Preskočiť na hlavný obsah

April Wrap Up

Pamätáte sa, ako som bola v marci vo vytržení z toho, že som prečítala 7 kníh? No v apríli už nie som vo vytržení. Prečítala som (len) 3 knihy. Ale o to viac som si to, čo som prečítala užila. Väčšinou, až na jednu knihu. A objavila som nový podcast a seriál. Ale poďme pekne poporiadku.

Reading Wrap Up

  • Patrick Ness: Niečo viac - Chcelo to veľa prehovárania samej seba, aby som si neprečítala poslednú vetu, najmä po tom ako ju spomínali v zaujímavých súvislostiach v rámci besedy s autorom. Ale som rada, že som odolala, lebo koniec bol skvelý. Už som ho na blogu spomínala, bol otvorený a nejasný, a jednoducho skvelý. Celá kniha je niečím s čím sa v mojej čitateľskej kariére nestretávam často: naozaj som nevedala kam sa príbeh uberá a ako skončí. A to je tak osviežujúce (najmä po tom ako som minulý mesiac čítala Red Queen knihy, ktoré sú (možno až) priveľmi predvídateľné). 5*
  • V. E. Schwab: A Darker Shade of Magic - Toto bol "typický" druhý diel - takmer nič sa v ňom nestalo a autorka si pripravovala pôdu pre epický koniec trilógie. Na rozdiel od prvého dielu, dvojka končí cliffhangerom ako vráta, preto som hneď siahla aj po pokračovaní. Dvojka však bola taká meh, sklamanie, najmä po geniálnej jednotke. BTW, ako mne Lila lezie na nervy, autorka sa "trafila" presne do toho typu postavy, ktorý veľmi nemusím. 3*
  • V. E. Schwab: A Conjuring of Light - Po dvojke by mi asi všetko prišlo akčnejšie, rýchlejšie a lepšie ako ona. Preto neviem či je tretí diel trilógie taký skvelý ako si myslím, ale jednoznačne je vo veľkom kontraste k dielu druhému - ak sa vám nepáčila dvojka, ale dočítali ste do konca, pokračujte ďalej (inak neviem kto by po tom cliffhangeri, nepokračoval), trojka je všetkým čím dvojka nebola, ale Lila Bard je rovnako otravná ako v druhom dieli. Ja osobne nemám rada "majstrov sveta a okolitých dedín", jej arogancia, najmä vo vzťahu k mágií, ktorú objavila ani nie pred polrokom ma privádzala do vývrtky. Ale Luc a Rhy sú OTP :) 5*

Book Haul

Keď ste všade známa ako knihomoľka, viete, že ste na správnej ceste :) Ako minule, keď som si zo školy doniesla tri knihy, lebo jeden z našich docentov upratoval domácu knižnicu. Nikdy neodolám knihám, to vám poviem (to vám musí byť aj jasné, nie?).


Others

Konečne som si po roku náruživého počúvania podcastov do mobilu stiahla podcast catcher (ja používam podbean), ale môj nový podcastový objav na ňom nie je. O podcaste Desi Geek Girls som už písala, baby sú naozaj geniálne. A hovoria o mojom novom obľúbenom seriáli, o Star Wars Rebels. Tento seriál je viac ako len rozprávka - je prekvapivo temný, príbeh je skvelý, postavy sú senzačné. A Kanan je..., myslím, že veľkú časť jeho príťažlivosti tvorí geniálny hlas Freddieho Prinza Jr., o ktorom som nevedela, že má taký pekný hlboký hlas (to bude tým slovenským dabingom Scooby Dooa) a všetky tie jeho Jedi repliky. Alebo aspoň tak si ja vysvetľujem, prečo sa mi páči :)

Áno, moja posadnutosť Star Wars ešte stále trvá. Nie, ešte som nevidela pôvodnú trilógiu, ale určite sa chystám na ďalšie knihy z univerza, napr. na Ahsoku alebo Tarkina, ktorí sú aj súčasťou niekoľkých epizód Rebelov.

