Preskočiť na hlavný obsah

Naj knihy 2017

Tento zoznam créme de la créme kníh, ktoré som prečítala v roku 2017 by sa mohol volať aj:

Patrick Ness, Star Wars a to ostatné!   

Možno je trochu prehnané, aby som mala medzi top knihami hneď 20% prečítaných kníh, ale toto je môj zoznam, takže to bude 10 kníh (za rok som prečítala 50, na chlp som splnila svoju goodreads challenge).

Language of Thorns

V prvom rade, toto je veľmi pekná kniha. Ale čo je ešte dôležitejšie, nie je to len tak nejaké doplnenie Grisha sveta. Každá "rozprávka" má isté posolstvo, a verte mi, vo väčšine prípadov to nie je také jednoznačné ako by sa od retellingu mohlo zdať. A spomínala som, že je to krásna kniha?


History is All You Left Me

Prvá časť tejto knihy je dokonalá, škoda, že tá druhá to tej prvej trochu kazí. Ale nevadí. Lebo toto bola jedna z najkrajších kníh o odpustení, láske a medziľudských vzťahoch, akú si pamätám, že som čítala. A bol to taký silný zážitok, že sa bojím čítať od Silveru niečo iné... píše týždeň po tom ako si objednala They both die in the end...

Our Dark Duet

This Savage Song mal svoje muchy, začiatok bol pomalý a koniec, naopak, prirýchly. Ale ODD je skvelá kniha (a po fiasku s druhým dielom ADSOM trilógiou si želám, aby autorka písala len dilógie, lebo to jej ide). A bonus, na rozdiel od iných záverečných dielov YA sérií, táto nemala prekvapivo uhladený koniec. Lebo išlo o veľa!


Kanan Omnibus

Ah, back story pre môjho najobľúbenejšieho wise fallen rytiera Kanana Jarrusa. A tiež pochvala pre zákaznícky servis Book Depository, o ktorom sa nie nadarmo hovorí, že je najlepší.

 

A New Dawn

Stretnutie Hery a Kanana... #kanera #spaceparetns 

Rogue One 

Už som s RO asi obohratá platňa, ale ten film, no najmä kniha, ma ešte stále doháňa k slzám. Najmä po tom fiasku, ktorým bol pre mňa TLJ. 

 

Niečo viac

Ten koniec, ten koniec. Nie žeby zvyšok nebol skvelý, twist som netušila, postavy boli zaujímavé, štruktúra textu/príbehu tiež, ale ten koniec. Ten koniec tomu dal tú pomyselnú bodku. Spoiler: alebo nie...

 

Realese 

Patrick Ness to proste na mňa vie. Táto kniha mi zlomila srdce 100krát na prvých 50 stranách, a pokračovala v tom úspešne do svojho konca. Ale koniec mi to srdce dal dokopy a pre mňa jeden z najlepších čitateľských zážitkov minulého roka. Bude aj v slovenčine!

Akoby si kameň jedla

Kniha, ktorá má sotva 120 strán mi dala zabrať. Lebo čítanie osudov ľudí, ktorí prežili občiansku vojnu v bývalej Juhoslávii je ťažké čítanie. A malo by byť povinným čítaním, pretože to nie je tak dávno, a mne sa zdá, že sme na to už akosi zabudli. A viete ako sa hovorí, kto zabudne na svoju minulosť je odsúdený opakovať ju...

Infini

Sem-tam mám rada nejakú tú hot a sexy newadultku. A keď sa hot a sexy spojí s cirkusom v štýle Cirque du Soleil - BINGO! Možno sa mi Infini páčilo ešte viac ako Amour... a to je už čo povedať! 

Tak toto boli tie naj knihy, ktoré som v roku 2017 prečítala. Aké boli tie vaše? Čítali ste niektorú z vyššie uvedených kníh? Však je Language of Thorns krásny?

Do prečítania... 

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Môj 2017

OMG, where to start?
Rok 2017 bol jedným slovom... dobre, tak viacerými slovami, rokom prvých vecí - prvé more, prvá zahraničná konferencia, prvé stretnutie so zahraničným autorom, prvýkrát som bola svedkyňou na svadbe. A pretože mám väčšinu týchto udalostí fotograficky zdokumentovanú (zo stretnutia s Patrickom Nessom mám zdokumentovanú každú sekundu, lebo mám skvelú kamošku:), a tiež sa hovorí, že obraz povie viac ako tisíc slov, tak tu to je. My 2017 in pictures!
V januári som si spravila radosť novou čítačkou a investovala som do muža svojho života, Amazon Kindle Voyage, ktorý dostal meno Roger (lebo som si myslela, že je to Voyager...).

Koncom marca som bola v Bratislave a stretla som Patricka Nessa! Najlepší deň nielen uplynulého roku, ale vôbec!
Keď už bol človek v tej Bratislave, v Martinuse a mal peniaze... :)


Najcennejšie poklady!
Začiatkom mája som bola na konferencii v Poľsku, úplne na severe pri mori. Moje prvé more v živote! 
S Rogerom sme prednášali o reality TV.…

Big Wrap Up! So I´m back....

Fúha, long time no see. Nemyslite si, že som na blog zabudla, ale škola, škola a škola boli tento polrok naozaj priotitou číslo 1 (aj keď to tak častokrát asi úplne nebolo, no keď som mala stále na rozume čo mi ešte treba spraviť, prečítať, napísať, na blog som buď po á, nepomyslela, alebo po bé, nechcela som si aj sem prenášať ten ťaživý pocit, že niečo musím). Posledné týždne som odovzdala minimovku, odučila posledné semináre, pozerala Čiaru, bola chorá, u lekára a niečo som čítala. A idú Vianoce a tento čas sa snažím venovať rodine. Tento víkend som mamine konečne pomohla s pečením a práve som po vyše dvoch týždňoch žehlila... prečo som si myslela, že 3 košele do týždňa sú dobrý nápad? 

Ale pekne poporiadku. Do 50 kníh mi treba prečítať ešte 2, no dala som do tohto článku aj knihy, ktoré som prečítala do dnešného dátumu (20.12.2017). Takže shall we begin?
Reading Wrap Up (august, september, október, november, čiastočne december) Lars Kepler – Ihrisko 2* Greg Rucka – Guardians of the…