Preskočiť na hlavný obsah

Seriály

Jéj, leto... Nie tak celkom jéj. Nie som veľkým fanušíkom leta. Teda nie ani tak leta ako ročného obdobia, ale letného počasia. Horúčav, aby som bola konkrétna. Nie veľmi dobre znášam teploty nad 25 stupňov. Aj obyčajná joga sa zmení na bikram jógu... Ale späť k veci. Ako ste už iste pochopili, nemám rada leto. Veď ani nášmu psovi sa neche ísť von, čo asi nie je ten najlepší príklad, kedže Bibina nie je známa tým, že by bola aktívny pes, ale chápeme sa, nie? A keď je tak teplo, že cítim ako sa mi zaparuje mozog už len pri pomyslení na písaný text, vtedy sa najlepšie maratónujú seriály. Nachystám si seriál k cvičeniu, potom sa vždy teším na cvičenie, lebo si pozriem aj seriál. Motivácia musí byť! A väčšinou to dopadne tak, že si pozriem seriál pri cvičení a aj po ňom, aj večer, do noci, k obedu a na ďalšie cvičeniu mi už nič neostane. Takže teraz tu pre Vás mám nálož takýchto "cvičiacich" seriálov. Tieto som už buď pozrela a čakám napríklad do 24. septembra, všk HTGAWM, alebo pozerám z týždňa na týždeň, však UnREAL. Pretože sa mi seriály míňajú ako teplé rožky, dajte nejaké typy, nech mám pri čom "cvičiť".


Younger

Younger je adaptáciou knihy, odohráva sa vo vydavateľstve, v New Yorku a je vtipný. Čo viac si priať? Možno dlhšiu stopáž a viac častí. Sutton Foster má naozaj 40 rokov, ako hlavná hrdinka Liza, takže to bolo naozaj o tom, že maskéri museli premeniť 40-ročnú na 26-ročnú. A celkom sa im to podarilo. Ale čo je na seriáli najlepšie? Že Liza pracuje v knižnom vydavateľstve, kamaráti sa s editorkou, spomínajú goodreads ako na bežiacom páse a seriál si robí srandu z jedného švédskeho autora. Ten tam dokonca aj hovorí po švédsky. A ja teda švédske veci môžem. Fajnová oddychovka, pri ktorej sa dobre cvičí, relaxuje, ale aj žehlí... :)

How to Get Away with Murder

Viola Davis bola už veľakrát nominovaná na Oscara. Drží, myslím nejaký rekord za hlavnú aj vedľajšiu postavu. V HTGAWM hrá nesympatickú, tvrdú postavu, ktorá je ochotná ísť doslova cez mŕtvoly, aby pomohla svojim klientom.Okrem nej tam hrá aj Dean Thomas z Harryho Pottera, ktorý nebol tou najšťastnejšou kastingovou voľbou, Rosie z The Killing (nie, tu nehrá mŕtvolu) a aj Paris z Gilmoriek! Okrem toho tu nájdete napríklad aj Benneta z Orange is The New Black. A v seriáli som našla aj svoj druhý seriálový OTP, po Captain Swan, samozrejme, a je ním Connor a Oliver. Connor, btw, je najlepšia postava.

Grace and Frankie

Grace a Frankie sa dozvedia, že sa s nimi chcú ich manželia, inak obchodní partneri, rozviesť. To by nebol až taký šok. V zápätí im oznámia, že sa chcú zobrať. Oni dvaja. Na základe tejto bizardnej situácie sa dve úplne rozdielne ženy zblížia viac akoby čakali. Seriál o tom, že niekedy sú veci komplikovanejšia ako sa zdá. Inak Grace je kráľovná odfajčov. Frankie za ňou však nezaostáva. Veľmi vtipné. No a jedna postava sa volá Coyote...

Unbreakable Kimmy Schmidt

Sitcom, ktorý je tak milo pozitívne vtipný. Kimmy je slniečko, čistá duša. Od 13. rokov bola v bunkri a verila, že nastal koniec sveta. Potom ju aj jej "spolutáborníčky" vyslobodia a ona nanovo objavuje svet: technológie, ale aj jazyk. Kimmy stále ostala tým malým dievčatkom, ktoré uniesol reverend, ktorého inak hrá Jon Hamm. Za seriálom stojí Tina Fey a už len pre úvodnú zvučku to stojí za to. A pre Titusa. Teda hlavne pre neho. V seriáli sa objaví aj Minho z Maze Runnera.

UnREAL

Pamätáte si na Nevestu pre milionára? V USA má Bachelor/Bachelorette veľkú popularitu. A tak sa stanica Lifetime rozhodla urobiť o zákulisí "tejto" šou seriál. A aký seriál. Surový, pravidivý?, autentický?, jednoznačne však skvelý. Postavy sú ako Nick a Amy z Gone Girl: proste ťa baví ich nenávidieť, lebo nie sú dobrí ľudia. Nenávidíš ich, sú to hrozní ľudia, ktorí využijú každú ľudskú slabosť a emóciu, ale je tak dobré sa na to pozerať. A "Honzík" má britský prízvuk! Plus, keď som o seriáli hovorila bratovi, tak ho to celkom zaujalo (niežeby to pozeral), ale už to je čo povedať. Jedej z najlepších seriálov tohto leta.

