Preskočiť na hlavný obsah

Seriály

Jéj, leto... Nie tak celkom jéj. Nie som veľkým fanušíkom leta. Teda nie ani tak leta ako ročného obdobia, ale letného počasia. Horúčav, aby som bola konkrétna. Nie veľmi dobre znášam teploty nad 25 stupňov. Aj obyčajná joga sa zmení na bikram jógu... Ale späť k veci. Ako ste už iste pochopili, nemám rada leto. Veď ani nášmu psovi sa neche ísť von, čo asi nie je ten najlepší príklad, kedže Bibina nie je známa tým, že by bola aktívny pes, ale chápeme sa, nie? A keď je tak teplo, že cítim ako sa mi zaparuje mozog už len pri pomyslení na písaný text, vtedy sa najlepšie maratónujú seriály. Nachystám si seriál k cvičeniu, potom sa vždy teším na cvičenie, lebo si pozriem aj seriál. Motivácia musí byť! A väčšinou to dopadne tak, že si pozriem seriál pri cvičení a aj po ňom, aj večer, do noci, k obedu a na ďalšie cvičeniu mi už nič neostane. Takže teraz tu pre Vás mám nálož takýchto "cvičiacich" seriálov. Tieto som už buď pozrela a čakám napríklad do 24. septembra, všk HTGAWM, alebo pozerám z týždňa na týždeň, však UnREAL. Pretože sa mi seriály míňajú ako teplé rožky, dajte nejaké typy, nech mám pri čom "cvičiť".


Younger

Younger je adaptáciou knihy, odohráva sa vo vydavateľstve, v New Yorku a je vtipný. Čo viac si priať? Možno dlhšiu stopáž a viac častí. Sutton Foster má naozaj 40 rokov, ako hlavná hrdinka Liza, takže to bolo naozaj o tom, že maskéri museli premeniť 40-ročnú na 26-ročnú. A celkom sa im to podarilo. Ale čo je na seriáli najlepšie? Že Liza pracuje v knižnom vydavateľstve, kamaráti sa s editorkou, spomínajú goodreads ako na bežiacom páse a seriál si robí srandu z jedného švédskeho autora. Ten tam dokonca aj hovorí po švédsky. A ja teda švédske veci môžem. Fajnová oddychovka, pri ktorej sa dobre cvičí, relaxuje, ale aj žehlí... :)

How to Get Away with Murder

Viola Davis bola už veľakrát nominovaná na Oscara. Drží, myslím nejaký rekord za hlavnú aj vedľajšiu postavu. V HTGAWM hrá nesympatickú, tvrdú postavu, ktorá je ochotná ísť doslova cez mŕtvoly, aby pomohla svojim klientom.Okrem nej tam hrá aj Dean Thomas z Harryho Pottera, ktorý nebol tou najšťastnejšou kastingovou voľbou, Rosie z The Killing (nie, tu nehrá mŕtvolu) a aj Paris z Gilmoriek! Okrem toho tu nájdete napríklad aj Benneta z Orange is The New Black. A v seriáli som našla aj svoj druhý seriálový OTP, po Captain Swan, samozrejme, a je ním Connor a Oliver. Connor, btw, je najlepšia postava.

Grace and Frankie

Grace a Frankie sa dozvedia, že sa s nimi chcú ich manželia, inak obchodní partneri, rozviesť. To by nebol až taký šok. V zápätí im oznámia, že sa chcú zobrať. Oni dvaja. Na základe tejto bizardnej situácie sa dve úplne rozdielne ženy zblížia viac akoby čakali. Seriál o tom, že niekedy sú veci komplikovanejšia ako sa zdá. Inak Grace je kráľovná odfajčov. Frankie za ňou však nezaostáva. Veľmi vtipné. No a jedna postava sa volá Coyote...

Unbreakable Kimmy Schmidt

Sitcom, ktorý je tak milo pozitívne vtipný. Kimmy je slniečko, čistá duša. Od 13. rokov bola v bunkri a verila, že nastal koniec sveta. Potom ju aj jej "spolutáborníčky" vyslobodia a ona nanovo objavuje svet: technológie, ale aj jazyk. Kimmy stále ostala tým malým dievčatkom, ktoré uniesol reverend, ktorého inak hrá Jon Hamm. Za seriálom stojí Tina Fey a už len pre úvodnú zvučku to stojí za to. A pre Titusa. Teda hlavne pre neho. V seriáli sa objaví aj Minho z Maze Runnera.

UnREAL

Pamätáte si na Nevestu pre milionára? V USA má Bachelor/Bachelorette veľkú popularitu. A tak sa stanica Lifetime rozhodla urobiť o zákulisí "tejto" šou seriál. A aký seriál. Surový, pravidivý?, autentický?, jednoznačne však skvelý. Postavy sú ako Nick a Amy z Gone Girl: proste ťa baví ich nenávidieť, lebo nie sú dobrí ľudia. Nenávidíš ich, sú to hrozní ľudia, ktorí využijú každú ľudskú slabosť a emóciu, ale je tak dobré sa na to pozerať. A "Honzík" má britský prízvuk! Plus, keď som o seriáli hovorila bratovi, tak ho to celkom zaujalo (niežeby to pozeral), ale už to je čo povedať. Jedej z najlepších seriálov tohto leta.

