Preskočiť na hlavný obsah

#Currently

zdroj
Reading: The Starkillers Cycle - Máj pre mňa nie je mesiacom lásky, ale mesiacom Sarah J. Maas. Najprv som prečítala ACOTR, a potom som sa pustila do Starkillerov. A je to pecka. Nič iné som od Maasovej ani nečakala. Len to čítam pomaly, šetrím si to. Ide totiž o projekt, ktorý Sarah píše so svojou najlepšou kamoškou Susan Dennard (tiež spisovateľka) a je zadarmo na tumblri, takže ho píšu keď im to čas dovolí. A ja sa už dnes desím momentu, keď prečítam cliffhanger poslednej uverejnenej kapitoly... Nájdete TU


Wathing: iZombie - Toto bol jeden zo seriálov, ktorý som chcela pozerať, ale škola... No už mám za sebou litiku tak som sa doňho pustila. Seriál je o babe menom Liv, ktorá ide raz za čas von a párty napadnú zombie (a ja som si myslela, že môj minulý piatok bol divoký...). Prežije...no stane sa z nej zombie, začne pracovať v márnici, aby mala prístup k čerstvým mozgom. Po zjedení mozgu "zdedí" spomienky a nejaké tie povahové črty bývalého majiteľa. A tak pomáha vyšetrovať vraždy! Za seriálom stojí ten istý chlapík ako za Veronicou Marsovou. A aby toho nebolo dosť, seriál je koncipovaný ako komix. Už som závislá. Naozaj vydarený seriál, CW túto sezónu ide karta (a to nehovorím len preto, že predstaviteľka Liv "ohviezdičkovala" môj tweet o seriáli...)


Listening to: Selah Sue a Mumford and Sons - O Sele som nikdy nepočula, ale bohžehnaj kultúrne typy denníka SME. Pohodová hudba akurát do tohto usmokleného počasia. Energická melódia, zaujímavé texty a duet s Donaldom Gloverom aka Childish Gambinom. Ja som sa už namotala. 
MaS sú mojou srdcovkou. Na novom albume síce chýbajú bendžá, ale inak je to stále tá super hudba a texty, ktoré som si zamilovala na predchádzajúcich dvoch albumoch. Moja najobľúbenejšia skladba, zatiaľ, je Just Smoke!

Believe lebo Just Smoke neviem nikde nájsť...

A čo dobrého čítate/pozeráte/počúvate Vy? Dajte typy!

Do prečítania/pozerania/počúvania...

Komentáre

 1. Môžem sa opýtať ohľadom tvojho štúdia v NR? Čo si tam študovala? Nebavilo ťa to? A prečo tu už neštuduješ? Aký si mala pocit z profesorov? Napĺňalo ťa to? Lebo ja mám teraz pred štátnicami, síce nie tvoj odbor, ale rozmýšľam nad všetkým možným. :/

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. ahoj :) v NR som študovala editorstvo a vydavateľskú prax, ale po bakalárskom štúdiu som sa rozhodla pre ročnú pauzu, tri roky ma vyšťavili a potrebovala som nabrať novú energiu a chuť do štúdia, škola ma bavila, boli to zaujímavé hodiny, ale musím sa priznať, že teraz ma škola baví ešte viac, študujem jednoodborovú slovenčinu v BB (nie učiteľstvo), mám ešte jeden rok magisterského štúdia, a mám taký pocit, že teraz som sa naozaj v štúdiu našla, aj prístup učiteľov sa mi páči viac, páči sa mi, že musím makať, čítať knihy, písať práce, ale človek potom vidí výsledky a vtedy vie, že to všetko stálo za to, neviem ako to je v NR teraz, kedže tam už 2 roky nie som, ale BB je skvelá, teda aspoň mne sa páči :)

   Odstrániť
  2. Ja študujem nemecký jazyk a históriu (učiteľstvo), ale beriem to len ako cestu k tomu, čo chcem robiť - učiť :) a čo chceš robiť po škole?

