Preskočiť na hlavný obsah

Would you rather... (BOOKTUBE Edition)

Would you rather.../Radšej by si... (môj vlastný neprofesionálny preklad)

1. Read only trilogies or stand alones?/Čítala len trilógie alebo samostatné knihy?
Stand alones. Myslím. Aj keď potom sa nikdy nedozviem ako skončí A Song of Ice and Fire séria či Throne of Glass. Ale to nie sú trilógie... *diabolský úsmev*

2. Read only female or male authors?/ Čítala knihy len od autoriek alebo len od autorov?
Väčšinou čítam knihy od autoriek. Tak asi by som vybrala čítať do konca života len ženy. Aj keď zase ma ťaží A Song... séria...

3. Shop at Barnes & Noble or Amazon?/Nakupovala by si len v Barnes & Nobloe alebo na Amazone? (V Pantha Rei alebo na Martinuse?)
V Martinuse, aj keď u nás nie je nikde nablízku kamenný obchod, k Martinusu mám srdcový vzťah. A mávajú fajnové zľavy. 


4. All books become movies or t.v. shows?/ Všetky knihy by sa zadaptovali ako filmy alebo ako seriály?
Seriály. Game of Thrones je skvelé, na The Strain veľmi vidno, že ako za knihami, tak aj za seriálom stoja tí istí ľudia. Pri seriáli je viac času a nemusí sa tak kresať dej. A na staniciach ako HBO či FX to potom stojí za to.

5. Read 5 pages per day or 5 books per week?/ Čítala by si 5 strán za deň alebo 5 kníh za týždeň?
5 kníh za týždeň,samozrejme. Myslím, že môj rekord sú štyri, 5 to je zbožné prianie :)

6. Be a professional reviewer or author?/Profesionálny recenzák(rezencovač) alebo autor?
A nemôžem byť profesionálny milovník kníh? Alebo ovoniavač a obchytávač, to by sa mi páčilo viac :) Z týchto možností recenzovač.

7. Only read your top 20 favorite books over and over or always read new ones that you haven't read before?/Čítala by si len svojich 20 najobľúbenejších kníh alebo stále nejakú novú?
Nie som veľmi na re-readingy, takže stále čítať niečo iné. No a vybrať len 20 kníh, to by bola fuška...

8. Be a librarian or book seller?/ Knihovník alebo kníhkupec?
Kníhkupcom som už bola, otázky typu malo to modrú obálku sa asi nikdy neminú, všakže. Knihovník, to by ma bavilo. Usporiadavať knihy, hľadať knihy, robiť rešerše... Knižnice sú super!

9. Only read your favorite genre, or every genre except your favorite?/Čítala by si len svoj obľúbený žaner alebo knihy z rôznych žánrov len nie z obľúbeného?
Ja ani poriadne neviem, ktorý žáner je mojím najobľúbenejším, aj keď najviac čítam pravdepodobne fantasy. Ale mám rada aj detektívky, chicklit, klasiku... Tak z týchto možností by som si vybrala rôzne žánre, okrem fantasy... zase GRRM...

10. Only read physical books or eBooks?/ Len fyzické knihy alebo e-knihy?
Fyzické knihy. A k tomu poprosím nové police a prebúrať priečku do susedov :) Príbeh ostáva príbehom bez ohľadu na médium. 

Do prečítania...

Komentáre

  1. Na Martinuse sa mi páči len marketing, že to majú vymyslené a kreatívne, ale zľavy tam nájdem raz za uhorský rok. Sú predražení, ako každé kníhkupectvo v nákupnom centre, kde sa denne premelie stovka ľudí. Ja využívam predovšetkým bazos.sk, antikvariáty, abcknihy.sk (poštovné zdarma) a zvolenské kníhkupectvo v Priore (minule 7 kníh za 15 eur, to by som v živote v Martinuse nezohnala! A Anjelská hra od Zafóna za 50 centov!!!!!!).

