Preskočiť na hlavný obsah

September and October Wrap Up

Pomaly dobieham resty, a tak vám dnes prinášam zhrnutie za september a október. Prvé jesenné mesiace. Jeseň je moje obdobie, na jeseň ožívam, a to nielen preto, že mám narodeniny. Vychádzajú najlepšie knihy, začína to bzučať Oscarmi a všetko je farebné. Plus môžem nosiť všetky svetre a mikiny, ktoré som si nakúpila počas letných výpredajov. 

Na rozdiel od každého iného ročného obdobia, ktorého príchodu sa bránim, jeseň začína už 1. septembra a končí 1. decembra, kedy začínajú Vianoce. Ale o tom inokedy.

Reading

September

 • Emily M. Danforth: The Miseducation of Camron Post 4*
 • Sara Raasch: Frost like Night 4*
 • Sara Raasch: These Rebel Waves 5*
 • Jenny Han: Všetkým chalanom, ktorých som milovala 3*
 • Alyssa Cole: A Princess in Theory 3*
 • Helen  Hoang: The Kiss Quotient 5*


Október

 • Robin Benway: Far from the Tree 5*
 • Colleen Houck: The Lantern´s Ember 3*
 • Roberth Galbraith: Lethal White 3*
 • Sarah J. Maas: Catwoman Soulstealer 4* 
 • Neal & Jarrod Shusterman: Dry 4*
 • Peternelle van Arsdale: Netvor je zver 4* 
Za dva mesiace som prečítala 3 päťhviezdičkové knihy. These Rebel Waves je jednoznačnej najlepšou Raaschovej knihou a náboženský aspekt moci ma bavil natoľko, že mi ani nevadilo, že tam pirátov až toľko nebolo. TKQ je najlepšia romanca akú som čítala. Bavili ma hlavní hrdinovia a vecný jazyk, ktorý pomenúval časti ľudského tela ich pravými menami. A Far from the Tree je This is Us na steroidoch. Krásna jesenná obálka je už len bonus.


Movies & TV shows

 • Elementary - We´re partners. No, we´re more. We are two people who love each other. Najlepšia Sherlock show ever. Partnerstvo medzi ním a Joan je to, čo drží seriál pokope a čo ho poháňa ďalej.
 • New Amsterdam - Bolo mi treba novú medicínsku šou? A ešte takú medicínsku verziu This is Us (rozumej: čo ma rozreve každú epizódu). Nie. Ale je to sranda a bizár v jednom.
 • This is us - Posledná sezóna a ja revem každú epizódu. Ako inak :)
 • The Good Place - Seriál, ktorý si nezaslúžime. Už tretia séria a stále dokážu vyrobiť niečo nové. Plus Chidi s ohalenou hruďou zobral internet útokom :)
 • CAOS - samostatný článok hovorí za všetko.
 • Daredevil  - Matty M. a jeho existenčná kríza (ešte som pozrela len 5 epizód, ale tretia séria je geniálna). Karen Page is the best!

Music

Užívam si Spotify Premium a všetku moju obľúbenú hudbu, pričom si vymýšľam playlisty s názvami: my happy place, friday morning či monday motivation. Musím len podotknúť, že vo všetkých troch sú v podstate tie istí skladby *face palm*.

Čo dobrého ste prečítali alebo videli vy v septembri alebo októbri? 

Do prečítania...


Komentáre

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

O romanciach. Zamyslenie #18

Milujem seriál Jane The Virgin. Nech už som minule o knihe písala čokoľvek, seriál milujem. Asi rovnako ako Jane miluje romance. Sama jednu vydala. S romancovskou obálkou. Na instagram som dala jej fotku a kamarátka sa ma spýtala: To je nejaká telenovela, tá kniha? Lebo má na to obálku...
Dnes som sa zamyslela nad tým, prečo ohŕňame nosom nad romancami? Viete, že ide o jeden z najvýnosnejších literárnych žánrov, ktorý je takmer výlučne od žien pre iné ženy? Že self publishing nie je nikde inde rozšírené práve tak ako pri romanciach? Že je nenormálne veľa rôznych druhov a typov romancí? Aj o Big Footovi? Čím viac romance čítam a čím viac čítam o nich (či počúvam, odporúčam podcast One True Paring), tým viac som nimi fascinovaná. Ak si myslíte, že ide výlučne o príbehy o ženách, ktoré hľadajú svojho princa a HEA, tak ste len niekde na povrchu. 
Hovorí vám niečo meno Fábio? Videli ste niekedy filmy Prsteň, Pretty Woman, Láska nebeská, Nezabudnuteľná cesta? Ja všetky :) Dalo by sa o nich …

Humbook fest v knihomoľských reflexiách

Prvý októbrový víkend som si spravila výlet do Prahy, ktorá pre mňa už nikdy nebude stovežatá, ale super knižná. O humbookfeste som vedela hádam už od mája a po oznámení, že hosťom bude Leigh Bardugo, som sa chystala! Ale potom Leigh zrušila svoj európske turné a ja som sa ofučala (viem, že zdravie je to najdôležitejšie a najvzácnejšie čo môžeme mať, ale niekedy človek nerozmýšľa až tak empaticky...) a povedala som si, že teda nepôjdem. No ale potom som mala ťažký víkend, keď som v rámci prípravy konferenčného príspevku musela pozerať nenormálne veľa reality show a najmä 3! epizódy V siedmom nebi...

No a na instagrame humbooku bola súťaž s čajmi Loyd o VIP lístok na humbook fest, čaje a knihu. V rámci psychohygieny a zachovania zdravého rozumu som sa zapojila, napísala nejaké extra angsty príchute čajov a v utorok pri písaní textu k prezentácii (ktorú som dokončila v pondelok večer, necelé 2 dni pred konferečným výstupom) som dostala na instagram správu, že som vyhrala! Knihu podľa vl…