Preskočiť na hlavný obsah

The Extraordinary Means Tag

The Beginning of Everything bola v mojom zozname top 14 kníh roku 2014. O Extraordinary Means som písala v poste o krásnych obálkach. Milujem youtubové videá. Prečo to tu všetko spomínam? Lebo autorka oboch spomínaných kníh Robyn Schneider je aj youtuberka a na promo druhej spomínanej knihy si vymyslela tag. No a mne sa tag páčil a momentálne som po všetkých seminárkach kreatívne vycicaná, tak som sa rozhodla, že si ho urobím na blogu. Ako pri všetkom čo si prekladám z netu, nie je to profesionálne a so zaťatými päsťami dúfam, že som to preložila dobre :)

Pôvodné video: Original 
 1. I would give up the internet for a month for a signed first edition of this book/ Na mesiac by som sa vzdala internetu  za prvú a podpísanú edíciu tejto knihy: Kto chytá v žite J. D. Salingera. Moja najobľúbenejšia kniha, prvá kniha, pri ktorej čítaní som si povedala, že mi niekto rozumie. Milujem tú knihu, čo mi pripomína, že by som si ju mohla znova prečítať.
 2. I would give up pizza for a year if it meant I could sit next to this author on a long plane ride/ Na rok by som sa vzdala pizze, ak by som mohla počas dlhého letu sedieť vedľa tohto autora: Pizza je moje obľúbené jedlo takže tým autorom musí byť niekto koho knihy pre mňa veľa znamenajú. Roxane Gay! Jej Bad Feminist považujem za must read, páčil sa mi jej štýl písania a určite by sme si super pokecali nielen o feminisme, ale aj o popkultúre, Girls a Hrách o život. Aj ona tiež číta knihu keď bicykluje na stacionárnom bicykli!
 3. I would sit through a thousand hours of commercials if it would ensure that Hollywood made this book into a movie/Presedela by som tisíc hodín reklám, ak by mi to zaistilo filmovú adaptáciu tejto knihy: Ťažká otázka. Lebo filmové adaptácie sú veľmi chúlostivé záležitosti. Tisíc hodín reklamy mi stojí jedine za Throne of Glass, ale iba v tom prípade ak Caleanu bude hrať Jennifer Lawrence, lebo Calaena vyzerá v mojej hlave ako autorka Sarah J. Maas a tá vyzerá na fotke čo je v každej jej knihe ako JLaw. To by som presedela aj viac ako tisíc hodín reklamy.
 4. I would never read a new book again if it meant I could live inside this book/ Už nikdy by som nečítala novú knihu, ak by som mohla žiť tejto knihe: Tie otázky sú ťažšie a ťažšie. Budem sa opakovať ale  Harry Potter. To je ešte celkom fajn knižný svet.  Kto by nechcel vedieť čarovať. A boli tam draky! A Song of Ice and Fire je príliš drsné. Aj tie ich draky. Určite však nie Hry o život a už tobôž nie UnWind. Bŕŕŕ, tá kniha ma straší dodnes a už to bude rok čo som ju prečítala. 
 5. I would let my google search history be made public if it meant I could be best friends with this author/História môjho vyhľadávania na internete by bola verejná ak by som bola najlepšou kamoškou tohto autora: George R.R, Martin, možno by som potom vedela ako to celé skončí. Teda na to by mi "stačilo" byť hlavným scenáristom show. Ale nie, s Georgom by bola určite zábava. Mohol by ma pasovať za rytiera, ako to urobil so Sethom Meyersom...*vráť sa na zem*
 6. I would donate everything I own to goodwill if it meant I could date this book character in real life/ Všetok svoj majetok by som venovala na charitu ak by som mohla randiť s touto postavou: Jaime Lannister. Ale svoj majetok by som vymenila jedine za Jaimieho zo štvrtej knihy! Tá jeho posledná veta, vtedy som už bola z neho úplne namäkko.
Čoho by ste sa vzdali Vy za podpísanú knihu? Akú postavu by ste chceli za partnera?

Do prečítania...

