Preskočiť na hlavný obsah

Naj knihy 2017

Tento zoznam créme de la créme kníh, ktoré som prečítala v roku 2017 by sa mohol volať aj:

Patrick Ness, Star Wars a to ostatné!   

Možno je trochu prehnané, aby som mala medzi top knihami hneď 20% prečítaných kníh, ale toto je môj zoznam, takže to bude 10 kníh (za rok som prečítala 50, na chlp som splnila svoju goodreads challenge).

Language of Thorns

V prvom rade, toto je veľmi pekná kniha. Ale čo je ešte dôležitejšie, nie je to len tak nejaké doplnenie Grisha sveta. Každá "rozprávka" má isté posolstvo, a verte mi, vo väčšine prípadov to nie je také jednoznačné ako by sa od retellingu mohlo zdať. A spomínala som, že je to krásna kniha?


History is All You Left Me

Prvá časť tejto knihy je dokonalá, škoda, že tá druhá to tej prvej trochu kazí. Ale nevadí. Lebo toto bola jedna z najkrajších kníh o odpustení, láske a medziľudských vzťahoch, akú si pamätám, že som čítala. A bol to taký silný zážitok, že sa bojím čítať od Silveru niečo iné... píše týždeň po tom ako si objednala They both die in the end...

Our Dark Duet

This Savage Song mal svoje muchy, začiatok bol pomalý a koniec, naopak, prirýchly. Ale ODD je skvelá kniha (a po fiasku s druhým dielom ADSOM trilógiou si želám, aby autorka písala len dilógie, lebo to jej ide). A bonus, na rozdiel od iných záverečných dielov YA sérií, táto nemala prekvapivo uhladený koniec. Lebo išlo o veľa!


Kanan Omnibus

Ah, back story pre môjho najobľúbenejšieho wise fallen rytiera Kanana Jarrusa. A tiež pochvala pre zákaznícky servis Book Depository, o ktorom sa nie nadarmo hovorí, že je najlepší.

 

A New Dawn

Stretnutie Hery a Kanana... #kanera #spaceparetns 

Rogue One 

Už som s RO asi obohratá platňa, ale ten film, no najmä kniha, ma ešte stále doháňa k slzám. Najmä po tom fiasku, ktorým bol pre mňa TLJ. 

 

Niečo viac

Ten koniec, ten koniec. Nie žeby zvyšok nebol skvelý, twist som netušila, postavy boli zaujímavé, štruktúra textu/príbehu tiež, ale ten koniec. Ten koniec tomu dal tú pomyselnú bodku. Spoiler: alebo nie...

 

Realese 

Patrick Ness to proste na mňa vie. Táto kniha mi zlomila srdce 100krát na prvých 50 stranách, a pokračovala v tom úspešne do svojho konca. Ale koniec mi to srdce dal dokopy a pre mňa jeden z najlepších čitateľských zážitkov minulého roka. Bude aj v slovenčine!

Akoby si kameň jedla

Kniha, ktorá má sotva 120 strán mi dala zabrať. Lebo čítanie osudov ľudí, ktorí prežili občiansku vojnu v bývalej Juhoslávii je ťažké čítanie. A malo by byť povinným čítaním, pretože to nie je tak dávno, a mne sa zdá, že sme na to už akosi zabudli. A viete ako sa hovorí, kto zabudne na svoju minulosť je odsúdený opakovať ju...

Infini

Sem-tam mám rada nejakú tú hot a sexy newadultku. A keď sa hot a sexy spojí s cirkusom v štýle Cirque du Soleil - BINGO! Možno sa mi Infini páčilo ešte viac ako Amour... a to je už čo povedať! 

Tak toto boli tie naj knihy, ktoré som v roku 2017 prečítala. Aké boli tie vaše? Čítali ste niektorú z vyššie uvedených kníh? Však je Language of Thorns krásny?

Do prečítania... 

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

June and July Wrap Up + Catch Up

Dvojmesačný výpadok na blogu tu už dávno nebol. A prečo k nemu prišlo? Ani sama neviem, dôvodov je viac, hlavným asi moja lenivosť. Potom toho bolo dosť do školy, znova som robila semináre, písala seminárky a pomáhala organizovať konferenciu (pri čom som prišla minimálne o 6 mesiacov života a všetky ilúzie ohľadne dospelých ľudí s titulmi, hrôza). Veľa som toho ani nečítala, skôr som pozerala seriály, ale aj to také... veď vám nižšie napíšem :) Celkovo boli jún a júl také nejaké lenivé neslané mesiace. Môj momentálny stav nazývam letný mozog a už je z toho pomaly diagnóza, ktorú musím začať liečiť, lebo už je po polke prázdnin a ja som ešte nezačala písať minimovku.
Reading Wrap UpPaula Hawkins: Do vody- Nie som veľkou fanynkou autorkinej prvej knihy, táto mi sadla viac. Ale aj tak nechápem čo na nej všetci vidia - je to tuctové, nezapamätateľné. No dobre, rýchlo sa to číta, len tých pohľadov tam je vždy nejako príliš veľa.  3*Cassandra Clare: Polnočná dáma - Oddychovka, ale mám otázku…

Nákupný zoznam

...alebo wishlist? Nie, skôr nákupný zoznam.


Máte aj vy knihy, ktoré musíte mať aj keby na chleba nebolo? A aj u vás to väčšinou skončí tak, že na chleba nie je, ale knihy sú (alebo to sa stáva len mne?). Máj je permanentne mesiacom, v ktorom vychádza veľa titulov, ktoré chcem prečítať (a potom sa to len nabaľuje ako snehová guľa). A keby len prečítať, ale musím bezpodmienečne mať! Ale treba mať plán! Plán pre mňa znamená zoznam. Takže dnes bude reč o knihách, ktoré vyšli alebo ešte len vyjdú, a ktoré sú na mojom „must buy books“ zozname. Tiež známy ako akčný plán na budúci polrok. Čo nevyjde, pôjde na vianočný zoznam. Keby s knihami predávali aj čas na ich čítanie, všakže?

Mŕtve dievča neklame – vyšlo v slovenčine už koncom marca. Podľa kultovej knihy prednedávnom vyšiel aj seriál (ktorý som ešte nevidela, lebo chcem najprv čítať knihu). Jedna z mojich nákupných priorít! (najmä aby som si mohla spraviť názor, lebo podľa reakcií internetu [a najmä ľudí, ktorí ešte veria v politickú kore…