Preskočiť na hlavný obsah

Would You Rather 2.0. Tag BookTube Edition

*Toto je blog, takže video otázky som preformulovala na blogovacie otázky. Preklad je môj, berte ho s rezervou. *

zdroj
1. Would you rather do only review videos or only tag videos?/Radšej by si písala len recenzie alebo len tagy?
Asi je to aj vidieť na blogu, ale ja fungujem vo fázach. Raz píšem viac recenzií, inokedy viac rozpisovacích článkov. Tagy veľmi nerobím.

2. Would you rather always see the film first or never see the film version of books?/ Radšej by si si vždy pozrela film, až potom čítala knihu alebo by si si nikdy nepozrela film?
Druhá možnosť, nikdy by som si nepozrela film. Ešte stále som nevidela TFIOS alebo Divergent. Dokonca ani Zlodejku kníh. Ja musím byť vo všeobecnosti v nálade na film, skôr pozerám seriály.


3. Would you rather have a list of every book you've ever read (like Goodreads from birth) or still have the physical copy of your first favorite book?/ Radšej by si mala kompletný zoznam kníh, ktoré si kedy prečítala alebo by si stále mala fyzickú kópiu svoje prvej obľúbenej knihy?
Kompletný zoznam kníh. Rada by som vedela koľko som toho vlastne prečítala. Zoznam kníh vyhral aj preto, lebo ešte stále vlastním Malého princa, moju prvú naj knihu. Momentálne dokonca v dvoch kópiách a minule som si kúpila aj Kto chytá v žite  v slovenčine. V tomto som za vodou...

4. Would you rather have an active in-person book club of non-booktubers or have lunch with your best booktube buddy once a year?/ Radšej by si bola v knižnom klube, v ktorom sú ľudia, ktorí neblogujú alebo by si mala obed s najlepšími blogovacími kamošmi raz za rok?
Prvá možnosť. Ešte nikdy som nebola v knižnom klube, bola by to zaujímavá skúsenosť. 

5. Would you rather have the time to read everything you want to read or the money to buy everything you want to read?/ Radšej by si mala čas prečítať si každú knihu, ktorú chceš prečítať, alebo peniaze na zakúpenie každej knihy, ktorú chceš čítať?
Čas je komodita, ktorej mám pomerne veľa, ale neviem si ho dobre zadeliť. Rada by som mala čas na prečítanie každej knihy, ktorú si chcem prečítať. 

6. Would you rather dream cast the film or have editing power over the script for the film version or your fave?/ Radšej by si obsadila celý film alebo pracovala na scenári?
Scenár! Ďalšia otázka...

7. Would you rather have your favorite fictional superpower or your favorite fictional technology?/ Radšej by si mala fiktívnu superschopnosť alebo technológiu?
Schopnosť, technológia sa môže pokaziť a čo potom?

8. Would you rather read an amazing story with a 'meh' ending or a 'meh' story with a spectacular ending?/ Radšej by si si prečítala skvelý príbeh a meh koniec alebo meh príbeh s fantastickým koncom?
Meh konce pre mňa pochovávajú celú knihu. Ale ani skvelý koniec meh príbehu nie je výhra. No vyberiem si meh príbeh a fantastický koniec, len či pri meh príbehu vydržím až do toho fantastického konca...

9. Would you rather not be able to read in a moving vehicle or not be able to read lying down?/ Radšej by si nebola schopná čítať v dopravnom prostriedku alebo v polohe ležmo?
Ja nemôžem čítať v ničom okrem vlaku, v ktorom cestujem minimálne, a všetko svoje čítanie praktizujem v polohe ležmo, keď som doma, samozrejme. Takže odpoveď na túto otázku je jasná, nie?

10. Would you rather reread your favorite book or series with fresh eyes, like the first time, or be able to un-read your biggest disappointment?/ Radšej by si si prečítala svoju obľúbenú knihu/knižnú sériu nanovo alebo by si radšej zabudla na najväčšie sklamanie aké si kedy prečítala?
Ak zabudnem na sklamania, tak nikdy nebudem vedieť čo sa mi páči a čo nepáči. Prečítať si knihu nanovo by bolo super! Niekedy si človek aj želá, aby to mohol zažiť znova, prekvapenia a WTF momenty. Vyberám si teda prečítanie obľúbenej knihy/série nanovo.

