Preskočiť na hlavný obsah

October Wrap Up

Aj v októbri, podobne ako v septembri, som prečítala len dve knihy. Ale splnila som si challenge na goodreads (a ešte stále mám v currently reading poličke dve knihy). Okrem toho, že som zjavne prestala čítať, som prestala pozerať aj veľké množstvo seriálov, ktoré ma už dlhšiu dobu nebavili (OUAT, Gotham, GA a pod.). Vrátila sa Supergirl, Jane the Virgin, The Flash a Walking Dead. Keď už spomínam Jane, tweetovala som o tom aká bola prvá epizóda tretej série emocionálna, označila som v tweete Ginu Rodriguez a ona mi to zalajkovala. She´s the best!

Reading Wrap Up

  • Sarah J. Maas - Empire of Storms - Ešte stále neviem čo si mám o tejto knihe myslieť. A recenziu som ani nezačala písať. Neviem, bolo to dlhé (čo nie je pri SJM novinka), ale tak nepríjemne dlhé. Štyri hviezdičky, ale stále sklamanie (veď viete aké sú moje pocity čo sa týka tejto série). 4*
  • Renee Ahdieh - The Rose and The Dagger - Asi by som mala prestať maratónovať série, a potom knihu prestať na mesiac čítať. Bolo to dobré, aj keď trochu slabšie ako jednotka. Inak videli ste obálku autorkinej novej knihy? Nádhera. Táto kniha odo mňa dostáva 4*


Čo som ešte v októbri robila?

  • Zrušili mi predobjednávku Crooked Kingdom, mali nejaké problémy s edíciou, ktorú som predobjednala ešte v júli. Ponaučenie: niekedy nie je najlacnejšie riešenie aj tým najlepším... Ale zase na zákaznícky servis BookDepa sa nemôžem sťažovať: písala som im na twitteri, odpovedali do 2 hodín. A o týždeň mi prišiel mail, že mi vracajú peniaze, lebo kniha sa nekoná. Môže sa aj horšie stať. Nie, knihu som ešte neobjenala. Čakám na Black Friday sale (ak bude ešte z čoho tak ku koncu mesiaca).
  • Bola som na Slovenskom doktorandskom fóre. Teda môžem povedať, že som bola na svojej prvej konferencii! Jéj! Nazvala som sa špongiou a vôbec mi to nevadí. Ja si rada veci najprv pozriem, odpozorujem, a potom si vyberiem to čo sa hodí mne. Napríklad publikovanie v angličtine. Študujem slovenský jazyk, a aj keď moja téma je o manipulácii a persuázii, a médiách, všetko je to založené na slovenskom jazyku a slovenskom mediálnom prostredí. Neviem kto by to chcel čítať v angličtine. Najväčším gólom bolo, že chlap čo nám hovoril o dôležitosti publikovania v angličtine mal v slovenskej prezentácii chybu. Život má zmysel pre humor! A vďaka SDF som sa vrátila do Nitry, na UKF. Ako hovorím, život má zmysel pre humor :)
  • Kúpila som si nový notebook! Rozbila som pokladničku a investovala som do menšieho, tenšieho, ľahšieho Lenova, ktorého baterka vydrží veľmi dlho. Plus zákaznícky servis hej.sk, keď sa dovoláte, nemá chybu.
  • Keď už hovoríme o skvelom zákazníckom servise, jednoznačne vedie zoot.sk - objednala som si z tade plecniak, na výdajni radosti v Banskej Bystrici bol do menej ako 24 hodín (objednávala som v nedeľu poobede), baba bola príjemná, ochotná, a ja som si objednala od nich už aj kabelku :) Lebo ako hovorí môj brat, správanie k zákazníkom je základ dobrého obchodu.
Takže som vlastne celý október len nakupovala. Čo všetko sa človek o sebe na vlastnom blogu nedozvie...

Čo sa chystám robiť v novembri?

V novembri sa chystám na Bibliotéku (sobota 12.november) a na svoju prvú vedeckú konferenciu, na ktorej budem mať príspevok (23. - 25. november Kolokvium mladých jazykovedcov). A presne v duchu mňa a mojich neuróz mám väčší strach z toho, že nám odporúčajú doniesť si plavky ako z toho, že ešte okrem abstraktu a názvu nemám ani čiarku príspevku. V novembri sa posledný krát s novou sériou vracia môj milovaný Teen Wolf (15. november) a konečne sa dočkám aj špeciálu Gilmoriek (25.november).

