Preskočiť na hlavný obsah

Fall 2016

Nič nie je lepšie ako sa na niečo tešiť. Pocit očakávania patrí k mojím obľúbeným pocitom. V tomto upršanom jesennom počasí trochu nadšenia pre knihy, seriály či filmy, nezaškodí. Tak na čo sa túto jeseň teším? Ak chcete poznať odpoveď, čítajte ďalej :)

Knihy:

 • Empire of Storms  by Sarah J. Maas  (6. september) - čo by to bol za článok o očakávanom hocičom, ak by tam nebola kniha od SJM. Na jednu stranu sa teším, ale na stranu druhú som smutná, lebo je to už 5. diel. Už bude len jeden! Dúfam, že Rowanovi sa nič nestane...
 • Crooked Kingdom  by Leigh Bardugo (27. september) - Po Dannyho jedenástke na Game of Thrones spôsob prichádza úplne iné dobrodružstvo. Six of Crows je dualógiou, CK je teda záverečným dielom série a určite ma zničí. Živo si to viem predstaviť. 
 • Abhorseni  by Garth Nix (15. november) - Nemilo ma prekvapilo posunutie tretieho dielu geniálnej série o dva mesiace. Ešte včera som vravela, že by to bol fajn darček na narodeniny... Každopádne sa teším, slovenské vydanie je nádherné. 
 • The Hammer of Thor  by Rick Riordan (4. október) - Rick Riordan po najnovšom vydáva dve knihy ročne, a mne to vôbec nevadí. Od vypočutia rozhovoru so spisovateľkou Beverly Jenkinsovou si nepripadám na Riordanove knihy (až) taká stará. Plus séria o Magnusovi Chasovi sa zaoberá nórskou mytológiou. Trocha zmena po gréckej alebo rímskej.
 • Hearthless  by Marissa Meyer (8. november) - Origin story Srdcovej kráľovnej z Alice v krajine zázrakov z pera autorky Lunar Chronicles. As I like it!
 • Labyrinth Lost  by Zoraida Córdova (6. september) - Nothing says Happy Birthday like summoning the spirits of your dead relatives - ani som ďalej nepokračovala v čítaní anotácie na GR, prvá veta ma presvedčila. 
 • Talking As Fast As I Can: From Gilmore Girls to Gilmore Girls, and Everything in Between  by Lauren Graham (29. november) - V novembri Netlix uvedie 4 špeciálne epizódy Gilmore Girls a 4 dni na to vyjde autobiografia Lauren Graham. Tomu sa hovorí načasovanie, čo poviete?
 • Scrappy Little Nobody  by Anna Kendrick (15. november) - Anna Kendrick je jedným z najvtipnejších ľudí, ktorých nasledujem na twitteri. A napísala knihu vtipných esejí. A hrala v Pitch Perfect. A bola nominovaná na Oscara. A zámerne vynechávam filmy podľa "tých" kníh. 
 • Scythe  by Neal Schusterman (22. november) - Podľa anotácie je to niečo ako Hry o život o post učňa smrtky. Toľko vecí sa mi na tej vete páči, až to nie je zdravé. Plus Neal Schusterman.
 • Three Dark Crowns  by Kendare Blake (20. september) - Kendare Blake napísala dualógiu Anna v krvi oděná, a odvtedy sa nejako pohybovala mimo môjho radaru až do tejto knihy, v ktorej sa tri princezné pobijú o to byť kráľovnou. Začína sa mi v týchto knihách rysovať téma a obľúbený tróp...
 • Of Fire and Stars  by Audrey Coulthurst (22. november) - Príbeh o princeznej, ktorá sa zaľúbi do sestry svojho snúbenca. Prečo nie? Teším sa. 
*dátumy vydania sú z goodreads jednotlivých titulov*

 

Seriály

Ak ste sa dočítali až sem, ďakujem! Tu to bude kratšie. Nedočkavo očakávam druhú sériu Supergirl (10.október), a to nielen kvôli Tylerovi Hoechlinovi ako Supermanovi, na to je ten seriál až príliš dobrý. Po šokujúcom finále, ktoré skončilo cliffhangerom ako brána, sa neviem dočkať ani tretej série Jane the Virgin (17. október). The Flash (4. október) tiež vyzerá zaujímavo. Posledná séria Teen Wolfa začína 15. novembra a ja tajne dúfam, že zistíme čo sa stalo s Derekom. Luke Cage má premiéru 30. septembra a ja sa veľmi teším. Trailer vyzerá super a Mike Colter už v Jessice Jones ukázal, že sa pre túto rolu narodil.

