Preskočiť na hlavný obsah

Would you rather... (BOOKTUBE Edition)

Would you rather.../Radšej by si... (môj vlastný neprofesionálny preklad)

1. Read only trilogies or stand alones?/Čítala len trilógie alebo samostatné knihy?
Stand alones. Myslím. Aj keď potom sa nikdy nedozviem ako skončí A Song of Ice and Fire séria či Throne of Glass. Ale to nie sú trilógie... *diabolský úsmev*

2. Read only female or male authors?/ Čítala knihy len od autoriek alebo len od autorov?
Väčšinou čítam knihy od autoriek. Tak asi by som vybrala čítať do konca života len ženy. Aj keď zase ma ťaží A Song... séria...

3. Shop at Barnes & Noble or Amazon?/Nakupovala by si len v Barnes & Nobloe alebo na Amazone? (V Pantha Rei alebo na Martinuse?)
V Martinuse, aj keď u nás nie je nikde nablízku kamenný obchod, k Martinusu mám srdcový vzťah. A mávajú fajnové zľavy. 


4. All books become movies or t.v. shows?/ Všetky knihy by sa zadaptovali ako filmy alebo ako seriály?
Seriály. Game of Thrones je skvelé, na The Strain veľmi vidno, že ako za knihami, tak aj za seriálom stoja tí istí ľudia. Pri seriáli je viac času a nemusí sa tak kresať dej. A na staniciach ako HBO či FX to potom stojí za to.

5. Read 5 pages per day or 5 books per week?/ Čítala by si 5 strán za deň alebo 5 kníh za týždeň?
5 kníh za týždeň,samozrejme. Myslím, že môj rekord sú štyri, 5 to je zbožné prianie :)

6. Be a professional reviewer or author?/Profesionálny recenzák(rezencovač) alebo autor?
A nemôžem byť profesionálny milovník kníh? Alebo ovoniavač a obchytávač, to by sa mi páčilo viac :) Z týchto možností recenzovač.

7. Only read your top 20 favorite books over and over or always read new ones that you haven't read before?/Čítala by si len svojich 20 najobľúbenejších kníh alebo stále nejakú novú?
Nie som veľmi na re-readingy, takže stále čítať niečo iné. No a vybrať len 20 kníh, to by bola fuška...

8. Be a librarian or book seller?/ Knihovník alebo kníhkupec?
Kníhkupcom som už bola, otázky typu malo to modrú obálku sa asi nikdy neminú, všakže. Knihovník, to by ma bavilo. Usporiadavať knihy, hľadať knihy, robiť rešerše... Knižnice sú super!

9. Only read your favorite genre, or every genre except your favorite?/Čítala by si len svoj obľúbený žaner alebo knihy z rôznych žánrov len nie z obľúbeného?
Ja ani poriadne neviem, ktorý žáner je mojím najobľúbenejším, aj keď najviac čítam pravdepodobne fantasy. Ale mám rada aj detektívky, chicklit, klasiku... Tak z týchto možností by som si vybrala rôzne žánre, okrem fantasy... zase GRRM...

10. Only read physical books or eBooks?/ Len fyzické knihy alebo e-knihy?
Fyzické knihy. A k tomu poprosím nové police a prebúrať priečku do susedov :) Príbeh ostáva príbehom bez ohľadu na médium. 

Do prečítania...

Komentáre

  1. Na Martinuse sa mi páči len marketing, že to majú vymyslené a kreatívne, ale zľavy tam nájdem raz za uhorský rok. Sú predražení, ako každé kníhkupectvo v nákupnom centre, kde sa denne premelie stovka ľudí. Ja využívam predovšetkým bazos.sk, antikvariáty, abcknihy.sk (poštovné zdarma) a zvolenské kníhkupectvo v Priore (minule 7 kníh za 15 eur, to by som v živote v Martinuse nezohnala! A Anjelská hra od Zafóna za 50 centov!!!!!!).

