Preskočiť na hlavný obsah

ZáložkyNajväčší zločin, ktorý bol kedy spáchaný na knihách? Somárske rožky! Prečo niekto robí také barbarstvo keď sa ako záložka dá použiť naozaj čokoľvek? Bloček z potravín, sponka do vlasov, sponka na papier, lístok na autobus/električku/vlak/lietadlo. A ešte kopec iných vecí. Záložky dostanete pri nákupe v každom poriadnom kníhkupectve (alebo použite bloček, ktorý pri nákupe dostanete) a ak sa pekne spýtate, určite vám dajú jednu záložku aj bez nákupu, v knihách z knižnice sa tiež často nájdu záložka predchádzajúcich čitateľov. Tak prečo robiť knihám somárske rohy? Ja záložky zbieram. Mám ich veľa, používam dve :) Najradšej mám dve krásne magnetické, ktoré som si doniesla z pohovoru v Košiciach. BookDepo posiela knihy so záložkami. Martinus má tiež milión rôznych záložiek. Tak sa ešte raz pýtam: Prečo ubližovať úbohým knihám keď  má človek toľko iných možností?
 


Máte aj vy svoju obľúbenú záložku? Používate niečo atypické? Dajte typy!

Do prečítania...(kníh bez somárskych rožkov)


Komentáre

 1. Ja magnetické či kovové záložky nemusím - zdajú sa mi byť nepraktické a môžu knihu poškodiť. Naopak, stačí mi klasická papierová záložka, alebo tiež lístok na vlak a pod. Zaleží od toho, o akú knihu ide, ako dlho ju budem čítať (rozsah)... Ale súhlasím, zohýnať rohy strán je barbarstvo. (Jožko)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. aj ja podriaďujem výber záložky knihe, či je požičaná, či je moja, či ma baví, či ma baví menej a potrebujem nejakú motiváciu :)

   Odstrániť
 2. Já momentálně jako záložku používám fotku s dědou, když jsem byla mimino, mám ji tak pořád u sebe, jinak mám oblíbenou záložku od Kéž jsou všechny bytosti šťastny třeba.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. ja mám teraz veľa čítania do školy tak používam záložku z bookdepo s motivačným citátom, aby sa mi chcelo čítať :)

   Odstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Naj knihy 2017

Tento zoznam créme de la créme kníh, ktoré som prečítala v roku 2017 by sa mohol volať aj:
Patrick Ness, Star Wars a to ostatné!  Možno je trochu prehnané, aby som mala medzi top knihami hneď 20% prečítaných kníh, ale toto je môj zoznam, takže to bude 10 kníh (za rok som prečítala 50, na chlp som splnila svoju goodreads challenge).

Language of ThornsV prvom rade, toto je veľmi pekná kniha. Ale čo je ešte dôležitejšie, nie je to len tak nejaké doplnenie Grisha sveta. Každá "rozprávka" má isté posolstvo, a verte mi, vo väčšine prípadov to nie je také jednoznačné ako by sa od retellingu mohlo zdať. A spomínala som, že je to krásna kniha?


History is All You Left MePrvá časť tejto knihy je dokonalá, škoda, že tá druhá to tej prvej trochu kazí. Ale nevadí. Lebo toto bola jedna z najkrajších kníh o odpustení, láske a medziľudských vzťahoch, akú si pamätám, že som čítala. A bol to taký silný zážitok, že sa bojím čítať od Silveru niečo iné... píše týždeň po tom ako si objednala They bo…

June and July Wrap Up + Catch Up

Dvojmesačný výpadok na blogu tu už dávno nebol. A prečo k nemu prišlo? Ani sama neviem, dôvodov je viac, hlavným asi moja lenivosť. Potom toho bolo dosť do školy, znova som robila semináre, písala seminárky a pomáhala organizovať konferenciu (pri čom som prišla minimálne o 6 mesiacov života a všetky ilúzie ohľadne dospelých ľudí s titulmi, hrôza). Veľa som toho ani nečítala, skôr som pozerala seriály, ale aj to také... veď vám nižšie napíšem :) Celkovo boli jún a júl také nejaké lenivé neslané mesiace. Môj momentálny stav nazývam letný mozog a už je z toho pomaly diagnóza, ktorú musím začať liečiť, lebo už je po polke prázdnin a ja som ešte nezačala písať minimovku.
Reading Wrap UpPaula Hawkins: Do vody- Nie som veľkou fanynkou autorkinej prvej knihy, táto mi sadla viac. Ale aj tak nechápem čo na nej všetci vidia - je to tuctové, nezapamätateľné. No dobre, rýchlo sa to číta, len tých pohľadov tam je vždy nejako príliš veľa.  3*Cassandra Clare: Polnočná dáma - Oddychovka, ale mám otázku…

Môj 2017

OMG, where to start?
Rok 2017 bol jedným slovom... dobre, tak viacerými slovami, rokom prvých vecí - prvé more, prvá zahraničná konferencia, prvé stretnutie so zahraničným autorom, prvýkrát som bola svedkyňou na svadbe. A pretože mám väčšinu týchto udalostí fotograficky zdokumentovanú (zo stretnutia s Patrickom Nessom mám zdokumentovanú každú sekundu, lebo mám skvelú kamošku:), a tiež sa hovorí, že obraz povie viac ako tisíc slov, tak tu to je. My 2017 in pictures!
V januári som si spravila radosť novou čítačkou a investovala som do muža svojho života, Amazon Kindle Voyage, ktorý dostal meno Roger (lebo som si myslela, že je to Voyager...).

Koncom marca som bola v Bratislave a stretla som Patricka Nessa! Najlepší deň nielen uplynulého roku, ale vôbec!
Keď už bol človek v tej Bratislave, v Martinuse a mal peniaze... :)


Najcennejšie poklady!
Začiatkom mája som bola na konferencii v Poľsku, úplne na severe pri mori. Moje prvé more v živote! 
S Rogerom sme prednášali o reality TV.…