štvrtok, 17. novembra 2016

Bibliotéka 2016. O knihách, ľuďoch a veterníkoch. Zamyslenie #12

V sobotu som bola už na svojej šiestej Bibliotéke. Jéj! Ak čakáte článok plný knižných fotiek, ako tomu bolo po minulé roky, tak vás musím sklamať. Tento rok som si v Inchebe nevyfotila ani jednu knihu. Šiesta Bibliotéka, úprimne, zdalo sa mi to také isté ako pominulé roky. Len jedna vec sa zmenila. Nešla som tam sama, ale zobrala som maminu. Spolu sme si užili deň plný kníh, kávy, koláčov, zaujímavých spolucestujúcich a samých seba. Tento rok sa mi podarilo stretnúť sa s viacerými spolužiačkami z Nitry. S niektorými po roku, s niektorými po troch. Bolo to fajn. To boli najlepšie momenty z celého dňa, stretnúť sa so starými známymi. Dať si kávu, podebatovať o tom ako je Negan hrozne zlý, ale zároveň tak veľmi charizmatický. Ok, aj ten obrovský veterník bol super.

Tento rok som stretla veľa kamošiek, no kúpila som si len dve knihy. Obe doplnili moju SJM poličku. Kúpila som si vymaľovánku zo série Trón zo skla. Ja som týmto "relaxačným" vymaľovánkam na chuť neprišla, lebo motívy v niektorých ma neupokojujú, práve naopak. Ale Trón zo skla má aj text z prvých piatich kníh (aspoň tak sa mi zdá) a sexi chlapov na vymaľovanie. Kúpila som si hneď 30-kusové balenie pasteliek. Len si nepamätám ako vyzerajú, tí chlapi... Je to SJM takže sú všetci asi bledí a blonďaví :)


Okrem sexi chlapov na vymaľovanie som si kúpila aj anglický paperback noviel, ktoré som čítala v čítačke a u dávno som si ich chcela kúpiť do zbierky. Aj keď som s EoS nebola spokojná, ešte stále je ToG mojou naj sériou.


Jednu knihu mi kúpila mamina na Vianoce, takže na tú si zatiaľ môžem nechať zájsť chuť.

Celkovo som si Bibliotéku užila. Nie preto, že by bola niečím iným ako tých päť pred ňou, ale aj tak bola niečím špeciálna. Užila som si ju vďaka ľuďom, ktorí mi hoci len na malú chvíľu robili spoločnosť. A zistila som, že moja mamča mi fotí veľmi dobré fotky :)

Ako ste vy prežili sobotu? Boli ste na nejakom výlete? Čo čítate, pochváľte sa.

Do prečítania...

sobota, 5. novembra 2016

October Wrap Up

Aj v októbri, podobne ako v septembri, som prečítala len dve knihy. Ale splnila som si challenge na goodreads (a ešte stále mám v currently reading poličke dve knihy). Okrem toho, že som zjavne prestala čítať, som prestala pozerať aj veľké množstvo seriálov, ktoré ma už dlhšiu dobu nebavili (OUAT, Gotham, GA a pod.). Vrátila sa Supergirl, Jane the Virgin, The Flash a Walking Dead. Keď už spomínam Jane, tweetovala som o tom aká bola prvá epizóda tretej série emocionálna, označila som v tweete Ginu Rodriguez a ona mi to zalajkovala. She´s the best!

Reading Wrap Up

  • Sarah J. Maas - Empire of Storms - Ešte stále neviem čo si mám o tejto knihe myslieť. A recenziu som ani nezačala písať. Neviem, bolo to dlhé (čo nie je pri SJM novinka), ale tak nepríjemne dlhé. Štyri hviezdičky, ale stále sklamanie (veď viete aké sú moje pocity čo sa týka tejto série). 4*
  • Renee Ahdieh - The Rose and The Dagger - Asi by som mala prestať maratónovať série, a potom knihu prestať na mesiac čítať. Bolo to dobré, aj keď trochu slabšie ako jednotka. Inak videli ste obálku autorkinej novej knihy? Nádhera. Táto kniha odo mňa dostáva 4*


Čo som ešte v októbri robila?

  • Zrušili mi predobjednávku Crooked Kingdom, mali nejaké problémy s edíciou, ktorú som predobjednala ešte v júli. Ponaučenie: niekedy nie je najlacnejšie riešenie aj tým najlepším... Ale zase na zákaznícky servis BookDepa sa nemôžem sťažovať: písala som im na twitteri, odpovedali do 2 hodín. A o týždeň mi prišiel mail, že mi vracajú peniaze, lebo kniha sa nekoná. Môže sa aj horšie stať. Nie, knihu som ešte neobjenala. Čakám na Black Friday sale (ak bude ešte z čoho tak ku koncu mesiaca).
  • Bola som na Slovenskom doktorandskom fóre. Teda môžem povedať, že som bola na svojej prvej konferencii! Jéj! Nazvala som sa špongiou a vôbec mi to nevadí. Ja si rada veci najprv pozriem, odpozorujem, a potom si vyberiem to čo sa hodí mne. Napríklad publikovanie v angličtine. Študujem slovenský jazyk, a aj keď moja téma je o manipulácii a persuázii, a médiách, všetko je to založené na slovenskom jazyku a slovenskom mediálnom prostredí. Neviem kto by to chcel čítať v angličtine. Najväčším gólom bolo, že chlap čo nám hovoril o dôležitosti publikovania v angličtine mal v slovenskej prezentácii chybu. Život má zmysel pre humor! A vďaka SDF som sa vrátila do Nitry, na UKF. Ako hovorím, život má zmysel pre humor :)
  • Kúpila som si nový notebook! Rozbila som pokladničku a investovala som do menšieho, tenšieho, ľahšieho Lenova, ktorého baterka vydrží veľmi dlho. Plus zákaznícky servis hej.sk, keď sa dovoláte, nemá chybu.
  • Keď už hovoríme o skvelom zákazníckom servise, jednoznačne vedie zoot.sk - objednala som si z tade plecniak, na výdajni radosti v Banskej Bystrici bol do menej ako 24 hodín (objednávala som v nedeľu poobede), baba bola príjemná, ochotná, a ja som si objednala od nich už aj kabelku :) Lebo ako hovorí môj brat, správanie k zákazníkom je základ dobrého obchodu.
Takže som vlastne celý október len nakupovala. Čo všetko sa človek o sebe na vlastnom blogu nedozvie...

Čo sa chystám robiť v novembri?

V novembri sa chystám na Bibliotéku (sobota 12.november) a na svoju prvú vedeckú konferenciu, na ktorej budem mať príspevok (23. - 25. november Kolokvium mladých jazykovedcov). A presne v duchu mňa a mojich neuróz mám väčší strach z toho, že nám odporúčajú doniesť si plavky ako z toho, že ešte okrem abstraktu a názvu nemám ani čiarku príspevku. V novembri sa posledný krát s novou sériou vracia môj milovaný Teen Wolf (15. november) a konečne sa dočkám aj špeciálu Gilmoriek (25.november).

Aký október ste mali vy? Chystáte sa na Bibliotéku? Tešíte sa na Vianoce?

Do prečítania...