Preskočiť na hlavný obsah

Fall Time Cozy Time Book Tag

Pomaly je už síce koniec novembra, ale ešte stále je jeseň (november neskončil, astronomická zima ešte tiež nezačala). Jeseň bola vždy mojím najobľúbenejším ročným obdobím. Na jeseň mám narodeniny, začína škola (áno, ja sa teším do školy, ešte stále), príroda je krásna, všade sú farby, ochladzuje sa. Jednoducho mám rada jeseň, a preto som si nemohla nechať ujsť príležitosť urobiť tento booktubovský jesenno-knižný tag.
*preklad je môj, taký domáci, kuchynský, dúfam, že správny :)*

 • Crunching Leaves: The world is full of color – choose a book that had reds/oranges/yellows/Šuchotanie lístia: Svet je plný farieb - vyber knihu, ktorá má na obale červenú/oranžovú/žltú farbu
zdroj

Nebudem klamať keď poviem, že Ruin and Rising bola prvá kniha, ktorá mi napadla pri tejto otázke. Finále Grisha Trilógie síce nebolo vo všetkom uspokojivé, ale obálka bola nádherná. 

 • Cozy Sweater – It’s finally cold enough to don warm cozy clothing: what book gives you the warm fuzzies?/ Hrejivý sveter - Konečne sa ochladilo, môžeš si obliecť teplé oblečenie - Ktorá kniha ti zaručí hrejivý pocit?   

Autobiografické knihy inšpiratívnych, a inšpirujúcich, dám. Yes, Please má na Feliciu jednu vec navrh: Setha Meyersa!

 • Fall Storm: The wind is howling & the rain is pounding – choose your favorite book OR genre that you like to read on a stormy day/ Jesenná búrka: Vietor kvíli a dážď búši - Vyber obľúbenú knihu alebo žáner, ktorý rada čítaš počas daždivého dňa?   
zdroj
Ja nečítam podľa ročného obdobia, ale podľa nálady. Ak si mám vybrať, tak nejakú detektívku. Keplera alebo Galbraitha. Najmä tretia kniha zo série o Cormoranovi Strikovi sa svojou temnou atmosférou veľmi približuje švédskym, resp. škandinávskym detektívkam.
 • Cool Crisp Air: What’s the coolest character you’d want to trade places with?/Mrazivo svieži vzduch: S ktorou cool postavou by si si chcela vymeniť miesto?  
zdroj
Asi so Celaenou z Throne of Glass série. Knihy, a Celaena, sú z časti na časť lepšie a lepšie (tiež hrubšie a hrubšie, ale to platí len pre knihy).

 • Hot Apple Cider: What under hyped book do you want to see become the next biggest, hottest thing?/ Teplý jablčný mušt: Ktorá under hyped (málo populárna) kniha by si zaslúžila viac pozornosti? 


Na Slovensku by si všetky knihy zaslúžili viac pozornosti. Možno taká Mara Dyerová? Možno by bol potom aj slovenský preklad tretieho dielu.... Neviem ako veľmi je populárna séria Žihadlá, ktorá vyšla aj v slovenskom preklade. Okrem toho, že pri čítaní kníh mi bolo fyzicky zle, podľa môjho názoru je to najlepšia upíria séria. Z tých, ktoré nie sú v preklade, UnWind, čo je zase pre zmenu moja najobľúbenejšia dystopická séria.  
 • Coat, Scarves, and Mittens – The weather has turned cold & it’s time to cover up – What’s
  the most embarrassing book cover you own that you like to keep hidden in public?/
  Kabát, šál a palčiaky - Ochladilo sa, treba sa teplejšie obliekať: Ktorú knihu by si sa hanbila čítať na verejnosti kvôli zahanbujúcej obálke?
zdroj
Minule som v čakárni u lekárky čítala Pišťankoveho Mladého Dônča a dostalo sa mi niekoľko zaujímavých pohľadov. A možno to nebolo len obálkou, ale aj preto, že ešte stále chodím k svojej detskej lekárke...
 
 • Pumpkin Spice: What’s your favorite Fall time comforts food/foods?/ "Tekvicové korenie (škorica, muškátový oriešok...): Ktorým jesenným jedlám neodoláš? 
Green tea latte, áno pijem zelený čas s mliekom, najlepšie s ovseným. Čokoláda a ovsená kaša. Niečo teplé a hrejivé.
 
