Preskočiť na hlavný obsah

Prázdninový Wrap Up!

.... pričom slovo prázdniny je použité, lebo autorke sa nechcelo písať názvy mesiacov júl a august. Autorka nemala prázdniny. Práve naopak. Ale napriek tomu som toho prečítala dosť, lebo čítanie pred spaním je ten najväčší/najlepší relax.


Reading Wrap Up

Júl
The Gentleman´s Guide to Vice and Virtue by Mackenzie Lee 5*
For Darkness Shows the Stars by Diane Peterfreund 3*
My Plaine Jane by Cynthy Hand, Jodie Meadows a Brodi Ashton 2*
A Reaper at the Gates by Sabaa Tahir 5*
One small Thing by Erin Watt 3*
Crazy Rich Asians by Kevin Kwan 3*
China Rich Girlfriend by Kevin Kwan 3*
Rich People Problems by Kevin Kwan 3*
Strach by Jozef Karika 4*

August

Marrying Winterbone by Lisa Kleypas 4*
Little Fires Everywhere by Celeste Ng 4*
The Hate U Give by Angie Thomas 3*
Niekoľko kníh ma milo prekvapilo, napr. GGTVAV bolo úplne úžasné a Felicity je skvelá postava (musím konečne prečítať aj druhý diel). Prekvapilo ma aj ako veľmi sa mi páčil druhý román Celeste Ng, Little Fires Everywhere, kedže jej prvá kniha išla úplne mimo mňa. Túto knihu som odporučila aj kamoške a tej sa tak páčila, že ju hneď posunula svojej mamine. To ma teší vždy najviac, keď sa ľuďom páčia knihy, ktoré im odporučím. Sabaa Tahir ma tretím dielom svojej série zabila a ja som jej ešte poďakovala. Proste An Ember in the Ashes je skvelá séria, ktorá si zaslúži všetku pozornosť, ktorá sa jej dostáva (najmä za morom).

A boli aj sklamania. Napríklad mnou dlho očakávaná MPJ bolo sklamanie a nielen preto, že nebola taká vtipná ako MLJ, ale proste to nebolo ono. Brithly Burning je oveľa lepší retelling Jany Eyrovej.

Movie and TV shows Wrap Up

 • Ant-Man & The Wasp - na rozdiel od všeobecnej mienky, mne sa Ant-Man páčil a páčil sa mi aj tento film, len mu ublížilo, že vyšiel dva mesiace po AIW, lebo uznajte, to je iný level.
 • Mamma Mia: Here We Go Again -  film má horšiu časovú osu ako komiksy, ale je to o to väčšia sranda a doják. A Lily James je geniálna.
 • Whitney - film podal veľmi sugestívny pohľad na život majiteľky jedného z najkrajších a najlepších hlasov vôbec, no zároveň jedného z najtragickejších osudov. Mne osobne sa veľmi páčilo ako autori život Whitney Houston dali aj do celospoločenského rámca. Plus dokument začal mojou najobľúbenejšou piesňou od nej, I want to dance with somebody.
 • BlackKklansman - toto je Spike Lee a tiež je to taká tá zvláštna kombinácia skutočných udalostí a fikcie. Plus premisa je bláznivá, ale nakoniec to až také bláznivé nebolo. Adam Driver sa mi vždy páčil najviac, keď nechodí v župane a nehádže sa zadkom o zem zakaždým, keď si spomenie na svojho dedka... :)
 • The Guersney Literary and Potatoe Peel Society - Lily James, obdobie po druhej svetovej vojne a spomienka na maturitný ročník, keď som na NOSke čítala túto knihu. Len môj maturitný ročník už bol dávno, takže som si nepamätala aké to je smutné a revala som už po 10 minútach. Film je malým Downton Abbey stretnutím, to len tak na okraj.

 • Sharp Objects - kniha sa mi nepáčila, ale Amy Adams si zaslúži všetky nominácie a ocenenia! Všetko! Aj Patricia Clarkson a Eliza Scanlen boli úžasné. Toto je proste oveľa lepšie ako seriál a posledných 20 minút je na celom seriáli najlepších
 • Cloak & Dagger - seriál sa neskutočne dlho rozbiehal. Prvá epizóda mala Runaways vibes, ale C&D je ešte pomalšie. Zároveň mi to pripomínalo Jessicu Jones a Daredevila, a proste je to iné ako by človek čakal, a úplne iné ako by človek čakal od stanice, ktorá vysielala Pretty Little Liars. Oplatí sa to, len treba vydržať!
 • The 100 - seriály majú nejakú tému, lebo aj The 100 bolo pomalé, Octavia sa mi (takmer) zhnusila, a zároveň bola posledná epizóda veľká pecka! Ja mám proste rada, keď robia rôzne prostredia a naivne som si myslela, že im vesmír-bunker-vesmírna loď-divočina vydržia trochu dlhšie, ale teším sa na novú sériu, lebo veľký rest tento seriál naozaj potreboval. Dúfam, že ho dostane aj Clarke (alebo herectvo Elizy Taylor?), pretože sa na to nedá pozerať. No veď uvidíme.
 • Younger - a ja si myslím, že Liza by mala skončiť s Joshom...
 • The Bold Type - THE BEST SHOW! Sutton je úplne najlepšia a milujem soundtrack!