Bonus: Would you rather go to Hogwarts or live in Middle Earth?/ Radšej by si išla do Rokfortu alebo do Stredozeme?
Nie som veľmi fanúšíkom Tolkiena, preto si vyberám teba Rokfort. Kto by sa už nechcel naučiť čarovať, nie?

Mňa nikto neotagoval, ani ja nebudem tagovať nikoho. Ak sa vám tag páčil, vyplňte si :) Ale kolegyňa by si mohla vyplniť... :)

Do prečítania...

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Humbook fest v knihomoľských reflexiách

Prvý októbrový víkend som si spravila výlet do Prahy, ktorá pre mňa už nikdy nebude stovežatá, ale super knižná. O humbookfeste som vedela hádam už od mája a po oznámení, že hosťom bude Leigh Bardugo, som sa chystala! Ale potom Leigh zrušila svoj európske turné a ja som sa ofučala (viem, že zdravie je to najdôležitejšie a najvzácnejšie čo môžeme mať, ale niekedy človek nerozmýšľa až tak empaticky...) a povedala som si, že teda nepôjdem. No ale potom som mala ťažký víkend, keď som v rámci prípravy konferenčného príspevku musela pozerať nenormálne veľa reality show a najmä 3! epizódy V siedmom nebi...

No a na instagrame humbooku bola súťaž s čajmi Loyd o VIP lístok na humbook fest, čaje a knihu. V rámci psychohygieny a zachovania zdravého rozumu som sa zapojila, napísala nejaké extra angsty príchute čajov a v utorok pri písaní textu k prezentácii (ktorú som dokončila v pondelok večer, necelé 2 dni pred konferečným výstupom) som dostala na instagram správu, že som vyhrala! Knihu podľa vl…

O romanciach. Zamyslenie #18

Milujem seriál Jane The Virgin. Nech už som minule o knihe písala čokoľvek, seriál milujem. Asi rovnako ako Jane miluje romance. Sama jednu vydala. S romancovskou obálkou. Na instagram som dala jej fotku a kamarátka sa ma spýtala: To je nejaká telenovela, tá kniha? Lebo má na to obálku...
Dnes som sa zamyslela nad tým, prečo ohŕňame nosom nad romancami? Viete, že ide o jeden z najvýnosnejších literárnych žánrov, ktorý je takmer výlučne od žien pre iné ženy? Že self publishing nie je nikde inde rozšírené práve tak ako pri romanciach? Že je nenormálne veľa rôznych druhov a typov romancí? Aj o Big Footovi? Čím viac romance čítam a čím viac čítam o nich (či počúvam, odporúčam podcast One True Paring), tým viac som nimi fascinovaná. Ak si myslíte, že ide výlučne o príbehy o ženách, ktoré hľadajú svojho princa a HEA, tak ste len niekde na povrchu. 
Hovorí vám niečo meno Fábio? Videli ste niekedy filmy Prsteň, Pretty Woman, Láska nebeská, Nezabudnuteľná cesta? Ja všetky :) Dalo by sa o nich …

5 Months and counting.... Wrap Up

Po mesiacoch iných povinností a kreatívneho sucha som späť! Veľký wrap up všetkého čo som skonzumovala za prvých päť mesiacov tohto roka. A verte, že toho bolo dosť! Knihy, seriály, filmy, hudba. Momentálne si žijem podľa hesla: Feed your inner geek! a v tomto zmysle, som nikdy neviedla lepší a vyrovnanejší život!

Reading Wrap UpV januári som ešte čítala...  Becky Albertalli: Simon vs. Homo Sapines Agenda 3*
Nina LaCour: Everything Leads to You 4*
Jay Asher: Mŕtve dievča neklame  2*
Krysten Ritter: Bonfire 4*
Ernest Cline: Ready Plyer One 4*
Adam Silvera: They Both Die At the End 5*
Leigh Bardugo: Wonder Woman Warbringer 3* 
Vo februári som čítala Všeobecnú jazykovedu, ale tú nikto ku šťastiu nepotrebuje, verte mi :) V marci som sa rozbiehala, čítala mojich obľúbencov a znova začala veriť v SJM...
Sarah J. Maas: Tower of Dawn 5*
Neal Shusterman: Scythe 5*
Neal Shusterman:Thunderhead 5*
Christopher Golden: Runaways 2*
Jane Gloriana Villanueva: Snow Falling 4*
V apríli som si čítala, a cho…