Empire 

Tento seriál som niekde videla opísaný ako King Lear meets Dynasty meets Glee. A presne také to je. Traja bratia, z ktorých je každý iný, ale každý má svoj špecifický "problém". Teda je to problém aspoň v očiach ich otca, hudobného magnáta. Skvelá, originálna hudba je samozrejmosťou. Niekedy je to naozaj ako telenovela, tie pohľady, dlhé zábery, dramatická hudba... 12 častí som pozrela za menej ako 24 hodín, popritom som spala, venčila psa a strávila pol dňa na nete. Vysoko návykové. Za seriálom stojí môj obľúbený Danny The Strong (scenár k Drozdajkám a Doyle z Gilmoriek) a Lee Daniels (Precious, Lee Daniels´ Butler). Hudba je výraznou súčasťou seriálu: života hrdinov, cez hudbu prežívajú konflikty, a niekedy sa môže zdať, že hudba je pre nich až náboženstvom, doslova prepuknú do pesničky ako v rozprávke od Disneho. Shut up Dora and watch it! Plus Jussie Smollette je tak nevtieravo dobrý ako Jamal až to bolí. A to nielen kvôli Jamalovej dejovej linke (asi najprepracovanejšia postava v seriáli, veľa vychádza zo života Leeho Danielsa). Prvá minúta pilotu je len pesnička. Tomu ja hovorím seriál o hudobnom biznise!

A čo pozeráte vy? Dajte typy!

Do pozerania...

 


Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Naj knihy 2017

Tento zoznam créme de la créme kníh, ktoré som prečítala v roku 2017 by sa mohol volať aj:
Patrick Ness, Star Wars a to ostatné!  Možno je trochu prehnané, aby som mala medzi top knihami hneď 20% prečítaných kníh, ale toto je môj zoznam, takže to bude 10 kníh (za rok som prečítala 50, na chlp som splnila svoju goodreads challenge).

Language of ThornsV prvom rade, toto je veľmi pekná kniha. Ale čo je ešte dôležitejšie, nie je to len tak nejaké doplnenie Grisha sveta. Každá "rozprávka" má isté posolstvo, a verte mi, vo väčšine prípadov to nie je také jednoznačné ako by sa od retellingu mohlo zdať. A spomínala som, že je to krásna kniha?


History is All You Left MePrvá časť tejto knihy je dokonalá, škoda, že tá druhá to tej prvej trochu kazí. Ale nevadí. Lebo toto bola jedna z najkrajších kníh o odpustení, láske a medziľudských vzťahoch, akú si pamätám, že som čítala. A bol to taký silný zážitok, že sa bojím čítať od Silveru niečo iné... píše týždeň po tom ako si objednala They bo…

Môj 2017

OMG, where to start?
Rok 2017 bol jedným slovom... dobre, tak viacerými slovami, rokom prvých vecí - prvé more, prvá zahraničná konferencia, prvé stretnutie so zahraničným autorom, prvýkrát som bola svedkyňou na svadbe. A pretože mám väčšinu týchto udalostí fotograficky zdokumentovanú (zo stretnutia s Patrickom Nessom mám zdokumentovanú každú sekundu, lebo mám skvelú kamošku:), a tiež sa hovorí, že obraz povie viac ako tisíc slov, tak tu to je. My 2017 in pictures!
V januári som si spravila radosť novou čítačkou a investovala som do muža svojho života, Amazon Kindle Voyage, ktorý dostal meno Roger (lebo som si myslela, že je to Voyager...).

Koncom marca som bola v Bratislave a stretla som Patricka Nessa! Najlepší deň nielen uplynulého roku, ale vôbec!
Keď už bol človek v tej Bratislave, v Martinuse a mal peniaze... :)


Najcennejšie poklady!
Začiatkom mája som bola na konferencii v Poľsku, úplne na severe pri mori. Moje prvé more v živote! 
S Rogerom sme prednášali o reality TV.…

Big Wrap Up! So I´m back....

Fúha, long time no see. Nemyslite si, že som na blog zabudla, ale škola, škola a škola boli tento polrok naozaj priotitou číslo 1 (aj keď to tak častokrát asi úplne nebolo, no keď som mala stále na rozume čo mi ešte treba spraviť, prečítať, napísať, na blog som buď po á, nepomyslela, alebo po bé, nechcela som si aj sem prenášať ten ťaživý pocit, že niečo musím). Posledné týždne som odovzdala minimovku, odučila posledné semináre, pozerala Čiaru, bola chorá, u lekára a niečo som čítala. A idú Vianoce a tento čas sa snažím venovať rodine. Tento víkend som mamine konečne pomohla s pečením a práve som po vyše dvoch týždňoch žehlila... prečo som si myslela, že 3 košele do týždňa sú dobrý nápad? 

Ale pekne poporiadku. Do 50 kníh mi treba prečítať ešte 2, no dala som do tohto článku aj knihy, ktoré som prečítala do dnešného dátumu (20.12.2017). Takže shall we begin?
Reading Wrap Up (august, september, október, november, čiastočne december) Lars Kepler – Ihrisko 2* Greg Rucka – Guardians of the…