Preskočiť na hlavný obsah

The Extraordinary Means Tag

The Beginning of Everything bola v mojom zozname top 14 kníh roku 2014. O Extraordinary Means som písala v poste o krásnych obálkach. Milujem youtubové videá. Prečo to tu všetko spomínam? Lebo autorka oboch spomínaných kníh Robyn Schneider je aj youtuberka a na promo druhej spomínanej knihy si vymyslela tag. No a mne sa tag páčil a momentálne som po všetkých seminárkach kreatívne vycicaná, tak som sa rozhodla, že si ho urobím na blogu. Ako pri všetkom čo si prekladám z netu, nie je to profesionálne a so zaťatými päsťami dúfam, že som to preložila dobre :)

Pôvodné video: Original 
 1. I would give up the internet for a month for a signed first edition of this book/ Na mesiac by som sa vzdala internetu  za prvú a podpísanú edíciu tejto knihy: Kto chytá v žite J. D. Salingera. Moja najobľúbenejšia kniha, prvá kniha, pri ktorej čítaní som si povedala, že mi niekto rozumie. Milujem tú knihu, čo mi pripomína, že by som si ju mohla znova prečítať.
 2. I would give up pizza for a year if it meant I could sit next to this author on a long plane ride/ Na rok by som sa vzdala pizze, ak by som mohla počas dlhého letu sedieť vedľa tohto autora: Pizza je moje obľúbené jedlo takže tým autorom musí byť niekto koho knihy pre mňa veľa znamenajú. Roxane Gay! Jej Bad Feminist považujem za must read, páčil sa mi jej štýl písania a určite by sme si super pokecali nielen o feminisme, ale aj o popkultúre, Girls a Hrách o život. Aj ona tiež číta knihu keď bicykluje na stacionárnom bicykli!
 3. I would sit through a thousand hours of commercials if it would ensure that Hollywood made this book into a movie/Presedela by som tisíc hodín reklám, ak by mi to zaistilo filmovú adaptáciu tejto knihy: Ťažká otázka. Lebo filmové adaptácie sú veľmi chúlostivé záležitosti. Tisíc hodín reklamy mi stojí jedine za Throne of Glass, ale iba v tom prípade ak Caleanu bude hrať Jennifer Lawrence, lebo Calaena vyzerá v mojej hlave ako autorka Sarah J. Maas a tá vyzerá na fotke čo je v každej jej knihe ako JLaw. To by som presedela aj viac ako tisíc hodín reklamy.
 4. I would never read a new book again if it meant I could live inside this book/ Už nikdy by som nečítala novú knihu, ak by som mohla žiť tejto knihe: Tie otázky sú ťažšie a ťažšie. Budem sa opakovať ale  Harry Potter. To je ešte celkom fajn knižný svet.  Kto by nechcel vedieť čarovať. A boli tam draky! A Song of Ice and Fire je príliš drsné. Aj tie ich draky. Určite však nie Hry o život a už tobôž nie UnWind. Bŕŕŕ, tá kniha ma straší dodnes a už to bude rok čo som ju prečítala. 
 5. I would let my google search history be made public if it meant I could be best friends with this author/História môjho vyhľadávania na internete by bola verejná ak by som bola najlepšou kamoškou tohto autora: George R.R, Martin, možno by som potom vedela ako to celé skončí. Teda na to by mi "stačilo" byť hlavným scenáristom show. Ale nie, s Georgom by bola určite zábava. Mohol by ma pasovať za rytiera, ako to urobil so Sethom Meyersom...*vráť sa na zem*
 6. I would donate everything I own to goodwill if it meant I could date this book character in real life/ Všetok svoj majetok by som venovala na charitu ak by som mohla randiť s touto postavou: Jaime Lannister. Ale svoj majetok by som vymenila jedine za Jaimieho zo štvrtej knihy! Tá jeho posledná veta, vtedy som už bola z neho úplne namäkko.
Čoho by ste sa vzdali Vy za podpísanú knihu? Akú postavu by ste chceli za partnera?

