Preskočiť na hlavný obsah

Song Title Book Tag

Myslím, že v tomto štádiu nášho vzťahu, je už každému pravidelnému čitateľovi tohto blogu jasné, že rada pozerám youtubové videá. A zvlášť tie o knihách. Raz som pri prezeraní mojej youtube feed narazila na video s rovnakým názvom ako má tento post. Zaujímavá myšlienka, povedala som si. A zo zaujímavej myšlienky sa vykľul tento článok. Preklad je môj, to znamená, že nemusí byť presný, ale snaha sa cení, nie? Pekné čítanie prajem!
 1.  Guns N' Roses - November Rain - Pick a book with a sad/tragic ending/Kniha s tragickým, smutným koncom- John Boyne: Chlapec v pásikavom pyžame, nádherný, ale srdcervúci koniec. Nádherná, krásne napísaná kniha.
 2. Queen - Another One Bites the Dust - Pick a book which a lot of killing in it/Kniha, v ktorej je veľa zabíjania/násilia - Večná noc, záverečná časť trilógie Žihadlá. Už z úvodných scén mi bolo nevoľno, celé je to plné vraždenia, násilia, nie príliš optimistických výhliadok pre ľudstvo.
 3. Britney Spears - Oops!... I did it again - Pick a book you read more than twice/Kniha, ktorú som prečítala viackrát, *spoiler alert: takých nie je veľa* - Malý princ, ktorý bol dlho mojou naj knihou.
 4. Pink Floyd - Wish You Were Here - Your currently most anticipated book/Kniha, na ktorú sa momentálne najviac teším - Momentálne je na čele zoznamu A Court of Thorns and Roses (ktorá by už mala byť na ceste z Book Depo), a po nej je to štvrtá časť série Throne of Glass, proste najbližšie publikovaná Sarah J. Maas :)
 5. Florence + the Machine - No light, no light- Pick a book that was just so bad you'd like to lock it away in a dark corner and never look at it ever again/Kniha, ktorá bola taká zlá, že som ju chcela zamknúť v temnom kúte povaly a nikdy viac ju nevidieť - Zber kostí, jedna z takých "čerstvejších"...
 6. Skylar Grey - Final Warning - Pick a book with a kick ass protagonist you'd not want to piss off/Vyber knihu, s kick ass hrdinom/hrdinkou, ktorého/ktorú by si nechcel naštvať - Throne of Glass, vlastne celá séria, a jej hlavná postava Celaena Sardothien. Nechcela by som byť v jej nemisloti....
 7. My Chemical Romance - I'm not Okay - Pick a book that deals with a hard topic like loss or bullying/Kniha, ktorá sa zaoberá ťažkou témou ako je strata či šikana- The Sky is Everywhere od Jandy Nelson, hlavná hrdinka sa vyrovnáva so smrťou sestry a rôznymi inými problémami.
 8. Linkin Park - Breaking the Habit - Pick a book you read which was outside of your usual comfort zone yet you still enjoyed reading/Kniha, ktorá je mimo mojej čítacej comfort zóny, ale aj tak som si ju užila - Delirium od Lauren Oliver, ale to je taká špecificá kategória, lebo to bola prvá kniha po veľmi dlhom čase, ktorú som prečítala v angličtine a po nej som začala v angličtine čítať viac a viac. V tom čase bola kniha v angličtine poriadne out of my comfort zone.
 9. Troye Sivan - Happy little Pill - Pick a book that makes you happy/Kniha, ktorá ma robí šťastnou - Toto je tesný súboj medzi Yes Please od Amy Poehler a Is Everybody Hanging Without Me? od Mindy Kalling. Veľmi tesné, ale Amy vyhrala, lebo v jej audioknihe bol aj Seth Meyer a ten ma robí veľmi šťastnou...
 10. Ladyhawk - Dusk Till Dawn - Pick a book you read in one night/sitting/Kniha, ktorú som prečítala za jednu noc/na jedno posedenie - Všetko čo musím čítať do školy, lebo je toho veľa...hahaha, asi UnWind od Neala Shustermana, technicky to boli dve posedenia, ale aj tak som ju prečítala veľmi rýchlo, bola jednoducho skvelá!
Do prečítania...

