Preskočiť na hlavný obsah

5 Months and counting.... Wrap Up

Po mesiacoch iných povinností a kreatívneho sucha som späť! Veľký wrap up všetkého čo som skonzumovala za prvých päť mesiacov tohto roka. A verte, že toho bolo dosť! Knihy, seriály, filmy, hudba. Momentálne si žijem podľa hesla: Feed your inner geek! a v tomto zmysle, som nikdy neviedla lepší a vyrovnanejší život!

Reading Wrap Up

  • V januári som ešte čítala... 
Becky Albertalli: Simon vs. Homo Sapines Agenda 3*
Nina LaCour: Everything Leads to You 4*
Jay Asher: Mŕtve dievča neklame  2*
Krysten Ritter: Bonfire 4*
Ernest Cline: Ready Plyer One 4*
Adam Silvera: They Both Die At the End 5*
Leigh Bardugo: Wonder Woman Warbringer 3* 
  • Vo februári som čítala Všeobecnú jazykovedu, ale tú nikto ku šťastiu nepotrebuje, verte mi :)
  • V marci som sa rozbiehala, čítala mojich obľúbencov a znova začala veriť v SJM...
Sarah J. Maas: Tower of Dawn 5*
Neal Shusterman: Scythe 5*
Neal Shusterman: Thunderhead 5*
Christopher Golden: Runaways 2*
Jane Gloriana Villanueva: Snow Falling 4*
  • V apríli som si čítala, a chodila do kina a ulietavala na Avengeroch :)
Sabaa Tahir: A Torch Against The Night 4* 
Lisa Kleypas: Devil in Spring 3*
Audrey Coulthurst: Of Fire and Stars 2*
Kendare Blake: Queens of Fennbirn 4*
Marie Lu: Batman Nightwalker 3*
Richard K. Morgan: Altered Calborn 2*
  • V máji som sa zmenila na reading machine a prečítala 10 kníh. A bola pozadu vo všetkých seriáloch :) 
Vilém Flusser: Komunikologie 3* 
Cassandra Clare: Pán tieňov 4*
Robert B. Cialdini: Vplyv 4*
Becky Albertalli: Leah on the off beat 3* 
Sara Raasch: Snow like Ashes 4*
Sara Raasch: Ice like Fire 4* 
Timothy Zahn: Thrawn 3*
Jo Nesbo: Macbeth 3*
Sarah J. Maas: A Court of Frost and Starlight 3*
Erin Watt: Tarnished Crown 3*

Zopár kníh ma neskutočne sklamalo (Warbringer, Mŕtve dievča neklame. ACOFAS či Macbeth), ale niekoľko ma neskutočne prekvapilo (Tower of Dawn, They both die at the end, Scythe, Queens of Fennbirn či Ravenels series od Lisy Kleypas). A monetálne som 8 kníh dopredu v challenge na GR, takže som dobehla seriály, ktoré som trochu zanedbávala.

Seriály

Veľmi veľa ich pozerám, takže len nejaké tie highlighty. Finále Jane The Vrigin bolo super telenovelovské. Ten cliffhanger? Záverečná časť iZombie bola pecková, aj som plakala, aj som sa zasmiala a mali referenciu na "I love you. I know" zo Star Wars. Thank you god for Rahul Kohli, he´s your gift to us :) The 100 je túto sezónu riadna pecka! Prestala som pozerať Flasha... Supergirl ma už tiež nebaví tak ako zvykla. Younger začalo so super epkou, dúfam, že to bude pokračovať takto ďalej! Altered Carbon som pozerala do polovice, ani Joel Kinnaman to nezachránil (ani jeho obnažovanie v každom jednom dieli, lebo chlapec si dal upraviť vpadnutý hrudník, tak ho teraz všade ukazuje). The Resident bolo miestami frustrujúce, ale ten koniec stál za to. Určite som toho videla viac, ale ja si už na nič nespomínam :) Jáj, ešte môj obľúbený Modrý kód predstavil postavu, ktorá sa snaží rozdeliť Davida a Mery a tiež je celý v poslednom čase nejaký málo cheesy a snaží sa byť veľmi vážny, čo nikomu nejde a nesvedčí.

