Preskočiť na hlavný obsah

Neil Gaiman na druhú

V januári sa roztrhlo vrece s maratónmi autorovov resp. v Gaimanovom prípade ide tak trochu o z núdze cnosť, lebo knihy som musela vrátiť do knižnice, boli už rezervované. To však neznamená, že som sa musela nútiť, aby som ich prečítala.

zdroj

Oceán na konci ulice
S touto knihou som mala v zásade len jeden problém: jej neurčitá dĺžka. Mala 180 strán aj s topánkami. No a to bol pre mňa problém. Zdalo sa mi to dlhé, na to čo všetko v knihe bolo. Na druhej strane, by som možno viac privítala niečo dlhšie a prepracovanejšie, niečo s trochu väčšou, ja neviem, hĺbkou? Knižná schizofrénia. Knihu som zhltla za niekoľko hodín, a musím sa priznať, že mi to vadilo. Rada by som svet, s ktorým Gaiman prišiel, preskúmala ešte viac. Povedzme si to takto, nie každý deň je posvícený a nie každá kniha od môjho obľúbeného autora sa mi musí páčiť, všakže. Teda tým nechcem povedať, že sa mi to nepáčilo, len som čakala viac. Očakávania, tie očakávania...zdroj
Anansiho chlapci (Americkí bohovia #2)
Anansiho chlapci sú pokračovaním knihy Americkí bohovia. Vedeli ste to? Lebo ja nie. Zistila som to až keď som si prezerala knihu. Prvých 120 strán som zhltla doslova na posedenie (alebo skôr poležanie, kedže som to čítala v posteli). No potom ma príbeh začal baviť menej a menej. Po dočítaní knihy mi napadlo: Môže človek vyrásť zo svojich obľúbených autorov? Lebo Neil Gaiman je jednoznačne jedným z mojich mnohých obľúbencov. Ale posledné dve knihy, Chlapci a Oceán, ma veľmi nenadchli. Pri čítaní sa mi zdalo, že som to už niekde čítala. Pri Chlapcoch to bolo pochopiteľné, ale aj Oceán sa mi zdal akýsi okukaný. Neil Gaiman je jedným z najoriginálnejších autorov, ale pri prečítaní dvoch jeho kníh za sebou sa mi zdalo, že je niekedy tej absurdnosti až priveľa. Z kníh som mala potom "veľkú hlavu". Neviem, asi som z neho naozaj vyrástla. Alebo som si ho predtým len idealizovala. Neviem či je chyba v mojom prijímači, ale obe knihy ma v istom zmysle sklamali. Očakávania, ach tie očkávania... 

Čo dobrého ste v poslednom čase prečítali Vy? Alebo naopak, od čoho ste čakali viac?

Do prečítania...

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Naj knihy 2017

Tento zoznam créme de la créme kníh, ktoré som prečítala v roku 2017 by sa mohol volať aj:
Patrick Ness, Star Wars a to ostatné!  Možno je trochu prehnané, aby som mala medzi top knihami hneď 20% prečítaných kníh, ale toto je môj zoznam, takže to bude 10 kníh (za rok som prečítala 50, na chlp som splnila svoju goodreads challenge).

Language of ThornsV prvom rade, toto je veľmi pekná kniha. Ale čo je ešte dôležitejšie, nie je to len tak nejaké doplnenie Grisha sveta. Každá "rozprávka" má isté posolstvo, a verte mi, vo väčšine prípadov to nie je také jednoznačné ako by sa od retellingu mohlo zdať. A spomínala som, že je to krásna kniha?


History is All You Left MePrvá časť tejto knihy je dokonalá, škoda, že tá druhá to tej prvej trochu kazí. Ale nevadí. Lebo toto bola jedna z najkrajších kníh o odpustení, láske a medziľudských vzťahoch, akú si pamätám, že som čítala. A bol to taký silný zážitok, že sa bojím čítať od Silveru niečo iné... píše týždeň po tom ako si objednala They bo…

June and July Wrap Up + Catch Up

Dvojmesačný výpadok na blogu tu už dávno nebol. A prečo k nemu prišlo? Ani sama neviem, dôvodov je viac, hlavným asi moja lenivosť. Potom toho bolo dosť do školy, znova som robila semináre, písala seminárky a pomáhala organizovať konferenciu (pri čom som prišla minimálne o 6 mesiacov života a všetky ilúzie ohľadne dospelých ľudí s titulmi, hrôza). Veľa som toho ani nečítala, skôr som pozerala seriály, ale aj to také... veď vám nižšie napíšem :) Celkovo boli jún a júl také nejaké lenivé neslané mesiace. Môj momentálny stav nazývam letný mozog a už je z toho pomaly diagnóza, ktorú musím začať liečiť, lebo už je po polke prázdnin a ja som ešte nezačala písať minimovku.
Reading Wrap UpPaula Hawkins: Do vody- Nie som veľkou fanynkou autorkinej prvej knihy, táto mi sadla viac. Ale aj tak nechápem čo na nej všetci vidia - je to tuctové, nezapamätateľné. No dobre, rýchlo sa to číta, len tých pohľadov tam je vždy nejako príliš veľa.  3*Cassandra Clare: Polnočná dáma - Oddychovka, ale mám otázku…

Môj 2017

OMG, where to start?
Rok 2017 bol jedným slovom... dobre, tak viacerými slovami, rokom prvých vecí - prvé more, prvá zahraničná konferencia, prvé stretnutie so zahraničným autorom, prvýkrát som bola svedkyňou na svadbe. A pretože mám väčšinu týchto udalostí fotograficky zdokumentovanú (zo stretnutia s Patrickom Nessom mám zdokumentovanú každú sekundu, lebo mám skvelú kamošku:), a tiež sa hovorí, že obraz povie viac ako tisíc slov, tak tu to je. My 2017 in pictures!
V januári som si spravila radosť novou čítačkou a investovala som do muža svojho života, Amazon Kindle Voyage, ktorý dostal meno Roger (lebo som si myslela, že je to Voyager...).

Koncom marca som bola v Bratislave a stretla som Patricka Nessa! Najlepší deň nielen uplynulého roku, ale vôbec!
Keď už bol človek v tej Bratislave, v Martinuse a mal peniaze... :)


Najcennejšie poklady!
Začiatkom mája som bola na konferencii v Poľsku, úplne na severe pri mori. Moje prvé more v živote! 
S Rogerom sme prednášali o reality TV.…