Preskočiť na hlavný obsah

June Wrap Up

Takže jún. Posledný mesiac školského roku, predzvesť prázdnin a leta.... pokiaľ ste na základnej, resp. strednej škole. Inak je to proste len leto. Obdobie, keď máte v kancli tak teplo, že sa spotíte viac ako keď idete na autobus na Štadlerko (true story, bro).

Ale tento jún som sa konečne odvážila čítať v buse počas jazdy. Síce len na rovnej diaľnici, ale aj to je niečo. Pre človeka, čo trpí kinetózou. Malé víťazstvá :)

Po máji kedy som prečítala 10, slovom 10 kníh, som v júni trochu zvoľnila a prečítala som "len" 8 kníh. Ale pozrela som veľa filmov a seriálov. So shall we start?

Reading Wrap Up:

  • Lisa Kleypas: Hello Stranger - Logika čítania tejto série: začnem 3, lebo tú všetci chvália, pokračujem 4, lebo doktorka z 3 mi bola sympatická, a pokračujem 1, lebo chcem zistiť ako sa dve postavy dali dokopy :) Inak toto bol zatiaľ najlešpí diel. 4*
  • Victoria Aveyrd: Cruel Crown - Nejako som si myslela, že sa mi po prečítaní noviel bude chcieť čítať War Storm, ale nie. Celkom dobré to bolo. 3*
  • Lisa Kleypas: Cold-Hearted Rake - Hate to love tróp je môj obúbený. Plus toto bolo také super cute :) 4*
 
  • Pauline Turner Brooks: Marriage Vacation - No táto kniha ma veľmi sklamala. Ale moja fotka sa dostala na oficálny insta/fcb seriálu, takže aj tak dobre. 2*
 
  • Alexa Donne: Brightly Burning - Jane Eyre retelling set in space. You know, the BEST stuff :) Veľa vecí bolo kompletne prepísaných z JE, ale aj tak ma to dostalo. Plus retelling in space. 4*
  • Mary E. Pearson: Morrighan - Chýbal mi tento svet a novela len trochu vyplnila prázdno, ktoré zanechala séria Remnant Chronicles. Ale autorka má v auguste novú knihu zasadenú v tom istom svete, takže vlastne dobré. Len prečo nemohol byť preskočený ten úvod a nemohli sme vidieť ten záver? To by ma bavilo viac. 3*
  • Kerri Maniscalco: Stalking Jack The Ripper - Toto bola presne kniha, ktorú som potrebovala, aby som po večeroch čítala a nie pozerala filmy a potom nevedela dlho zaspať, lebo ten creepy medveď z Annihilation. Dosť čudné, takto popísať knihu o Jackovi Rozparovačovi...4*
  • Kerri Maniscalco: Hunting Prince Dracula - Neodolala som. Audrey Rose je skvelá, v tejto časti už bolo menej myšlienok v štýle "aj keď rada pitvám, to neznamená, že nemám rada dievčenské veci", ale stále major girl power. A Dracula. Neviem sa dočkať trojky! 4*
Obrázky kníh, ktoré som si v júni kúpila, resp. mi prišli poštou, nájdete na mojom instagrame (link na pravej strane blogu). Nebudem to už sem dávať. Môžem len povedať: prečítala som len 1 knihu, ktorá mi prišla v júni, Marriage Vacation. Inak som čítala zo zásoby alebo na Kindli. Momentálne čítam takmer výlučne na ňom. Všimla som si, že tak raz-dvakrát do roka čítam niekoľko kníh za sebou na Rogerovi, a potom ho používam sporadickejšie #readinghabits

Movies

V poslednom čase chodím do kina pomerne často. A tiež si kupujem lístky výhradne cez internet. Čím menej ľudského kontaktu, tým lepšie... žartujem :) Ale cez net sa dá kúpiť lístok aj s jednomiestnou medzerou, v kine mi tak nepredajú :)

