Preskočiť na hlavný obsah

ZáložkyNajväčší zločin, ktorý bol kedy spáchaný na knihách? Somárske rožky! Prečo niekto robí také barbarstvo keď sa ako záložka dá použiť naozaj čokoľvek? Bloček z potravín, sponka do vlasov, sponka na papier, lístok na autobus/električku/vlak/lietadlo. A ešte kopec iných vecí. Záložky dostanete pri nákupe v každom poriadnom kníhkupectve (alebo použite bloček, ktorý pri nákupe dostanete) a ak sa pekne spýtate, určite vám dajú jednu záložku aj bez nákupu, v knihách z knižnice sa tiež často nájdu záložka predchádzajúcich čitateľov. Tak prečo robiť knihám somárske rohy? Ja záložky zbieram. Mám ich veľa, používam dve :) Najradšej mám dve krásne magnetické, ktoré som si doniesla z pohovoru v Košiciach. BookDepo posiela knihy so záložkami. Martinus má tiež milión rôznych záložiek. Tak sa ešte raz pýtam: Prečo ubližovať úbohým knihám keď  má človek toľko iných možností?
 


Máte aj vy svoju obľúbenú záložku? Používate niečo atypické? Dajte typy!

Do prečítania...(kníh bez somárskych rožkov)


Komentáre

 1. Ja magnetické či kovové záložky nemusím - zdajú sa mi byť nepraktické a môžu knihu poškodiť. Naopak, stačí mi klasická papierová záložka, alebo tiež lístok na vlak a pod. Zaleží od toho, o akú knihu ide, ako dlho ju budem čítať (rozsah)... Ale súhlasím, zohýnať rohy strán je barbarstvo. (Jožko)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. aj ja podriaďujem výber záložky knihe, či je požičaná, či je moja, či ma baví, či ma baví menej a potrebujem nejakú motiváciu :)

   Odstrániť
 2. Já momentálně jako záložku používám fotku s dědou, když jsem byla mimino, mám ji tak pořád u sebe, jinak mám oblíbenou záložku od Kéž jsou všechny bytosti šťastny třeba.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. ja mám teraz veľa čítania do školy tak používam záložku z bookdepo s motivačným citátom, aby sa mi chcelo čítať :)

   Odstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Môj 2016

Rok 2016 bol najlepším rokom môjho života. Som si vedomá, že z hľadiska správ a svetových udalostí to nebolo dobré, ale pre mňa osobne bol rok 2016 skvelým, jedinečným a úžasným.
Začala som diplomovkou. To bol môj hlavný projekt v prvých mesiacoch roka. Bol to boj, naučila som sa veľa nielen o blogoch, ale aj sama o sebe. Popri usilovnej práci som pozerala The 100. Ako odmenu, väčšinou. V tomto období som sa zamilovala do piesní z muzikálu Hamilton a tiež som sa namotala na podcasty (*spoiler: v poslednom čase som sa odmotala). Po diplomovke prišlo na rad učenie sa na štátnice a príprava na prijímacie skúšky na doktorandské štúdium. Neraz som si kládla otázku na čo som sa to dala, keď som nevedela ani prihlášku vypísať... stáva sa aj lepším.
Niekedy na jar vyšla v slovenčine kniha Patricka Ness  The Rest of Us Just Live Here a moja GR reakcia na knihu sa dostala na jej obálku! Ešte stále sa z toho vytešujem a kniha ma v noci straší, lebo jej chrbát (a predná strana, ale ja vidím z p…

MOJE NAJ: Knihy 2016

Znova je tu, ten čas, keď sa začal nový rok a ja mám potrebu uzavrieť ten minulý kopou článkov o knihách, ktoré som v uplynulom roku prečítala. Pre rok 2016 som sa rozhodla pre top osem, nie pre napr. 16. Dôvodov je niekoľko, začínajúc tým, že som neprečítala veľa kníh, a určiť top 16 zo 66 sa mi zdalo priveľa. Druhým dôvodom bolo, že tento rok vo mne ostala tých kníh pomenej. O to sú však tieto lepšie :) TOP 8 roku 2016 je:
Crooked Kingdom by Leigh Bardugo - Posledná kniha, ktorú som v roku 2016 prečítala bola tým najlepším, čo som v minulom roku prečítala. Poradie kníh je skôr podľa toho ako som ich čítala, ale Crooked Kingdom sa mi čítalo a páčilo jednoznačne najviac. Kniha mala všetko čo mám rada: akciu, vzťahy, skvelé prepracované postavy, atmosféru, krásnu obálku, sarkazmus. A preto je, aj keď sa nehráme na favoritov, tým najlepším čo som v roku 2016 čítala. A keby len v minulom roku...We Should All Be Feminist by Chimamanda Ngozi Adichie - Táto kniha, myslím si, nepotrebuje žiad…

June and July Wrap Up + Catch Up

Dvojmesačný výpadok na blogu tu už dávno nebol. A prečo k nemu prišlo? Ani sama neviem, dôvodov je viac, hlavným asi moja lenivosť. Potom toho bolo dosť do školy, znova som robila semináre, písala seminárky a pomáhala organizovať konferenciu (pri čom som prišla minimálne o 6 mesiacov života a všetky ilúzie ohľadne dospelých ľudí s titulmi, hrôza). Veľa som toho ani nečítala, skôr som pozerala seriály, ale aj to také... veď vám nižšie napíšem :) Celkovo boli jún a júl také nejaké lenivé neslané mesiace. Môj momentálny stav nazývam letný mozog a už je z toho pomaly diagnóza, ktorú musím začať liečiť, lebo už je po polke prázdnin a ja som ešte nezačala písať minimovku.
Reading Wrap UpPaula Hawkins: Do vody- Nie som veľkou fanynkou autorkinej prvej knihy, táto mi sadla viac. Ale aj tak nechápem čo na nej všetci vidia - je to tuctové, nezapamätateľné. No dobre, rýchlo sa to číta, len tých pohľadov tam je vždy nejako príliš veľa.  3*Cassandra Clare: Polnočná dáma - Oddychovka, ale mám otázku…