Preskočiť na hlavný obsah

Nákupný zoznam

...alebo wishlist? Nie, skôr nákupný zoznam.


Máte aj vy knihy, ktoré musíte mať aj keby na chleba nebolo? A aj u vás to väčšinou skončí tak, že na chleba nie je, ale knihy sú (alebo to sa stáva len mne?). Máj je permanentne mesiacom, v ktorom vychádza veľa titulov, ktoré chcem prečítať (a potom sa to len nabaľuje ako snehová guľa). A keby len prečítať, ale musím bezpodmienečne mať! Ale treba mať plán! Plán pre mňa znamená zoznam. Takže dnes bude reč o knihách, ktoré vyšli alebo ešte len vyjdú, a ktoré sú na mojom „must buy books“ zozname. Tiež známy ako akčný plán na budúci polrok. Čo nevyjde, pôjde na vianočný zoznam. Keby s knihami predávali aj čas na ich čítanie, všakže?

 • Mŕtve dievča neklame – vyšlo v slovenčine už koncom marca. Podľa kultovej knihy prednedávnom vyšiel aj seriál (ktorý som ešte nevidela, lebo chcem najprv čítať knihu). Jedna z mojich nákupných priorít! (najmä aby som si mohla spraviť názor, lebo podľa reakcií internetu [a najmä ľudí, ktorí ešte veria v politickú korektnosť], je to veľmi rozporuplná záležitosť).
 • Netvor je zver – tiež už vyšiel v slovenčine. Už podľa obálky to vyzerá na atmosferickú záležitosť. A nielen podľa obálky, ale aj podľa anotácie. Dej mi pripomína nejakú rozprávku, ale takú „klasickú“ – krvák ako od Dobšinského.
 • A Court of Wings and Ruin – ten názov je hrozný, skratka vyzerá ako nejaká nová diéta (ACOWAR), a pritom je to pre mňa jedna z najočakávanejších kníh tohto roka. Čo si budeme klamať, je to moja najočakávanejšia kniha. Lebo Rhysand a.k.a. ultimátny bookboyfriend.
 • A Court of Thorns and Roses Coloring book – Ja si vymaľovánky kupujem len podľa obľúbených sérií. Na rad po ToG prišla aj druhá populárna séria spisovateľky Sarah J. Maas, ACOTAR. Už sa teším na vymaľovávanie!
 • Rebel Rising – ešte stále ma neopustila posadnutosť Rogue One, preto si nenechám ujsť tínedžerku Jynn Erso (nie, ešte som neprečítala ani románové Rogue One). Podľa mňa to bude dobré na doplnenie informácií medzi Catalyst a samotným Rogue One. Backstory, to ja ľúbim.
 • Release – asi by som si mala predtým prečítať Pani Dallowayovú, ale tak knihu si môžem kúpiť ešte predtým, nie? Patrick Ness je svojský autor, v ktorého hlave by som sa chcela na chvíľu ocitnúť. A tie obálky (UK a USA) sú super. *beží do knižnice a požičiava Dallowayovú, nech sa pripraví*
 • Our Dark Duet – YA kniha, kde sú hlavnými postavami chalan a baba, ale bez romantiky? To je ako možné! Momentálne čítam tretí diel Schwabovej trilógie Darker Shade of Magic a stále nemám jej písania dosť. This Savage Song bol brutálny, preto sa na pokračovanie teším. Plus minule som videla UK obálku (ktorá by pasovala k prvému dielu čo mám doma), ktorá je to die for! (tmavé USA obálky ma nebavia, ale biele UK sú nádherné).
 • Abhorseni - dúfam, že toto leto už naozaj vyjdú. Neviem sa ich dočkať, plus slovenské vydanie je tak krásne spravené, ako vlastne každá kniha zo Slovartu.

 Na vydanie akej knihy sa najviac tešíte vy? 

Do prečítania...

Komentáre

 1. ACOWAR sa už neviem dočkať. Objednala som si to pred dvomi mesiacmi na bookdepository. Som vážne zvedavá, lebo dvojka bola mega!

