Preskočiť na hlavný obsah

Song Title Book Tag

Myslím, že v tomto štádiu nášho vzťahu, je už každému pravidelnému čitateľovi tohto blogu jasné, že rada pozerám youtubové videá. A zvlášť tie o knihách. Raz som pri prezeraní mojej youtube feed narazila na video s rovnakým názvom ako má tento post. Zaujímavá myšlienka, povedala som si. A zo zaujímavej myšlienky sa vykľul tento článok. Preklad je môj, to znamená, že nemusí byť presný, ale snaha sa cení, nie? Pekné čítanie prajem!
 1.  Guns N' Roses - November Rain - Pick a book with a sad/tragic ending/Kniha s tragickým, smutným koncom- John Boyne: Chlapec v pásikavom pyžame, nádherný, ale srdcervúci koniec. Nádherná, krásne napísaná kniha.
 2. Queen - Another One Bites the Dust - Pick a book which a lot of killing in it/Kniha, v ktorej je veľa zabíjania/násilia - Večná noc, záverečná časť trilógie Žihadlá. Už z úvodných scén mi bolo nevoľno, celé je to plné vraždenia, násilia, nie príliš optimistických výhliadok pre ľudstvo.
 3. Britney Spears - Oops!... I did it again - Pick a book you read more than twice/Kniha, ktorú som prečítala viackrát, *spoiler alert: takých nie je veľa* - Malý princ, ktorý bol dlho mojou naj knihou.
 4. Pink Floyd - Wish You Were Here - Your currently most anticipated book/Kniha, na ktorú sa momentálne najviac teším - Momentálne je na čele zoznamu A Court of Thorns and Roses (ktorá by už mala byť na ceste z Book Depo), a po nej je to štvrtá časť série Throne of Glass, proste najbližšie publikovaná Sarah J. Maas :)
 5. Florence + the Machine - No light, no light- Pick a book that was just so bad you'd like to lock it away in a dark corner and never look at it ever again/Kniha, ktorá bola taká zlá, že som ju chcela zamknúť v temnom kúte povaly a nikdy viac ju nevidieť - Zber kostí, jedna z takých "čerstvejších"...
 6. Skylar Grey - Final Warning - Pick a book with a kick ass protagonist you'd not want to piss off/Vyber knihu, s kick ass hrdinom/hrdinkou, ktorého/ktorú by si nechcel naštvať - Throne of Glass, vlastne celá séria, a jej hlavná postava Celaena Sardothien. Nechcela by som byť v jej nemisloti....
 7. My Chemical Romance - I'm not Okay - Pick a book that deals with a hard topic like loss or bullying/Kniha, ktorá sa zaoberá ťažkou témou ako je strata či šikana- The Sky is Everywhere od Jandy Nelson, hlavná hrdinka sa vyrovnáva so smrťou sestry a rôznymi inými problémami.
 8. Linkin Park - Breaking the Habit - Pick a book you read which was outside of your usual comfort zone yet you still enjoyed reading/Kniha, ktorá je mimo mojej čítacej comfort zóny, ale aj tak som si ju užila - Delirium od Lauren Oliver, ale to je taká špecificá kategória, lebo to bola prvá kniha po veľmi dlhom čase, ktorú som prečítala v angličtine a po nej som začala v angličtine čítať viac a viac. V tom čase bola kniha v angličtine poriadne out of my comfort zone.
 9. Troye Sivan - Happy little Pill - Pick a book that makes you happy/Kniha, ktorá ma robí šťastnou - Toto je tesný súboj medzi Yes Please od Amy Poehler a Is Everybody Hanging Without Me? od Mindy Kalling. Veľmi tesné, ale Amy vyhrala, lebo v jej audioknihe bol aj Seth Meyer a ten ma robí veľmi šťastnou...
 10. Ladyhawk - Dusk Till Dawn - Pick a book you read in one night/sitting/Kniha, ktorú som prečítala za jednu noc/na jedno posedenie - Všetko čo musím čítať do školy, lebo je toho veľa...hahaha, asi UnWind od Neala Shustermana, technicky to boli dve posedenia, ale aj tak som ju prečítala veľmi rýchlo, bola jednoducho skvelá!
Do prečítania...