Inak bol apríl pokojný. Čo sa nedá povedať o máji, ktorý začínam konferenciou v Poľsku. Držte mi palce.

Aký bol Vás apríl? Čo dobrého ste čítali? Pozeráte SW Rebels?

Do prečítania...

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Naj knihy 2017

Tento zoznam créme de la créme kníh, ktoré som prečítala v roku 2017 by sa mohol volať aj:
Patrick Ness, Star Wars a to ostatné!  Možno je trochu prehnané, aby som mala medzi top knihami hneď 20% prečítaných kníh, ale toto je môj zoznam, takže to bude 10 kníh (za rok som prečítala 50, na chlp som splnila svoju goodreads challenge).

Language of ThornsV prvom rade, toto je veľmi pekná kniha. Ale čo je ešte dôležitejšie, nie je to len tak nejaké doplnenie Grisha sveta. Každá "rozprávka" má isté posolstvo, a verte mi, vo väčšine prípadov to nie je také jednoznačné ako by sa od retellingu mohlo zdať. A spomínala som, že je to krásna kniha?


History is All You Left MePrvá časť tejto knihy je dokonalá, škoda, že tá druhá to tej prvej trochu kazí. Ale nevadí. Lebo toto bola jedna z najkrajších kníh o odpustení, láske a medziľudských vzťahoch, akú si pamätám, že som čítala. A bol to taký silný zážitok, že sa bojím čítať od Silveru niečo iné... píše týždeň po tom ako si objednala They bo…

Môj 2017

OMG, where to start?
Rok 2017 bol jedným slovom... dobre, tak viacerými slovami, rokom prvých vecí - prvé more, prvá zahraničná konferencia, prvé stretnutie so zahraničným autorom, prvýkrát som bola svedkyňou na svadbe. A pretože mám väčšinu týchto udalostí fotograficky zdokumentovanú (zo stretnutia s Patrickom Nessom mám zdokumentovanú každú sekundu, lebo mám skvelú kamošku:), a tiež sa hovorí, že obraz povie viac ako tisíc slov, tak tu to je. My 2017 in pictures!
V januári som si spravila radosť novou čítačkou a investovala som do muža svojho života, Amazon Kindle Voyage, ktorý dostal meno Roger (lebo som si myslela, že je to Voyager...).

Koncom marca som bola v Bratislave a stretla som Patricka Nessa! Najlepší deň nielen uplynulého roku, ale vôbec!
Keď už bol človek v tej Bratislave, v Martinuse a mal peniaze... :)


Najcennejšie poklady!
Začiatkom mája som bola na konferencii v Poľsku, úplne na severe pri mori. Moje prvé more v živote! 
S Rogerom sme prednášali o reality TV.…

Big Wrap Up! So I´m back....

Fúha, long time no see. Nemyslite si, že som na blog zabudla, ale škola, škola a škola boli tento polrok naozaj priotitou číslo 1 (aj keď to tak častokrát asi úplne nebolo, no keď som mala stále na rozume čo mi ešte treba spraviť, prečítať, napísať, na blog som buď po á, nepomyslela, alebo po bé, nechcela som si aj sem prenášať ten ťaživý pocit, že niečo musím). Posledné týždne som odovzdala minimovku, odučila posledné semináre, pozerala Čiaru, bola chorá, u lekára a niečo som čítala. A idú Vianoce a tento čas sa snažím venovať rodine. Tento víkend som mamine konečne pomohla s pečením a práve som po vyše dvoch týždňoch žehlila... prečo som si myslela, že 3 košele do týždňa sú dobrý nápad? 

Ale pekne poporiadku. Do 50 kníh mi treba prečítať ešte 2, no dala som do tohto článku aj knihy, ktoré som prečítala do dnešného dátumu (20.12.2017). Takže shall we begin?
Reading Wrap Up (august, september, október, november, čiastočne december) Lars Kepler – Ihrisko 2* Greg Rucka – Guardians of the…