Preskočiť na hlavný obsah

Would You Rather 2.0. Tag BookTube Edition

*Toto je blog, takže video otázky som preformulovala na blogovacie otázky. Preklad je môj, berte ho s rezervou. *

zdroj
1. Would you rather do only review videos or only tag videos?/Radšej by si písala len recenzie alebo len tagy?
Asi je to aj vidieť na blogu, ale ja fungujem vo fázach. Raz píšem viac recenzií, inokedy viac rozpisovacích článkov. Tagy veľmi nerobím.

2. Would you rather always see the film first or never see the film version of books?/ Radšej by si si vždy pozrela film, až potom čítala knihu alebo by si si nikdy nepozrela film?
Druhá možnosť, nikdy by som si nepozrela film. Ešte stále som nevidela TFIOS alebo Divergent. Dokonca ani Zlodejku kníh. Ja musím byť vo všeobecnosti v nálade na film, skôr pozerám seriály.


3. Would you rather have a list of every book you've ever read (like Goodreads from birth) or still have the physical copy of your first favorite book?/ Radšej by si mala kompletný zoznam kníh, ktoré si kedy prečítala alebo by si stále mala fyzickú kópiu svoje prvej obľúbenej knihy?
Kompletný zoznam kníh. Rada by som vedela koľko som toho vlastne prečítala. Zoznam kníh vyhral aj preto, lebo ešte stále vlastním Malého princa, moju prvú naj knihu. Momentálne dokonca v dvoch kópiách a minule som si kúpila aj Kto chytá v žite  v slovenčine. V tomto som za vodou...

4. Would you rather have an active in-person book club of non-booktubers or have lunch with your best booktube buddy once a year?/ Radšej by si bola v knižnom klube, v ktorom sú ľudia, ktorí neblogujú alebo by si mala obed s najlepšími blogovacími kamošmi raz za rok?
Prvá možnosť. Ešte nikdy som nebola v knižnom klube, bola by to zaujímavá skúsenosť. 

5. Would you rather have the time to read everything you want to read or the money to buy everything you want to read?/ Radšej by si mala čas prečítať si každú knihu, ktorú chceš prečítať, alebo peniaze na zakúpenie každej knihy, ktorú chceš čítať?
Čas je komodita, ktorej mám pomerne veľa, ale neviem si ho dobre zadeliť. Rada by som mala čas na prečítanie každej knihy, ktorú si chcem prečítať. 

6. Would you rather dream cast the film or have editing power over the script for the film version or your fave?/ Radšej by si obsadila celý film alebo pracovala na scenári?
Scenár! Ďalšia otázka...

7. Would you rather have your favorite fictional superpower or your favorite fictional technology?/ Radšej by si mala fiktívnu superschopnosť alebo technológiu?
Schopnosť, technológia sa môže pokaziť a čo potom?

8. Would you rather read an amazing story with a 'meh' ending or a 'meh' story with a spectacular ending?/ Radšej by si si prečítala skvelý príbeh a meh koniec alebo meh príbeh s fantastickým koncom?
Meh konce pre mňa pochovávajú celú knihu. Ale ani skvelý koniec meh príbehu nie je výhra. No vyberiem si meh príbeh a fantastický koniec, len či pri meh príbehu vydržím až do toho fantastického konca...

9. Would you rather not be able to read in a moving vehicle or not be able to read lying down?/ Radšej by si nebola schopná čítať v dopravnom prostriedku alebo v polohe ležmo?
Ja nemôžem čítať v ničom okrem vlaku, v ktorom cestujem minimálne, a všetko svoje čítanie praktizujem v polohe ležmo, keď som doma, samozrejme. Takže odpoveď na túto otázku je jasná, nie?

10. Would you rather reread your favorite book or series with fresh eyes, like the first time, or be able to un-read your biggest disappointment?/ Radšej by si si prečítala svoju obľúbenú knihu/knižnú sériu nanovo alebo by si radšej zabudla na najväčšie sklamanie aké si kedy prečítala?
Ak zabudnem na sklamania, tak nikdy nebudem vedieť čo sa mi páči a čo nepáči. Prečítať si knihu nanovo by bolo super! Niekedy si človek aj želá, aby to mohol zažiť znova, prekvapenia a WTF momenty. Vyberám si teda prečítanie obľúbenej knihy/série nanovo.

