Preskočiť na hlavný obsah

February Wrap Up, Book Haul and March TBR

February Wrap Up:
9. februára mi začala škola, takže sa v mojich najbližších zhrnutiach mesiaca bude objavovať veľa čudných kníh (aka všetky tie, ktoré musím prečítať a potom na ne nejako napísať seminárky). Ale pretože  nielen školou je človek živý, snažím sa vopchať si pomedzi školské knihy aj nejaké tie pre radosť (čítaj tie po anglicky, väčšinou). Zatiaľ ešte stíham, ale už ma začína mátať seminárka na literatúru... Možno ani nie tak seminárka ako dátum vrátenia knihy do knižnice. Ale dosť bolo sťažovania sa! Okrem kníh plných vecí, ktorým (ne)rozumiem, som vo februári prečítala aj skvelú Roxane Gay a jej Bad Feminist. Skvelá kniha! Všetci povinne prečítať! Takže čo som to vlastne vo februári prečítala:
James Dashner: The Maze Runner (The Maze Runner #1) 5*
Colleen Hoover: Maybe Someday (Maybe #1) 3*
Liane Moriarty: Manželovo tajomstvo 5*
Jonathan Swift: Gulliverove cesty 3*
James Ferimore Cooper: Posledný mohykán 3*
Jurij Lotman: Poetika, rytmus, verš  2*
Jan Bernard: Tartuská škola: Sborník filmový teorie 2 3*
Mary E. Pearson: Kiss of Deception (The Remnant Chronicles #1) 4*
Roxane Gay: Bad Feminist 4* TOP 2015!
Roman Jakobson: Lingvistická poetika 3*

Book Haul:
Nič! Teraz veľmi nenakupujem lebo po á- nemám peniaze, a po bé- potom by ma to lákalo hneď si to prečítať, v tom lepšom prípade, alebo by mi to ešte (minimálne) pár mesiacov fungovalo ako prachovka v poličke. Ale skôr je to pre tie finančné suchoty...

March TBR
Mala by som sa dať do poriadku a začať písať seminárky, lebo si zase budem nadávať. Mám čítať 3 knihy od Slobodu, Lustigovu Collette, a každý týždeň niečo na detskú literatúru. Prečo to sem píšem, keď som povedala, že sa nebudem sťažovať? TBR sa rovná to čo mi treba do školy. No inak to už do konca semestra nebude. Ale zase potom, potom to bude....prestaň fantazírovať, ešte prešli len 3 týždne semestra!

Ako ste na tom so školou Vy? Stíhate? Nestíhate? Čítali ste vo februári niečo super?

Do prečítania...

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Naj knihy 2017

Tento zoznam créme de la créme kníh, ktoré som prečítala v roku 2017 by sa mohol volať aj:
Patrick Ness, Star Wars a to ostatné!  Možno je trochu prehnané, aby som mala medzi top knihami hneď 20% prečítaných kníh, ale toto je môj zoznam, takže to bude 10 kníh (za rok som prečítala 50, na chlp som splnila svoju goodreads challenge).

Language of ThornsV prvom rade, toto je veľmi pekná kniha. Ale čo je ešte dôležitejšie, nie je to len tak nejaké doplnenie Grisha sveta. Každá "rozprávka" má isté posolstvo, a verte mi, vo väčšine prípadov to nie je také jednoznačné ako by sa od retellingu mohlo zdať. A spomínala som, že je to krásna kniha?


History is All You Left MePrvá časť tejto knihy je dokonalá, škoda, že tá druhá to tej prvej trochu kazí. Ale nevadí. Lebo toto bola jedna z najkrajších kníh o odpustení, láske a medziľudských vzťahoch, akú si pamätám, že som čítala. A bol to taký silný zážitok, že sa bojím čítať od Silveru niečo iné... píše týždeň po tom ako si objednala They bo…

June and July Wrap Up + Catch Up

Dvojmesačný výpadok na blogu tu už dávno nebol. A prečo k nemu prišlo? Ani sama neviem, dôvodov je viac, hlavným asi moja lenivosť. Potom toho bolo dosť do školy, znova som robila semináre, písala seminárky a pomáhala organizovať konferenciu (pri čom som prišla minimálne o 6 mesiacov života a všetky ilúzie ohľadne dospelých ľudí s titulmi, hrôza). Veľa som toho ani nečítala, skôr som pozerala seriály, ale aj to také... veď vám nižšie napíšem :) Celkovo boli jún a júl také nejaké lenivé neslané mesiace. Môj momentálny stav nazývam letný mozog a už je z toho pomaly diagnóza, ktorú musím začať liečiť, lebo už je po polke prázdnin a ja som ešte nezačala písať minimovku.
Reading Wrap UpPaula Hawkins: Do vody- Nie som veľkou fanynkou autorkinej prvej knihy, táto mi sadla viac. Ale aj tak nechápem čo na nej všetci vidia - je to tuctové, nezapamätateľné. No dobre, rýchlo sa to číta, len tých pohľadov tam je vždy nejako príliš veľa.  3*Cassandra Clare: Polnočná dáma - Oddychovka, ale mám otázku…

Môj 2017

OMG, where to start?
Rok 2017 bol jedným slovom... dobre, tak viacerými slovami, rokom prvých vecí - prvé more, prvá zahraničná konferencia, prvé stretnutie so zahraničným autorom, prvýkrát som bola svedkyňou na svadbe. A pretože mám väčšinu týchto udalostí fotograficky zdokumentovanú (zo stretnutia s Patrickom Nessom mám zdokumentovanú každú sekundu, lebo mám skvelú kamošku:), a tiež sa hovorí, že obraz povie viac ako tisíc slov, tak tu to je. My 2017 in pictures!
V januári som si spravila radosť novou čítačkou a investovala som do muža svojho života, Amazon Kindle Voyage, ktorý dostal meno Roger (lebo som si myslela, že je to Voyager...).

Koncom marca som bola v Bratislave a stretla som Patricka Nessa! Najlepší deň nielen uplynulého roku, ale vôbec!
Keď už bol človek v tej Bratislave, v Martinuse a mal peniaze... :)


Najcennejšie poklady!
Začiatkom mája som bola na konferencii v Poľsku, úplne na severe pri mori. Moje prvé more v živote! 
S Rogerom sme prednášali o reality TV.…