Preskočiť na hlavný obsah

Prázdninový Wrap Up!

.... pričom slovo prázdniny je použité, lebo autorke sa nechcelo písať názvy mesiacov júl a august. Autorka nemala prázdniny. Práve naopak. Ale napriek tomu som toho prečítala dosť, lebo čítanie pred spaním je ten najväčší/najlepší relax.


Reading Wrap Up

Júl
The Gentleman´s Guide to Vice and Virtue by Mackenzie Lee 5*
For Darkness Shows the Stars by Diane Peterfreund 3*
My Plaine Jane by Cynthy Hand, Jodie Meadows a Brodi Ashton 2*
A Reaper at the Gates by Sabaa Tahir 5*
One small Thing by Erin Watt 3*
Crazy Rich Asians by Kevin Kwan 3*
China Rich Girlfriend by Kevin Kwan 3*
Rich People Problems by Kevin Kwan 3*
Strach by Jozef Karika 4*

August

Marrying Winterbone by Lisa Kleypas 4*
Little Fires Everywhere by Celeste Ng 4*
The Hate U Give by Angie Thomas 3*
Niekoľko kníh ma milo prekvapilo, napr. GGTVAV bolo úplne úžasné a Felicity je skvelá postava (musím konečne prečítať aj druhý diel). Prekvapilo ma aj ako veľmi sa mi páčil druhý román Celeste Ng, Little Fires Everywhere, kedže jej prvá kniha išla úplne mimo mňa. Túto knihu som odporučila aj kamoške a tej sa tak páčila, že ju hneď posunula svojej mamine. To ma teší vždy najviac, keď sa ľuďom páčia knihy, ktoré im odporučím. Sabaa Tahir ma tretím dielom svojej série zabila a ja som jej ešte poďakovala. Proste An Ember in the Ashes je skvelá séria, ktorá si zaslúži všetku pozornosť, ktorá sa jej dostáva (najmä za morom).

A boli aj sklamania. Napríklad mnou dlho očakávaná MPJ bolo sklamanie a nielen preto, že nebola taká vtipná ako MLJ, ale proste to nebolo ono. Brithly Burning je oveľa lepší retelling Jany Eyrovej.

Movie and TV shows Wrap Up

 • Ant-Man & The Wasp - na rozdiel od všeobecnej mienky, mne sa Ant-Man páčil a páčil sa mi aj tento film, len mu ublížilo, že vyšiel dva mesiace po AIW, lebo uznajte, to je iný level.
 • Mamma Mia: Here We Go Again -  film má horšiu časovú osu ako komiksy, ale je to o to väčšia sranda a doják. A Lily James je geniálna.
 • Whitney - film podal veľmi sugestívny pohľad na život majiteľky jedného z najkrajších a najlepších hlasov vôbec, no zároveň jedného z najtragickejších osudov. Mne osobne sa veľmi páčilo ako autori život Whitney Houston dali aj do celospoločenského rámca. Plus dokument začal mojou najobľúbenejšou piesňou od nej, I want to dance with somebody.
 • BlackKklansman - toto je Spike Lee a tiež je to taká tá zvláštna kombinácia skutočných udalostí a fikcie. Plus premisa je bláznivá, ale nakoniec to až také bláznivé nebolo. Adam Driver sa mi vždy páčil najviac, keď nechodí v župane a nehádže sa zadkom o zem zakaždým, keď si spomenie na svojho dedka... :)
 • The Guersney Literary and Potatoe Peel Society - Lily James, obdobie po druhej svetovej vojne a spomienka na maturitný ročník, keď som na NOSke čítala túto knihu. Len môj maturitný ročník už bol dávno, takže som si nepamätala aké to je smutné a revala som už po 10 minútach. Film je malým Downton Abbey stretnutím, to len tak na okraj.

 • Sharp Objects - kniha sa mi nepáčila, ale Amy Adams si zaslúži všetky nominácie a ocenenia! Všetko! Aj Patricia Clarkson a Eliza Scanlen boli úžasné. Toto je proste oveľa lepšie ako seriál a posledných 20 minút je na celom seriáli najlepších
 • Cloak & Dagger - seriál sa neskutočne dlho rozbiehal. Prvá epizóda mala Runaways vibes, ale C&D je ešte pomalšie. Zároveň mi to pripomínalo Jessicu Jones a Daredevila, a proste je to iné ako by človek čakal, a úplne iné ako by človek čakal od stanice, ktorá vysielala Pretty Little Liars. Oplatí sa to, len treba vydržať!
 • The 100 - seriály majú nejakú tému, lebo aj The 100 bolo pomalé, Octavia sa mi (takmer) zhnusila, a zároveň bola posledná epizóda veľká pecka! Ja mám proste rada, keď robia rôzne prostredia a naivne som si myslela, že im vesmír-bunker-vesmírna loď-divočina vydržia trochu dlhšie, ale teším sa na novú sériu, lebo veľký rest tento seriál naozaj potreboval. Dúfam, že ho dostane aj Clarke (alebo herectvo Elizy Taylor?), pretože sa na to nedá pozerať. No veď uvidíme.
 • Younger - a ja si myslím, že Liza by mala skončiť s Joshom...
 • The Bold Type - THE BEST SHOW! Sutton je úplne najlepšia a milujem soundtrack!

