Preskočiť na hlavný obsah

Nákupný zoznam

...alebo wishlist? Nie, skôr nákupný zoznam.


Máte aj vy knihy, ktoré musíte mať aj keby na chleba nebolo? A aj u vás to väčšinou skončí tak, že na chleba nie je, ale knihy sú (alebo to sa stáva len mne?). Máj je permanentne mesiacom, v ktorom vychádza veľa titulov, ktoré chcem prečítať (a potom sa to len nabaľuje ako snehová guľa). A keby len prečítať, ale musím bezpodmienečne mať! Ale treba mať plán! Plán pre mňa znamená zoznam. Takže dnes bude reč o knihách, ktoré vyšli alebo ešte len vyjdú, a ktoré sú na mojom „must buy books“ zozname. Tiež známy ako akčný plán na budúci polrok. Čo nevyjde, pôjde na vianočný zoznam. Keby s knihami predávali aj čas na ich čítanie, všakže?

 • Mŕtve dievča neklame – vyšlo v slovenčine už koncom marca. Podľa kultovej knihy prednedávnom vyšiel aj seriál (ktorý som ešte nevidela, lebo chcem najprv čítať knihu). Jedna z mojich nákupných priorít! (najmä aby som si mohla spraviť názor, lebo podľa reakcií internetu [a najmä ľudí, ktorí ešte veria v politickú korektnosť], je to veľmi rozporuplná záležitosť).
 • Netvor je zver – tiež už vyšiel v slovenčine. Už podľa obálky to vyzerá na atmosferickú záležitosť. A nielen podľa obálky, ale aj podľa anotácie. Dej mi pripomína nejakú rozprávku, ale takú „klasickú“ – krvák ako od Dobšinského.
 • A Court of Wings and Ruin – ten názov je hrozný, skratka vyzerá ako nejaká nová diéta (ACOWAR), a pritom je to pre mňa jedna z najočakávanejších kníh tohto roka. Čo si budeme klamať, je to moja najočakávanejšia kniha. Lebo Rhysand a.k.a. ultimátny bookboyfriend.
 • A Court of Thorns and Roses Coloring book – Ja si vymaľovánky kupujem len podľa obľúbených sérií. Na rad po ToG prišla aj druhá populárna séria spisovateľky Sarah J. Maas, ACOTAR. Už sa teším na vymaľovávanie!
 • Rebel Rising – ešte stále ma neopustila posadnutosť Rogue One, preto si nenechám ujsť tínedžerku Jynn Erso (nie, ešte som neprečítala ani románové Rogue One). Podľa mňa to bude dobré na doplnenie informácií medzi Catalyst a samotným Rogue One. Backstory, to ja ľúbim.
 • Release – asi by som si mala predtým prečítať Pani Dallowayovú, ale tak knihu si môžem kúpiť ešte predtým, nie? Patrick Ness je svojský autor, v ktorého hlave by som sa chcela na chvíľu ocitnúť. A tie obálky (UK a USA) sú super. *beží do knižnice a požičiava Dallowayovú, nech sa pripraví*
 • Our Dark Duet – YA kniha, kde sú hlavnými postavami chalan a baba, ale bez romantiky? To je ako možné! Momentálne čítam tretí diel Schwabovej trilógie Darker Shade of Magic a stále nemám jej písania dosť. This Savage Song bol brutálny, preto sa na pokračovanie teším. Plus minule som videla UK obálku (ktorá by pasovala k prvému dielu čo mám doma), ktorá je to die for! (tmavé USA obálky ma nebavia, ale biele UK sú nádherné).
 • Abhorseni - dúfam, že toto leto už naozaj vyjdú. Neviem sa ich dočkať, plus slovenské vydanie je tak krásne spravené, ako vlastne každá kniha zo Slovartu.

 Na vydanie akej knihy sa najviac tešíte vy? 

Do prečítania...

Komentáre

 1. ACOWAR sa už neviem dočkať. Objednala som si to pred dvomi mesiacmi na bookdepository. Som vážne zvedavá, lebo dvojka bola mega!

