Preskočiť na hlavný obsah

Song Title Book Tag

Myslím, že v tomto štádiu nášho vzťahu, je už každému pravidelnému čitateľovi tohto blogu jasné, že rada pozerám youtubové videá. A zvlášť tie o knihách. Raz som pri prezeraní mojej youtube feed narazila na video s rovnakým názvom ako má tento post. Zaujímavá myšlienka, povedala som si. A zo zaujímavej myšlienky sa vykľul tento článok. Preklad je môj, to znamená, že nemusí byť presný, ale snaha sa cení, nie? Pekné čítanie prajem!
 1.  Guns N' Roses - November Rain - Pick a book with a sad/tragic ending/Kniha s tragickým, smutným koncom- John Boyne: Chlapec v pásikavom pyžame, nádherný, ale srdcervúci koniec. Nádherná, krásne napísaná kniha.
 2. Queen - Another One Bites the Dust - Pick a book which a lot of killing in it/Kniha, v ktorej je veľa zabíjania/násilia - Večná noc, záverečná časť trilógie Žihadlá. Už z úvodných scén mi bolo nevoľno, celé je to plné vraždenia, násilia, nie príliš optimistických výhliadok pre ľudstvo.
 3. Britney Spears - Oops!... I did it again - Pick a book you read more than twice/Kniha, ktorú som prečítala viackrát, *spoiler alert: takých nie je veľa* - Malý princ, ktorý bol dlho mojou naj knihou.
 4. Pink Floyd - Wish You Were Here - Your currently most anticipated book/Kniha, na ktorú sa momentálne najviac teším - Momentálne je na čele zoznamu A Court of Thorns and Roses (ktorá by už mala byť na ceste z Book Depo), a po nej je to štvrtá časť série Throne of Glass, proste najbližšie publikovaná Sarah J. Maas :)
 5. Florence + the Machine - No light, no light- Pick a book that was just so bad you'd like to lock it away in a dark corner and never look at it ever again/Kniha, ktorá bola taká zlá, že som ju chcela zamknúť v temnom kúte povaly a nikdy viac ju nevidieť - Zber kostí, jedna z takých "čerstvejších"...
 6. Skylar Grey - Final Warning - Pick a book with a kick ass protagonist you'd not want to piss off/Vyber knihu, s kick ass hrdinom/hrdinkou, ktorého/ktorú by si nechcel naštvať - Throne of Glass, vlastne celá séria, a jej hlavná postava Celaena Sardothien. Nechcela by som byť v jej nemisloti....
 7. My Chemical Romance - I'm not Okay - Pick a book that deals with a hard topic like loss or bullying/Kniha, ktorá sa zaoberá ťažkou témou ako je strata či šikana- The Sky is Everywhere od Jandy Nelson, hlavná hrdinka sa vyrovnáva so smrťou sestry a rôznymi inými problémami.
 8. Linkin Park - Breaking the Habit - Pick a book you read which was outside of your usual comfort zone yet you still enjoyed reading/Kniha, ktorá je mimo mojej čítacej comfort zóny, ale aj tak som si ju užila - Delirium od Lauren Oliver, ale to je taká špecificá kategória, lebo to bola prvá kniha po veľmi dlhom čase, ktorú som prečítala v angličtine a po nej som začala v angličtine čítať viac a viac. V tom čase bola kniha v angličtine poriadne out of my comfort zone.
 9. Troye Sivan - Happy little Pill - Pick a book that makes you happy/Kniha, ktorá ma robí šťastnou - Toto je tesný súboj medzi Yes Please od Amy Poehler a Is Everybody Hanging Without Me? od Mindy Kalling. Veľmi tesné, ale Amy vyhrala, lebo v jej audioknihe bol aj Seth Meyer a ten ma robí veľmi šťastnou...
 10. Ladyhawk - Dusk Till Dawn - Pick a book you read in one night/sitting/Kniha, ktorú som prečítala za jednu noc/na jedno posedenie - Všetko čo musím čítať do školy, lebo je toho veľa...hahaha, asi UnWind od Neala Shustermana, technicky to boli dve posedenia, ale aj tak som ju prečítala veľmi rýchlo, bola jednoducho skvelá!
Do prečítania...