Komentáre

 1. Pěkně vyplněný TAG, nějaké knihy ani neznám!
  http://milujemekihy.blogspot.cz/

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Môj 2016

Rok 2016 bol najlepším rokom môjho života. Som si vedomá, že z hľadiska správ a svetových udalostí to nebolo dobré, ale pre mňa osobne bol rok 2016 skvelým, jedinečným a úžasným.
Začala som diplomovkou. To bol môj hlavný projekt v prvých mesiacoch roka. Bol to boj, naučila som sa veľa nielen o blogoch, ale aj sama o sebe. Popri usilovnej práci som pozerala The 100. Ako odmenu, väčšinou. V tomto období som sa zamilovala do piesní z muzikálu Hamilton a tiež som sa namotala na podcasty (*spoiler: v poslednom čase som sa odmotala). Po diplomovke prišlo na rad učenie sa na štátnice a príprava na prijímacie skúšky na doktorandské štúdium. Neraz som si kládla otázku na čo som sa to dala, keď som nevedela ani prihlášku vypísať... stáva sa aj lepším.
Niekedy na jar vyšla v slovenčine kniha Patricka Ness  The Rest of Us Just Live Here a moja GR reakcia na knihu sa dostala na jej obálku! Ešte stále sa z toho vytešujem a kniha ma v noci straší, lebo jej chrbát (a predná strana, ale ja vidím z p…

MOJE NAJ: Knihy 2016

Znova je tu, ten čas, keď sa začal nový rok a ja mám potrebu uzavrieť ten minulý kopou článkov o knihách, ktoré som v uplynulom roku prečítala. Pre rok 2016 som sa rozhodla pre top osem, nie pre napr. 16. Dôvodov je niekoľko, začínajúc tým, že som neprečítala veľa kníh, a určiť top 16 zo 66 sa mi zdalo priveľa. Druhým dôvodom bolo, že tento rok vo mne ostala tých kníh pomenej. O to sú však tieto lepšie :) TOP 8 roku 2016 je:
Crooked Kingdom by Leigh Bardugo - Posledná kniha, ktorú som v roku 2016 prečítala bola tým najlepším, čo som v minulom roku prečítala. Poradie kníh je skôr podľa toho ako som ich čítala, ale Crooked Kingdom sa mi čítalo a páčilo jednoznačne najviac. Kniha mala všetko čo mám rada: akciu, vzťahy, skvelé prepracované postavy, atmosféru, krásnu obálku, sarkazmus. A preto je, aj keď sa nehráme na favoritov, tým najlepším čo som v roku 2016 čítala. A keby len v minulom roku...We Should All Be Feminist by Chimamanda Ngozi Adichie - Táto kniha, myslím si, nepotrebuje žiad…

June and July Wrap Up + Catch Up

Dvojmesačný výpadok na blogu tu už dávno nebol. A prečo k nemu prišlo? Ani sama neviem, dôvodov je viac, hlavným asi moja lenivosť. Potom toho bolo dosť do školy, znova som robila semináre, písala seminárky a pomáhala organizovať konferenciu (pri čom som prišla minimálne o 6 mesiacov života a všetky ilúzie ohľadne dospelých ľudí s titulmi, hrôza). Veľa som toho ani nečítala, skôr som pozerala seriály, ale aj to také... veď vám nižšie napíšem :) Celkovo boli jún a júl také nejaké lenivé neslané mesiace. Môj momentálny stav nazývam letný mozog a už je z toho pomaly diagnóza, ktorú musím začať liečiť, lebo už je po polke prázdnin a ja som ešte nezačala písať minimovku.
Reading Wrap UpPaula Hawkins: Do vody- Nie som veľkou fanynkou autorkinej prvej knihy, táto mi sadla viac. Ale aj tak nechápem čo na nej všetci vidia - je to tuctové, nezapamätateľné. No dobre, rýchlo sa to číta, len tých pohľadov tam je vždy nejako príliš veľa.  3*Cassandra Clare: Polnočná dáma - Oddychovka, ale mám otázku…