streda, 30. apríla 2014

April Wrap Up, Book Haul and May TBR

April Wrap Up

 • Marissa Meyer: Scarlet (The Lunar Chronicles #2) 4* - Wolf, Thorne. Minimálne o triedu lepšie ako Cinder.
 • Marissa Meyer: Cress (The Lunar Chronicles #3) 4* - Dokonalé. Cress sa okamžite stala mojou najobľúbenejou postavou v celej sérii. Prvá polovica knihy bola síce pomalšia, no ku koncu to nabralo na tempe. A postavy, tie boli dokonalé. Na tejto sérii sa mi páči najmä to akú majú medzi sebou postavy chémiu. Nielen páry medzi sebou, ale doslova každá s každou.
 • Gail Carriger: Etiquette & Espionage (Finishing School #1) 3* - Vtipné, steampunkové, ale hlavná postava mi veľmi nesadla. No v sérii budem pokračovať.
 • Stephanie Perkins: Lola and the Boy-Next Door (Anna and the French Kiss #2) 3* - Odviate vetrom ma nebralo, tak som sa pustilo do tohto. Bolo to milé, čarovné, ale neviem. Lola ma miestami rozčuľvala, Max sa veľmi rýchlo zmenil a počas troch kapitol sa z toho stala rozprávka. Taký priveľmi americký koniec to malo.
 • Gayle Forman: Where She Went (If I stay #2) 4* - If I stay som čítala dávno, na jedno posedenie. Krásna kniha. A potom ako som videla trailer na jej filmovú adaptáciu, som proste musela prečítať dvojku. Krásne. Ďalšia séria dočítaná :)
 • Robyn Schneider: The Beginning of Everything 5* - Mám rada keď sa pri knihe smejem. Mám rada sarkazmus. Mám rada keď sa kniha číta sama. Toto bola jedna z najlepších kníh aké som kedy čítala. A tiež ma vytiahla z takej nijakej nálady. Odporúčam!
 • Cassandra Clare: What Really Happened in Peru (The Bane Chronicles #1) - Vďaka bohu to bolo krátke, lebo to bolo hrozne nudné. Teda nie celé, jedna časť, myslím tretia, bola vtipná, inak katastrofa. Tak v tomto pokračovať nebudem. Aj keď Magnus...
 • Malcolm Gladwell: David and Goliath: The Triumph of  the Underdog  3* - Knihu som počúvala ako audioknihu, ktorú čítal sám autor. Príbehy, ktorými autor svoju teóriu podopieral, sa mi páčili. Ak sa ma však spýtate o čo autorovi šlo, tak to vám nepoviem. Pretože som to ani sama nejako nepochopila. Ale tie príbehy, tie boli dobré. Celé mi to však z hľadiska dokazovania prišlo ako moja BP, čo nebola teda žiadna sláva... Ale tak aspoň už môžem povedať (síce neviem pri akej príležitosti), že som prečítala niečo od Gladwella. K autorovi sa už asi nebudem vracať, ale ako vybočenie z comfort zone to bolo fajn. A Gladwell má pekný, príjemne znejúci hlas :)
Predsavzatia: Tak si to zhrňme: Tento mesiac som neprečítala ani jednu knihu, ktorá by mala viac ako 600 strán, a ani jednu klasiku. Chcela som si to spojiť dokopy a prečítať Odviate vetrom, čo je aj klasika, aj má viac ako 600 strán, ale nepodarilo sa. Z toho mi vyplýva, že niektoré veci by sa nemali dávať dokopy. Ale Cress mala k 600 strán blízko :)


April Book Haul

 • Carlos Ruiz Zafón: Anjelska hra - už dávno som nespomínala svoje obľúbené zľavové kníhkupectvo, však? No tak minule som tam bola. Len som sa tam prechádzala a našla som túto knihu za 50! centov. Jasné, že som ju tam nenechala. A čo ak je to druhý diel. Je to kniha o knihách. A k tomu tá cena... Už si to prestanem viac ospravedlňovať. Poznáme své lidi....

May TBR

Dočítať to čo mám rozčítané a, samozrejme, čítať ďalšie knihy. Ale rozhodnem sa podľa nálady. Vtedy sa mi dobre číta. A prečítam toho viac.
Aký bol Váš apríl? Prečítali ste to čo ste chceli? Alebo len to čo ste mali?

Do prečítania... :)

nedeľa, 27. apríla 2014

Obálky, ach tie obálky

zdroj
zdroj
Tento týždeň vyšla obálka na tretí diel série Raven Cycle od Maggie Stiefvater. Druhú knihu som ešte nečítala (žeby budúci mesiac?), ale Raven Boys sa mi veľmi páčili. Obálka tretej knihy je v mojej obľúbenej farbe, zelená. Magická a prírodná. Osoba na obálke mi pripomína nožnicovorukého Edwarda :) Mne sa páči a čím viac sa na ňu pozerám, tým viac mám chuť odložiť knihy, ktoré mám rozčítané a vrhnúť sa na The Dream Thieves. Ale tento mesiac som ešte neprečítala knihu nad 600 strán. Predsavzatia, ach jaj...

