Preskočiť na hlavný obsah

Nákupný zoznam

...alebo wishlist? Nie, skôr nákupný zoznam.


Máte aj vy knihy, ktoré musíte mať aj keby na chleba nebolo? A aj u vás to väčšinou skončí tak, že na chleba nie je, ale knihy sú (alebo to sa stáva len mne?). Máj je permanentne mesiacom, v ktorom vychádza veľa titulov, ktoré chcem prečítať (a potom sa to len nabaľuje ako snehová guľa). A keby len prečítať, ale musím bezpodmienečne mať! Ale treba mať plán! Plán pre mňa znamená zoznam. Takže dnes bude reč o knihách, ktoré vyšli alebo ešte len vyjdú, a ktoré sú na mojom „must buy books“ zozname. Tiež známy ako akčný plán na budúci polrok. Čo nevyjde, pôjde na vianočný zoznam. Keby s knihami predávali aj čas na ich čítanie, všakže?

 • Mŕtve dievča neklame – vyšlo v slovenčine už koncom marca. Podľa kultovej knihy prednedávnom vyšiel aj seriál (ktorý som ešte nevidela, lebo chcem najprv čítať knihu). Jedna z mojich nákupných priorít! (najmä aby som si mohla spraviť názor, lebo podľa reakcií internetu [a najmä ľudí, ktorí ešte veria v politickú korektnosť], je to veľmi rozporuplná záležitosť).
 • Netvor je zver – tiež už vyšiel v slovenčine. Už podľa obálky to vyzerá na atmosferickú záležitosť. A nielen podľa obálky, ale aj podľa anotácie. Dej mi pripomína nejakú rozprávku, ale takú „klasickú“ – krvák ako od Dobšinského.
 • A Court of Wings and Ruin – ten názov je hrozný, skratka vyzerá ako nejaká nová diéta (ACOWAR), a pritom je to pre mňa jedna z najočakávanejších kníh tohto roka. Čo si budeme klamať, je to moja najočakávanejšia kniha. Lebo Rhysand a.k.a. ultimátny bookboyfriend.
 • A Court of Thorns and Roses Coloring book – Ja si vymaľovánky kupujem len podľa obľúbených sérií. Na rad po ToG prišla aj druhá populárna séria spisovateľky Sarah J. Maas, ACOTAR. Už sa teším na vymaľovávanie!
 • Rebel Rising – ešte stále ma neopustila posadnutosť Rogue One, preto si nenechám ujsť tínedžerku Jynn Erso (nie, ešte som neprečítala ani románové Rogue One). Podľa mňa to bude dobré na doplnenie informácií medzi Catalyst a samotným Rogue One. Backstory, to ja ľúbim.
 • Release – asi by som si mala predtým prečítať Pani Dallowayovú, ale tak knihu si môžem kúpiť ešte predtým, nie? Patrick Ness je svojský autor, v ktorého hlave by som sa chcela na chvíľu ocitnúť. A tie obálky (UK a USA) sú super. *beží do knižnice a požičiava Dallowayovú, nech sa pripraví*
 • Our Dark Duet – YA kniha, kde sú hlavnými postavami chalan a baba, ale bez romantiky? To je ako možné! Momentálne čítam tretí diel Schwabovej trilógie Darker Shade of Magic a stále nemám jej písania dosť. This Savage Song bol brutálny, preto sa na pokračovanie teším. Plus minule som videla UK obálku (ktorá by pasovala k prvému dielu čo mám doma), ktorá je to die for! (tmavé USA obálky ma nebavia, ale biele UK sú nádherné).
 • Abhorseni - dúfam, že toto leto už naozaj vyjdú. Neviem sa ich dočkať, plus slovenské vydanie je tak krásne spravené, ako vlastne každá kniha zo Slovartu.

 Na vydanie akej knihy sa najviac tešíte vy? 

Do prečítania...

Komentáre

 1. ACOWAR sa už neviem dočkať. Objednala som si to pred dvomi mesiacmi na bookdepository. Som vážne zvedavá, lebo dvojka bola mega!

