Preskočiť na hlavný obsah

#Currently

zdroj
Reading: The Starkillers Cycle - Máj pre mňa nie je mesiacom lásky, ale mesiacom Sarah J. Maas. Najprv som prečítala ACOTR, a potom som sa pustila do Starkillerov. A je to pecka. Nič iné som od Maasovej ani nečakala. Len to čítam pomaly, šetrím si to. Ide totiž o projekt, ktorý Sarah píše so svojou najlepšou kamoškou Susan Dennard (tiež spisovateľka) a je zadarmo na tumblri, takže ho píšu keď im to čas dovolí. A ja sa už dnes desím momentu, keď prečítam cliffhanger poslednej uverejnenej kapitoly... Nájdete TU


Wathing: iZombie - Toto bol jeden zo seriálov, ktorý som chcela pozerať, ale škola... No už mám za sebou litiku tak som sa doňho pustila. Seriál je o babe menom Liv, ktorá ide raz za čas von a párty napadnú zombie (a ja som si myslela, že môj minulý piatok bol divoký...). Prežije...no stane sa z nej zombie, začne pracovať v márnici, aby mala prístup k čerstvým mozgom. Po zjedení mozgu "zdedí" spomienky a nejaké tie povahové črty bývalého majiteľa. A tak pomáha vyšetrovať vraždy! Za seriálom stojí ten istý chlapík ako za Veronicou Marsovou. A aby toho nebolo dosť, seriál je koncipovaný ako komix. Už som závislá. Naozaj vydarený seriál, CW túto sezónu ide karta (a to nehovorím len preto, že predstaviteľka Liv "ohviezdičkovala" môj tweet o seriáli...)


Listening to: Selah Sue a Mumford and Sons - O Sele som nikdy nepočula, ale bohžehnaj kultúrne typy denníka SME. Pohodová hudba akurát do tohto usmokleného počasia. Energická melódia, zaujímavé texty a duet s Donaldom Gloverom aka Childish Gambinom. Ja som sa už namotala. 
MaS sú mojou srdcovkou. Na novom albume síce chýbajú bendžá, ale inak je to stále tá super hudba a texty, ktoré som si zamilovala na predchádzajúcich dvoch albumoch. Moja najobľúbenejšia skladba, zatiaľ, je Just Smoke!

Believe lebo Just Smoke neviem nikde nájsť...

A čo dobrého čítate/pozeráte/počúvate Vy? Dajte typy!

Do prečítania/pozerania/počúvania...

Komentáre

 1. Môžem sa opýtať ohľadom tvojho štúdia v NR? Čo si tam študovala? Nebavilo ťa to? A prečo tu už neštuduješ? Aký si mala pocit z profesorov? Napĺňalo ťa to? Lebo ja mám teraz pred štátnicami, síce nie tvoj odbor, ale rozmýšľam nad všetkým možným. :/

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. ahoj :) v NR som študovala editorstvo a vydavateľskú prax, ale po bakalárskom štúdiu som sa rozhodla pre ročnú pauzu, tri roky ma vyšťavili a potrebovala som nabrať novú energiu a chuť do štúdia, škola ma bavila, boli to zaujímavé hodiny, ale musím sa priznať, že teraz ma škola baví ešte viac, študujem jednoodborovú slovenčinu v BB (nie učiteľstvo), mám ešte jeden rok magisterského štúdia, a mám taký pocit, že teraz som sa naozaj v štúdiu našla, aj prístup učiteľov sa mi páči viac, páči sa mi, že musím makať, čítať knihy, písať práce, ale človek potom vidí výsledky a vtedy vie, že to všetko stálo za to, neviem ako to je v NR teraz, kedže tam už 2 roky nie som, ale BB je skvelá, teda aspoň mne sa páči :)

   Odstrániť
  2. Ja študujem nemecký jazyk a históriu (učiteľstvo), ale beriem to len ako cestu k tomu, čo chcem robiť - učiť :) a čo chceš robiť po škole?