Komentáre

 1. Pěkně vyplněný TAG, nějaké knihy ani neznám!
  http://milujemekihy.blogspot.cz/

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Naj knihy 2017

Tento zoznam créme de la créme kníh, ktoré som prečítala v roku 2017 by sa mohol volať aj:
Patrick Ness, Star Wars a to ostatné!  Možno je trochu prehnané, aby som mala medzi top knihami hneď 20% prečítaných kníh, ale toto je môj zoznam, takže to bude 10 kníh (za rok som prečítala 50, na chlp som splnila svoju goodreads challenge).

Language of ThornsV prvom rade, toto je veľmi pekná kniha. Ale čo je ešte dôležitejšie, nie je to len tak nejaké doplnenie Grisha sveta. Každá "rozprávka" má isté posolstvo, a verte mi, vo väčšine prípadov to nie je také jednoznačné ako by sa od retellingu mohlo zdať. A spomínala som, že je to krásna kniha?


History is All You Left MePrvá časť tejto knihy je dokonalá, škoda, že tá druhá to tej prvej trochu kazí. Ale nevadí. Lebo toto bola jedna z najkrajších kníh o odpustení, láske a medziľudských vzťahoch, akú si pamätám, že som čítala. A bol to taký silný zážitok, že sa bojím čítať od Silveru niečo iné... píše týždeň po tom ako si objednala They bo…

Môj 2017

OMG, where to start?
Rok 2017 bol jedným slovom... dobre, tak viacerými slovami, rokom prvých vecí - prvé more, prvá zahraničná konferencia, prvé stretnutie so zahraničným autorom, prvýkrát som bola svedkyňou na svadbe. A pretože mám väčšinu týchto udalostí fotograficky zdokumentovanú (zo stretnutia s Patrickom Nessom mám zdokumentovanú každú sekundu, lebo mám skvelú kamošku:), a tiež sa hovorí, že obraz povie viac ako tisíc slov, tak tu to je. My 2017 in pictures!
V januári som si spravila radosť novou čítačkou a investovala som do muža svojho života, Amazon Kindle Voyage, ktorý dostal meno Roger (lebo som si myslela, že je to Voyager...).

Koncom marca som bola v Bratislave a stretla som Patricka Nessa! Najlepší deň nielen uplynulého roku, ale vôbec!
Keď už bol človek v tej Bratislave, v Martinuse a mal peniaze... :)


Najcennejšie poklady!
Začiatkom mája som bola na konferencii v Poľsku, úplne na severe pri mori. Moje prvé more v živote! 
S Rogerom sme prednášali o reality TV.…

Big Wrap Up! So I´m back....

Fúha, long time no see. Nemyslite si, že som na blog zabudla, ale škola, škola a škola boli tento polrok naozaj priotitou číslo 1 (aj keď to tak častokrát asi úplne nebolo, no keď som mala stále na rozume čo mi ešte treba spraviť, prečítať, napísať, na blog som buď po á, nepomyslela, alebo po bé, nechcela som si aj sem prenášať ten ťaživý pocit, že niečo musím). Posledné týždne som odovzdala minimovku, odučila posledné semináre, pozerala Čiaru, bola chorá, u lekára a niečo som čítala. A idú Vianoce a tento čas sa snažím venovať rodine. Tento víkend som mamine konečne pomohla s pečením a práve som po vyše dvoch týždňoch žehlila... prečo som si myslela, že 3 košele do týždňa sú dobrý nápad? 

Ale pekne poporiadku. Do 50 kníh mi treba prečítať ešte 2, no dala som do tohto článku aj knihy, ktoré som prečítala do dnešného dátumu (20.12.2017). Takže shall we begin?
Reading Wrap Up (august, september, október, november, čiastočne december) Lars Kepler – Ihrisko 2* Greg Rucka – Guardians of the…