Preskočiť na hlavný obsah

August Wrap Up, Book Haul and September TBR

Wrap Up:

  • James Dashner: The Scorch Trials - Na túto knihu ma navnadil film Maze Runner, ktorý som si pozrela, lebo som potrebovala Dylan O´Brien fix :) Kniha sa čítala rýchlo, len už som z nej nebola tak na vetvy ako z prvého dielu. Niečo knihe chýbalo. Ale nepýtajte sa ma čo. Neviem to vysvetliť. Proste som mala pri čítaní pocit, že "áno je to dobré, rýchlo sa to číta, ale niečo mi tam chýba". Ale tak už chcem túto sériu dočítať. Dvojke som dala na GR 3* (ale také dobré tri hviezdičky, lebo nie sú hviezdičky ako hviezdičky).
  • James Dashner: The Death Cure - Asi som sa predystópiovala, lebo ani záverečný diel série Maze Runner ma nechytil. Neviem. Myslím, že žánru dystópie dám na chvíľu pokoj. 3*
  • Jojo Moyes: Dievča, ktoré si tu zanechal - Nejaká mrchavá nálada ma obchádzala pri čítaní tejto knihy. Postavy sa mi nepáčili, príbeh mi pripomínal Steelovej Prsteň (film, knihu som (ešte) nečítala). Bod k dobru, že to bolo o 1. svetovej vojne a nie o druhej, lebo to by už bolo veľa ošúchaných klišé na jednu knihu... Aj tak ich tam bolo dosť. Po Predtým.... veľké sklamanie, ale zase, nebola to dystópia :) Slabé 3*. Skôr 2,5, ale zaokrúhľuje sa nahor, nie?
  • Marisha Pessl: Nočný film - Konečne som v auguste prečítala niečo po čom mi neostala pachuť sklamania v ústach. Dostala som presne to čo som od knihy čakala: nočné mory  a obzeranie sa cez plece. Creepy as hell! A koniec ma prekvapil. Veľmi vydarená kniha. 4*
  • Marie Majerová: Robinsonka - Už dávno ma nejaká kniha a jej postavy, všetky do jednej bez výnimky, neiritovali ako Robinsonka. Chápem, že spoločenská atmosféra tej doby bola iná, ale toto bolo príliš. Ešte, že to bolo také krátke! Zle, celé zle. 2* (ašpirant na worst of 2015, ale ešte o tom premýšľam. No kniha zadarmo, čo si budeme hovoriť...)
  • Donna Tartt: Stehlík - Zaujímavá kniha. Len druhá polovica bola veľmi, ale veľmi uťahaná. Aj napriek tomuto faktu je to predsa DONNA TARTT!!! Takže 4* (3,75*, ale to je len detail). 

 

Book Haul

Trochu o týchto dvoch kníhách: Nepúšťajte ma už do kníhkupectva v Priore. Alebo ma aspoň držte ďalej od bedničiek. Rozhodovala som sa medzi tromi titulmi, ale nakoniec som si zobrala len dva. Pokrok, nie? Dve knihy za 8 eur je dobrá cena. Jedna kniha spadá do mojej obľúbenej škandinávskej literatúry, druhá je scifi, čo je tiež žáner, ktorý vyhľadávam. Takže situácia je win-win. Som rada, že si rozumieme. Tiež som rada, že som si to tu takto odôvodnila. Hneď mi je ľahšie na srdci.

Per Petterson: Odmietam
Vnútro je krásne a vždy som chcela knihu z tejto slovartovskej edície.

  Daniel H. Wilson: Robokalypsa. Už dávno som nečítala o robotoch.

September TBR

Queen of Shadows je na ceste! Takže to je prvá kniha, ktorú určite v septembri prečítam. Minule hovorím mamine: Vieš vychádza kniha Z TEJ SÉRIE, vieš Z TEJ SÉRIE!!! Môžem, môžem? (Nikdy sa mi neoplatilo tak svedomito robiť domáce práce ako v tejto chvíli).

Druhou knihou, ktorú si v septembri prečítam je štvrtá časť série Jazdci časom, Absolútna vojna, ktorá sa mi už nedá predĺžiť vo vedeckej. No a ešte mám resty z augusta: Sídlo Mansfield, ktoré ma rovnako irutuje a udivuje, a You´re never weird on internet (almost), ktorú počúvam keď sa chodím prechádzať. Ľudia čo ma stretnú si o mne musia myslieť, že mi šibe. Usmievam sa totižto od ucha k uchu. Geniálna kniha!

