Preskočiť na hlavný obsah

Fall Time Cozy Time Book Tag

Pomaly je už síce koniec novembra, ale ešte stále je jeseň (november neskončil, astronomická zima ešte tiež nezačala). Jeseň bola vždy mojím najobľúbenejším ročným obdobím. Na jeseň mám narodeniny, začína škola (áno, ja sa teším do školy, ešte stále), príroda je krásna, všade sú farby, ochladzuje sa. Jednoducho mám rada jeseň, a preto som si nemohla nechať ujsť príležitosť urobiť tento booktubovský jesenno-knižný tag.
*preklad je môj, taký domáci, kuchynský, dúfam, že správny :)*

 • Crunching Leaves: The world is full of color – choose a book that had reds/oranges/yellows/Šuchotanie lístia: Svet je plný farieb - vyber knihu, ktorá má na obale červenú/oranžovú/žltú farbu
zdroj

Nebudem klamať keď poviem, že Ruin and Rising bola prvá kniha, ktorá mi napadla pri tejto otázke. Finále Grisha Trilógie síce nebolo vo všetkom uspokojivé, ale obálka bola nádherná. 

 • Cozy Sweater – It’s finally cold enough to don warm cozy clothing: what book gives you the warm fuzzies?/ Hrejivý sveter - Konečne sa ochladilo, môžeš si obliecť teplé oblečenie - Ktorá kniha ti zaručí hrejivý pocit?   

Autobiografické knihy inšpiratívnych, a inšpirujúcich, dám. Yes, Please má na Feliciu jednu vec navrh: Setha Meyersa!

 • Fall Storm: The wind is howling & the rain is pounding – choose your favorite book OR genre that you like to read on a stormy day/ Jesenná búrka: Vietor kvíli a dážď búši - Vyber obľúbenú knihu alebo žáner, ktorý rada čítaš počas daždivého dňa?   
zdroj
Ja nečítam podľa ročného obdobia, ale podľa nálady. Ak si mám vybrať, tak nejakú detektívku. Keplera alebo Galbraitha. Najmä tretia kniha zo série o Cormoranovi Strikovi sa svojou temnou atmosférou veľmi približuje švédskym, resp. škandinávskym detektívkam.
 • Cool Crisp Air: What’s the coolest character you’d want to trade places with?/Mrazivo svieži vzduch: S ktorou cool postavou by si si chcela vymeniť miesto?  
zdroj
Asi so Celaenou z Throne of Glass série. Knihy, a Celaena, sú z časti na časť lepšie a lepšie (tiež hrubšie a hrubšie, ale to platí len pre knihy).

 • Hot Apple Cider: What under hyped book do you want to see become the next biggest, hottest thing?/ Teplý jablčný mušt: Ktorá under hyped (málo populárna) kniha by si zaslúžila viac pozornosti? 


Na Slovensku by si všetky knihy zaslúžili viac pozornosti. Možno taká Mara Dyerová? Možno by bol potom aj slovenský preklad tretieho dielu.... Neviem ako veľmi je populárna séria Žihadlá, ktorá vyšla aj v slovenskom preklade. Okrem toho, že pri čítaní kníh mi bolo fyzicky zle, podľa môjho názoru je to najlepšia upíria séria. Z tých, ktoré nie sú v preklade, UnWind, čo je zase pre zmenu moja najobľúbenejšia dystopická séria.  
 • Coat, Scarves, and Mittens – The weather has turned cold & it’s time to cover up – What’s
  the most embarrassing book cover you own that you like to keep hidden in public?/
  Kabát, šál a palčiaky - Ochladilo sa, treba sa teplejšie obliekať: Ktorú knihu by si sa hanbila čítať na verejnosti kvôli zahanbujúcej obálke?
zdroj
Minule som v čakárni u lekárky čítala Pišťankoveho Mladého Dônča a dostalo sa mi niekoľko zaujímavých pohľadov. A možno to nebolo len obálkou, ale aj preto, že ešte stále chodím k svojej detskej lekárke...
 