Bonus: Would you rather go to Hogwarts or live in Middle Earth?/ Radšej by si išla do Rokfortu alebo do Stredozeme?
Nie som veľmi fanúšíkom Tolkiena, preto si vyberám teba Rokfort. Kto by sa už nechcel naučiť čarovať, nie?

Mňa nikto neotagoval, ani ja nebudem tagovať nikoho. Ak sa vám tag páčil, vyplňte si :) Ale kolegyňa by si mohla vyplniť... :)

Do prečítania...

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Naj knihy 2017

Tento zoznam créme de la créme kníh, ktoré som prečítala v roku 2017 by sa mohol volať aj:
Patrick Ness, Star Wars a to ostatné!  Možno je trochu prehnané, aby som mala medzi top knihami hneď 20% prečítaných kníh, ale toto je môj zoznam, takže to bude 10 kníh (za rok som prečítala 50, na chlp som splnila svoju goodreads challenge).

Language of ThornsV prvom rade, toto je veľmi pekná kniha. Ale čo je ešte dôležitejšie, nie je to len tak nejaké doplnenie Grisha sveta. Každá "rozprávka" má isté posolstvo, a verte mi, vo väčšine prípadov to nie je také jednoznačné ako by sa od retellingu mohlo zdať. A spomínala som, že je to krásna kniha?


History is All You Left MePrvá časť tejto knihy je dokonalá, škoda, že tá druhá to tej prvej trochu kazí. Ale nevadí. Lebo toto bola jedna z najkrajších kníh o odpustení, láske a medziľudských vzťahoch, akú si pamätám, že som čítala. A bol to taký silný zážitok, že sa bojím čítať od Silveru niečo iné... píše týždeň po tom ako si objednala They bo…

Môj 2017

OMG, where to start?
Rok 2017 bol jedným slovom... dobre, tak viacerými slovami, rokom prvých vecí - prvé more, prvá zahraničná konferencia, prvé stretnutie so zahraničným autorom, prvýkrát som bola svedkyňou na svadbe. A pretože mám väčšinu týchto udalostí fotograficky zdokumentovanú (zo stretnutia s Patrickom Nessom mám zdokumentovanú každú sekundu, lebo mám skvelú kamošku:), a tiež sa hovorí, že obraz povie viac ako tisíc slov, tak tu to je. My 2017 in pictures!
V januári som si spravila radosť novou čítačkou a investovala som do muža svojho života, Amazon Kindle Voyage, ktorý dostal meno Roger (lebo som si myslela, že je to Voyager...).

Koncom marca som bola v Bratislave a stretla som Patricka Nessa! Najlepší deň nielen uplynulého roku, ale vôbec!
Keď už bol človek v tej Bratislave, v Martinuse a mal peniaze... :)


Najcennejšie poklady!
Začiatkom mája som bola na konferencii v Poľsku, úplne na severe pri mori. Moje prvé more v živote! 
S Rogerom sme prednášali o reality TV.…

Big Wrap Up! So I´m back....

Fúha, long time no see. Nemyslite si, že som na blog zabudla, ale škola, škola a škola boli tento polrok naozaj priotitou číslo 1 (aj keď to tak častokrát asi úplne nebolo, no keď som mala stále na rozume čo mi ešte treba spraviť, prečítať, napísať, na blog som buď po á, nepomyslela, alebo po bé, nechcela som si aj sem prenášať ten ťaživý pocit, že niečo musím). Posledné týždne som odovzdala minimovku, odučila posledné semináre, pozerala Čiaru, bola chorá, u lekára a niečo som čítala. A idú Vianoce a tento čas sa snažím venovať rodine. Tento víkend som mamine konečne pomohla s pečením a práve som po vyše dvoch týždňoch žehlila... prečo som si myslela, že 3 košele do týždňa sú dobrý nápad? 

Ale pekne poporiadku. Do 50 kníh mi treba prečítať ešte 2, no dala som do tohto článku aj knihy, ktoré som prečítala do dnešného dátumu (20.12.2017). Takže shall we begin?
Reading Wrap Up (august, september, október, november, čiastočne december) Lars Kepler – Ihrisko 2* Greg Rucka – Guardians of the…