Hudba

 • Spotify - do appky som sa takto nezamilovala odkedy som objavila Instagram. V čase písania tohto článku som už vyše troch týždňov v skúšobnom 30dňovom free Spotify Premium (dala som si ho kvôli výletu do Prahy) a budem si platiť 5,99 mesačne, pretože investujem do seba :) Seriály tu majú playlisty. Aj knihy majú playlisty. Ja som si spravila playlist. ale sú tu aj podcasty a tak. Jedna návšteva kina stojí 6 eur, a toto je mesiac hudby!
 • Hayley Kiyoko - Curious, What I need a Feeling na repeat! 
 • Florence and The Machine - toto patrí jednak do kategórie toho k čomu som sa vrátila, jednak High as Hope je geniálne. A čo ste cez prázdniny čítali vy? 

Inak pri písaní tohto článku som si uvedomila, prečo som Wrap Upy zvykla robiť raz za mesiac. Je toho hrozne veľa :)

Do prečítania...

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

O romanciach. Zamyslenie #18

Milujem seriál Jane The Virgin. Nech už som minule o knihe písala čokoľvek, seriál milujem. Asi rovnako ako Jane miluje romance. Sama jednu vydala. S romancovskou obálkou. Na instagram som dala jej fotku a kamarátka sa ma spýtala: To je nejaká telenovela, tá kniha? Lebo má na to obálku...
Dnes som sa zamyslela nad tým, prečo ohŕňame nosom nad romancami? Viete, že ide o jeden z najvýnosnejších literárnych žánrov, ktorý je takmer výlučne od žien pre iné ženy? Že self publishing nie je nikde inde rozšírené práve tak ako pri romanciach? Že je nenormálne veľa rôznych druhov a typov romancí? Aj o Big Footovi? Čím viac romance čítam a čím viac čítam o nich (či počúvam, odporúčam podcast One True Paring), tým viac som nimi fascinovaná. Ak si myslíte, že ide výlučne o príbehy o ženách, ktoré hľadajú svojho princa a HEA, tak ste len niekde na povrchu. 
Hovorí vám niečo meno Fábio? Videli ste niekedy filmy Prsteň, Pretty Woman, Láska nebeská, Nezabudnuteľná cesta? Ja všetky :) Dalo by sa o nich …

Humbook fest v knihomoľských reflexiách

Prvý októbrový víkend som si spravila výlet do Prahy, ktorá pre mňa už nikdy nebude stovežatá, ale super knižná. O humbookfeste som vedela hádam už od mája a po oznámení, že hosťom bude Leigh Bardugo, som sa chystala! Ale potom Leigh zrušila svoj európske turné a ja som sa ofučala (viem, že zdravie je to najdôležitejšie a najvzácnejšie čo môžeme mať, ale niekedy človek nerozmýšľa až tak empaticky...) a povedala som si, že teda nepôjdem. No ale potom som mala ťažký víkend, keď som v rámci prípravy konferenčného príspevku musela pozerať nenormálne veľa reality show a najmä 3! epizódy V siedmom nebi...

No a na instagrame humbooku bola súťaž s čajmi Loyd o VIP lístok na humbook fest, čaje a knihu. V rámci psychohygieny a zachovania zdravého rozumu som sa zapojila, napísala nejaké extra angsty príchute čajov a v utorok pri písaní textu k prezentácii (ktorú som dokončila v pondelok večer, necelé 2 dni pred konferečným výstupom) som dostala na instagram správu, že som vyhrala! Knihu podľa vl…

September and October Wrap Up

Pomaly dobieham resty, a tak vám dnes prinášam zhrnutie za september a október. Prvé jesenné mesiace. Jeseň je moje obdobie, na jeseň ožívam, a to nielen preto, že mám narodeniny. Vychádzajú najlepšie knihy, začína to bzučať Oscarmi a všetko je farebné. Plus môžem nosiť všetky svetre a mikiny, ktoré som si nakúpila počas letných výpredajov. 

Na rozdiel od každého iného ročného obdobia, ktorého príchodu sa bránim, jeseň začína už 1. septembra a končí 1. decembra, kedy začínajú Vianoce. Ale o tom inokedy.
ReadingSeptember Emily M. Danforth: The Miseducation of Camron Post 4*Sara Raasch: Frost like Night 4*Sara Raasch: These Rebel Waves 5*Jenny Han: Všetkým chalanom, ktorých som milovala 3*Alyssa Cole: A Princess in Theory 3*Helen  Hoang: The Kiss Quotient 5*

OktóberRobin Benway: Far from the Tree 5*Colleen Houck: The Lantern´s Ember 3*Roberth Galbraith: Lethal White 3*Sarah J. Maas: Catwoman Soulstealer 4* Neal & Jarrod Shusterman: Dry 4*Peternelle van Arsdale: Netvor je zver 4* Za dva…