    OdpovedaťOdstrániť
    Odpovede
    1. aj ja mám anjelskú hru za 50 centov :) je pravda, že z martinusu som už dávno neobjednávala (tam mám aspoň 10% na isic a takmer vždy majú minimálne 5% zľavu na nete), keď objednávam knihy tak iba anglické z bookdepo, slovenské mám z leštácha, panta rei nepodporujem, neviem s poštovným to aj tak zo všade vyjde rovnako

      Odstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Naj knihy 2017

Tento zoznam créme de la créme kníh, ktoré som prečítala v roku 2017 by sa mohol volať aj:
Patrick Ness, Star Wars a to ostatné!  Možno je trochu prehnané, aby som mala medzi top knihami hneď 20% prečítaných kníh, ale toto je môj zoznam, takže to bude 10 kníh (za rok som prečítala 50, na chlp som splnila svoju goodreads challenge).

Language of ThornsV prvom rade, toto je veľmi pekná kniha. Ale čo je ešte dôležitejšie, nie je to len tak nejaké doplnenie Grisha sveta. Každá "rozprávka" má isté posolstvo, a verte mi, vo väčšine prípadov to nie je také jednoznačné ako by sa od retellingu mohlo zdať. A spomínala som, že je to krásna kniha?


History is All You Left MePrvá časť tejto knihy je dokonalá, škoda, že tá druhá to tej prvej trochu kazí. Ale nevadí. Lebo toto bola jedna z najkrajších kníh o odpustení, láske a medziľudských vzťahoch, akú si pamätám, že som čítala. A bol to taký silný zážitok, že sa bojím čítať od Silveru niečo iné... píše týždeň po tom ako si objednala They bo…

June and July Wrap Up + Catch Up

Dvojmesačný výpadok na blogu tu už dávno nebol. A prečo k nemu prišlo? Ani sama neviem, dôvodov je viac, hlavným asi moja lenivosť. Potom toho bolo dosť do školy, znova som robila semináre, písala seminárky a pomáhala organizovať konferenciu (pri čom som prišla minimálne o 6 mesiacov života a všetky ilúzie ohľadne dospelých ľudí s titulmi, hrôza). Veľa som toho ani nečítala, skôr som pozerala seriály, ale aj to také... veď vám nižšie napíšem :) Celkovo boli jún a júl také nejaké lenivé neslané mesiace. Môj momentálny stav nazývam letný mozog a už je z toho pomaly diagnóza, ktorú musím začať liečiť, lebo už je po polke prázdnin a ja som ešte nezačala písať minimovku.
Reading Wrap UpPaula Hawkins: Do vody- Nie som veľkou fanynkou autorkinej prvej knihy, táto mi sadla viac. Ale aj tak nechápem čo na nej všetci vidia - je to tuctové, nezapamätateľné. No dobre, rýchlo sa to číta, len tých pohľadov tam je vždy nejako príliš veľa.  3*Cassandra Clare: Polnočná dáma - Oddychovka, ale mám otázku…

Nákupný zoznam

...alebo wishlist? Nie, skôr nákupný zoznam.


Máte aj vy knihy, ktoré musíte mať aj keby na chleba nebolo? A aj u vás to väčšinou skončí tak, že na chleba nie je, ale knihy sú (alebo to sa stáva len mne?). Máj je permanentne mesiacom, v ktorom vychádza veľa titulov, ktoré chcem prečítať (a potom sa to len nabaľuje ako snehová guľa). A keby len prečítať, ale musím bezpodmienečne mať! Ale treba mať plán! Plán pre mňa znamená zoznam. Takže dnes bude reč o knihách, ktoré vyšli alebo ešte len vyjdú, a ktoré sú na mojom „must buy books“ zozname. Tiež známy ako akčný plán na budúci polrok. Čo nevyjde, pôjde na vianočný zoznam. Keby s knihami predávali aj čas na ich čítanie, všakže?

Mŕtve dievča neklame – vyšlo v slovenčine už koncom marca. Podľa kultovej knihy prednedávnom vyšiel aj seriál (ktorý som ešte nevidela, lebo chcem najprv čítať knihu). Jedna z mojich nákupných priorít! (najmä aby som si mohla spraviť názor, lebo podľa reakcií internetu [a najmä ľudí, ktorí ešte veria v politickú kore…