Preskočiť na hlavný obsah

October Wrap Up, Book Haul and November TBR

Wrap Up:
Čo som prečítala v októbri by sa mohlo volať aj Čo som musela prečítať v októbri. Lebo škola. Čo je však ešte zarážajúcejšie, tie knihy ma bavili a užila som si ich. Veď sa neoznačujú za klasiky len tak, všakže.
K štyrom novelám zo série The Lunar Chronicles, len toľko, že mi bolo smutno za tým sci-fi rozprávkovým svetom. A čo iné ako čítanie máte robiť keď len čakáte na hodiny, na ktoré nikto nepríde?
Heir of Fire ma ešte viac upevnilo v názore, že po Á, Celaena je moja úplne najobľúbenejšia postava a po Bé, Sarah J. Maas je pekelne dobrá autorka, ktorá dokáže napísať takmer 600-stranovú knihu, v ktorej nejde ani tak o tú akciu ako o vývoj postavy/postáv. Veľa autorov by si z nej malo zobrať príklad...
 • Marissa Meyer: Glitches (The Lunar Chronicles #0.5) 4*
 • Marissa Meyer: The Little Android (The Lunar Chronicles #0.6) 4*
 • Marissa Meyer: The Queen´s Army (The Lunar Chronicles #1.5) 4*
 • Marissa Meyer: Carswelle´s Guide to Being Lucky (The Lunar Chronicles #3.1) 4*
 • Sarah J. Maas: Heir of Fire (Throne of Glass #3) 5*
 • Dušan Zbavitel: Bohové s lotosovými očima 3*
 • Charles- Ferdinand Ramuz: Pastvina Deborence 3*
 • Dominik Tatarka: Farská republika 4*
 • Charles - Ferdinand Ramuz: Vláda zlého ducha 4*
 • Vladimír Mináč: Smrť chodí po horách 4*
 • František Švantner: Malka 3*
Book Haul:
Kúpila som si učebnicu na literatúru a dostala som zbierku básní, ktorú sme mali analyzovať na hodinu. Ale to sem (asi) nedám... Ako som sa radovala z tej učebnice, to až nebolo zdravé... Ale chystám sa na Bibliotéku, takže tam sa vyšantím. Momentálny plán aka ToBuyList sú dve knihy, ale všetko bude záležať na sponzorovi, ahoj mami. Bibliotéka je asi jediná vec, ktorá ma donúti čítať knihy na seminárku o týždeň skôr. Aby som si ju užila a nemusela myslieť na Modré vlny a Radostník.

TBR
Viac-menej elegantne som sa dostala k ToBeRead na november. Tatarkov Radostník a Mináčove Modré vlny sú na pomyselnom zozname priorít na prvom mieste. Spolu s Tatarkovými Rozhovormi bez konca a Ťažkého Kŕdľom divých Adamov, ktorí sú nasledovaní Hesseho Siddhárthou, nech mám aspoň niečo hotové dopredu. Myslím, že táto časť by sa mala premenovať na School TBR. Ale keď je to pravda, tak sa nedá nič robiť. Aj keď ma láka Blood of Olympus, kvôli ktorému sa bojím chodiť na tumblr ešte viac ako keď som pozadu s Walking Dead a bojím sa ísť na pinterest. Aj Ransom Riggs z knižnice na mňa vyvaľuje creepy oči na stolíku, najprv treba toto prečítať. Ako som napísala, tie knihy nie sú zlé, len je toho veľa. No keď sa z čítania stáva povinnosť, vtedy si dám aspoň kapitolku-dve z BoO. Nikomu nepovedzte. 