Do prečítania...

Komentáre

 1. 1. Anna zo Zeleného domu
  2. Carlos Ruiz Zafón
  3. neviem, asi žiadnu
  4. Harry Potter!
  5. J. R. R. Tolkien
  6. vyhovuje mi terajší priateľ :)

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Naj knihy 2017

Tento zoznam créme de la créme kníh, ktoré som prečítala v roku 2017 by sa mohol volať aj:
Patrick Ness, Star Wars a to ostatné!  Možno je trochu prehnané, aby som mala medzi top knihami hneď 20% prečítaných kníh, ale toto je môj zoznam, takže to bude 10 kníh (za rok som prečítala 50, na chlp som splnila svoju goodreads challenge).

Language of ThornsV prvom rade, toto je veľmi pekná kniha. Ale čo je ešte dôležitejšie, nie je to len tak nejaké doplnenie Grisha sveta. Každá "rozprávka" má isté posolstvo, a verte mi, vo väčšine prípadov to nie je také jednoznačné ako by sa od retellingu mohlo zdať. A spomínala som, že je to krásna kniha?


History is All You Left MePrvá časť tejto knihy je dokonalá, škoda, že tá druhá to tej prvej trochu kazí. Ale nevadí. Lebo toto bola jedna z najkrajších kníh o odpustení, láske a medziľudských vzťahoch, akú si pamätám, že som čítala. A bol to taký silný zážitok, že sa bojím čítať od Silveru niečo iné... píše týždeň po tom ako si objednala They bo…

Môj 2017

OMG, where to start?
Rok 2017 bol jedným slovom... dobre, tak viacerými slovami, rokom prvých vecí - prvé more, prvá zahraničná konferencia, prvé stretnutie so zahraničným autorom, prvýkrát som bola svedkyňou na svadbe. A pretože mám väčšinu týchto udalostí fotograficky zdokumentovanú (zo stretnutia s Patrickom Nessom mám zdokumentovanú každú sekundu, lebo mám skvelú kamošku:), a tiež sa hovorí, že obraz povie viac ako tisíc slov, tak tu to je. My 2017 in pictures!
V januári som si spravila radosť novou čítačkou a investovala som do muža svojho života, Amazon Kindle Voyage, ktorý dostal meno Roger (lebo som si myslela, že je to Voyager...).

Koncom marca som bola v Bratislave a stretla som Patricka Nessa! Najlepší deň nielen uplynulého roku, ale vôbec!
Keď už bol človek v tej Bratislave, v Martinuse a mal peniaze... :)


Najcennejšie poklady!
Začiatkom mája som bola na konferencii v Poľsku, úplne na severe pri mori. Moje prvé more v živote! 
S Rogerom sme prednášali o reality TV.…

Big Wrap Up! So I´m back....

Fúha, long time no see. Nemyslite si, že som na blog zabudla, ale škola, škola a škola boli tento polrok naozaj priotitou číslo 1 (aj keď to tak častokrát asi úplne nebolo, no keď som mala stále na rozume čo mi ešte treba spraviť, prečítať, napísať, na blog som buď po á, nepomyslela, alebo po bé, nechcela som si aj sem prenášať ten ťaživý pocit, že niečo musím). Posledné týždne som odovzdala minimovku, odučila posledné semináre, pozerala Čiaru, bola chorá, u lekára a niečo som čítala. A idú Vianoce a tento čas sa snažím venovať rodine. Tento víkend som mamine konečne pomohla s pečením a práve som po vyše dvoch týždňoch žehlila... prečo som si myslela, že 3 košele do týždňa sú dobrý nápad? 

Ale pekne poporiadku. Do 50 kníh mi treba prečítať ešte 2, no dala som do tohto článku aj knihy, ktoré som prečítala do dnešného dátumu (20.12.2017). Takže shall we begin?
Reading Wrap Up (august, september, október, november, čiastočne december) Lars Kepler – Ihrisko 2* Greg Rucka – Guardians of the…