   Odstrániť
  3. ja ešte celkom neviem, mňa to zase nikdy neťahalo učiť, ktovie kam ma vietor zaveje :)

   Odstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Môj 2016

Rok 2016 bol najlepším rokom môjho života. Som si vedomá, že z hľadiska správ a svetových udalostí to nebolo dobré, ale pre mňa osobne bol rok 2016 skvelým, jedinečným a úžasným.
Začala som diplomovkou. To bol môj hlavný projekt v prvých mesiacoch roka. Bol to boj, naučila som sa veľa nielen o blogoch, ale aj sama o sebe. Popri usilovnej práci som pozerala The 100. Ako odmenu, väčšinou. V tomto období som sa zamilovala do piesní z muzikálu Hamilton a tiež som sa namotala na podcasty (*spoiler: v poslednom čase som sa odmotala). Po diplomovke prišlo na rad učenie sa na štátnice a príprava na prijímacie skúšky na doktorandské štúdium. Neraz som si kládla otázku na čo som sa to dala, keď som nevedela ani prihlášku vypísať... stáva sa aj lepším.
Niekedy na jar vyšla v slovenčine kniha Patricka Ness  The Rest of Us Just Live Here a moja GR reakcia na knihu sa dostala na jej obálku! Ešte stále sa z toho vytešujem a kniha ma v noci straší, lebo jej chrbát (a predná strana, ale ja vidím z p…

MOJE NAJ: Knihy 2016

Znova je tu, ten čas, keď sa začal nový rok a ja mám potrebu uzavrieť ten minulý kopou článkov o knihách, ktoré som v uplynulom roku prečítala. Pre rok 2016 som sa rozhodla pre top osem, nie pre napr. 16. Dôvodov je niekoľko, začínajúc tým, že som neprečítala veľa kníh, a určiť top 16 zo 66 sa mi zdalo priveľa. Druhým dôvodom bolo, že tento rok vo mne ostala tých kníh pomenej. O to sú však tieto lepšie :) TOP 8 roku 2016 je:
Crooked Kingdom by Leigh Bardugo - Posledná kniha, ktorú som v roku 2016 prečítala bola tým najlepším, čo som v minulom roku prečítala. Poradie kníh je skôr podľa toho ako som ich čítala, ale Crooked Kingdom sa mi čítalo a páčilo jednoznačne najviac. Kniha mala všetko čo mám rada: akciu, vzťahy, skvelé prepracované postavy, atmosféru, krásnu obálku, sarkazmus. A preto je, aj keď sa nehráme na favoritov, tým najlepším čo som v roku 2016 čítala. A keby len v minulom roku...We Should All Be Feminist by Chimamanda Ngozi Adichie - Táto kniha, myslím si, nepotrebuje žiad…

June and July Wrap Up + Catch Up

Dvojmesačný výpadok na blogu tu už dávno nebol. A prečo k nemu prišlo? Ani sama neviem, dôvodov je viac, hlavným asi moja lenivosť. Potom toho bolo dosť do školy, znova som robila semináre, písala seminárky a pomáhala organizovať konferenciu (pri čom som prišla minimálne o 6 mesiacov života a všetky ilúzie ohľadne dospelých ľudí s titulmi, hrôza). Veľa som toho ani nečítala, skôr som pozerala seriály, ale aj to také... veď vám nižšie napíšem :) Celkovo boli jún a júl také nejaké lenivé neslané mesiace. Môj momentálny stav nazývam letný mozog a už je z toho pomaly diagnóza, ktorú musím začať liečiť, lebo už je po polke prázdnin a ja som ešte nezačala písať minimovku.
Reading Wrap UpPaula Hawkins: Do vody- Nie som veľkou fanynkou autorkinej prvej knihy, táto mi sadla viac. Ale aj tak nechápem čo na nej všetci vidia - je to tuctové, nezapamätateľné. No dobre, rýchlo sa to číta, len tých pohľadov tam je vždy nejako príliš veľa.  3*Cassandra Clare: Polnočná dáma - Oddychovka, ale mám otázku…