Preskočiť na hlavný obsah

#Currently

zdroj
Reading: The Starkillers Cycle - Máj pre mňa nie je mesiacom lásky, ale mesiacom Sarah J. Maas. Najprv som prečítala ACOTR, a potom som sa pustila do Starkillerov. A je to pecka. Nič iné som od Maasovej ani nečakala. Len to čítam pomaly, šetrím si to. Ide totiž o projekt, ktorý Sarah píše so svojou najlepšou kamoškou Susan Dennard (tiež spisovateľka) a je zadarmo na tumblri, takže ho píšu keď im to čas dovolí. A ja sa už dnes desím momentu, keď prečítam cliffhanger poslednej uverejnenej kapitoly... Nájdete TU


Wathing: iZombie - Toto bol jeden zo seriálov, ktorý som chcela pozerať, ale škola... No už mám za sebou litiku tak som sa doňho pustila. Seriál je o babe menom Liv, ktorá ide raz za čas von a párty napadnú zombie (a ja som si myslela, že môj minulý piatok bol divoký...). Prežije...no stane sa z nej zombie, začne pracovať v márnici, aby mala prístup k čerstvým mozgom. Po zjedení mozgu "zdedí" spomienky a nejaké tie povahové črty bývalého majiteľa. A tak pomáha vyšetrovať vraždy! Za seriálom stojí ten istý chlapík ako za Veronicou Marsovou. A aby toho nebolo dosť, seriál je koncipovaný ako komix. Už som závislá. Naozaj vydarený seriál, CW túto sezónu ide karta (a to nehovorím len preto, že predstaviteľka Liv "ohviezdičkovala" môj tweet o seriáli...)


Listening to: Selah Sue a Mumford and Sons - O Sele som nikdy nepočula, ale bohžehnaj kultúrne typy denníka SME. Pohodová hudba akurát do tohto usmokleného počasia. Energická melódia, zaujímavé texty a duet s Donaldom Gloverom aka Childish Gambinom. Ja som sa už namotala. 
MaS sú mojou srdcovkou. Na novom albume síce chýbajú bendžá, ale inak je to stále tá super hudba a texty, ktoré som si zamilovala na predchádzajúcich dvoch albumoch. Moja najobľúbenejšia skladba, zatiaľ, je Just Smoke!

Believe lebo Just Smoke neviem nikde nájsť...

A čo dobrého čítate/pozeráte/počúvate Vy? Dajte typy!

Do prečítania/pozerania/počúvania...

Komentáre

 1. Môžem sa opýtať ohľadom tvojho štúdia v NR? Čo si tam študovala? Nebavilo ťa to? A prečo tu už neštuduješ? Aký si mala pocit z profesorov? Napĺňalo ťa to? Lebo ja mám teraz pred štátnicami, síce nie tvoj odbor, ale rozmýšľam nad všetkým možným. :/

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. ahoj :) v NR som študovala editorstvo a vydavateľskú prax, ale po bakalárskom štúdiu som sa rozhodla pre ročnú pauzu, tri roky ma vyšťavili a potrebovala som nabrať novú energiu a chuť do štúdia, škola ma bavila, boli to zaujímavé hodiny, ale musím sa priznať, že teraz ma škola baví ešte viac, študujem jednoodborovú slovenčinu v BB (nie učiteľstvo), mám ešte jeden rok magisterského štúdia, a mám taký pocit, že teraz som sa naozaj v štúdiu našla, aj prístup učiteľov sa mi páči viac, páči sa mi, že musím makať, čítať knihy, písať práce, ale človek potom vidí výsledky a vtedy vie, že to všetko stálo za to, neviem ako to je v NR teraz, kedže tam už 2 roky nie som, ale BB je skvelá, teda aspoň mne sa páči :)

   Odstrániť
  2. Ja študujem nemecký jazyk a históriu (učiteľstvo), ale beriem to len ako cestu k tomu, čo chcem robiť - učiť :) a čo chceš robiť po škole?