Aký október ste mali vy? Chystáte sa na Bibliotéku? Tešíte sa na Vianoce?

Do prečítania...

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Naj knihy 2017

Tento zoznam créme de la créme kníh, ktoré som prečítala v roku 2017 by sa mohol volať aj:
Patrick Ness, Star Wars a to ostatné!  Možno je trochu prehnané, aby som mala medzi top knihami hneď 20% prečítaných kníh, ale toto je môj zoznam, takže to bude 10 kníh (za rok som prečítala 50, na chlp som splnila svoju goodreads challenge).

Language of ThornsV prvom rade, toto je veľmi pekná kniha. Ale čo je ešte dôležitejšie, nie je to len tak nejaké doplnenie Grisha sveta. Každá "rozprávka" má isté posolstvo, a verte mi, vo väčšine prípadov to nie je také jednoznačné ako by sa od retellingu mohlo zdať. A spomínala som, že je to krásna kniha?


History is All You Left MePrvá časť tejto knihy je dokonalá, škoda, že tá druhá to tej prvej trochu kazí. Ale nevadí. Lebo toto bola jedna z najkrajších kníh o odpustení, láske a medziľudských vzťahoch, akú si pamätám, že som čítala. A bol to taký silný zážitok, že sa bojím čítať od Silveru niečo iné... píše týždeň po tom ako si objednala They bo…

June and July Wrap Up + Catch Up

Dvojmesačný výpadok na blogu tu už dávno nebol. A prečo k nemu prišlo? Ani sama neviem, dôvodov je viac, hlavným asi moja lenivosť. Potom toho bolo dosť do školy, znova som robila semináre, písala seminárky a pomáhala organizovať konferenciu (pri čom som prišla minimálne o 6 mesiacov života a všetky ilúzie ohľadne dospelých ľudí s titulmi, hrôza). Veľa som toho ani nečítala, skôr som pozerala seriály, ale aj to také... veď vám nižšie napíšem :) Celkovo boli jún a júl také nejaké lenivé neslané mesiace. Môj momentálny stav nazývam letný mozog a už je z toho pomaly diagnóza, ktorú musím začať liečiť, lebo už je po polke prázdnin a ja som ešte nezačala písať minimovku.
Reading Wrap UpPaula Hawkins: Do vody- Nie som veľkou fanynkou autorkinej prvej knihy, táto mi sadla viac. Ale aj tak nechápem čo na nej všetci vidia - je to tuctové, nezapamätateľné. No dobre, rýchlo sa to číta, len tých pohľadov tam je vždy nejako príliš veľa.  3*Cassandra Clare: Polnočná dáma - Oddychovka, ale mám otázku…

Nákupný zoznam

...alebo wishlist? Nie, skôr nákupný zoznam.


Máte aj vy knihy, ktoré musíte mať aj keby na chleba nebolo? A aj u vás to väčšinou skončí tak, že na chleba nie je, ale knihy sú (alebo to sa stáva len mne?). Máj je permanentne mesiacom, v ktorom vychádza veľa titulov, ktoré chcem prečítať (a potom sa to len nabaľuje ako snehová guľa). A keby len prečítať, ale musím bezpodmienečne mať! Ale treba mať plán! Plán pre mňa znamená zoznam. Takže dnes bude reč o knihách, ktoré vyšli alebo ešte len vyjdú, a ktoré sú na mojom „must buy books“ zozname. Tiež známy ako akčný plán na budúci polrok. Čo nevyjde, pôjde na vianočný zoznam. Keby s knihami predávali aj čas na ich čítanie, všakže?

Mŕtve dievča neklame – vyšlo v slovenčine už koncom marca. Podľa kultovej knihy prednedávnom vyšiel aj seriál (ktorý som ešte nevidela, lebo chcem najprv čítať knihu). Jedna z mojich nákupných priorít! (najmä aby som si mohla spraviť názor, lebo podľa reakcií internetu [a najmä ľudí, ktorí ešte veria v politickú kore…