Hudba

 • Spotify - do appky som sa takto nezamilovala odkedy som objavila Instagram. V čase písania tohto článku som už vyše troch týždňov v skúšobnom 30dňovom free Spotify Premium (dala som si ho kvôli výletu do Prahy) a budem si platiť 5,99 mesačne, pretože investujem do seba :) Seriály tu majú playlisty. Aj knihy majú playlisty. Ja som si spravila playlist. ale sú tu aj podcasty a tak. Jedna návšteva kina stojí 6 eur, a toto je mesiac hudby!
 • Hayley Kiyoko - Curious, What I need a Feeling na repeat! 
 • Florence and The Machine - toto patrí jednak do kategórie toho k čomu som sa vrátila, jednak High as Hope je geniálne. A čo ste cez prázdniny čítali vy? 

Inak pri písaní tohto článku som si uvedomila, prečo som Wrap Upy zvykla robiť raz za mesiac. Je toho hrozne veľa :)

Do prečítania...

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Naj knihy 2017

Tento zoznam créme de la créme kníh, ktoré som prečítala v roku 2017 by sa mohol volať aj:
Patrick Ness, Star Wars a to ostatné!  Možno je trochu prehnané, aby som mala medzi top knihami hneď 20% prečítaných kníh, ale toto je môj zoznam, takže to bude 10 kníh (za rok som prečítala 50, na chlp som splnila svoju goodreads challenge).

Language of ThornsV prvom rade, toto je veľmi pekná kniha. Ale čo je ešte dôležitejšie, nie je to len tak nejaké doplnenie Grisha sveta. Každá "rozprávka" má isté posolstvo, a verte mi, vo väčšine prípadov to nie je také jednoznačné ako by sa od retellingu mohlo zdať. A spomínala som, že je to krásna kniha?


History is All You Left MePrvá časť tejto knihy je dokonalá, škoda, že tá druhá to tej prvej trochu kazí. Ale nevadí. Lebo toto bola jedna z najkrajších kníh o odpustení, láske a medziľudských vzťahoch, akú si pamätám, že som čítala. A bol to taký silný zážitok, že sa bojím čítať od Silveru niečo iné... píše týždeň po tom ako si objednala They bo…

Môj 2017

OMG, where to start?
Rok 2017 bol jedným slovom... dobre, tak viacerými slovami, rokom prvých vecí - prvé more, prvá zahraničná konferencia, prvé stretnutie so zahraničným autorom, prvýkrát som bola svedkyňou na svadbe. A pretože mám väčšinu týchto udalostí fotograficky zdokumentovanú (zo stretnutia s Patrickom Nessom mám zdokumentovanú každú sekundu, lebo mám skvelú kamošku:), a tiež sa hovorí, že obraz povie viac ako tisíc slov, tak tu to je. My 2017 in pictures!
V januári som si spravila radosť novou čítačkou a investovala som do muža svojho života, Amazon Kindle Voyage, ktorý dostal meno Roger (lebo som si myslela, že je to Voyager...).

Koncom marca som bola v Bratislave a stretla som Patricka Nessa! Najlepší deň nielen uplynulého roku, ale vôbec!
Keď už bol človek v tej Bratislave, v Martinuse a mal peniaze... :)


Najcennejšie poklady!
Začiatkom mája som bola na konferencii v Poľsku, úplne na severe pri mori. Moje prvé more v živote! 
S Rogerom sme prednášali o reality TV.…

Big Wrap Up! So I´m back....

Fúha, long time no see. Nemyslite si, že som na blog zabudla, ale škola, škola a škola boli tento polrok naozaj priotitou číslo 1 (aj keď to tak častokrát asi úplne nebolo, no keď som mala stále na rozume čo mi ešte treba spraviť, prečítať, napísať, na blog som buď po á, nepomyslela, alebo po bé, nechcela som si aj sem prenášať ten ťaživý pocit, že niečo musím). Posledné týždne som odovzdala minimovku, odučila posledné semináre, pozerala Čiaru, bola chorá, u lekára a niečo som čítala. A idú Vianoce a tento čas sa snažím venovať rodine. Tento víkend som mamine konečne pomohla s pečením a práve som po vyše dvoch týždňoch žehlila... prečo som si myslela, že 3 košele do týždňa sú dobrý nápad? 

Ale pekne poporiadku. Do 50 kníh mi treba prečítať ešte 2, no dala som do tohto článku aj knihy, ktoré som prečítala do dnešného dátumu (20.12.2017). Takže shall we begin?
Reading Wrap Up (august, september, október, november, čiastočne december) Lars Kepler – Ihrisko 2* Greg Rucka – Guardians of the…