Komentáre

 1. Pěkně vyplněný TAG, nějaké knihy ani neznám!
  http://milujemekihy.blogspot.cz/

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Naj knihy 2017

Tento zoznam créme de la créme kníh, ktoré som prečítala v roku 2017 by sa mohol volať aj:
Patrick Ness, Star Wars a to ostatné!  Možno je trochu prehnané, aby som mala medzi top knihami hneď 20% prečítaných kníh, ale toto je môj zoznam, takže to bude 10 kníh (za rok som prečítala 50, na chlp som splnila svoju goodreads challenge).

Language of ThornsV prvom rade, toto je veľmi pekná kniha. Ale čo je ešte dôležitejšie, nie je to len tak nejaké doplnenie Grisha sveta. Každá "rozprávka" má isté posolstvo, a verte mi, vo väčšine prípadov to nie je také jednoznačné ako by sa od retellingu mohlo zdať. A spomínala som, že je to krásna kniha?


History is All You Left MePrvá časť tejto knihy je dokonalá, škoda, že tá druhá to tej prvej trochu kazí. Ale nevadí. Lebo toto bola jedna z najkrajších kníh o odpustení, láske a medziľudských vzťahoch, akú si pamätám, že som čítala. A bol to taký silný zážitok, že sa bojím čítať od Silveru niečo iné... píše týždeň po tom ako si objednala They bo…

June and July Wrap Up + Catch Up

Dvojmesačný výpadok na blogu tu už dávno nebol. A prečo k nemu prišlo? Ani sama neviem, dôvodov je viac, hlavným asi moja lenivosť. Potom toho bolo dosť do školy, znova som robila semináre, písala seminárky a pomáhala organizovať konferenciu (pri čom som prišla minimálne o 6 mesiacov života a všetky ilúzie ohľadne dospelých ľudí s titulmi, hrôza). Veľa som toho ani nečítala, skôr som pozerala seriály, ale aj to také... veď vám nižšie napíšem :) Celkovo boli jún a júl také nejaké lenivé neslané mesiace. Môj momentálny stav nazývam letný mozog a už je z toho pomaly diagnóza, ktorú musím začať liečiť, lebo už je po polke prázdnin a ja som ešte nezačala písať minimovku.
Reading Wrap UpPaula Hawkins: Do vody- Nie som veľkou fanynkou autorkinej prvej knihy, táto mi sadla viac. Ale aj tak nechápem čo na nej všetci vidia - je to tuctové, nezapamätateľné. No dobre, rýchlo sa to číta, len tých pohľadov tam je vždy nejako príliš veľa.  3*Cassandra Clare: Polnočná dáma - Oddychovka, ale mám otázku…

Nákupný zoznam

...alebo wishlist? Nie, skôr nákupný zoznam.


Máte aj vy knihy, ktoré musíte mať aj keby na chleba nebolo? A aj u vás to väčšinou skončí tak, že na chleba nie je, ale knihy sú (alebo to sa stáva len mne?). Máj je permanentne mesiacom, v ktorom vychádza veľa titulov, ktoré chcem prečítať (a potom sa to len nabaľuje ako snehová guľa). A keby len prečítať, ale musím bezpodmienečne mať! Ale treba mať plán! Plán pre mňa znamená zoznam. Takže dnes bude reč o knihách, ktoré vyšli alebo ešte len vyjdú, a ktoré sú na mojom „must buy books“ zozname. Tiež známy ako akčný plán na budúci polrok. Čo nevyjde, pôjde na vianočný zoznam. Keby s knihami predávali aj čas na ich čítanie, všakže?

Mŕtve dievča neklame – vyšlo v slovenčine už koncom marca. Podľa kultovej knihy prednedávnom vyšiel aj seriál (ktorý som ešte nevidela, lebo chcem najprv čítať knihu). Jedna z mojich nákupných priorít! (najmä aby som si mohla spraviť názor, lebo podľa reakcií internetu [a najmä ľudí, ktorí ešte veria v politickú kore…