Preskočiť na hlavný obsah

September and October Wrap Up

Pomaly dobieham resty, a tak vám dnes prinášam zhrnutie za september a október. Prvé jesenné mesiace. Jeseň je moje obdobie, na jeseň ožívam, a to nielen preto, že mám narodeniny. Vychádzajú najlepšie knihy, začína to bzučať Oscarmi a všetko je farebné. Plus môžem nosiť všetky svetre a mikiny, ktoré som si nakúpila počas letných výpredajov. 

Na rozdiel od každého iného ročného obdobia, ktorého príchodu sa bránim, jeseň začína už 1. septembra a končí 1. decembra, kedy začínajú Vianoce. Ale o tom inokedy.

Reading

September

 • Emily M. Danforth: The Miseducation of Camron Post 4*
 • Sara Raasch: Frost like Night 4*
 • Sara Raasch: These Rebel Waves 5*
 • Jenny Han: Všetkým chalanom, ktorých som milovala 3*
 • Alyssa Cole: A Princess in Theory 3*
 • Helen  Hoang: The Kiss Quotient 5*


Október

 • Robin Benway: Far from the Tree 5*
 • Colleen Houck: The Lantern´s Ember 3*
 • Roberth Galbraith: Lethal White 3*
 • Sarah J. Maas: Catwoman Soulstealer 4* 
 • Neal & Jarrod Shusterman: Dry 4*
 • Peternelle van Arsdale: Netvor je zver 4* 
Za dva mesiace som prečítala 3 päťhviezdičkové knihy. These Rebel Waves je jednoznačnej najlepšou Raaschovej knihou a náboženský aspekt moci ma bavil natoľko, že mi ani nevadilo, že tam pirátov až toľko nebolo. TKQ je najlepšia romanca akú som čítala. Bavili ma hlavní hrdinovia a vecný jazyk, ktorý pomenúval časti ľudského tela ich pravými menami. A Far from the Tree je This is Us na steroidoch. Krásna jesenná obálka je už len bonus.


Movies & TV shows

 • Elementary - We´re partners. No, we´re more. We are two people who love each other. Najlepšia Sherlock show ever. Partnerstvo medzi ním a Joan je to, čo drží seriál pokope a čo ho poháňa ďalej.
 • New Amsterdam - Bolo mi treba novú medicínsku šou? A ešte takú medicínsku verziu This is Us (rozumej: čo ma rozreve každú epizódu). Nie. Ale je to sranda a bizár v jednom.
 • This is us - Posledná sezóna a ja revem každú epizódu. Ako inak :)
 • The Good Place - Seriál, ktorý si nezaslúžime. Už tretia séria a stále dokážu vyrobiť niečo nové. Plus Chidi s ohalenou hruďou zobral internet útokom :)
 • CAOS - samostatný článok hovorí za všetko.
 • Daredevil  - Matty M. a jeho existenčná kríza (ešte som pozrela len 5 epizód, ale tretia séria je geniálna). Karen Page is the best!

Music

Užívam si Spotify Premium a všetku moju obľúbenú hudbu, pričom si vymýšľam playlisty s názvami: my happy place, friday morning či monday motivation. Musím len podotknúť, že vo všetkých troch sú v podstate tie istí skladby *face palm*.

Čo dobrého ste prečítali alebo videli vy v septembri alebo októbri? 

Do prečítania...


Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Naj knihy 2017

Tento zoznam créme de la créme kníh, ktoré som prečítala v roku 2017 by sa mohol volať aj:
Patrick Ness, Star Wars a to ostatné!  Možno je trochu prehnané, aby som mala medzi top knihami hneď 20% prečítaných kníh, ale toto je môj zoznam, takže to bude 10 kníh (za rok som prečítala 50, na chlp som splnila svoju goodreads challenge).

Language of ThornsV prvom rade, toto je veľmi pekná kniha. Ale čo je ešte dôležitejšie, nie je to len tak nejaké doplnenie Grisha sveta. Každá "rozprávka" má isté posolstvo, a verte mi, vo väčšine prípadov to nie je také jednoznačné ako by sa od retellingu mohlo zdať. A spomínala som, že je to krásna kniha?


History is All You Left MePrvá časť tejto knihy je dokonalá, škoda, že tá druhá to tej prvej trochu kazí. Ale nevadí. Lebo toto bola jedna z najkrajších kníh o odpustení, láske a medziľudských vzťahoch, akú si pamätám, že som čítala. A bol to taký silný zážitok, že sa bojím čítať od Silveru niečo iné... píše týždeň po tom ako si objednala They bo…

Môj 2017

OMG, where to start?
Rok 2017 bol jedným slovom... dobre, tak viacerými slovami, rokom prvých vecí - prvé more, prvá zahraničná konferencia, prvé stretnutie so zahraničným autorom, prvýkrát som bola svedkyňou na svadbe. A pretože mám väčšinu týchto udalostí fotograficky zdokumentovanú (zo stretnutia s Patrickom Nessom mám zdokumentovanú každú sekundu, lebo mám skvelú kamošku:), a tiež sa hovorí, že obraz povie viac ako tisíc slov, tak tu to je. My 2017 in pictures!
V januári som si spravila radosť novou čítačkou a investovala som do muža svojho života, Amazon Kindle Voyage, ktorý dostal meno Roger (lebo som si myslela, že je to Voyager...).

Koncom marca som bola v Bratislave a stretla som Patricka Nessa! Najlepší deň nielen uplynulého roku, ale vôbec!
Keď už bol človek v tej Bratislave, v Martinuse a mal peniaze... :)


Najcennejšie poklady!
Začiatkom mája som bola na konferencii v Poľsku, úplne na severe pri mori. Moje prvé more v živote! 
S Rogerom sme prednášali o reality TV.…

Big Wrap Up! So I´m back....

Fúha, long time no see. Nemyslite si, že som na blog zabudla, ale škola, škola a škola boli tento polrok naozaj priotitou číslo 1 (aj keď to tak častokrát asi úplne nebolo, no keď som mala stále na rozume čo mi ešte treba spraviť, prečítať, napísať, na blog som buď po á, nepomyslela, alebo po bé, nechcela som si aj sem prenášať ten ťaživý pocit, že niečo musím). Posledné týždne som odovzdala minimovku, odučila posledné semináre, pozerala Čiaru, bola chorá, u lekára a niečo som čítala. A idú Vianoce a tento čas sa snažím venovať rodine. Tento víkend som mamine konečne pomohla s pečením a práve som po vyše dvoch týždňoch žehlila... prečo som si myslela, že 3 košele do týždňa sú dobrý nápad? 

Ale pekne poporiadku. Do 50 kníh mi treba prečítať ešte 2, no dala som do tohto článku aj knihy, ktoré som prečítala do dnešného dátumu (20.12.2017). Takže shall we begin?
Reading Wrap Up (august, september, október, november, čiastočne december) Lars Kepler – Ihrisko 2* Greg Rucka – Guardians of the…