Už minule som spomenula Debbinu osmičku, čo bol vlastne júnový film. Mne sa veľmi páčil, bol to proste film o skupine žien, ktoré vylúpili Met Gala. Nič viac, nič menej. Nikto do toho nešiel kvôli pomste (v prvom rade). Malo to proste arc aký majú napr. akčné filmy, ktoré dávajú v televízore cez týždeň namiesto Inkognita - zmeňte ženy na mužov a dajte im vykradnúť napr. Met keď tam nie je Gala, a bude to to isté. Ale bez tých krásnych šiat a Rihanny, čo by bola škoda. Najmä tej Rihanny :)

Potom som bola na Ja Simon. Ja, Simon kniha bola prvou knihou, ktorú som prečítala v roku 2018. A Simon mi liezol kvalitne na nervy. Ale vo filme ho stlmili, trochu ho utlimili, a preto z neho bol príjemný zážitok, po ktorom ma ešte dlho hrialo pri srdci. Až na tie hrozné decká, čo boli v kine. Ale dosť bolo grumpy old spinster talk, film bol super. Taký ten feel good movie.

-We have to change the song.
-It was big when we were young.
-So was Bil Cosby... :)

A potom som mala filmový maratón doma. Najprv som si pozrela Ant-mana, lebo chcem veľmi vidieť dvojku (spoiler alert:  už som videla a veľmi sa mi páčilo, prvá post credit scéna bola srdcervúca, druhá hrozne vtipná). Mne sa to páčilo. Začiatok bol trochu pomalý, ale Paul Rudd je neskutočne charizmatický, príbeh bol tiež trochu iný ako zvyčajná Marvelovka, hlavný hrdina nebol boháč/rozdvojená osobnosť/špión. Bol to génius, ale trestaný génius. Len som rada, že Evangeline Lily má v dvojke dlhé vlasy, lebo hladký bob s ofinou je skôr znakom evil bad bitch postáv, a to ona nie je.


Pozrela som si aj Wreck-it Ralph, lebo trailer na dvojku bol super. I sense a theme here... A toto bol film, aký som čakala od Ready Player One. A ako človeku, ktorý sa snaží nejesť sladkosti mi Sugar Rush nahradil moje tradičné niečo sladké po obede na dlhý čas :) Bolo to chytré, farebné, malo to poučenie a v dvojke budú princezné z disneyoviek.

Posledným filmomv v mojom mini domácom maratóne bol film Annihilation, ktorý som si pozrela len kvôli Gine Rodriguez. A tej tam bolo málo. Bol to taký horor/scifi/totálne vlastne neviem čo film, ktorý mal na konci zbytočne dlhú scénu a otravnú hudbu. A privodil mi najčudnejšiu nočnú moru, ktorá s dejom filmu nemala nič spoločné, ale aj tak to bolo čudné.

Series

Dva výrazné - The Good Place a prvá polovica poslednej série Unbreakable Kimmy Schmidt.

V lete zvyknem napozerať seriál, ktorý je vonku už dlhšie: Community, The Mindy Project, Teen Wolf, Modrý kód... Tento rok to bol seriál The Good Place. Ide o 20 minútový sitcom s Kristen Bell o tom, ako sa žije po tom ako zomriete. Veľký záverečný twist som vedela, ale aj tak to bolo super. Jedna postava je vysokoškolský učiteľ etiky, ktorý v posmrtnom živote prednáša o morálke, etike a filozofii. Čudná kombinácia, filozofia, posmrtný život a sitcom, ale je to super. Nie tak prvoplánovo vtipné a 5 hlavných postáv je dokonalých.

Prvá polovica poslednej série UKS bola ešte čudnejšia ako tri predchádzajúce. Akože hovoriaci plecniak čudné. Myslím, že som rada, že už bude len 6 častí. Neviem si totiž predstaviť, čo by vyčarovali v ďalšej sérii.

