Preskočiť na hlavný obsah

Fall Time Cozy Time Book Tag

Pomaly je už síce koniec novembra, ale ešte stále je jeseň (november neskončil, astronomická zima ešte tiež nezačala). Jeseň bola vždy mojím najobľúbenejším ročným obdobím. Na jeseň mám narodeniny, začína škola (áno, ja sa teším do školy, ešte stále), príroda je krásna, všade sú farby, ochladzuje sa. Jednoducho mám rada jeseň, a preto som si nemohla nechať ujsť príležitosť urobiť tento booktubovský jesenno-knižný tag.
*preklad je môj, taký domáci, kuchynský, dúfam, že správny :)*

 • Crunching Leaves: The world is full of color – choose a book that had reds/oranges/yellows/Šuchotanie lístia: Svet je plný farieb - vyber knihu, ktorá má na obale červenú/oranžovú/žltú farbu
zdroj

Nebudem klamať keď poviem, že Ruin and Rising bola prvá kniha, ktorá mi napadla pri tejto otázke. Finále Grisha Trilógie síce nebolo vo všetkom uspokojivé, ale obálka bola nádherná. 

 • Cozy Sweater – It’s finally cold enough to don warm cozy clothing: what book gives you the warm fuzzies?/ Hrejivý sveter - Konečne sa ochladilo, môžeš si obliecť teplé oblečenie - Ktorá kniha ti zaručí hrejivý pocit?   

Autobiografické knihy inšpiratívnych, a inšpirujúcich, dám. Yes, Please má na Feliciu jednu vec navrh: Setha Meyersa!

 • Fall Storm: The wind is howling & the rain is pounding – choose your favorite book OR genre that you like to read on a stormy day/ Jesenná búrka: Vietor kvíli a dážď búši - Vyber obľúbenú knihu alebo žáner, ktorý rada čítaš počas daždivého dňa?   
zdroj
Ja nečítam podľa ročného obdobia, ale podľa nálady. Ak si mám vybrať, tak nejakú detektívku. Keplera alebo Galbraitha. Najmä tretia kniha zo série o Cormoranovi Strikovi sa svojou temnou atmosférou veľmi približuje švédskym, resp. škandinávskym detektívkam.
 • Cool Crisp Air: What’s the coolest character you’d want to trade places with?/Mrazivo svieži vzduch: S ktorou cool postavou by si si chcela vymeniť miesto?  
zdroj
Asi so Celaenou z Throne of Glass série. Knihy, a Celaena, sú z časti na časť lepšie a lepšie (tiež hrubšie a hrubšie, ale to platí len pre knihy).

 • Hot Apple Cider: What under hyped book do you want to see become the next biggest, hottest thing?/ Teplý jablčný mušt: Ktorá under hyped (málo populárna) kniha by si zaslúžila viac pozornosti? 


Na Slovensku by si všetky knihy zaslúžili viac pozornosti. Možno taká Mara Dyerová? Možno by bol potom aj slovenský preklad tretieho dielu.... Neviem ako veľmi je populárna séria Žihadlá, ktorá vyšla aj v slovenskom preklade. Okrem toho, že pri čítaní kníh mi bolo fyzicky zle, podľa môjho názoru je to najlepšia upíria séria. Z tých, ktoré nie sú v preklade, UnWind, čo je zase pre zmenu moja najobľúbenejšia dystopická séria.  
 • Coat, Scarves, and Mittens – The weather has turned cold & it’s time to cover up – What’s
  the most embarrassing book cover you own that you like to keep hidden in public?/
  Kabát, šál a palčiaky - Ochladilo sa, treba sa teplejšie obliekať: Ktorú knihu by si sa hanbila čítať na verejnosti kvôli zahanbujúcej obálke?
zdroj
Minule som v čakárni u lekárky čítala Pišťankoveho Mladého Dônča a dostalo sa mi niekoľko zaujímavých pohľadov. A možno to nebolo len obálkou, ale aj preto, že ešte stále chodím k svojej detskej lekárke...
 
 • Pumpkin Spice: What’s your favorite Fall time comforts food/foods?/ "Tekvicové korenie (škorica, muškátový oriešok...): Ktorým jesenným jedlám neodoláš? 
Green tea latte, áno pijem zelený čas s mliekom, najlepšie s ovseným. Čokoláda a ovsená kaša. Niečo teplé a hrejivé.
 
