Preskočiť na hlavný obsah

October Wrap Up

Aj v októbri, podobne ako v septembri, som prečítala len dve knihy. Ale splnila som si challenge na goodreads (a ešte stále mám v currently reading poličke dve knihy). Okrem toho, že som zjavne prestala čítať, som prestala pozerať aj veľké množstvo seriálov, ktoré ma už dlhšiu dobu nebavili (OUAT, Gotham, GA a pod.). Vrátila sa Supergirl, Jane the Virgin, The Flash a Walking Dead. Keď už spomínam Jane, tweetovala som o tom aká bola prvá epizóda tretej série emocionálna, označila som v tweete Ginu Rodriguez a ona mi to zalajkovala. She´s the best!

Reading Wrap Up

  • Sarah J. Maas - Empire of Storms - Ešte stále neviem čo si mám o tejto knihe myslieť. A recenziu som ani nezačala písať. Neviem, bolo to dlhé (čo nie je pri SJM novinka), ale tak nepríjemne dlhé. Štyri hviezdičky, ale stále sklamanie (veď viete aké sú moje pocity čo sa týka tejto série). 4*
  • Renee Ahdieh - The Rose and The Dagger - Asi by som mala prestať maratónovať série, a potom knihu prestať na mesiac čítať. Bolo to dobré, aj keď trochu slabšie ako jednotka. Inak videli ste obálku autorkinej novej knihy? Nádhera. Táto kniha odo mňa dostáva 4*


Čo som ešte v októbri robila?

  • Zrušili mi predobjednávku Crooked Kingdom, mali nejaké problémy s edíciou, ktorú som predobjednala ešte v júli. Ponaučenie: niekedy nie je najlacnejšie riešenie aj tým najlepším... Ale zase na zákaznícky servis BookDepa sa nemôžem sťažovať: písala som im na twitteri, odpovedali do 2 hodín. A o týždeň mi prišiel mail, že mi vracajú peniaze, lebo kniha sa nekoná. Môže sa aj horšie stať. Nie, knihu som ešte neobjenala. Čakám na Black Friday sale (ak bude ešte z čoho tak ku koncu mesiaca).
  • Bola som na Slovenskom doktorandskom fóre. Teda môžem povedať, že som bola na svojej prvej konferencii! Jéj! Nazvala som sa špongiou a vôbec mi to nevadí. Ja si rada veci najprv pozriem, odpozorujem, a potom si vyberiem to čo sa hodí mne. Napríklad publikovanie v angličtine. Študujem slovenský jazyk, a aj keď moja téma je o manipulácii a persuázii, a médiách, všetko je to založené na slovenskom jazyku a slovenskom mediálnom prostredí. Neviem kto by to chcel čítať v angličtine. Najväčším gólom bolo, že chlap čo nám hovoril o dôležitosti publikovania v angličtine mal v slovenskej prezentácii chybu. Život má zmysel pre humor! A vďaka SDF som sa vrátila do Nitry, na UKF. Ako hovorím, život má zmysel pre humor :)
  • Kúpila som si nový notebook! Rozbila som pokladničku a investovala som do menšieho, tenšieho, ľahšieho Lenova, ktorého baterka vydrží veľmi dlho. Plus zákaznícky servis hej.sk, keď sa dovoláte, nemá chybu.
  • Keď už hovoríme o skvelom zákazníckom servise, jednoznačne vedie zoot.sk - objednala som si z tade plecniak, na výdajni radosti v Banskej Bystrici bol do menej ako 24 hodín (objednávala som v nedeľu poobede), baba bola príjemná, ochotná, a ja som si objednala od nich už aj kabelku :) Lebo ako hovorí môj brat, správanie k zákazníkom je základ dobrého obchodu.
Takže som vlastne celý október len nakupovala. Čo všetko sa človek o sebe na vlastnom blogu nedozvie...

Čo sa chystám robiť v novembri?

