Preskočiť na hlavný obsah

MOJE NAJ: Zhodnotenie všetkých mojich čítacích plánov

Na začiatku minulého roka som mala doslova mániu vo vyrábaní  zoznamov o autoroch, ktorých si chcem prečítať, o sériách, ktoré chcem konečne začať čítať, o pokračovaniach, na ktoré sa teším. Preto som sa rozhodla, že si tie článku znovu všetky pozriem a skúsim zhodnotiť, ako som to zase s plánmi prehnala. No a nebol by to sumarizujúci článok, aby som nezhodnotila aj moje knižné predsavzatia, ktoré som si dala začiatkom roku 2014. Let´s do this!
  • 5 ešte nečítaných autorov: Z pätice Mitchell, Paluhniuk, Pratchett, Levithan, Tolstoj som sa tento rok zmohla len na Tolstoja. Jeden z piatich....
  • V rámci článku o mojich najobľúbenejších klasikách som spomenula aj jednu, ktorú si chcem ešte len prečítať, Annu Kareninu. Aj som ju prečítala. Palec hore!
  • V článku 5 pokračovaní, ktorých sa neviem dočkať sú len 2, ktoré zatiaľ vyšli, Blood of Olympus a Retribution of Mara Dyer. Prvú spomenutú som prečítala, druhú ešte nie. 50% úspešnosť.
  • Vráťme sa ešte na začiatok leta. Na leto som si predsavzala prečítať 5 kníh: Kareninu, Hobita, Svedkyňu ohňa, Dance with Dragons a Sídlo Mansfield. Z 5 som prečítala 3 (Karenina, Hobit, Svedkyňa ohňa) a jednu som čítať začala (Dance with Dragons). Ešte stále to mohlo byť horšie... :) 
  • Na blogu sa objavil aj článok o sériách, ktoré chcem začať čítať. Bolo v ňom 6 sérií, a to The Maze Runner, The Lunar Chronicles, Throne of Glass, Legend, The Demon King a Incarnate. Začala som čítať dve, The Lunar Chronicles a Throne of Glass, a v oboch som to dotiahla na aktuálny diel (netrpezlivo čakám na pokračovania). 30% úspešnosť.
  • A tak sme sa pomaličky dostali ku knižným predsavzatiam, ktoré som si vytýčila na rok 2014. Bolo ich 5. Jedno bolo o klasikách a za cieľ som si dala prečítať ich 10. To sa mi podarilo, thanks to school :) Ďalším predsavzatím bolo prečítať každý mesiac jednu knihu nad 600-strán. To sa mi darilo v prvých mesiacoch, potom som to začala flákať a neskôr som sa na to úplne vykašľala. Tiež nepoznám toľko 600-stranových kníh. Prečítala som ich asi len 7 (v januári 2 :). Nezakázala som si nakupovať knihy, ale aj som mohla, kedže som bolacelý rok takmer bez peňazí :) A plánovala som prečítať 55 kníh. No to som splnila už niekedy v júli. Celkovo som prečítala 102 kníh. Zarátavam do toho všetky knihy, ktoré som našla na GR, poviedky, divadelné hry, novely, A Song of Ice and Fire knihy. Proste všetko! Celkovo som prečítala o 32 kníh a cca 1000 strán viac ako v roku 2013! Good work!
No takže som si znova dokázala, že plánovať viem excelentne, horšie je to s plnením plánov. Ale vždy aspoň niečo, veď keď neprší, aspoň kvapká... 

Do prečítania...

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Môj 2016

Rok 2016 bol najlepším rokom môjho života. Som si vedomá, že z hľadiska správ a svetových udalostí to nebolo dobré, ale pre mňa osobne bol rok 2016 skvelým, jedinečným a úžasným.
Začala som diplomovkou. To bol môj hlavný projekt v prvých mesiacoch roka. Bol to boj, naučila som sa veľa nielen o blogoch, ale aj sama o sebe. Popri usilovnej práci som pozerala The 100. Ako odmenu, väčšinou. V tomto období som sa zamilovala do piesní z muzikálu Hamilton a tiež som sa namotala na podcasty (*spoiler: v poslednom čase som sa odmotala). Po diplomovke prišlo na rad učenie sa na štátnice a príprava na prijímacie skúšky na doktorandské štúdium. Neraz som si kládla otázku na čo som sa to dala, keď som nevedela ani prihlášku vypísať... stáva sa aj lepším.
Niekedy na jar vyšla v slovenčine kniha Patricka Ness  The Rest of Us Just Live Here a moja GR reakcia na knihu sa dostala na jej obálku! Ešte stále sa z toho vytešujem a kniha ma v noci straší, lebo jej chrbát (a predná strana, ale ja vidím z p…

MOJE NAJ: Knihy 2016

Znova je tu, ten čas, keď sa začal nový rok a ja mám potrebu uzavrieť ten minulý kopou článkov o knihách, ktoré som v uplynulom roku prečítala. Pre rok 2016 som sa rozhodla pre top osem, nie pre napr. 16. Dôvodov je niekoľko, začínajúc tým, že som neprečítala veľa kníh, a určiť top 16 zo 66 sa mi zdalo priveľa. Druhým dôvodom bolo, že tento rok vo mne ostala tých kníh pomenej. O to sú však tieto lepšie :) TOP 8 roku 2016 je:
Crooked Kingdom by Leigh Bardugo - Posledná kniha, ktorú som v roku 2016 prečítala bola tým najlepším, čo som v minulom roku prečítala. Poradie kníh je skôr podľa toho ako som ich čítala, ale Crooked Kingdom sa mi čítalo a páčilo jednoznačne najviac. Kniha mala všetko čo mám rada: akciu, vzťahy, skvelé prepracované postavy, atmosféru, krásnu obálku, sarkazmus. A preto je, aj keď sa nehráme na favoritov, tým najlepším čo som v roku 2016 čítala. A keby len v minulom roku...We Should All Be Feminist by Chimamanda Ngozi Adichie - Táto kniha, myslím si, nepotrebuje žiad…

June and July Wrap Up + Catch Up

Dvojmesačný výpadok na blogu tu už dávno nebol. A prečo k nemu prišlo? Ani sama neviem, dôvodov je viac, hlavným asi moja lenivosť. Potom toho bolo dosť do školy, znova som robila semináre, písala seminárky a pomáhala organizovať konferenciu (pri čom som prišla minimálne o 6 mesiacov života a všetky ilúzie ohľadne dospelých ľudí s titulmi, hrôza). Veľa som toho ani nečítala, skôr som pozerala seriály, ale aj to také... veď vám nižšie napíšem :) Celkovo boli jún a júl také nejaké lenivé neslané mesiace. Môj momentálny stav nazývam letný mozog a už je z toho pomaly diagnóza, ktorú musím začať liečiť, lebo už je po polke prázdnin a ja som ešte nezačala písať minimovku.
Reading Wrap UpPaula Hawkins: Do vody- Nie som veľkou fanynkou autorkinej prvej knihy, táto mi sadla viac. Ale aj tak nechápem čo na nej všetci vidia - je to tuctové, nezapamätateľné. No dobre, rýchlo sa to číta, len tých pohľadov tam je vždy nejako príliš veľa.  3*Cassandra Clare: Polnočná dáma - Oddychovka, ale mám otázku…