Tento jesenný tag by mohla spraviť moja spolužiačka a kamarátka Maťa. Link na jej blog nájdete TU.
Všetkým prajem pekný zvyšok jesene a dobrú imunitu :)

Do prečítania.... 

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Môj 2016

Rok 2016 bol najlepším rokom môjho života. Som si vedomá, že z hľadiska správ a svetových udalostí to nebolo dobré, ale pre mňa osobne bol rok 2016 skvelým, jedinečným a úžasným.
Začala som diplomovkou. To bol môj hlavný projekt v prvých mesiacoch roka. Bol to boj, naučila som sa veľa nielen o blogoch, ale aj sama o sebe. Popri usilovnej práci som pozerala The 100. Ako odmenu, väčšinou. V tomto období som sa zamilovala do piesní z muzikálu Hamilton a tiež som sa namotala na podcasty (*spoiler: v poslednom čase som sa odmotala). Po diplomovke prišlo na rad učenie sa na štátnice a príprava na prijímacie skúšky na doktorandské štúdium. Neraz som si kládla otázku na čo som sa to dala, keď som nevedela ani prihlášku vypísať... stáva sa aj lepším.
Niekedy na jar vyšla v slovenčine kniha Patricka Ness  The Rest of Us Just Live Here a moja GR reakcia na knihu sa dostala na jej obálku! Ešte stále sa z toho vytešujem a kniha ma v noci straší, lebo jej chrbát (a predná strana, ale ja vidím z p…

MOJE NAJ: Knihy 2016

Znova je tu, ten čas, keď sa začal nový rok a ja mám potrebu uzavrieť ten minulý kopou článkov o knihách, ktoré som v uplynulom roku prečítala. Pre rok 2016 som sa rozhodla pre top osem, nie pre napr. 16. Dôvodov je niekoľko, začínajúc tým, že som neprečítala veľa kníh, a určiť top 16 zo 66 sa mi zdalo priveľa. Druhým dôvodom bolo, že tento rok vo mne ostala tých kníh pomenej. O to sú však tieto lepšie :) TOP 8 roku 2016 je:
Crooked Kingdom by Leigh Bardugo - Posledná kniha, ktorú som v roku 2016 prečítala bola tým najlepším, čo som v minulom roku prečítala. Poradie kníh je skôr podľa toho ako som ich čítala, ale Crooked Kingdom sa mi čítalo a páčilo jednoznačne najviac. Kniha mala všetko čo mám rada: akciu, vzťahy, skvelé prepracované postavy, atmosféru, krásnu obálku, sarkazmus. A preto je, aj keď sa nehráme na favoritov, tým najlepším čo som v roku 2016 čítala. A keby len v minulom roku...We Should All Be Feminist by Chimamanda Ngozi Adichie - Táto kniha, myslím si, nepotrebuje žiad…

June and July Wrap Up + Catch Up

Dvojmesačný výpadok na blogu tu už dávno nebol. A prečo k nemu prišlo? Ani sama neviem, dôvodov je viac, hlavným asi moja lenivosť. Potom toho bolo dosť do školy, znova som robila semináre, písala seminárky a pomáhala organizovať konferenciu (pri čom som prišla minimálne o 6 mesiacov života a všetky ilúzie ohľadne dospelých ľudí s titulmi, hrôza). Veľa som toho ani nečítala, skôr som pozerala seriály, ale aj to také... veď vám nižšie napíšem :) Celkovo boli jún a júl také nejaké lenivé neslané mesiace. Môj momentálny stav nazývam letný mozog a už je z toho pomaly diagnóza, ktorú musím začať liečiť, lebo už je po polke prázdnin a ja som ešte nezačala písať minimovku.
Reading Wrap UpPaula Hawkins: Do vody- Nie som veľkou fanynkou autorkinej prvej knihy, táto mi sadla viac. Ale aj tak nechápem čo na nej všetci vidia - je to tuctové, nezapamätateľné. No dobre, rýchlo sa to číta, len tých pohľadov tam je vždy nejako príliš veľa.  3*Cassandra Clare: Polnočná dáma - Oddychovka, ale mám otázku…