Preskočiť na hlavný obsah

October Wrap Up

Aj v októbri, podobne ako v septembri, som prečítala len dve knihy. Ale splnila som si challenge na goodreads (a ešte stále mám v currently reading poličke dve knihy). Okrem toho, že som zjavne prestala čítať, som prestala pozerať aj veľké množstvo seriálov, ktoré ma už dlhšiu dobu nebavili (OUAT, Gotham, GA a pod.). Vrátila sa Supergirl, Jane the Virgin, The Flash a Walking Dead. Keď už spomínam Jane, tweetovala som o tom aká bola prvá epizóda tretej série emocionálna, označila som v tweete Ginu Rodriguez a ona mi to zalajkovala. She´s the best!

Reading Wrap Up

  • Sarah J. Maas - Empire of Storms - Ešte stále neviem čo si mám o tejto knihe myslieť. A recenziu som ani nezačala písať. Neviem, bolo to dlhé (čo nie je pri SJM novinka), ale tak nepríjemne dlhé. Štyri hviezdičky, ale stále sklamanie (veď viete aké sú moje pocity čo sa týka tejto série). 4*
  • Renee Ahdieh - The Rose and The Dagger - Asi by som mala prestať maratónovať série, a potom knihu prestať na mesiac čítať. Bolo to dobré, aj keď trochu slabšie ako jednotka. Inak videli ste obálku autorkinej novej knihy? Nádhera. Táto kniha odo mňa dostáva 4*


Čo som ešte v októbri robila?

  • Zrušili mi predobjednávku Crooked Kingdom, mali nejaké problémy s edíciou, ktorú som predobjednala ešte v júli. Ponaučenie: niekedy nie je najlacnejšie riešenie aj tým najlepším... Ale zase na zákaznícky servis BookDepa sa nemôžem sťažovať: písala som im na twitteri, odpovedali do 2 hodín. A o týždeň mi prišiel mail, že mi vracajú peniaze, lebo kniha sa nekoná. Môže sa aj horšie stať. Nie, knihu som ešte neobjenala. Čakám na Black Friday sale (ak bude ešte z čoho tak ku koncu mesiaca).
  • Bola som na Slovenskom doktorandskom fóre. Teda môžem povedať, že som bola na svojej prvej konferencii! Jéj! Nazvala som sa špongiou a vôbec mi to nevadí. Ja si rada veci najprv pozriem, odpozorujem, a potom si vyberiem to čo sa hodí mne. Napríklad publikovanie v angličtine. Študujem slovenský jazyk, a aj keď moja téma je o manipulácii a persuázii, a médiách, všetko je to založené na slovenskom jazyku a slovenskom mediálnom prostredí. Neviem kto by to chcel čítať v angličtine. Najväčším gólom bolo, že chlap čo nám hovoril o dôležitosti publikovania v angličtine mal v slovenskej prezentácii chybu. Život má zmysel pre humor! A vďaka SDF som sa vrátila do Nitry, na UKF. Ako hovorím, život má zmysel pre humor :)
  • Kúpila som si nový notebook! Rozbila som pokladničku a investovala som do menšieho, tenšieho, ľahšieho Lenova, ktorého baterka vydrží veľmi dlho. Plus zákaznícky servis hej.sk, keď sa dovoláte, nemá chybu.
  • Keď už hovoríme o skvelom zákazníckom servise, jednoznačne vedie zoot.sk - objednala som si z tade plecniak, na výdajni radosti v Banskej Bystrici bol do menej ako 24 hodín (objednávala som v nedeľu poobede), baba bola príjemná, ochotná, a ja som si objednala od nich už aj kabelku :) Lebo ako hovorí môj brat, správanie k zákazníkom je základ dobrého obchodu.
Takže som vlastne celý október len nakupovala. Čo všetko sa človek o sebe na vlastnom blogu nedozvie...

Čo sa chystám robiť v novembri?

V novembri sa chystám na Bibliotéku (sobota 12.november) a na svoju prvú vedeckú konferenciu, na ktorej budem mať príspevok (23. - 25. november Kolokvium mladých jazykovedcov). A presne v duchu mňa a mojich neuróz mám väčší strach z toho, že nám odporúčajú doniesť si plavky ako z toho, že ešte okrem abstraktu a názvu nemám ani čiarku príspevku. V novembri sa posledný krát s novou sériou vracia môj milovaný Teen Wolf (15. november) a konečne sa dočkám aj špeciálu Gilmoriek (25.november).