Filmy

Asi najviac sa teším na Rogue One, ktorý bude v kinách od 15. decembra (viem, že to už nie je jeseň a je mi to jedno). Potom ma zaujalo len niekoľko filmov, ale ktoré z nich nakoniec uvidím, je otázne. Prvým je Deepwater Horizon, o ropnej plošine čo sa pred niekoľkými rokmi zrútila v Mexickom zálive a spôsobila tam ekologickú katastrofu. Premiéra je stanovená na 29. septembra a mňa k tomuto titulu priviedli dve mená: Gina Rodriguez a Dylan O´Brien. Vysvetlenie je v predchádzajúcej kategórii. Doctor Strange (3. november) vyzerá tiež zaujímavo, aj keď kasting niektorých partov je problematický. Ale marvelovka s mágiou znie super! Posledným filmov, ktorý by som si išla hádam pozrieť je Burtonova adaptácia knihy Ransoma Riggsa Domov pre neobyčajné deti slečny Peregrinovej (29. september), a to len preto, že keď som bola na Suicide Squad tak dávali trailer aj na burtonovku a posledná scéna bola ako vystrihnutá z Del Torovho Faunovho labyrintu.

A na čo sa tešíte vy? Ani vy sa neviete dočkať nejakej super knihy? Či filmu?

Do prečítania...

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Naj knihy 2017

Tento zoznam créme de la créme kníh, ktoré som prečítala v roku 2017 by sa mohol volať aj:
Patrick Ness, Star Wars a to ostatné!  Možno je trochu prehnané, aby som mala medzi top knihami hneď 20% prečítaných kníh, ale toto je môj zoznam, takže to bude 10 kníh (za rok som prečítala 50, na chlp som splnila svoju goodreads challenge).

Language of ThornsV prvom rade, toto je veľmi pekná kniha. Ale čo je ešte dôležitejšie, nie je to len tak nejaké doplnenie Grisha sveta. Každá "rozprávka" má isté posolstvo, a verte mi, vo väčšine prípadov to nie je také jednoznačné ako by sa od retellingu mohlo zdať. A spomínala som, že je to krásna kniha?


History is All You Left MePrvá časť tejto knihy je dokonalá, škoda, že tá druhá to tej prvej trochu kazí. Ale nevadí. Lebo toto bola jedna z najkrajších kníh o odpustení, láske a medziľudských vzťahoch, akú si pamätám, že som čítala. A bol to taký silný zážitok, že sa bojím čítať od Silveru niečo iné... píše týždeň po tom ako si objednala They bo…

June and July Wrap Up + Catch Up

Dvojmesačný výpadok na blogu tu už dávno nebol. A prečo k nemu prišlo? Ani sama neviem, dôvodov je viac, hlavným asi moja lenivosť. Potom toho bolo dosť do školy, znova som robila semináre, písala seminárky a pomáhala organizovať konferenciu (pri čom som prišla minimálne o 6 mesiacov života a všetky ilúzie ohľadne dospelých ľudí s titulmi, hrôza). Veľa som toho ani nečítala, skôr som pozerala seriály, ale aj to také... veď vám nižšie napíšem :) Celkovo boli jún a júl také nejaké lenivé neslané mesiace. Môj momentálny stav nazývam letný mozog a už je z toho pomaly diagnóza, ktorú musím začať liečiť, lebo už je po polke prázdnin a ja som ešte nezačala písať minimovku.
Reading Wrap UpPaula Hawkins: Do vody- Nie som veľkou fanynkou autorkinej prvej knihy, táto mi sadla viac. Ale aj tak nechápem čo na nej všetci vidia - je to tuctové, nezapamätateľné. No dobre, rýchlo sa to číta, len tých pohľadov tam je vždy nejako príliš veľa.  3*Cassandra Clare: Polnočná dáma - Oddychovka, ale mám otázku…

Môj 2017

OMG, where to start?
Rok 2017 bol jedným slovom... dobre, tak viacerými slovami, rokom prvých vecí - prvé more, prvá zahraničná konferencia, prvé stretnutie so zahraničným autorom, prvýkrát som bola svedkyňou na svadbe. A pretože mám väčšinu týchto udalostí fotograficky zdokumentovanú (zo stretnutia s Patrickom Nessom mám zdokumentovanú každú sekundu, lebo mám skvelú kamošku:), a tiež sa hovorí, že obraz povie viac ako tisíc slov, tak tu to je. My 2017 in pictures!
V januári som si spravila radosť novou čítačkou a investovala som do muža svojho života, Amazon Kindle Voyage, ktorý dostal meno Roger (lebo som si myslela, že je to Voyager...).

Koncom marca som bola v Bratislave a stretla som Patricka Nessa! Najlepší deň nielen uplynulého roku, ale vôbec!
Keď už bol človek v tej Bratislave, v Martinuse a mal peniaze... :)


Najcennejšie poklady!
Začiatkom mája som bola na konferencii v Poľsku, úplne na severe pri mori. Moje prvé more v živote! 
S Rogerom sme prednášali o reality TV.…