Preskočiť na hlavný obsah

October Wrap Up, Book Haul and November TBR

Wrap Up:
Čo som prečítala v októbri by sa mohlo volať aj Čo som musela prečítať v októbri. Lebo škola. Čo je však ešte zarážajúcejšie, tie knihy ma bavili a užila som si ich. Veď sa neoznačujú za klasiky len tak, všakže.
K štyrom novelám zo série The Lunar Chronicles, len toľko, že mi bolo smutno za tým sci-fi rozprávkovým svetom. A čo iné ako čítanie máte robiť keď len čakáte na hodiny, na ktoré nikto nepríde?
Heir of Fire ma ešte viac upevnilo v názore, že po Á, Celaena je moja úplne najobľúbenejšia postava a po Bé, Sarah J. Maas je pekelne dobrá autorka, ktorá dokáže napísať takmer 600-stranovú knihu, v ktorej nejde ani tak o tú akciu ako o vývoj postavy/postáv. Veľa autorov by si z nej malo zobrať príklad...
 • Marissa Meyer: Glitches (The Lunar Chronicles #0.5) 4*
 • Marissa Meyer: The Little Android (The Lunar Chronicles #0.6) 4*
 • Marissa Meyer: The Queen´s Army (The Lunar Chronicles #1.5) 4*
 • Marissa Meyer: Carswelle´s Guide to Being Lucky (The Lunar Chronicles #3.1) 4*
 • Sarah J. Maas: Heir of Fire (Throne of Glass #3) 5*
 • Dušan Zbavitel: Bohové s lotosovými očima 3*
 • Charles- Ferdinand Ramuz: Pastvina Deborence 3*
 • Dominik Tatarka: Farská republika 4*
 • Charles - Ferdinand Ramuz: Vláda zlého ducha 4*
 • Vladimír Mináč: Smrť chodí po horách 4*
 • František Švantner: Malka 3*
Book Haul:
Kúpila som si učebnicu na literatúru a dostala som zbierku básní, ktorú sme mali analyzovať na hodinu. Ale to sem (asi) nedám... Ako som sa radovala z tej učebnice, to až nebolo zdravé... Ale chystám sa na Bibliotéku, takže tam sa vyšantím. Momentálny plán aka ToBuyList sú dve knihy, ale všetko bude záležať na sponzorovi, ahoj mami. Bibliotéka je asi jediná vec, ktorá ma donúti čítať knihy na seminárku o týždeň skôr. Aby som si ju užila a nemusela myslieť na Modré vlny a Radostník.

TBR
Viac-menej elegantne som sa dostala k ToBeRead na november. Tatarkov Radostník a Mináčove Modré vlny sú na pomyselnom zozname priorít na prvom mieste. Spolu s Tatarkovými Rozhovormi bez konca a Ťažkého Kŕdľom divých Adamov, ktorí sú nasledovaní Hesseho Siddhárthou, nech mám aspoň niečo hotové dopredu. Myslím, že táto časť by sa mala premenovať na School TBR. Ale keď je to pravda, tak sa nedá nič robiť. Aj keď ma láka Blood of Olympus, kvôli ktorému sa bojím chodiť na tumblr ešte viac ako keď som pozadu s Walking Dead a bojím sa ísť na pinterest. Aj Ransom Riggs z knižnice na mňa vyvaľuje creepy oči na stolíku, najprv treba toto prečítať. Ako som napísala, tie knihy nie sú zlé, len je toho veľa. No keď sa z čítania stáva povinnosť, vtedy si dám aspoň kapitolku-dve z BoO. Nikomu nepovedzte. 

