala na jej obálku! Ešte stále sa z toho vytešujem a kniha ma v noci straší, lebo jej chrbát (a predná strana, ale ja vidím z p…

MOJE NAJ: Knihy 2016

Znova je tu, ten čas, keď sa začal nový rok a ja mám potrebu uzavrieť ten minulý kopou článkov o knihách, ktoré som v uplynulom roku prečítala. Pre rok 2016 som sa rozhodla pre top osem, nie pre napr. 16. Dôvodov je niekoľko, začínajúc tým, že som neprečítala veľa kníh, a určiť top 16 zo 66 sa mi zdalo priveľa. Druhým dôvodom bolo, že tento rok vo mne ostala tých kníh pomenej. O to sú však tieto lepšie :) TOP 8 roku 2016 je:
Crooked Kingdom by Leigh Bardugo - Posledná kniha, ktorú som v roku 2016 prečítala bola tým najlepším, čo som v minulom roku prečítala. Poradie kníh je skôr podľa toho ako som ich čítala, ale Crooked Kingdom sa mi čítalo a páčilo jednoznačne najviac. Kniha mala všetko čo mám rada: akciu, vzťahy, skvelé prepracované postavy, atmosféru, krásnu obálku, sarkazmus. A preto je, aj keď sa nehráme na favoritov, tým najlepším čo som v roku 2016 čítala. A keby len v minulom roku...We Should All Be Feminist by Chimamanda Ngozi Adichie - Táto kniha, myslím si, nepotrebuje žiad…

June and July Wrap Up + Catch Up

Dvojmesačný výpadok na blogu tu už dávno nebol. A prečo k nemu prišlo? Ani sama neviem, dôvodov je viac, hlavným asi moja lenivosť. Potom toho bolo dosť do školy, znova som robila semináre, písala seminárky a pomáhala organizovať konferenciu (pri čom som prišla minimálne o 6 mesiacov života a všetky ilúzie ohľadne dospelých ľudí s titulmi, hrôza). Veľa som toho ani nečítala, skôr som pozerala seriály, ale aj to také... veď vám nižšie napíšem :) Celkovo boli jún a júl také nejaké lenivé neslané mesiace. Môj momentálny stav nazývam letný mozog a už je z toho pomaly diagnóza, ktorú musím začať liečiť, lebo už je po polke prázdnin a ja som ešte nezačala písať minimovku.
Reading Wrap UpPaula Hawkins: Do vody- Nie som veľkou fanynkou autorkinej prvej knihy, táto mi sadla viac. Ale aj tak nechápem čo na nej všetci vidia - je to tuctové, nezapamätateľné. No dobre, rýchlo sa to číta, len tých pohľadov tam je vždy nejako príliš veľa.  3*Cassandra Clare: Polnočná dáma - Oddychovka, ale mám otázku…