Preskočiť na hlavný obsah

February Wrap Up, Book Haul and March TBR

February Wrap Up:
9. februára mi začala škola, takže sa v mojich najbližších zhrnutiach mesiaca bude objavovať veľa čudných kníh (aka všetky tie, ktoré musím prečítať a potom na ne nejako napísať seminárky). Ale pretože  nielen školou je človek živý, snažím sa vopchať si pomedzi školské knihy aj nejaké tie pre radosť (čítaj tie po anglicky, väčšinou). Zatiaľ ešte stíham, ale už ma začína mátať seminárka na literatúru... Možno ani nie tak seminárka ako dátum vrátenia knihy do knižnice. Ale dosť bolo sťažovania sa! Okrem kníh plných vecí, ktorým (ne)rozumiem, som vo februári prečítala aj skvelú Roxane Gay a jej Bad Feminist. Skvelá kniha! Všetci povinne prečítať! Takže čo som to vlastne vo februári prečítala:
James Dashner: The Maze Runner (The Maze Runner #1) 5*
Colleen Hoover: Maybe Someday (Maybe #1) 3*
Liane Moriarty: Manželovo tajomstvo 5*
Jonathan Swift: Gulliverove cesty 3*
James Ferimore Cooper: Posledný mohykán 3*
Jurij Lotman: Poetika, rytmus, verš  2*
Jan Bernard: Tartuská škola: Sborník filmový teorie 2 3*
Mary E. Pearson: Kiss of Deception (The Remnant Chronicles #1) 4*
Roxane Gay: Bad Feminist 4* TOP 2015!
Roman Jakobson: Lingvistická poetika 3*

Book Haul:
Nič! Teraz veľmi nenakupujem lebo po á- nemám peniaze, a po bé- potom by ma to lákalo hneď si to prečítať, v tom lepšom prípade, alebo by mi to ešte (minimálne) pár mesiacov fungovalo ako prachovka v poličke. Ale skôr je to pre tie finančné suchoty...

March TBR
Mala by som sa dať do poriadku a začať písať seminárky, lebo si zase budem nadávať. Mám čítať 3 knihy od Slobodu, Lustigovu Collette, a každý týždeň niečo na detskú literatúru. Prečo to sem píšem, keď som povedala, že sa nebudem sťažovať? TBR sa rovná to čo mi treba do školy. No inak to už do konca semestra nebude. Ale zase potom, potom to bude....prestaň fantazírovať, ešte prešli len 3 týždne semestra!

Ako ste na tom so školou Vy? Stíhate? Nestíhate? Čítali ste vo februári niečo super?

Do prečítania...

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Môj 2016

Rok 2016 bol najlepším rokom môjho života. Som si vedomá, že z hľadiska správ a svetových udalostí to nebolo dobré, ale pre mňa osobne bol rok 2016 skvelým, jedinečným a úžasným.
Začala som diplomovkou. To bol môj hlavný projekt v prvých mesiacoch roka. Bol to boj, naučila som sa veľa nielen o blogoch, ale aj sama o sebe. Popri usilovnej práci som pozerala The 100. Ako odmenu, väčšinou. V tomto období som sa zamilovala do piesní z muzikálu Hamilton a tiež som sa namotala na podcasty (*spoiler: v poslednom čase som sa odmotala). Po diplomovke prišlo na rad učenie sa na štátnice a príprava na prijímacie skúšky na doktorandské štúdium. Neraz som si kládla otázku na čo som sa to dala, keď som nevedela ani prihlášku vypísať... stáva sa aj lepším.
Niekedy na jar vyšla v slovenčine kniha Patricka Ness  The Rest of Us Just Live Here a moja GR reakcia na knihu sa dostala na jej obálku! Ešte stále sa z toho vytešujem a kniha ma v noci straší, lebo jej chrbát (a predná strana, ale ja vidím z p…

MOJE NAJ: Knihy 2016

Znova je tu, ten čas, keď sa začal nový rok a ja mám potrebu uzavrieť ten minulý kopou článkov o knihách, ktoré som v uplynulom roku prečítala. Pre rok 2016 som sa rozhodla pre top osem, nie pre napr. 16. Dôvodov je niekoľko, začínajúc tým, že som neprečítala veľa kníh, a určiť top 16 zo 66 sa mi zdalo priveľa. Druhým dôvodom bolo, že tento rok vo mne ostala tých kníh pomenej. O to sú však tieto lepšie :) TOP 8 roku 2016 je:
Crooked Kingdom by Leigh Bardugo - Posledná kniha, ktorú som v roku 2016 prečítala bola tým najlepším, čo som v minulom roku prečítala. Poradie kníh je skôr podľa toho ako som ich čítala, ale Crooked Kingdom sa mi čítalo a páčilo jednoznačne najviac. Kniha mala všetko čo mám rada: akciu, vzťahy, skvelé prepracované postavy, atmosféru, krásnu obálku, sarkazmus. A preto je, aj keď sa nehráme na favoritov, tým najlepším čo som v roku 2016 čítala. A keby len v minulom roku...We Should All Be Feminist by Chimamanda Ngozi Adichie - Táto kniha, myslím si, nepotrebuje žiad…

June and July Wrap Up + Catch Up

Dvojmesačný výpadok na blogu tu už dávno nebol. A prečo k nemu prišlo? Ani sama neviem, dôvodov je viac, hlavným asi moja lenivosť. Potom toho bolo dosť do školy, znova som robila semináre, písala seminárky a pomáhala organizovať konferenciu (pri čom som prišla minimálne o 6 mesiacov života a všetky ilúzie ohľadne dospelých ľudí s titulmi, hrôza). Veľa som toho ani nečítala, skôr som pozerala seriály, ale aj to také... veď vám nižšie napíšem :) Celkovo boli jún a júl také nejaké lenivé neslané mesiace. Môj momentálny stav nazývam letný mozog a už je z toho pomaly diagnóza, ktorú musím začať liečiť, lebo už je po polke prázdnin a ja som ešte nezačala písať minimovku.
Reading Wrap UpPaula Hawkins: Do vody- Nie som veľkou fanynkou autorkinej prvej knihy, táto mi sadla viac. Ale aj tak nechápem čo na nej všetci vidia - je to tuctové, nezapamätateľné. No dobre, rýchlo sa to číta, len tých pohľadov tam je vždy nejako príliš veľa.  3*Cassandra Clare: Polnočná dáma - Oddychovka, ale mám otázku…