Do prečítania...Komentáre

 1. Ahoj, nominovala som ťa na Liebster award. Skoč na môj blog a dozvieš sa viac :) Je to pre nových, začínajúcich blogerov. http://blog-by-em-de.blogspot.sk/2014/11/liebster-award-wanna-know-more-about-me.html alebo klikni na BlogByEmDe

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. ďakujem, ešte nikto ma na nič nenominoval :) idem to preštudovať :)

   Odstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Naj knihy 2017

Tento zoznam créme de la créme kníh, ktoré som prečítala v roku 2017 by sa mohol volať aj:
Patrick Ness, Star Wars a to ostatné!  Možno je trochu prehnané, aby som mala medzi top knihami hneď 20% prečítaných kníh, ale toto je môj zoznam, takže to bude 10 kníh (za rok som prečítala 50, na chlp som splnila svoju goodreads challenge).

Language of ThornsV prvom rade, toto je veľmi pekná kniha. Ale čo je ešte dôležitejšie, nie je to len tak nejaké doplnenie Grisha sveta. Každá "rozprávka" má isté posolstvo, a verte mi, vo väčšine prípadov to nie je také jednoznačné ako by sa od retellingu mohlo zdať. A spomínala som, že je to krásna kniha?


History is All You Left MePrvá časť tejto knihy je dokonalá, škoda, že tá druhá to tej prvej trochu kazí. Ale nevadí. Lebo toto bola jedna z najkrajších kníh o odpustení, láske a medziľudských vzťahoch, akú si pamätám, že som čítala. A bol to taký silný zážitok, že sa bojím čítať od Silveru niečo iné... píše týždeň po tom ako si objednala They bo…

June and July Wrap Up + Catch Up

Dvojmesačný výpadok na blogu tu už dávno nebol. A prečo k nemu prišlo? Ani sama neviem, dôvodov je viac, hlavným asi moja lenivosť. Potom toho bolo dosť do školy, znova som robila semináre, písala seminárky a pomáhala organizovať konferenciu (pri čom som prišla minimálne o 6 mesiacov života a všetky ilúzie ohľadne dospelých ľudí s titulmi, hrôza). Veľa som toho ani nečítala, skôr som pozerala seriály, ale aj to také... veď vám nižšie napíšem :) Celkovo boli jún a júl také nejaké lenivé neslané mesiace. Môj momentálny stav nazývam letný mozog a už je z toho pomaly diagnóza, ktorú musím začať liečiť, lebo už je po polke prázdnin a ja som ešte nezačala písať minimovku.
Reading Wrap UpPaula Hawkins: Do vody- Nie som veľkou fanynkou autorkinej prvej knihy, táto mi sadla viac. Ale aj tak nechápem čo na nej všetci vidia - je to tuctové, nezapamätateľné. No dobre, rýchlo sa to číta, len tých pohľadov tam je vždy nejako príliš veľa.  3*Cassandra Clare: Polnočná dáma - Oddychovka, ale mám otázku…

Nákupný zoznam

...alebo wishlist? Nie, skôr nákupný zoznam.


Máte aj vy knihy, ktoré musíte mať aj keby na chleba nebolo? A aj u vás to väčšinou skončí tak, že na chleba nie je, ale knihy sú (alebo to sa stáva len mne?). Máj je permanentne mesiacom, v ktorom vychádza veľa titulov, ktoré chcem prečítať (a potom sa to len nabaľuje ako snehová guľa). A keby len prečítať, ale musím bezpodmienečne mať! Ale treba mať plán! Plán pre mňa znamená zoznam. Takže dnes bude reč o knihách, ktoré vyšli alebo ešte len vyjdú, a ktoré sú na mojom „must buy books“ zozname. Tiež známy ako akčný plán na budúci polrok. Čo nevyjde, pôjde na vianočný zoznam. Keby s knihami predávali aj čas na ich čítanie, všakže?

Mŕtve dievča neklame – vyšlo v slovenčine už koncom marca. Podľa kultovej knihy prednedávnom vyšiel aj seriál (ktorý som ešte nevidela, lebo chcem najprv čítať knihu). Jedna z mojich nákupných priorít! (najmä aby som si mohla spraviť názor, lebo podľa reakcií internetu [a najmä ľudí, ktorí ešte veria v politickú kore…