 • Pumpkin Spice: What’s your favorite Fall time comforts food/foods?/ "Tekvicové korenie (škorica, muškátový oriešok...): Ktorým jesenným jedlám neodoláš? 
Green tea latte, áno pijem zelený čas s mliekom, najlepšie s ovseným. Čokoláda a ovsená kaša. Niečo teplé a hrejivé.
 
Tento jesenný tag by mohla spraviť moja spolužiačka a kamarátka Maťa. Link na jej blog nájdete TU.
Všetkým prajem pekný zvyšok jesene a dobrú imunitu :)

Do prečítania.... 

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Naj knihy 2017

Tento zoznam créme de la créme kníh, ktoré som prečítala v roku 2017 by sa mohol volať aj:
Patrick Ness, Star Wars a to ostatné!  Možno je trochu prehnané, aby som mala medzi top knihami hneď 20% prečítaných kníh, ale toto je môj zoznam, takže to bude 10 kníh (za rok som prečítala 50, na chlp som splnila svoju goodreads challenge).

Language of ThornsV prvom rade, toto je veľmi pekná kniha. Ale čo je ešte dôležitejšie, nie je to len tak nejaké doplnenie Grisha sveta. Každá "rozprávka" má isté posolstvo, a verte mi, vo väčšine prípadov to nie je také jednoznačné ako by sa od retellingu mohlo zdať. A spomínala som, že je to krásna kniha?


History is All You Left MePrvá časť tejto knihy je dokonalá, škoda, že tá druhá to tej prvej trochu kazí. Ale nevadí. Lebo toto bola jedna z najkrajších kníh o odpustení, láske a medziľudských vzťahoch, akú si pamätám, že som čítala. A bol to taký silný zážitok, že sa bojím čítať od Silveru niečo iné... píše týždeň po tom ako si objednala They bo…

Môj 2017

OMG, where to start?
Rok 2017 bol jedným slovom... dobre, tak viacerými slovami, rokom prvých vecí - prvé more, prvá zahraničná konferencia, prvé stretnutie so zahraničným autorom, prvýkrát som bola svedkyňou na svadbe. A pretože mám väčšinu týchto udalostí fotograficky zdokumentovanú (zo stretnutia s Patrickom Nessom mám zdokumentovanú každú sekundu, lebo mám skvelú kamošku:), a tiež sa hovorí, že obraz povie viac ako tisíc slov, tak tu to je. My 2017 in pictures!
V januári som si spravila radosť novou čítačkou a investovala som do muža svojho života, Amazon Kindle Voyage, ktorý dostal meno Roger (lebo som si myslela, že je to Voyager...).

Koncom marca som bola v Bratislave a stretla som Patricka Nessa! Najlepší deň nielen uplynulého roku, ale vôbec!
Keď už bol človek v tej Bratislave, v Martinuse a mal peniaze... :)


Najcennejšie poklady!
Začiatkom mája som bola na konferencii v Poľsku, úplne na severe pri mori. Moje prvé more v živote! 
S Rogerom sme prednášali o reality TV.…

Big Wrap Up! So I´m back....

Fúha, long time no see. Nemyslite si, že som na blog zabudla, ale škola, škola a škola boli tento polrok naozaj priotitou číslo 1 (aj keď to tak častokrát asi úplne nebolo, no keď som mala stále na rozume čo mi ešte treba spraviť, prečítať, napísať, na blog som buď po á, nepomyslela, alebo po bé, nechcela som si aj sem prenášať ten ťaživý pocit, že niečo musím). Posledné týždne som odovzdala minimovku, odučila posledné semináre, pozerala Čiaru, bola chorá, u lekára a niečo som čítala. A idú Vianoce a tento čas sa snažím venovať rodine. Tento víkend som mamine konečne pomohla s pečením a práve som po vyše dvoch týždňoch žehlila... prečo som si myslela, že 3 košele do týždňa sú dobrý nápad? 

Ale pekne poporiadku. Do 50 kníh mi treba prečítať ešte 2, no dala som do tohto článku aj knihy, ktoré som prečítala do dnešného dátumu (20.12.2017). Takže shall we begin?
Reading Wrap Up (august, september, október, november, čiastočne december) Lars Kepler – Ihrisko 2* Greg Rucka – Guardians of the…