Niekto žije podľa hesla Carpe diem, a ja si užívam svoje feed your inner geek. Zistila som totiž, že pravidelné čítanie a pozeranie vecí, ktoré ma bavia, mi robí dobre na duši.

Čo dobrého ste "skonzumovali" v júni vy? Aj vám je tak teplo? :)

Do prečítania...

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Naj knihy 2017

Tento zoznam créme de la créme kníh, ktoré som prečítala v roku 2017 by sa mohol volať aj:
Patrick Ness, Star Wars a to ostatné!  Možno je trochu prehnané, aby som mala medzi top knihami hneď 20% prečítaných kníh, ale toto je môj zoznam, takže to bude 10 kníh (za rok som prečítala 50, na chlp som splnila svoju goodreads challenge).

Language of ThornsV prvom rade, toto je veľmi pekná kniha. Ale čo je ešte dôležitejšie, nie je to len tak nejaké doplnenie Grisha sveta. Každá "rozprávka" má isté posolstvo, a verte mi, vo väčšine prípadov to nie je také jednoznačné ako by sa od retellingu mohlo zdať. A spomínala som, že je to krásna kniha?


History is All You Left MePrvá časť tejto knihy je dokonalá, škoda, že tá druhá to tej prvej trochu kazí. Ale nevadí. Lebo toto bola jedna z najkrajších kníh o odpustení, láske a medziľudských vzťahoch, akú si pamätám, že som čítala. A bol to taký silný zážitok, že sa bojím čítať od Silveru niečo iné... píše týždeň po tom ako si objednala They bo…

Môj 2017

OMG, where to start?
Rok 2017 bol jedným slovom... dobre, tak viacerými slovami, rokom prvých vecí - prvé more, prvá zahraničná konferencia, prvé stretnutie so zahraničným autorom, prvýkrát som bola svedkyňou na svadbe. A pretože mám väčšinu týchto udalostí fotograficky zdokumentovanú (zo stretnutia s Patrickom Nessom mám zdokumentovanú každú sekundu, lebo mám skvelú kamošku:), a tiež sa hovorí, že obraz povie viac ako tisíc slov, tak tu to je. My 2017 in pictures!
V januári som si spravila radosť novou čítačkou a investovala som do muža svojho života, Amazon Kindle Voyage, ktorý dostal meno Roger (lebo som si myslela, že je to Voyager...).

Koncom marca som bola v Bratislave a stretla som Patricka Nessa! Najlepší deň nielen uplynulého roku, ale vôbec!
Keď už bol človek v tej Bratislave, v Martinuse a mal peniaze... :)


Najcennejšie poklady!
Začiatkom mája som bola na konferencii v Poľsku, úplne na severe pri mori. Moje prvé more v živote! 
S Rogerom sme prednášali o reality TV.…

Big Wrap Up! So I´m back....

Fúha, long time no see. Nemyslite si, že som na blog zabudla, ale škola, škola a škola boli tento polrok naozaj priotitou číslo 1 (aj keď to tak častokrát asi úplne nebolo, no keď som mala stále na rozume čo mi ešte treba spraviť, prečítať, napísať, na blog som buď po á, nepomyslela, alebo po bé, nechcela som si aj sem prenášať ten ťaživý pocit, že niečo musím). Posledné týždne som odovzdala minimovku, odučila posledné semináre, pozerala Čiaru, bola chorá, u lekára a niečo som čítala. A idú Vianoce a tento čas sa snažím venovať rodine. Tento víkend som mamine konečne pomohla s pečením a práve som po vyše dvoch týždňoch žehlila... prečo som si myslela, že 3 košele do týždňa sú dobrý nápad? 

Ale pekne poporiadku. Do 50 kníh mi treba prečítať ešte 2, no dala som do tohto článku aj knihy, ktoré som prečítala do dnešného dátumu (20.12.2017). Takže shall we begin?
Reading Wrap Up (august, september, október, november, čiastočne december) Lars Kepler – Ihrisko 2* Greg Rucka – Guardians of the…