   Odstrániť
  3. ja ešte celkom neviem, mňa to zase nikdy neťahalo učiť, ktovie kam ma vietor zaveje :)

   Odstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Naj knihy 2017

Tento zoznam créme de la créme kníh, ktoré som prečítala v roku 2017 by sa mohol volať aj:
Patrick Ness, Star Wars a to ostatné!  Možno je trochu prehnané, aby som mala medzi top knihami hneď 20% prečítaných kníh, ale toto je môj zoznam, takže to bude 10 kníh (za rok som prečítala 50, na chlp som splnila svoju goodreads challenge).

Language of ThornsV prvom rade, toto je veľmi pekná kniha. Ale čo je ešte dôležitejšie, nie je to len tak nejaké doplnenie Grisha sveta. Každá "rozprávka" má isté posolstvo, a verte mi, vo väčšine prípadov to nie je také jednoznačné ako by sa od retellingu mohlo zdať. A spomínala som, že je to krásna kniha?


History is All You Left MePrvá časť tejto knihy je dokonalá, škoda, že tá druhá to tej prvej trochu kazí. Ale nevadí. Lebo toto bola jedna z najkrajších kníh o odpustení, láske a medziľudských vzťahoch, akú si pamätám, že som čítala. A bol to taký silný zážitok, že sa bojím čítať od Silveru niečo iné... píše týždeň po tom ako si objednala They bo…

June and July Wrap Up + Catch Up

Dvojmesačný výpadok na blogu tu už dávno nebol. A prečo k nemu prišlo? Ani sama neviem, dôvodov je viac, hlavným asi moja lenivosť. Potom toho bolo dosť do školy, znova som robila semináre, písala seminárky a pomáhala organizovať konferenciu (pri čom som prišla minimálne o 6 mesiacov života a všetky ilúzie ohľadne dospelých ľudí s titulmi, hrôza). Veľa som toho ani nečítala, skôr som pozerala seriály, ale aj to také... veď vám nižšie napíšem :) Celkovo boli jún a júl také nejaké lenivé neslané mesiace. Môj momentálny stav nazývam letný mozog a už je z toho pomaly diagnóza, ktorú musím začať liečiť, lebo už je po polke prázdnin a ja som ešte nezačala písať minimovku.
Reading Wrap UpPaula Hawkins: Do vody- Nie som veľkou fanynkou autorkinej prvej knihy, táto mi sadla viac. Ale aj tak nechápem čo na nej všetci vidia - je to tuctové, nezapamätateľné. No dobre, rýchlo sa to číta, len tých pohľadov tam je vždy nejako príliš veľa.  3*Cassandra Clare: Polnočná dáma - Oddychovka, ale mám otázku…

Nákupný zoznam

...alebo wishlist? Nie, skôr nákupný zoznam.


Máte aj vy knihy, ktoré musíte mať aj keby na chleba nebolo? A aj u vás to väčšinou skončí tak, že na chleba nie je, ale knihy sú (alebo to sa stáva len mne?). Máj je permanentne mesiacom, v ktorom vychádza veľa titulov, ktoré chcem prečítať (a potom sa to len nabaľuje ako snehová guľa). A keby len prečítať, ale musím bezpodmienečne mať! Ale treba mať plán! Plán pre mňa znamená zoznam. Takže dnes bude reč o knihách, ktoré vyšli alebo ešte len vyjdú, a ktoré sú na mojom „must buy books“ zozname. Tiež známy ako akčný plán na budúci polrok. Čo nevyjde, pôjde na vianočný zoznam. Keby s knihami predávali aj čas na ich čítanie, všakže?

Mŕtve dievča neklame – vyšlo v slovenčine už koncom marca. Podľa kultovej knihy prednedávnom vyšiel aj seriál (ktorý som ešte nevidela, lebo chcem najprv čítať knihu). Jedna z mojich nákupných priorít! (najmä aby som si mohla spraviť názor, lebo podľa reakcií internetu [a najmä ľudí, ktorí ešte veria v politickú kore…