    OdpovedaťOdstrániť
    Odpovede
    1. aj ja mám anjelskú hru za 50 centov :) je pravda, že z martinusu som už dávno neobjednávala (tam mám aspoň 10% na isic a takmer vždy majú minimálne 5% zľavu na nete), keď objednávam knihy tak iba anglické z bookdepo, slovenské mám z leštácha, panta rei nepodporujem, neviem s poštovným to aj tak zo všade vyjde rovnako

      Odstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Môj 2016

Rok 2016 bol najlepším rokom môjho života. Som si vedomá, že z hľadiska správ a svetových udalostí to nebolo dobré, ale pre mňa osobne bol rok 2016 skvelým, jedinečným a úžasným.
Začala som diplomovkou. To bol môj hlavný projekt v prvých mesiacoch roka. Bol to boj, naučila som sa veľa nielen o blogoch, ale aj sama o sebe. Popri usilovnej práci som pozerala The 100. Ako odmenu, väčšinou. V tomto období som sa zamilovala do piesní z muzikálu Hamilton a tiež som sa namotala na podcasty (*spoiler: v poslednom čase som sa odmotala). Po diplomovke prišlo na rad učenie sa na štátnice a príprava na prijímacie skúšky na doktorandské štúdium. Neraz som si kládla otázku na čo som sa to dala, keď som nevedela ani prihlášku vypísať... stáva sa aj lepším.
Niekedy na jar vyšla v slovenčine kniha Patricka Ness  The Rest of Us Just Live Here a moja GR reakcia na knihu sa dostala na jej obálku! Ešte stále sa z toho vytešujem a kniha ma v noci straší, lebo jej chrbát (a predná strana, ale ja vidím z p…

MOJE NAJ: Knihy 2016

Znova je tu, ten čas, keď sa začal nový rok a ja mám potrebu uzavrieť ten minulý kopou článkov o knihách, ktoré som v uplynulom roku prečítala. Pre rok 2016 som sa rozhodla pre top osem, nie pre napr. 16. Dôvodov je niekoľko, začínajúc tým, že som neprečítala veľa kníh, a určiť top 16 zo 66 sa mi zdalo priveľa. Druhým dôvodom bolo, že tento rok vo mne ostala tých kníh pomenej. O to sú však tieto lepšie :) TOP 8 roku 2016 je:
Crooked Kingdom by Leigh Bardugo - Posledná kniha, ktorú som v roku 2016 prečítala bola tým najlepším, čo som v minulom roku prečítala. Poradie kníh je skôr podľa toho ako som ich čítala, ale Crooked Kingdom sa mi čítalo a páčilo jednoznačne najviac. Kniha mala všetko čo mám rada: akciu, vzťahy, skvelé prepracované postavy, atmosféru, krásnu obálku, sarkazmus. A preto je, aj keď sa nehráme na favoritov, tým najlepším čo som v roku 2016 čítala. A keby len v minulom roku...We Should All Be Feminist by Chimamanda Ngozi Adichie - Táto kniha, myslím si, nepotrebuje žiad…

Sarah J. Maas: A Court of Mist and Fury

*Ide o recenziu druhej časti v sérii, preto článok obsahuje spoilery pre prvú časť. Článok obsahuje spoilery aj pre recenzovanú knihu, lebo som sa nevedela udržať na uzde. Čítajte na vlastné riziko.*

“I was not a pet, not a doll, not an animal.
I was a survivor, and I was strong.
I would not be weak, or helpless again
I would not, could not be broken. Tamed.”


Moja láska pre SJM a jej knihy nie je tajomstvom. Ešte aj moja mamina vie, ktoré knihy myslím ak spomeniem "tú sériu" (tak je u nás doma známa Throne of Glass séria). A ako správna fanúšička som sa pustila aj do čítania jej druhej série, ktorá má veľmi dlhý názov, preto ho napíšem len raz, potom budem používať skratku. Tou sériou je A Court of Thorns and Roses, inak známa ako ACOTAR.

Prvá kniha sa mi páčila. Aj recenziu som na ňu napísala. Kniha sa mi páčila aj keď hlavná hrdinka mi liezla na nervy, hlavný hrdina bol nezaujímavý, jeho priateľ, ale najmä záporák mali viac charizmy. Ale aj tak sa mi kniha páčila. Veľa vecí,…