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja som ešte neobjednala, ale chystám sa :) Moja najočakávanejšia kniha roka, lebo Rhysand :)

   Odstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Humbook fest v knihomoľských reflexiách

Prvý októbrový víkend som si spravila výlet do Prahy, ktorá pre mňa už nikdy nebude stovežatá, ale super knižná. O humbookfeste som vedela hádam už od mája a po oznámení, že hosťom bude Leigh Bardugo, som sa chystala! Ale potom Leigh zrušila svoj európske turné a ja som sa ofučala (viem, že zdravie je to najdôležitejšie a najvzácnejšie čo môžeme mať, ale niekedy človek nerozmýšľa až tak empaticky...) a povedala som si, že teda nepôjdem. No ale potom som mala ťažký víkend, keď som v rámci prípravy konferenčného príspevku musela pozerať nenormálne veľa reality show a najmä 3! epizódy V siedmom nebi...

No a na instagrame humbooku bola súťaž s čajmi Loyd o VIP lístok na humbook fest, čaje a knihu. V rámci psychohygieny a zachovania zdravého rozumu som sa zapojila, napísala nejaké extra angsty príchute čajov a v utorok pri písaní textu k prezentácii (ktorú som dokončila v pondelok večer, necelé 2 dni pred konferečným výstupom) som dostala na instagram správu, že som vyhrala! Knihu podľa vl…

O romanciach. Zamyslenie #18

Milujem seriál Jane The Virgin. Nech už som minule o knihe písala čokoľvek, seriál milujem. Asi rovnako ako Jane miluje romance. Sama jednu vydala. S romancovskou obálkou. Na instagram som dala jej fotku a kamarátka sa ma spýtala: To je nejaká telenovela, tá kniha? Lebo má na to obálku...
Dnes som sa zamyslela nad tým, prečo ohŕňame nosom nad romancami? Viete, že ide o jeden z najvýnosnejších literárnych žánrov, ktorý je takmer výlučne od žien pre iné ženy? Že self publishing nie je nikde inde rozšírené práve tak ako pri romanciach? Že je nenormálne veľa rôznych druhov a typov romancí? Aj o Big Footovi? Čím viac romance čítam a čím viac čítam o nich (či počúvam, odporúčam podcast One True Paring), tým viac som nimi fascinovaná. Ak si myslíte, že ide výlučne o príbehy o ženách, ktoré hľadajú svojho princa a HEA, tak ste len niekde na povrchu. 
Hovorí vám niečo meno Fábio? Videli ste niekedy filmy Prsteň, Pretty Woman, Láska nebeská, Nezabudnuteľná cesta? Ja všetky :) Dalo by sa o nich …

5 Months and counting.... Wrap Up

Po mesiacoch iných povinností a kreatívneho sucha som späť! Veľký wrap up všetkého čo som skonzumovala za prvých päť mesiacov tohto roka. A verte, že toho bolo dosť! Knihy, seriály, filmy, hudba. Momentálne si žijem podľa hesla: Feed your inner geek! a v tomto zmysle, som nikdy neviedla lepší a vyrovnanejší život!

Reading Wrap UpV januári som ešte čítala...  Becky Albertalli: Simon vs. Homo Sapines Agenda 3*
Nina LaCour: Everything Leads to You 4*
Jay Asher: Mŕtve dievča neklame  2*
Krysten Ritter: Bonfire 4*
Ernest Cline: Ready Plyer One 4*
Adam Silvera: They Both Die At the End 5*
Leigh Bardugo: Wonder Woman Warbringer 3* 
Vo februári som čítala Všeobecnú jazykovedu, ale tú nikto ku šťastiu nepotrebuje, verte mi :) V marci som sa rozbiehala, čítala mojich obľúbencov a znova začala veriť v SJM...
Sarah J. Maas: Tower of Dawn 5*
Neal Shusterman: Scythe 5*
Neal Shusterman:Thunderhead 5*
Christopher Golden: Runaways 2*
Jane Gloriana Villanueva: Snow Falling 4*
V apríli som si čítala, a cho…