Komentáre

 1. 1. Anna zo Zeleného domu
  2. Carlos Ruiz Zafón
  3. neviem, asi žiadnu
  4. Harry Potter!
  5. J. R. R. Tolkien
  6. vyhovuje mi terajší priateľ :)

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Môj 2016

Rok 2016 bol najlepším rokom môjho života. Som si vedomá, že z hľadiska správ a svetových udalostí to nebolo dobré, ale pre mňa osobne bol rok 2016 skvelým, jedinečným a úžasným.
Začala som diplomovkou. To bol môj hlavný projekt v prvých mesiacoch roka. Bol to boj, naučila som sa veľa nielen o blogoch, ale aj sama o sebe. Popri usilovnej práci som pozerala The 100. Ako odmenu, väčšinou. V tomto období som sa zamilovala do piesní z muzikálu Hamilton a tiež som sa namotala na podcasty (*spoiler: v poslednom čase som sa odmotala). Po diplomovke prišlo na rad učenie sa na štátnice a príprava na prijímacie skúšky na doktorandské štúdium. Neraz som si kládla otázku na čo som sa to dala, keď som nevedela ani prihlášku vypísať... stáva sa aj lepším.
Niekedy na jar vyšla v slovenčine kniha Patricka Ness  The Rest of Us Just Live Here a moja GR reakcia na knihu sa dostala na jej obálku! Ešte stále sa z toho vytešujem a kniha ma v noci straší, lebo jej chrbát (a predná strana, ale ja vidím z p…

MOJE NAJ: Knihy 2016

Znova je tu, ten čas, keď sa začal nový rok a ja mám potrebu uzavrieť ten minulý kopou článkov o knihách, ktoré som v uplynulom roku prečítala. Pre rok 2016 som sa rozhodla pre top osem, nie pre napr. 16. Dôvodov je niekoľko, začínajúc tým, že som neprečítala veľa kníh, a určiť top 16 zo 66 sa mi zdalo priveľa. Druhým dôvodom bolo, že tento rok vo mne ostala tých kníh pomenej. O to sú však tieto lepšie :) TOP 8 roku 2016 je:
Crooked Kingdom by Leigh Bardugo - Posledná kniha, ktorú som v roku 2016 prečítala bola tým najlepším, čo som v minulom roku prečítala. Poradie kníh je skôr podľa toho ako som ich čítala, ale Crooked Kingdom sa mi čítalo a páčilo jednoznačne najviac. Kniha mala všetko čo mám rada: akciu, vzťahy, skvelé prepracované postavy, atmosféru, krásnu obálku, sarkazmus. A preto je, aj keď sa nehráme na favoritov, tým najlepším čo som v roku 2016 čítala. A keby len v minulom roku...We Should All Be Feminist by Chimamanda Ngozi Adichie - Táto kniha, myslím si, nepotrebuje žiad…

June and July Wrap Up + Catch Up

Dvojmesačný výpadok na blogu tu už dávno nebol. A prečo k nemu prišlo? Ani sama neviem, dôvodov je viac, hlavným asi moja lenivosť. Potom toho bolo dosť do školy, znova som robila semináre, písala seminárky a pomáhala organizovať konferenciu (pri čom som prišla minimálne o 6 mesiacov života a všetky ilúzie ohľadne dospelých ľudí s titulmi, hrôza). Veľa som toho ani nečítala, skôr som pozerala seriály, ale aj to také... veď vám nižšie napíšem :) Celkovo boli jún a júl také nejaké lenivé neslané mesiace. Môj momentálny stav nazývam letný mozog a už je z toho pomaly diagnóza, ktorú musím začať liečiť, lebo už je po polke prázdnin a ja som ešte nezačala písať minimovku.
Reading Wrap UpPaula Hawkins: Do vody- Nie som veľkou fanynkou autorkinej prvej knihy, táto mi sadla viac. Ale aj tak nechápem čo na nej všetci vidia - je to tuctové, nezapamätateľné. No dobre, rýchlo sa to číta, len tých pohľadov tam je vždy nejako príliš veľa.  3*Cassandra Clare: Polnočná dáma - Oddychovka, ale mám otázku…