Okrem obálky na Blue Lily, Lily Blue, vyšla aj obálka na tretí diel série Throne of Glass, Heir of Fire. A tiež je zelená :) Sériu som ešte nezačala čítať, ale určite chcem (bola aj v tomto článku o sériách, ktoré chcem začať čítať). Baba a luk so šípom, kde som to už videla? :)
                                                        

nedeľa, 20. apríla 2014

Prečítané série #3

Anna
autorka: Kendare Blake
počet častí v sérii: 2 (Anna krví oděná, Dívka z nočních můr)
Vydarená séria. Knihy, najmä prvá časť, mali taký príjemný feeling prvých sezón Supernatural (keď to bolo ešte o duchoch, démonoch a nikto nevstal z mŕtvych viac ako raz!). Ak máte radi duchárske príbehy, nič presladené, tak sériu skúste. Aj keď v dvojke mi vadilo ako Cass všetko hrozne analyzovala a kým sa nepohli z kontinentu, tak bol ako ukňučaný pes.

Sedem kráľovstiev
autorka: Kristin Cashore
počet častí v sérii: 3 (Výnimočná, Ohnivá, Iskrivá)
Prvé dva diely boli takmer dokonalé (moja naj je Ohnivá), ale tretí, ... , čo keby sme sa hrali, že táto séria má len dva diely? Milujem na nej práve jej nezávislé ženské postavy, ktoré nepotrebujú mužov na to aby existovali. A v Iskrivej sa mi zdalo, že hlavná postava je doslovo závislá na mužských kolegoch. Dobre, Katsa aj Vatra boli dospelé ženy, ale aj tak som mala chuť na Bitterblue zakričať: Vzchop sa!

Divergencia
autorka: Veronica Roth
počet častí v sérii: 3 (Divergencia, Insurgent, Allegiant)
Dystopické, atmosferické, s badass hlavnou hrdinkou a hlavným romantickým objektom, vďaka ktorému je aj 4 veľmi romantické číslo. Všetko zasadené pekne do futuristického Chicaga, kde nebezpeční chlapci nosia povinne čiernu a tetovania. Filmová adaptácia prvej časti momentálne rotuje v kinách po celom svete. Ale kniha je kniha, nie? (Film som ešte nevidela, chystám sa do kina).


If I Stay
autorka: Gayle Forman
počet kníh v sérii: 2 (If I stay, Where She Went)
Tento týždeň vyšiel trailer na filmové spracovanie If I Stay, v ktorom hrá druhá najobsadzovanejšia herečka v adaptáciách YA kníh, Chloe Grace Moretz. A pretože ja nie som veľký fanušík re-readingu, trailer ma skôr nažhavil na pokračovanie, ktorého hlavným hrdinom a rozprávačom je Adam. Bolo to pekné, citlivé, také skutočné, ale aj vtipné. A tiež mi to ozrejmilo či ostala. Lebo som si koniec jednotky veľmi nepamätala.


streda, 2. apríla 2014

March Wrap Up, Book Haul and April TBR

March Wrap Up:
Libba Bray: The Diviners (The Diviners #1) 3*
Veronica Rossiová: Putovanie večnou nocou (Pod vražednou oblohou #2) 4*
Jana Shemesh: Dobrá krajina*
George R.R. Martin: Červený smäd 4*
Frances Hodgson Burnettová: Malá princezná 4*
George R.R. Martin: A Feast for Crows (A Song of Ice and Fire: Book Four) 5*
Eowyn Iveyová: Dcéra snehu 3*
Marissa Meyer: Cinder (Měsíční kroniky #1) 3*
Robert Kirkman, Tony Moore: Živí mrtví 1: Staré dobré časy 3*

Predsavzatia:
Tento mesiac to bolo fajn. Prečítala som prvú klasiku tohto roku! Už len 9 :)
 • klasiky: Malá princezná (1/10)
 • kniha, ktorá mala viac ako 600 strán: A Feast for Crows (1060 strán)


March Book Haul:
George R.R. Martin: Feast for Crows (A Song of Ice and Fire: Book Four)
Robert Kirkman a Tony Moore: Živí mrtví 1: Staré dobré časy - príloha najnovšej Pevnosti. Tešila som sa ako malé dieťa. Teta v trafike si o mne určite myslela, že nie som normálna. Normálnosť sa preceňuje :)

April TBR:
V marci som zistila, že keď si presne nestanovím čo mám prečítať, a čítam podľa chuti, tak ma to nielenže baví viac, ale aj viac prečítam. Takže si asi prestanem TBR dávať. Lebo čítanie je radosť :)
Ale ako každý mesiac, aj v apríli by som chcela/mala (lebo predsavzatia) prečítať aspoň jednu knihu, ktorá má viac ako 600 strán. A tiež by som mohla prečítať jednu klasiku. Do konca roka chýba 9 mesiacov a mne chýba 9 kníh do splnenia tohto predsavzatia. Let´s do it!