V novembri sa chystám na Bibliotéku (sobota 12.november) a na svoju prvú vedeckú konferenciu, na ktorej budem mať príspevok (23. - 25. november Kolokvium mladých jazykovedcov). A presne v duchu mňa a mojich neuróz mám väčší strach z toho, že nám odporúčajú doniesť si plavky ako z toho, že ešte okrem abstraktu a názvu nemám ani čiarku príspevku. V novembri sa posledný krát s novou sériou vracia môj milovaný Teen Wolf (15. november) a konečne sa dočkám aj špeciálu Gilmoriek (25.november).

Aký október ste mali vy? Chystáte sa na Bibliotéku? Tešíte sa na Vianoce?

Do prečítania...

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Naj knihy 2017

Tento zoznam créme de la créme kníh, ktoré som prečítala v roku 2017 by sa mohol volať aj:
Patrick Ness, Star Wars a to ostatné!  Možno je trochu prehnané, aby som mala medzi top knihami hneď 20% prečítaných kníh, ale toto je môj zoznam, takže to bude 10 kníh (za rok som prečítala 50, na chlp som splnila svoju goodreads challenge).

Language of ThornsV prvom rade, toto je veľmi pekná kniha. Ale čo je ešte dôležitejšie, nie je to len tak nejaké doplnenie Grisha sveta. Každá "rozprávka" má isté posolstvo, a verte mi, vo väčšine prípadov to nie je také jednoznačné ako by sa od retellingu mohlo zdať. A spomínala som, že je to krásna kniha?


History is All You Left MePrvá časť tejto knihy je dokonalá, škoda, že tá druhá to tej prvej trochu kazí. Ale nevadí. Lebo toto bola jedna z najkrajších kníh o odpustení, láske a medziľudských vzťahoch, akú si pamätám, že som čítala. A bol to taký silný zážitok, že sa bojím čítať od Silveru niečo iné... píše týždeň po tom ako si objednala They bo…

Môj 2017

OMG, where to start?
Rok 2017 bol jedným slovom... dobre, tak viacerými slovami, rokom prvých vecí - prvé more, prvá zahraničná konferencia, prvé stretnutie so zahraničným autorom, prvýkrát som bola svedkyňou na svadbe. A pretože mám väčšinu týchto udalostí fotograficky zdokumentovanú (zo stretnutia s Patrickom Nessom mám zdokumentovanú každú sekundu, lebo mám skvelú kamošku:), a tiež sa hovorí, že obraz povie viac ako tisíc slov, tak tu to je. My 2017 in pictures!
V januári som si spravila radosť novou čítačkou a investovala som do muža svojho života, Amazon Kindle Voyage, ktorý dostal meno Roger (lebo som si myslela, že je to Voyager...).

Koncom marca som bola v Bratislave a stretla som Patricka Nessa! Najlepší deň nielen uplynulého roku, ale vôbec!
Keď už bol človek v tej Bratislave, v Martinuse a mal peniaze... :)


Najcennejšie poklady!
Začiatkom mája som bola na konferencii v Poľsku, úplne na severe pri mori. Moje prvé more v živote! 
S Rogerom sme prednášali o reality TV.…

O romanciach. Zamyslenie #18

Milujem seriál Jane The Virgin. Nech už som minule o knihe písala čokoľvek, seriál milujem. Asi rovnako ako Jane miluje romance. Sama jednu vydala. S romancovskou obálkou. Na instagram som dala jej fotku a kamarátka sa ma spýtala: To je nejaká telenovela, tá kniha? Lebo má na to obálku...
Dnes som sa zamyslela nad tým, prečo ohŕňame nosom nad romancami? Viete, že ide o jeden z najvýnosnejších literárnych žánrov, ktorý je takmer výlučne od žien pre iné ženy? Že self publishing nie je nikde inde rozšírené práve tak ako pri romanciach? Že je nenormálne veľa rôznych druhov a typov romancí? Aj o Big Footovi? Čím viac romance čítam a čím viac čítam o nich (či počúvam, odporúčam podcast One True Paring), tým viac som nimi fascinovaná. Ak si myslíte, že ide výlučne o príbehy o ženách, ktoré hľadajú svojho princa a HEA, tak ste len niekde na povrchu. 
Hovorí vám niečo meno Fábio? Videli ste niekedy filmy Prsteň, Pretty Woman, Láska nebeská, Nezabudnuteľná cesta? Ja všetky :) Dalo by sa o nich …