Empire 

Tento seriál som niekde videla opísaný ako King Lear meets Dynasty meets Glee. A presne také to je. Traja bratia, z ktorých je každý iný, ale každý má svoj špecifický "problém". Teda je to problém aspoň v očiach ich otca, hudobného magnáta. Skvelá, originálna hudba je samozrejmosťou. Niekedy je to naozaj ako telenovela, tie pohľady, dlhé zábery, dramatická hudba... 12 častí som pozrela za menej ako 24 hodín, popritom som spala, venčila psa a strávila pol dňa na nete. Vysoko návykové. Za seriálom stojí môj obľúbený Danny The Strong (scenár k Drozdajkám a Doyle z Gilmoriek) a Lee Daniels (Precious, Lee Daniels´ Butler). Hudba je výraznou súčasťou seriálu: života hrdinov, cez hudbu prežívajú konflikty, a niekedy sa môže zdať, že hudba je pre nich až náboženstvom, doslova prepuknú do pesničky ako v rozprávke od Disneho. Shut up Dora and watch it! Plus Jussie Smollette je tak nevtieravo dobrý ako Jamal až to bolí. A to nielen kvôli Jamalovej dejovej linke (asi najprepracovanejšia postava v seriáli, veľa vychádza zo života Leeho Danielsa). Prvá minúta pilotu je len pesnička. Tomu ja hovorím seriál o hudobnom biznise!

A čo pozeráte vy? Dajte typy!

Do pozerania...

 


Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Naj knihy 2017

Tento zoznam créme de la créme kníh, ktoré som prečítala v roku 2017 by sa mohol volať aj:
Patrick Ness, Star Wars a to ostatné!  Možno je trochu prehnané, aby som mala medzi top knihami hneď 20% prečítaných kníh, ale toto je môj zoznam, takže to bude 10 kníh (za rok som prečítala 50, na chlp som splnila svoju goodreads challenge).

Language of ThornsV prvom rade, toto je veľmi pekná kniha. Ale čo je ešte dôležitejšie, nie je to len tak nejaké doplnenie Grisha sveta. Každá "rozprávka" má isté posolstvo, a verte mi, vo väčšine prípadov to nie je také jednoznačné ako by sa od retellingu mohlo zdať. A spomínala som, že je to krásna kniha?


History is All You Left MePrvá časť tejto knihy je dokonalá, škoda, že tá druhá to tej prvej trochu kazí. Ale nevadí. Lebo toto bola jedna z najkrajších kníh o odpustení, láske a medziľudských vzťahoch, akú si pamätám, že som čítala. A bol to taký silný zážitok, že sa bojím čítať od Silveru niečo iné... píše týždeň po tom ako si objednala They bo…

June and July Wrap Up + Catch Up

Dvojmesačný výpadok na blogu tu už dávno nebol. A prečo k nemu prišlo? Ani sama neviem, dôvodov je viac, hlavným asi moja lenivosť. Potom toho bolo dosť do školy, znova som robila semináre, písala seminárky a pomáhala organizovať konferenciu (pri čom som prišla minimálne o 6 mesiacov života a všetky ilúzie ohľadne dospelých ľudí s titulmi, hrôza). Veľa som toho ani nečítala, skôr som pozerala seriály, ale aj to také... veď vám nižšie napíšem :) Celkovo boli jún a júl také nejaké lenivé neslané mesiace. Môj momentálny stav nazývam letný mozog a už je z toho pomaly diagnóza, ktorú musím začať liečiť, lebo už je po polke prázdnin a ja som ešte nezačala písať minimovku.
Reading Wrap UpPaula Hawkins: Do vody- Nie som veľkou fanynkou autorkinej prvej knihy, táto mi sadla viac. Ale aj tak nechápem čo na nej všetci vidia - je to tuctové, nezapamätateľné. No dobre, rýchlo sa to číta, len tých pohľadov tam je vždy nejako príliš veľa.  3*Cassandra Clare: Polnočná dáma - Oddychovka, ale mám otázku…

Nákupný zoznam

...alebo wishlist? Nie, skôr nákupný zoznam.


Máte aj vy knihy, ktoré musíte mať aj keby na chleba nebolo? A aj u vás to väčšinou skončí tak, že na chleba nie je, ale knihy sú (alebo to sa stáva len mne?). Máj je permanentne mesiacom, v ktorom vychádza veľa titulov, ktoré chcem prečítať (a potom sa to len nabaľuje ako snehová guľa). A keby len prečítať, ale musím bezpodmienečne mať! Ale treba mať plán! Plán pre mňa znamená zoznam. Takže dnes bude reč o knihách, ktoré vyšli alebo ešte len vyjdú, a ktoré sú na mojom „must buy books“ zozname. Tiež známy ako akčný plán na budúci polrok. Čo nevyjde, pôjde na vianočný zoznam. Keby s knihami predávali aj čas na ich čítanie, všakže?

Mŕtve dievča neklame – vyšlo v slovenčine už koncom marca. Podľa kultovej knihy prednedávnom vyšiel aj seriál (ktorý som ešte nevidela, lebo chcem najprv čítať knihu). Jedna z mojich nákupných priorít! (najmä aby som si mohla spraviť názor, lebo podľa reakcií internetu [a najmä ľudí, ktorí ešte veria v politickú kore…