   Odstrániť
  3. ja ešte celkom neviem, mňa to zase nikdy neťahalo učiť, ktovie kam ma vietor zaveje :)

   Odstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Naj knihy 2017

Tento zoznam créme de la créme kníh, ktoré som prečítala v roku 2017 by sa mohol volať aj:
Patrick Ness, Star Wars a to ostatné!  Možno je trochu prehnané, aby som mala medzi top knihami hneď 20% prečítaných kníh, ale toto je môj zoznam, takže to bude 10 kníh (za rok som prečítala 50, na chlp som splnila svoju goodreads challenge).

Language of ThornsV prvom rade, toto je veľmi pekná kniha. Ale čo je ešte dôležitejšie, nie je to len tak nejaké doplnenie Grisha sveta. Každá "rozprávka" má isté posolstvo, a verte mi, vo väčšine prípadov to nie je také jednoznačné ako by sa od retellingu mohlo zdať. A spomínala som, že je to krásna kniha?


History is All You Left MePrvá časť tejto knihy je dokonalá, škoda, že tá druhá to tej prvej trochu kazí. Ale nevadí. Lebo toto bola jedna z najkrajších kníh o odpustení, láske a medziľudských vzťahoch, akú si pamätám, že som čítala. A bol to taký silný zážitok, že sa bojím čítať od Silveru niečo iné... píše týždeň po tom ako si objednala They bo…

Môj 2017

OMG, where to start?
Rok 2017 bol jedným slovom... dobre, tak viacerými slovami, rokom prvých vecí - prvé more, prvá zahraničná konferencia, prvé stretnutie so zahraničným autorom, prvýkrát som bola svedkyňou na svadbe. A pretože mám väčšinu týchto udalostí fotograficky zdokumentovanú (zo stretnutia s Patrickom Nessom mám zdokumentovanú každú sekundu, lebo mám skvelú kamošku:), a tiež sa hovorí, že obraz povie viac ako tisíc slov, tak tu to je. My 2017 in pictures!
V januári som si spravila radosť novou čítačkou a investovala som do muža svojho života, Amazon Kindle Voyage, ktorý dostal meno Roger (lebo som si myslela, že je to Voyager...).

Koncom marca som bola v Bratislave a stretla som Patricka Nessa! Najlepší deň nielen uplynulého roku, ale vôbec!
Keď už bol človek v tej Bratislave, v Martinuse a mal peniaze... :)


Najcennejšie poklady!
Začiatkom mája som bola na konferencii v Poľsku, úplne na severe pri mori. Moje prvé more v živote! 
S Rogerom sme prednášali o reality TV.…

Big Wrap Up! So I´m back....

Fúha, long time no see. Nemyslite si, že som na blog zabudla, ale škola, škola a škola boli tento polrok naozaj priotitou číslo 1 (aj keď to tak častokrát asi úplne nebolo, no keď som mala stále na rozume čo mi ešte treba spraviť, prečítať, napísať, na blog som buď po á, nepomyslela, alebo po bé, nechcela som si aj sem prenášať ten ťaživý pocit, že niečo musím). Posledné týždne som odovzdala minimovku, odučila posledné semináre, pozerala Čiaru, bola chorá, u lekára a niečo som čítala. A idú Vianoce a tento čas sa snažím venovať rodine. Tento víkend som mamine konečne pomohla s pečením a práve som po vyše dvoch týždňoch žehlila... prečo som si myslela, že 3 košele do týždňa sú dobrý nápad? 

Ale pekne poporiadku. Do 50 kníh mi treba prečítať ešte 2, no dala som do tohto článku aj knihy, ktoré som prečítala do dnešného dátumu (20.12.2017). Takže shall we begin?
Reading Wrap Up (august, september, október, november, čiastočne december) Lars Kepler – Ihrisko 2* Greg Rucka – Guardians of the…