21. septembra začína škola a potom to už bude len o čítaní do školy. Takže si tieto tri týždna plánujem náležite užiť! 

Aký august ste mali vy? Aj vy sa tak tešíte na Queen of Shadows ako ja? Inak Throne of Glass, prvá kniha série, vychádza (alebo už vyšla?) aj v slovenčine. Najviac ma potešila kamoška, ktorá si knihu predobjednala, lebo som jej o nej rozprávala (a čítala o nej na blogu). My work is done here!

Do prečítania...

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Naj knihy 2017

Tento zoznam créme de la créme kníh, ktoré som prečítala v roku 2017 by sa mohol volať aj:
Patrick Ness, Star Wars a to ostatné!  Možno je trochu prehnané, aby som mala medzi top knihami hneď 20% prečítaných kníh, ale toto je môj zoznam, takže to bude 10 kníh (za rok som prečítala 50, na chlp som splnila svoju goodreads challenge).

Language of ThornsV prvom rade, toto je veľmi pekná kniha. Ale čo je ešte dôležitejšie, nie je to len tak nejaké doplnenie Grisha sveta. Každá "rozprávka" má isté posolstvo, a verte mi, vo väčšine prípadov to nie je také jednoznačné ako by sa od retellingu mohlo zdať. A spomínala som, že je to krásna kniha?


History is All You Left MePrvá časť tejto knihy je dokonalá, škoda, že tá druhá to tej prvej trochu kazí. Ale nevadí. Lebo toto bola jedna z najkrajších kníh o odpustení, láske a medziľudských vzťahoch, akú si pamätám, že som čítala. A bol to taký silný zážitok, že sa bojím čítať od Silveru niečo iné... píše týždeň po tom ako si objednala They bo…

Môj 2017

OMG, where to start?
Rok 2017 bol jedným slovom... dobre, tak viacerými slovami, rokom prvých vecí - prvé more, prvá zahraničná konferencia, prvé stretnutie so zahraničným autorom, prvýkrát som bola svedkyňou na svadbe. A pretože mám väčšinu týchto udalostí fotograficky zdokumentovanú (zo stretnutia s Patrickom Nessom mám zdokumentovanú každú sekundu, lebo mám skvelú kamošku:), a tiež sa hovorí, že obraz povie viac ako tisíc slov, tak tu to je. My 2017 in pictures!
V januári som si spravila radosť novou čítačkou a investovala som do muža svojho života, Amazon Kindle Voyage, ktorý dostal meno Roger (lebo som si myslela, že je to Voyager...).

Koncom marca som bola v Bratislave a stretla som Patricka Nessa! Najlepší deň nielen uplynulého roku, ale vôbec!
Keď už bol človek v tej Bratislave, v Martinuse a mal peniaze... :)


Najcennejšie poklady!
Začiatkom mája som bola na konferencii v Poľsku, úplne na severe pri mori. Moje prvé more v živote! 
S Rogerom sme prednášali o reality TV.…

Big Wrap Up! So I´m back....

Fúha, long time no see. Nemyslite si, že som na blog zabudla, ale škola, škola a škola boli tento polrok naozaj priotitou číslo 1 (aj keď to tak častokrát asi úplne nebolo, no keď som mala stále na rozume čo mi ešte treba spraviť, prečítať, napísať, na blog som buď po á, nepomyslela, alebo po bé, nechcela som si aj sem prenášať ten ťaživý pocit, že niečo musím). Posledné týždne som odovzdala minimovku, odučila posledné semináre, pozerala Čiaru, bola chorá, u lekára a niečo som čítala. A idú Vianoce a tento čas sa snažím venovať rodine. Tento víkend som mamine konečne pomohla s pečením a práve som po vyše dvoch týždňoch žehlila... prečo som si myslela, že 3 košele do týždňa sú dobrý nápad? 

Ale pekne poporiadku. Do 50 kníh mi treba prečítať ešte 2, no dala som do tohto článku aj knihy, ktoré som prečítala do dnešného dátumu (20.12.2017). Takže shall we begin?
Reading Wrap Up (august, september, október, november, čiastočne december) Lars Kepler – Ihrisko 2* Greg Rucka – Guardians of the…