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja som ešte neobjednala, ale chystám sa :) Moja najočakávanejšia kniha roka, lebo Rhysand :)

   Odstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Naj knihy 2017

Tento zoznam créme de la créme kníh, ktoré som prečítala v roku 2017 by sa mohol volať aj:
Patrick Ness, Star Wars a to ostatné!  Možno je trochu prehnané, aby som mala medzi top knihami hneď 20% prečítaných kníh, ale toto je môj zoznam, takže to bude 10 kníh (za rok som prečítala 50, na chlp som splnila svoju goodreads challenge).

Language of ThornsV prvom rade, toto je veľmi pekná kniha. Ale čo je ešte dôležitejšie, nie je to len tak nejaké doplnenie Grisha sveta. Každá "rozprávka" má isté posolstvo, a verte mi, vo väčšine prípadov to nie je také jednoznačné ako by sa od retellingu mohlo zdať. A spomínala som, že je to krásna kniha?


History is All You Left MePrvá časť tejto knihy je dokonalá, škoda, že tá druhá to tej prvej trochu kazí. Ale nevadí. Lebo toto bola jedna z najkrajších kníh o odpustení, láske a medziľudských vzťahoch, akú si pamätám, že som čítala. A bol to taký silný zážitok, že sa bojím čítať od Silveru niečo iné... píše týždeň po tom ako si objednala They bo…

June and July Wrap Up + Catch Up

Dvojmesačný výpadok na blogu tu už dávno nebol. A prečo k nemu prišlo? Ani sama neviem, dôvodov je viac, hlavným asi moja lenivosť. Potom toho bolo dosť do školy, znova som robila semináre, písala seminárky a pomáhala organizovať konferenciu (pri čom som prišla minimálne o 6 mesiacov života a všetky ilúzie ohľadne dospelých ľudí s titulmi, hrôza). Veľa som toho ani nečítala, skôr som pozerala seriály, ale aj to také... veď vám nižšie napíšem :) Celkovo boli jún a júl také nejaké lenivé neslané mesiace. Môj momentálny stav nazývam letný mozog a už je z toho pomaly diagnóza, ktorú musím začať liečiť, lebo už je po polke prázdnin a ja som ešte nezačala písať minimovku.
Reading Wrap UpPaula Hawkins: Do vody- Nie som veľkou fanynkou autorkinej prvej knihy, táto mi sadla viac. Ale aj tak nechápem čo na nej všetci vidia - je to tuctové, nezapamätateľné. No dobre, rýchlo sa to číta, len tých pohľadov tam je vždy nejako príliš veľa.  3*Cassandra Clare: Polnočná dáma - Oddychovka, ale mám otázku…

Môj 2017

OMG, where to start?
Rok 2017 bol jedným slovom... dobre, tak viacerými slovami, rokom prvých vecí - prvé more, prvá zahraničná konferencia, prvé stretnutie so zahraničným autorom, prvýkrát som bola svedkyňou na svadbe. A pretože mám väčšinu týchto udalostí fotograficky zdokumentovanú (zo stretnutia s Patrickom Nessom mám zdokumentovanú každú sekundu, lebo mám skvelú kamošku:), a tiež sa hovorí, že obraz povie viac ako tisíc slov, tak tu to je. My 2017 in pictures!
V januári som si spravila radosť novou čítačkou a investovala som do muža svojho života, Amazon Kindle Voyage, ktorý dostal meno Roger (lebo som si myslela, že je to Voyager...).

Koncom marca som bola v Bratislave a stretla som Patricka Nessa! Najlepší deň nielen uplynulého roku, ale vôbec!
Keď už bol človek v tej Bratislave, v Martinuse a mal peniaze... :)


Najcennejšie poklady!
Začiatkom mája som bola na konferencii v Poľsku, úplne na severe pri mori. Moje prvé more v živote! 
S Rogerom sme prednášali o reality TV.…