Preskočiť na hlavný obsah

Fall Time Cozy Time Book Tag

Pomaly je už síce koniec novembra, ale ešte stále je jeseň (november neskončil, astronomická zima ešte tiež nezačala). Jeseň bola vždy mojím najobľúbenejším ročným obdobím. Na jeseň mám narodeniny, začína škola (áno, ja sa teším do školy, ešte stále), príroda je krásna, všade sú farby, ochladzuje sa. Jednoducho mám rada jeseň, a preto som si nemohla nechať ujsť príležitosť urobiť tento booktubovský jesenno-knižný tag.
*preklad je môj, taký domáci, kuchynský, dúfam, že správny :)*

 • Crunching Leaves: The world is full of color – choose a book that had reds/oranges/yellows/Šuchotanie lístia: Svet je plný farieb - vyber knihu, ktorá má na obale červenú/oranžovú/žltú farbu
zdroj

Nebudem klamať keď poviem, že Ruin and Rising bola prvá kniha, ktorá mi napadla pri tejto otázke. Finále Grisha Trilógie síce nebolo vo všetkom uspokojivé, ale obálka bola nádherná. 

 • Cozy Sweater – It’s finally cold enough to don warm cozy clothing: what book gives you the warm fuzzies?/ Hrejivý sveter - Konečne sa ochladilo, môžeš si obliecť teplé oblečenie - Ktorá kniha ti zaručí hrejivý pocit?   

Autobiografické knihy inšpiratívnych, a inšpirujúcich, dám. Yes, Please má na Feliciu jednu vec navrh: Setha Meyersa!

 • Fall Storm: The wind is howling & the rain is pounding – choose your favorite book OR genre that you like to read on a stormy day/ Jesenná búrka: Vietor kvíli a dážď búši - Vyber obľúbenú knihu alebo žáner, ktorý rada čítaš počas daždivého dňa?   
zdroj
Ja nečítam podľa ročného obdobia, ale podľa nálady. Ak si mám vybrať, tak nejakú detektívku. Keplera alebo Galbraitha. Najmä tretia kniha zo série o Cormoranovi Strikovi sa svojou temnou atmosférou veľmi približuje švédskym, resp. škandinávskym detektívkam.
 • Cool Crisp Air: What’s the coolest character you’d want to trade places with?/Mrazivo svieži vzduch: S ktorou cool postavou by si si chcela vymeniť miesto?  
zdroj
Asi so Celaenou z Throne of Glass série. Knihy, a Celaena, sú z časti na časť lepšie a lepšie (tiež hrubšie a hrubšie, ale to platí len pre knihy).

 • Hot Apple Cider: What under hyped book do you want to see become the next biggest, hottest thing?/ Teplý jablčný mušt: Ktorá under hyped (málo populárna) kniha by si zaslúžila viac pozornosti? 


Na Slovensku by si všetky knihy zaslúžili viac pozornosti. Možno taká Mara Dyerová? Možno by bol potom aj slovenský preklad tretieho dielu.... Neviem ako veľmi je populárna séria Žihadlá, ktorá vyšla aj v slovenskom preklade. Okrem toho, že pri čítaní kníh mi bolo fyzicky zle, podľa môjho názoru je to najlepšia upíria séria. Z tých, ktoré nie sú v preklade, UnWind, čo je zase pre zmenu moja najobľúbenejšia dystopická séria.  
 • Coat, Scarves, and Mittens – The weather has turned cold & it’s time to cover up – What’s
  the most embarrassing book cover you own that you like to keep hidden in public?/
  Kabát, šál a palčiaky - Ochladilo sa, treba sa teplejšie obliekať: Ktorú knihu by si sa hanbila čítať na verejnosti kvôli zahanbujúcej obálke?
zdroj
Minule som v čakárni u lekárky čítala Pišťankoveho Mladého Dônča a dostalo sa mi niekoľko zaujímavých pohľadov. A možno to nebolo len obálkou, ale aj preto, že ešte stále chodím k svojej detskej lekárke...
 
 • Pumpkin Spice: What’s your favorite Fall time comforts food/foods?/ "Tekvicové korenie (škorica, muškátový oriešok...): Ktorým jesenným jedlám neodoláš? 
Green tea latte, áno pijem zelený čas s mliekom, najlepšie s ovseným. Čokoláda a ovsená kaša. Niečo teplé a hrejivé.
 