Tento jesenný tag by mohla spraviť moja spolužiačka a kamarátka Maťa. Link na jej blog nájdete TU.
Všetkým prajem pekný zvyšok jesene a dobrú imunitu :)

Do prečítania.... 

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Humbook fest v knihomoľských reflexiách

Prvý októbrový víkend som si spravila výlet do Prahy, ktorá pre mňa už nikdy nebude stovežatá, ale super knižná. O humbookfeste som vedela hádam už od mája a po oznámení, že hosťom bude Leigh Bardugo, som sa chystala! Ale potom Leigh zrušila svoj európske turné a ja som sa ofučala (viem, že zdravie je to najdôležitejšie a najvzácnejšie čo môžeme mať, ale niekedy človek nerozmýšľa až tak empaticky...) a povedala som si, že teda nepôjdem. No ale potom som mala ťažký víkend, keď som v rámci prípravy konferenčného príspevku musela pozerať nenormálne veľa reality show a najmä 3! epizódy V siedmom nebi...

No a na instagrame humbooku bola súťaž s čajmi Loyd o VIP lístok na humbook fest, čaje a knihu. V rámci psychohygieny a zachovania zdravého rozumu som sa zapojila, napísala nejaké extra angsty príchute čajov a v utorok pri písaní textu k prezentácii (ktorú som dokončila v pondelok večer, necelé 2 dni pred konferečným výstupom) som dostala na instagram správu, že som vyhrala! Knihu podľa vl…

O romanciach. Zamyslenie #18

Milujem seriál Jane The Virgin. Nech už som minule o knihe písala čokoľvek, seriál milujem. Asi rovnako ako Jane miluje romance. Sama jednu vydala. S romancovskou obálkou. Na instagram som dala jej fotku a kamarátka sa ma spýtala: To je nejaká telenovela, tá kniha? Lebo má na to obálku...
Dnes som sa zamyslela nad tým, prečo ohŕňame nosom nad romancami? Viete, že ide o jeden z najvýnosnejších literárnych žánrov, ktorý je takmer výlučne od žien pre iné ženy? Že self publishing nie je nikde inde rozšírené práve tak ako pri romanciach? Že je nenormálne veľa rôznych druhov a typov romancí? Aj o Big Footovi? Čím viac romance čítam a čím viac čítam o nich (či počúvam, odporúčam podcast One True Paring), tým viac som nimi fascinovaná. Ak si myslíte, že ide výlučne o príbehy o ženách, ktoré hľadajú svojho princa a HEA, tak ste len niekde na povrchu. 
Hovorí vám niečo meno Fábio? Videli ste niekedy filmy Prsteň, Pretty Woman, Láska nebeská, Nezabudnuteľná cesta? Ja všetky :) Dalo by sa o nich …

5 Months and counting.... Wrap Up

Po mesiacoch iných povinností a kreatívneho sucha som späť! Veľký wrap up všetkého čo som skonzumovala za prvých päť mesiacov tohto roka. A verte, že toho bolo dosť! Knihy, seriály, filmy, hudba. Momentálne si žijem podľa hesla: Feed your inner geek! a v tomto zmysle, som nikdy neviedla lepší a vyrovnanejší život!

Reading Wrap UpV januári som ešte čítala...  Becky Albertalli: Simon vs. Homo Sapines Agenda 3*
Nina LaCour: Everything Leads to You 4*
Jay Asher: Mŕtve dievča neklame  2*
Krysten Ritter: Bonfire 4*
Ernest Cline: Ready Plyer One 4*
Adam Silvera: They Both Die At the End 5*
Leigh Bardugo: Wonder Woman Warbringer 3* 
Vo februári som čítala Všeobecnú jazykovedu, ale tú nikto ku šťastiu nepotrebuje, verte mi :) V marci som sa rozbiehala, čítala mojich obľúbencov a znova začala veriť v SJM...
Sarah J. Maas: Tower of Dawn 5*
Neal Shusterman: Scythe 5*
Neal Shusterman:Thunderhead 5*
Christopher Golden: Runaways 2*
Jane Gloriana Villanueva: Snow Falling 4*
V apríli som si čítala, a cho…