Aký október ste mali vy? Chystáte sa na Bibliotéku? Tešíte sa na Vianoce?

Do prečítania...

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Môj 2016

Rok 2016 bol najlepším rokom môjho života. Som si vedomá, že z hľadiska správ a svetových udalostí to nebolo dobré, ale pre mňa osobne bol rok 2016 skvelým, jedinečným a úžasným.
Začala som diplomovkou. To bol môj hlavný projekt v prvých mesiacoch roka. Bol to boj, naučila som sa veľa nielen o blogoch, ale aj sama o sebe. Popri usilovnej práci som pozerala The 100. Ako odmenu, väčšinou. V tomto období som sa zamilovala do piesní z muzikálu Hamilton a tiež som sa namotala na podcasty (*spoiler: v poslednom čase som sa odmotala). Po diplomovke prišlo na rad učenie sa na štátnice a príprava na prijímacie skúšky na doktorandské štúdium. Neraz som si kládla otázku na čo som sa to dala, keď som nevedela ani prihlášku vypísať... stáva sa aj lepším.
Niekedy na jar vyšla v slovenčine kniha Patricka Ness  The Rest of Us Just Live Here a moja GR reakcia na knihu sa dostala na jej obálku! Ešte stále sa z toho vytešujem a kniha ma v noci straší, lebo jej chrbát (a predná strana, ale ja vidím z p…

MOJE NAJ: Knihy 2016

Znova je tu, ten čas, keď sa začal nový rok a ja mám potrebu uzavrieť ten minulý kopou článkov o knihách, ktoré som v uplynulom roku prečítala. Pre rok 2016 som sa rozhodla pre top osem, nie pre napr. 16. Dôvodov je niekoľko, začínajúc tým, že som neprečítala veľa kníh, a určiť top 16 zo 66 sa mi zdalo priveľa. Druhým dôvodom bolo, že tento rok vo mne ostala tých kníh pomenej. O to sú však tieto lepšie :) TOP 8 roku 2016 je:
Crooked Kingdom by Leigh Bardugo - Posledná kniha, ktorú som v roku 2016 prečítala bola tým najlepším, čo som v minulom roku prečítala. Poradie kníh je skôr podľa toho ako som ich čítala, ale Crooked Kingdom sa mi čítalo a páčilo jednoznačne najviac. Kniha mala všetko čo mám rada: akciu, vzťahy, skvelé prepracované postavy, atmosféru, krásnu obálku, sarkazmus. A preto je, aj keď sa nehráme na favoritov, tým najlepším čo som v roku 2016 čítala. A keby len v minulom roku...We Should All Be Feminist by Chimamanda Ngozi Adichie - Táto kniha, myslím si, nepotrebuje žiad…

June and July Wrap Up + Catch Up

Dvojmesačný výpadok na blogu tu už dávno nebol. A prečo k nemu prišlo? Ani sama neviem, dôvodov je viac, hlavným asi moja lenivosť. Potom toho bolo dosť do školy, znova som robila semináre, písala seminárky a pomáhala organizovať konferenciu (pri čom som prišla minimálne o 6 mesiacov života a všetky ilúzie ohľadne dospelých ľudí s titulmi, hrôza). Veľa som toho ani nečítala, skôr som pozerala seriály, ale aj to také... veď vám nižšie napíšem :) Celkovo boli jún a júl také nejaké lenivé neslané mesiace. Môj momentálny stav nazývam letný mozog a už je z toho pomaly diagnóza, ktorú musím začať liečiť, lebo už je po polke prázdnin a ja som ešte nezačala písať minimovku.
Reading Wrap UpPaula Hawkins: Do vody- Nie som veľkou fanynkou autorkinej prvej knihy, táto mi sadla viac. Ale aj tak nechápem čo na nej všetci vidia - je to tuctové, nezapamätateľné. No dobre, rýchlo sa to číta, len tých pohľadov tam je vždy nejako príliš veľa.  3*Cassandra Clare: Polnočná dáma - Oddychovka, ale mám otázku…