Tento jesenný tag by mohla spraviť moja spolužiačka a kamarátka Maťa. Link na jej blog nájdete TU.
Všetkým prajem pekný zvyšok jesene a dobrú imunitu :)

Do prečítania.... 

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Naj knihy 2017

Tento zoznam créme de la créme kníh, ktoré som prečítala v roku 2017 by sa mohol volať aj:
Patrick Ness, Star Wars a to ostatné!  Možno je trochu prehnané, aby som mala medzi top knihami hneď 20% prečítaných kníh, ale toto je môj zoznam, takže to bude 10 kníh (za rok som prečítala 50, na chlp som splnila svoju goodreads challenge).

Language of ThornsV prvom rade, toto je veľmi pekná kniha. Ale čo je ešte dôležitejšie, nie je to len tak nejaké doplnenie Grisha sveta. Každá "rozprávka" má isté posolstvo, a verte mi, vo väčšine prípadov to nie je také jednoznačné ako by sa od retellingu mohlo zdať. A spomínala som, že je to krásna kniha?


History is All You Left MePrvá časť tejto knihy je dokonalá, škoda, že tá druhá to tej prvej trochu kazí. Ale nevadí. Lebo toto bola jedna z najkrajších kníh o odpustení, láske a medziľudských vzťahoch, akú si pamätám, že som čítala. A bol to taký silný zážitok, že sa bojím čítať od Silveru niečo iné... píše týždeň po tom ako si objednala They bo…

June and July Wrap Up + Catch Up

Dvojmesačný výpadok na blogu tu už dávno nebol. A prečo k nemu prišlo? Ani sama neviem, dôvodov je viac, hlavným asi moja lenivosť. Potom toho bolo dosť do školy, znova som robila semináre, písala seminárky a pomáhala organizovať konferenciu (pri čom som prišla minimálne o 6 mesiacov života a všetky ilúzie ohľadne dospelých ľudí s titulmi, hrôza). Veľa som toho ani nečítala, skôr som pozerala seriály, ale aj to také... veď vám nižšie napíšem :) Celkovo boli jún a júl také nejaké lenivé neslané mesiace. Môj momentálny stav nazývam letný mozog a už je z toho pomaly diagnóza, ktorú musím začať liečiť, lebo už je po polke prázdnin a ja som ešte nezačala písať minimovku.
Reading Wrap UpPaula Hawkins: Do vody- Nie som veľkou fanynkou autorkinej prvej knihy, táto mi sadla viac. Ale aj tak nechápem čo na nej všetci vidia - je to tuctové, nezapamätateľné. No dobre, rýchlo sa to číta, len tých pohľadov tam je vždy nejako príliš veľa.  3*Cassandra Clare: Polnočná dáma - Oddychovka, ale mám otázku…

Nákupný zoznam

...alebo wishlist? Nie, skôr nákupný zoznam.


Máte aj vy knihy, ktoré musíte mať aj keby na chleba nebolo? A aj u vás to väčšinou skončí tak, že na chleba nie je, ale knihy sú (alebo to sa stáva len mne?). Máj je permanentne mesiacom, v ktorom vychádza veľa titulov, ktoré chcem prečítať (a potom sa to len nabaľuje ako snehová guľa). A keby len prečítať, ale musím bezpodmienečne mať! Ale treba mať plán! Plán pre mňa znamená zoznam. Takže dnes bude reč o knihách, ktoré vyšli alebo ešte len vyjdú, a ktoré sú na mojom „must buy books“ zozname. Tiež známy ako akčný plán na budúci polrok. Čo nevyjde, pôjde na vianočný zoznam. Keby s knihami predávali aj čas na ich čítanie, všakže?

Mŕtve dievča neklame – vyšlo v slovenčine už koncom marca. Podľa kultovej knihy prednedávnom vyšiel aj seriál (ktorý som ešte nevidela, lebo chcem najprv čítať knihu). Jedna z mojich nákupných priorít! (najmä aby som si mohla spraviť názor, lebo podľa reakcií internetu [a najmä ľudí, ktorí ešte veria v politickú kore…