Preskočiť na hlavný obsah

MOJE NAJ: Zhodnotenie všetkých mojich čítacích plánov

Na začiatku minulého roka som mala doslova mániu vo vyrábaní  zoznamov o autoroch, ktorých si chcem prečítať, o sériách, ktoré chcem konečne začať čítať, o pokračovaniach, na ktoré sa teším. Preto som sa rozhodla, že si tie článku znovu všetky pozriem a skúsim zhodnotiť, ako som to zase s plánmi prehnala. No a nebol by to sumarizujúci článok, aby som nezhodnotila aj moje knižné predsavzatia, ktoré som si dala začiatkom roku 2014. Let´s do this!
  • 5 ešte nečítaných autorov: Z pätice Mitchell, Paluhniuk, Pratchett, Levithan, Tolstoj som sa tento rok zmohla len na Tolstoja. Jeden z piatich....
  • V rámci článku o mojich najobľúbenejších klasikách som spomenula aj jednu, ktorú si chcem ešte len prečítať, Annu Kareninu. Aj som ju prečítala. Palec hore!
  • V článku 5 pokračovaní, ktorých sa neviem dočkať sú len 2, ktoré zatiaľ vyšli, Blood of Olympus a Retribution of Mara Dyer. Prvú spomenutú som prečítala, druhú ešte nie. 50% úspešnosť.
  • Vráťme sa ešte na začiatok leta. Na leto som si predsavzala prečítať 5 kníh: Kareninu, Hobita, Svedkyňu ohňa, Dance with Dragons a Sídlo Mansfield. Z 5 som prečítala 3 (Karenina, Hobit, Svedkyňa ohňa) a jednu som čítať začala (Dance with Dragons). Ešte stále to mohlo byť horšie... :) 
  • Na blogu sa objavil aj článok o sériách, ktoré chcem začať čítať. Bolo v ňom 6 sérií, a to The Maze Runner, The Lunar Chronicles, Throne of Glass, Legend, The Demon King a Incarnate. Začala som čítať dve, The Lunar Chronicles a Throne of Glass, a v oboch som to dotiahla na aktuálny diel (netrpezlivo čakám na pokračovania). 30% úspešnosť.
  • A tak sme sa pomaličky dostali ku knižným predsavzatiam, ktoré som si vytýčila na rok 2014. Bolo ich 5. Jedno bolo o klasikách a za cieľ som si dala prečítať ich 10. To sa mi podarilo, thanks to school :) Ďalším predsavzatím bolo prečítať každý mesiac jednu knihu nad 600-strán. To sa mi darilo v prvých mesiacoch, potom som to začala flákať a neskôr som sa na to úplne vykašľala. Tiež nepoznám toľko 600-stranových kníh. Prečítala som ich asi len 7 (v januári 2 :). Nezakázala som si nakupovať knihy, ale aj som mohla, kedže som bolacelý rok takmer bez peňazí :) A plánovala som prečítať 55 kníh. No to som splnila už niekedy v júli. Celkovo som prečítala 102 kníh. Zarátavam do toho všetky knihy, ktoré som našla na GR, poviedky, divadelné hry, novely, A Song of Ice and Fire knihy. Proste všetko! Celkovo som prečítala o 32 kníh a cca 1000 strán viac ako v roku 2013! Good work!
No takže som si znova dokázala, že plánovať viem excelentne, horšie je to s plnením plánov. Ale vždy aspoň niečo, veď keď neprší, aspoň kvapká... 

Do prečítania...

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Naj knihy 2017

Tento zoznam créme de la créme kníh, ktoré som prečítala v roku 2017 by sa mohol volať aj:
Patrick Ness, Star Wars a to ostatné!  Možno je trochu prehnané, aby som mala medzi top knihami hneď 20% prečítaných kníh, ale toto je môj zoznam, takže to bude 10 kníh (za rok som prečítala 50, na chlp som splnila svoju goodreads challenge).

Language of ThornsV prvom rade, toto je veľmi pekná kniha. Ale čo je ešte dôležitejšie, nie je to len tak nejaké doplnenie Grisha sveta. Každá "rozprávka" má isté posolstvo, a verte mi, vo väčšine prípadov to nie je také jednoznačné ako by sa od retellingu mohlo zdať. A spomínala som, že je to krásna kniha?


History is All You Left MePrvá časť tejto knihy je dokonalá, škoda, že tá druhá to tej prvej trochu kazí. Ale nevadí. Lebo toto bola jedna z najkrajších kníh o odpustení, láske a medziľudských vzťahoch, akú si pamätám, že som čítala. A bol to taký silný zážitok, že sa bojím čítať od Silveru niečo iné... píše týždeň po tom ako si objednala They bo…

June and July Wrap Up + Catch Up

Dvojmesačný výpadok na blogu tu už dávno nebol. A prečo k nemu prišlo? Ani sama neviem, dôvodov je viac, hlavným asi moja lenivosť. Potom toho bolo dosť do školy, znova som robila semináre, písala seminárky a pomáhala organizovať konferenciu (pri čom som prišla minimálne o 6 mesiacov života a všetky ilúzie ohľadne dospelých ľudí s titulmi, hrôza). Veľa som toho ani nečítala, skôr som pozerala seriály, ale aj to také... veď vám nižšie napíšem :) Celkovo boli jún a júl také nejaké lenivé neslané mesiace. Môj momentálny stav nazývam letný mozog a už je z toho pomaly diagnóza, ktorú musím začať liečiť, lebo už je po polke prázdnin a ja som ešte nezačala písať minimovku.
Reading Wrap UpPaula Hawkins: Do vody- Nie som veľkou fanynkou autorkinej prvej knihy, táto mi sadla viac. Ale aj tak nechápem čo na nej všetci vidia - je to tuctové, nezapamätateľné. No dobre, rýchlo sa to číta, len tých pohľadov tam je vždy nejako príliš veľa.  3*Cassandra Clare: Polnočná dáma - Oddychovka, ale mám otázku…

Môj 2017

OMG, where to start?
Rok 2017 bol jedným slovom... dobre, tak viacerými slovami, rokom prvých vecí - prvé more, prvá zahraničná konferencia, prvé stretnutie so zahraničným autorom, prvýkrát som bola svedkyňou na svadbe. A pretože mám väčšinu týchto udalostí fotograficky zdokumentovanú (zo stretnutia s Patrickom Nessom mám zdokumentovanú každú sekundu, lebo mám skvelú kamošku:), a tiež sa hovorí, že obraz povie viac ako tisíc slov, tak tu to je. My 2017 in pictures!
V januári som si spravila radosť novou čítačkou a investovala som do muža svojho života, Amazon Kindle Voyage, ktorý dostal meno Roger (lebo som si myslela, že je to Voyager...).

Koncom marca som bola v Bratislave a stretla som Patricka Nessa! Najlepší deň nielen uplynulého roku, ale vôbec!
Keď už bol človek v tej Bratislave, v Martinuse a mal peniaze... :)


Najcennejšie poklady!
Začiatkom mája som bola na konferencii v Poľsku, úplne na severe pri mori. Moje prvé more v živote! 
S Rogerom sme prednášali o reality TV.…