Filmy

Vďaka úžasnému Georgovi viem, že na kino míňam neskutočné peniaze (lístky kupujem cez net a na moju obranu, väčšinou 2-3).  Maze Runner Death Cure bola pecka, ktorú by som si asi viac užila ak by som si pamätala niečo z dvojky... Black Panther je najlepší Marvel film. Áno, aj po poslednom Thorovi. Shuri je moja obľúbená Disney princezná :) A Okoje is my queen. Shape of Water je asi najromantickejší film, aký som kedy videla. Ready Player One bolo sklamanie, pretože som čítala knihu a film hrozne zmenili a dával mi, ako niekomu narodenému v roku 90., ešte menej zmyslu ako kniha. Avengers som videla v predpremiére a už po 5 minútach som skoro revala. Naozaj som revala až ku koncu (pri TEJ scéne). A Quite Place je skvelý atmosferický kúsok, skôr scifi a rodinná dráma ako horor, čo neznamená, že ma nemykalo ako šialenú. Solo sa stal mojim druhým naj SW filmom, po RO. Mal sviežosť, nápad, a nemal tri hodiny! Delirium nebolo ani zďaleka také dobré ako Tiché miesto, ale dodnes neviem čo bolo skutočné a čo nie... Debbina osmička bola čistá radosť! Tie šaty! To obsadenie!  The Greatest Showman vo mne prebudil niečo som nevedela, že mám: crush na Zacovi Efronovi! Get Out is my kind of horror movie! A ešte na záver: The Lego Batman movie je najlepší Batman film, aký som v poslednej dobe videla :)

Hudba

The Greates Showman soundtrack. Na repeat. A to ani nemám rada muzikály.... Nový Leon Bridges. Lebo Leon Bridges <3 Leon Bridges je king! A nová Janelle Monáe. Ona je kráľovna. Nemusím každú pesničku na novom albume, ale Pynk, Make me feel a I like that sú srdcovky. Nový James Bay je tiež skvelý. Jeho Chaos & Clam je jedným z mojich naj albumov a Electric Light má tiež podobnú ašpiráciu.  Ešte stále počúvam aj Niala Horana, lebo on je zlatíčko :)

 

 Pevne dúfam, že tento mega článok nebude len zábleskom aktivity, ale že mi to vydrží. Už teraz mám v hlave niekoľko článkov, a preto dúfam, že sa neuvidíme o ďalších 5 mesiacov.

Do prečítania....

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

O romanciach. Zamyslenie #18

Milujem seriál Jane The Virgin. Nech už som minule o knihe písala čokoľvek, seriál milujem. Asi rovnako ako Jane miluje romance. Sama jednu vydala. S romancovskou obálkou. Na instagram som dala jej fotku a kamarátka sa ma spýtala: To je nejaká telenovela, tá kniha? Lebo má na to obálku...
Dnes som sa zamyslela nad tým, prečo ohŕňame nosom nad romancami? Viete, že ide o jeden z najvýnosnejších literárnych žánrov, ktorý je takmer výlučne od žien pre iné ženy? Že self publishing nie je nikde inde rozšírené práve tak ako pri romanciach? Že je nenormálne veľa rôznych druhov a typov romancí? Aj o Big Footovi? Čím viac romance čítam a čím viac čítam o nich (či počúvam, odporúčam podcast One True Paring), tým viac som nimi fascinovaná. Ak si myslíte, že ide výlučne o príbehy o ženách, ktoré hľadajú svojho princa a HEA, tak ste len niekde na povrchu. 
Hovorí vám niečo meno Fábio? Videli ste niekedy filmy Prsteň, Pretty Woman, Láska nebeská, Nezabudnuteľná cesta? Ja všetky :) Dalo by sa o nich …

Humbook fest v knihomoľských reflexiách

Prvý októbrový víkend som si spravila výlet do Prahy, ktorá pre mňa už nikdy nebude stovežatá, ale super knižná. O humbookfeste som vedela hádam už od mája a po oznámení, že hosťom bude Leigh Bardugo, som sa chystala! Ale potom Leigh zrušila svoj európske turné a ja som sa ofučala (viem, že zdravie je to najdôležitejšie a najvzácnejšie čo môžeme mať, ale niekedy človek nerozmýšľa až tak empaticky...) a povedala som si, že teda nepôjdem. No ale potom som mala ťažký víkend, keď som v rámci prípravy konferenčného príspevku musela pozerať nenormálne veľa reality show a najmä 3! epizódy V siedmom nebi...

No a na instagrame humbooku bola súťaž s čajmi Loyd o VIP lístok na humbook fest, čaje a knihu. V rámci psychohygieny a zachovania zdravého rozumu som sa zapojila, napísala nejaké extra angsty príchute čajov a v utorok pri písaní textu k prezentácii (ktorú som dokončila v pondelok večer, necelé 2 dni pred konferečným výstupom) som dostala na instagram správu, že som vyhrala! Knihu podľa vl…