Do prečítania...Komentáre

 1. Ahoj, nominovala som ťa na Liebster award. Skoč na môj blog a dozvieš sa viac :) Je to pre nových, začínajúcich blogerov. http://blog-by-em-de.blogspot.sk/2014/11/liebster-award-wanna-know-more-about-me.html alebo klikni na BlogByEmDe

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. ďakujem, ešte nikto ma na nič nenominoval :) idem to preštudovať :)

   Odstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Môj 2016

Rok 2016 bol najlepším rokom môjho života. Som si vedomá, že z hľadiska správ a svetových udalostí to nebolo dobré, ale pre mňa osobne bol rok 2016 skvelým, jedinečným a úžasným.
Začala som diplomovkou. To bol môj hlavný projekt v prvých mesiacoch roka. Bol to boj, naučila som sa veľa nielen o blogoch, ale aj sama o sebe. Popri usilovnej práci som pozerala The 100. Ako odmenu, väčšinou. V tomto období som sa zamilovala do piesní z muzikálu Hamilton a tiež som sa namotala na podcasty (*spoiler: v poslednom čase som sa odmotala). Po diplomovke prišlo na rad učenie sa na štátnice a príprava na prijímacie skúšky na doktorandské štúdium. Neraz som si kládla otázku na čo som sa to dala, keď som nevedela ani prihlášku vypísať... stáva sa aj lepším.
Niekedy na jar vyšla v slovenčine kniha Patricka Ness  The Rest of Us Just Live Here a moja GR reakcia na knihu sa dostala na jej obálku! Ešte stále sa z toho vytešujem a kniha ma v noci straší, lebo jej chrbát (a predná strana, ale ja vidím z p…

MOJE NAJ: Knihy 2016

Znova je tu, ten čas, keď sa začal nový rok a ja mám potrebu uzavrieť ten minulý kopou článkov o knihách, ktoré som v uplynulom roku prečítala. Pre rok 2016 som sa rozhodla pre top osem, nie pre napr. 16. Dôvodov je niekoľko, začínajúc tým, že som neprečítala veľa kníh, a určiť top 16 zo 66 sa mi zdalo priveľa. Druhým dôvodom bolo, že tento rok vo mne ostala tých kníh pomenej. O to sú však tieto lepšie :) TOP 8 roku 2016 je:
Crooked Kingdom by Leigh Bardugo - Posledná kniha, ktorú som v roku 2016 prečítala bola tým najlepším, čo som v minulom roku prečítala. Poradie kníh je skôr podľa toho ako som ich čítala, ale Crooked Kingdom sa mi čítalo a páčilo jednoznačne najviac. Kniha mala všetko čo mám rada: akciu, vzťahy, skvelé prepracované postavy, atmosféru, krásnu obálku, sarkazmus. A preto je, aj keď sa nehráme na favoritov, tým najlepším čo som v roku 2016 čítala. A keby len v minulom roku...We Should All Be Feminist by Chimamanda Ngozi Adichie - Táto kniha, myslím si, nepotrebuje žiad…

June and July Wrap Up + Catch Up

Dvojmesačný výpadok na blogu tu už dávno nebol. A prečo k nemu prišlo? Ani sama neviem, dôvodov je viac, hlavným asi moja lenivosť. Potom toho bolo dosť do školy, znova som robila semináre, písala seminárky a pomáhala organizovať konferenciu (pri čom som prišla minimálne o 6 mesiacov života a všetky ilúzie ohľadne dospelých ľudí s titulmi, hrôza). Veľa som toho ani nečítala, skôr som pozerala seriály, ale aj to také... veď vám nižšie napíšem :) Celkovo boli jún a júl také nejaké lenivé neslané mesiace. Môj momentálny stav nazývam letný mozog a už je z toho pomaly diagnóza, ktorú musím začať liečiť, lebo už je po polke prázdnin a ja som ešte nezačala písať minimovku.
Reading Wrap UpPaula Hawkins: Do vody- Nie som veľkou fanynkou autorkinej prvej knihy, táto mi sadla viac. Ale aj tak nechápem čo na nej všetci vidia - je to tuctové, nezapamätateľné. No dobre, rýchlo sa to číta, len tých pohľadov tam je vždy nejako príliš veľa.  3*Cassandra Clare: Polnočná dáma - Oddychovka, ale mám otázku…