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja som ešte neobjednala, ale chystám sa :) Moja najočakávanejšia kniha roka, lebo Rhysand :)

   Odstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Môj 2016

Rok 2016 bol najlepším rokom môjho života. Som si vedomá, že z hľadiska správ a svetových udalostí to nebolo dobré, ale pre mňa osobne bol rok 2016 skvelým, jedinečným a úžasným.
Začala som diplomovkou. To bol môj hlavný projekt v prvých mesiacoch roka. Bol to boj, naučila som sa veľa nielen o blogoch, ale aj sama o sebe. Popri usilovnej práci som pozerala The 100. Ako odmenu, väčšinou. V tomto období som sa zamilovala do piesní z muzikálu Hamilton a tiež som sa namotala na podcasty (*spoiler: v poslednom čase som sa odmotala). Po diplomovke prišlo na rad učenie sa na štátnice a príprava na prijímacie skúšky na doktorandské štúdium. Neraz som si kládla otázku na čo som sa to dala, keď som nevedela ani prihlášku vypísať... stáva sa aj lepším.
Niekedy na jar vyšla v slovenčine kniha Patricka Ness  The Rest of Us Just Live Here a moja GR reakcia na knihu sa dostala na jej obálku! Ešte stále sa z toho vytešujem a kniha ma v noci straší, lebo jej chrbát (a predná strana, ale ja vidím z p…

MOJE NAJ: Knihy 2016

Znova je tu, ten čas, keď sa začal nový rok a ja mám potrebu uzavrieť ten minulý kopou článkov o knihách, ktoré som v uplynulom roku prečítala. Pre rok 2016 som sa rozhodla pre top osem, nie pre napr. 16. Dôvodov je niekoľko, začínajúc tým, že som neprečítala veľa kníh, a určiť top 16 zo 66 sa mi zdalo priveľa. Druhým dôvodom bolo, že tento rok vo mne ostala tých kníh pomenej. O to sú však tieto lepšie :) TOP 8 roku 2016 je:
Crooked Kingdom by Leigh Bardugo - Posledná kniha, ktorú som v roku 2016 prečítala bola tým najlepším, čo som v minulom roku prečítala. Poradie kníh je skôr podľa toho ako som ich čítala, ale Crooked Kingdom sa mi čítalo a páčilo jednoznačne najviac. Kniha mala všetko čo mám rada: akciu, vzťahy, skvelé prepracované postavy, atmosféru, krásnu obálku, sarkazmus. A preto je, aj keď sa nehráme na favoritov, tým najlepším čo som v roku 2016 čítala. A keby len v minulom roku...We Should All Be Feminist by Chimamanda Ngozi Adichie - Táto kniha, myslím si, nepotrebuje žiad…

June and July Wrap Up + Catch Up

Dvojmesačný výpadok na blogu tu už dávno nebol. A prečo k nemu prišlo? Ani sama neviem, dôvodov je viac, hlavným asi moja lenivosť. Potom toho bolo dosť do školy, znova som robila semináre, písala seminárky a pomáhala organizovať konferenciu (pri čom som prišla minimálne o 6 mesiacov života a všetky ilúzie ohľadne dospelých ľudí s titulmi, hrôza). Veľa som toho ani nečítala, skôr som pozerala seriály, ale aj to také... veď vám nižšie napíšem :) Celkovo boli jún a júl také nejaké lenivé neslané mesiace. Môj momentálny stav nazývam letný mozog a už je z toho pomaly diagnóza, ktorú musím začať liečiť, lebo už je po polke prázdnin a ja som ešte nezačala písať minimovku.
Reading Wrap UpPaula Hawkins: Do vody- Nie som veľkou fanynkou autorkinej prvej knihy, táto mi sadla viac. Ale aj tak nechápem čo na nej všetci vidia - je to tuctové, nezapamätateľné. No dobre, rýchlo sa to číta, len tých pohľadov tam je vždy nejako príliš veľa.  3*Cassandra Clare: Polnočná dáma - Oddychovka, ale mám otázku…